Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674293 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3330 Dátum: 2009.11.29 22:34:16 »
Tsunami kábelek mondanak valamit?  :otlet:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3331 Dátum: 2009.11.29 22:54:06 »
Tsunami kábelek mondanak valamit?  :otlet:

Áh semmit.......ha berakod a kocsiba, megfulladsz, vizet fröcskölnek majd a hangszórók, öntözésnek a kertbe mondjuk jó :D
RCA: Stinger vagy Cordial
Tápkábel és hangszóró kábel: Audison Connection vagy Stinger.....ebből 4 AWG-st vegyél (20-as keresztmetszet)
ebay-en csak Stingert találsz.........nálunk itthon nem nagyon van vastagabb Stinger hangszóró kábel, csak 1,5-es.

Szerintem. Én most ezeket vadászom egy ideje, nekem is kell 1 db 4 AWG-s tápkábel szett és Stinger hangszórókábel vagy 20m. Rájöttem már miért melegszik annyira az erősítőm, mert vékony a tápkábelem. A kábelen csak 1,5% vagy 2% lehet a feszültségesés, nekem már 2%-nál nagyobb ha föltekerem a hangerőt.....így az erősítő nem tud elegendő áramot fölvenni a vékony vezeték miatt így az áram "megtorpan" és ezért az erősítő teljesítménye hő formájában jelenik meg veszteségként. Ki vannak számolva a dolgok.......de bent hagyom a 8 AWG-s vezetéket, mert egy másik erősítőnek ami hajtja a ládát majd külön, annak jó lesz.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3332 Dátum: 2009.11.30 11:30:30 »
Találtam Dynamat Xtreme nagycsomagot ebayen, ha normális az eladó, és korrekt szállítási költséget számol fel, akkor még vámmal, áfával együtt is megállhat 50 alatt. A 60 rongy fizikailag fájna, de így már talán engem is érdekelne. Majd megírom, mit válaszolt az eladó a szállítással kapcsolatban.

---------------

Már rohadtul unom a várakozást :D, így jobb híján kábeleket keresgetek, csak ötletelés szintjén. Mi a véleményetek a 4-csatornás kábelekről? Van valami kedvezőtlen hatásuk a hangzásra? A Stingernek van ilyen:



Egy 4 méteres nekem pont jó lenne, ezzel szépen össze lehetne kötni a fejegységet az erősítővel. Ha nem javasoljátok, veszek 2x2 csatornás kábeleket.

Még egy kérdés: a csipogóra gyárilag szerelt, kb. 15 centis kanócot fent szokás hagyni a hangszórón, vagy a helyére szokás forrasztani az erősítő/keresztváltó felől érkező kábelt?

Nyugodtan használhatsz ilyen egybe kábelt. Ezek igen jól szigetelt darabok ráadásul.

Fenn szokták hagyni a madzagot. Alapvatően azért, mert egy csipogót seggbeforrasztani nem egészen triviális feladat.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3333 Dátum: 2009.11.30 16:09:35 »
Akkor elvileg jó az ha a hangszóró gyári kábelére ráforrasztod az általad vásárolt ....mondjuk vastagabb vezetéket? Vagy ez csak a csipogóknál működik? Végül is lehet mindegy....engem csak az zavar kicsit, hogy a mélyközépen a gyári kábel vékonyabb (1,5) én meg ezzel forrasztottam össze a 2-es keresztmetszetű vezetéket. Van ennek valami hátulütője?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.30 17:03:30 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3334 Dátum: 2009.11.30 21:35:22 »
Körbenéztem ebay-en tápkábel készlet és hangszóró kábel után:
hangszóró kábel: http://global.ebay.com/2_Stinger_12_Gauge_Matte_Gray_Speaker_Wire_SHW512G/400088710507/item
Kábel készlet: http://cgi.ebay.com/Stinger-4-Gauge-1400-Watt-Amp-Kit-Red-Black-SPK5241R-GA_W0QQitemZ310185488932QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item48387ef224
 A kettőt meg lehet úszni egy olyan 25-30 ezerből, szállítással együtt. És ez nem gagyi cucc, szerintem megéri. Az a baj én még sosem rendeltem ebay-en........még mondjuk suskám sincs :D Majd ezt kérem karácsonyra :clap:
 Itthon mondjuk az Audison 4 AWG-s készlet egy 10-es, a Stinger külföldről hozatva kb. 5 ezerrel drágább és lehet jobb mint az Audison.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3335 Dátum: 2009.12.02 14:28:05 »
Akkor elvileg jó az ha a hangszóró gyári kábelére ráforrasztod az általad vásárolt ....mondjuk vastagabb vezetéket? Vagy ez csak a csipogóknál működik? Végül is lehet mindegy....engem csak az zavar kicsit, hogy a mélyközépen a gyári kábel vékonyabb (1,5) én meg ezzel forrasztottam össze a 2-es keresztmetszetű vezetéket. Van ennek valami hátulütője?

Minden kábeltoldás kerülendő. A legjobb, ha közvetlenül a hangszóró bemenetére van forrasztva a drót. A saruzás már rosszabb például, ugye ott átmérő változás van, anyag is más.

A magas hangszórók bevezető szála vékony, sokkal kevésbé bírja egy vastag drót ráforrasztásával járó hőt, mint egy vaskosabb mélyközép hangszóróé. Ezért én nem ajánlom, hogy a magasról csak úgy leforrasszuk,a házból kiszereljük, és mondjuk egy Neotech 1440 végére ráapplikáljuk. Egy mélyközépnél én bátrabban állnák neki ennek a műveletnek, persze kérdés, fizikailag mennyire kell hozzá megbontani az adott hangszórót.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3336 Dátum: 2009.12.02 20:35:41 »
na betettem a parrot-ot, az ISO átalakítót kicsit reszelgetni kellett, h passzoljon, de végül most jó, és jó a hangja  :clap: ,mp3 is tűrhető( de azt saját erölködőről nyomja :eek: ,nem a kocsiéról  :eek: ) de 100x jobb. mint az fm transmitterek, amiket eddig hallottam. A kormányra szerelhető távirányító jól hangzik, de folyton beleakad a kezem, az is vhova  máshova lesz rögzítve, 1x majd képeket is teszek fel
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3337 Dátum: 2009.12.02 20:53:00 »
Megvan a két Stinger Expert RCA :clap:Hihíííí! Időm még nem volt berakni, mert pájinkáztunk.........most jobb is ha nem állok neki. A srác akitől vettem, jó kis Udimension rendszere van. Jár versenyekre és 3X volt 2. nagyon szépen szól a hifije. Nem az a nagyon hangos, de tisztán szól nagyon. Aktív rendszere van, sokat beszélgettem vele, én is tavasszal vagy nyáron belefogok az aktív rendszer építésébe. Szigetelés, még egy 20-as táp, még egy erősítő (mélynek) és hangszórókábel csere.
 Holnap berakom az új RCA-kat, kíváncsi leszek hogy szól majd a cuccos.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3338 Dátum: 2009.12.03 17:17:59 »
Na mi van???? Kihaltak innen az emberek??? :surrender:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3339 Dátum: 2009.12.03 17:43:41 »
Na mi van???? Kihaltak innen az emberek??? :surrender:

Miért? Volt kérdés?  :tt2:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3340 Dátum: 2009.12.03 21:34:59 »
Beraktam az új RCA kábeleket, hát basszus hallható a különbség tényleg. Szép tiszta lett a hangzás, kicsivel több a magas, a mély láda meg nem értelmetlenül buhog, hanem élesebben szól az is. Márcsak egy 20-as tápot kell kerítenem és erre az évre ennyi elég is lesz.
 Nincs valakinek 20-as kábelszettje ami márkásabb????? Ear mit ajánlasz mit vegyek? Audison? vagy tök mindegy?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3341 Dátum: 2009.12.03 21:48:31 »
Na mi van???? Kihaltak innen az emberek??? :surrender:
A héten a kiemelőkeretem végre le lett kárpitozva, most kérek segícségt valami diszkrét A oszlopi installációról kérnék fotót :) tényleg diszkrét kellene, tököli reptéren repülőgépjavítósokkal megcsináltatnám üvegszálból az A oszloptakaróm átépítését, aztán kárpitoztatnám, hogy készen legyen a mű :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3342 Dátum: 2009.12.04 13:56:45 »

 Nincs valakinek 20-as kábelszettje ami márkásabb????? Ear mit ajánlasz mit vegyek? Audison? vagy tök mindegy?

Nem mindegy, Stinger az elég finom.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3343 Dátum: 2009.12.04 16:18:51 »
rakétában is... :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3344 Dátum: 2009.12.04 16:55:15 »
rakétában is... :yes:

Az! :clap: Vaddisznó! :lol: