Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673622 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3300 Dátum: 2009.11.26 06:20:59 »
Az autóhifis akksikról azt mondta a srác, akitől a hangszórókat vettem, hogy fölösleges rákölteni a gatyádat. Neki a klassz high-end rendszerét (RS-D7RII, csöves uDim erősítő, tudomisén milyen udim hangszórók) egy gyárinál valamivel combosabb Exide eteti.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3301 Dátum: 2009.11.26 08:21:22 »
Az autóhifis akksikról azt mondta a srác, akitől a hangszórókat vettem, hogy fölösleges rákölteni a gatyádat. Neki a klassz high-end rendszerét (RS-D7RII, csöves uDim erősítő, tudomisén milyen udim hangszórók) egy gyárinál valamivel combosabb Exide eteti.

Igen én is azokat nézegettem. Azt mondják, minél gyorsabban regenerálódik egy aksi, annál jobb lesz a zene dinamikája, hangzása. Az indító áram felvétele is sokat számít. Egy spirálcellás Exide lenne a nyerő, azt már lehet kapni 50 körül, azt adogatja mindenki. De lehet az ennél egyszerűbb is megteszi.
http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/Exide-Maxxima_900.html

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3302 Dátum: 2009.11.26 09:15:01 »
Az autóhifis akksikról azt mondta a srác, akitől a hangszórókat vettem, hogy fölösleges rákölteni a gatyádat. Neki a klassz high-end rendszerét (RS-D7RII, csöves uDim erősítő, tudomisén milyen udim hangszórók) egy gyárinál valamivel combosabb Exide eteti.

Igen én is azokat nézegettem. Azt mondják, minél gyorsabban regenerálódik egy aksi, annál jobb lesz a zene dinamikája, hangzása. Az indító áram felvétele is sokat számít. Egy spirálcellás Exide lenne a nyerő, azt már lehet kapni 50 körül, azt adogatja mindenki. De lehet az ennél egyszerűbb is megteszi.
http://www.paradoxautohifi.hu/akkumulator/Exide-Maxxima_900.html

Sajna az akkuknak is van saját hangja, pontosabban a rendszerre gyakorolt hatásuk. Igen, minél gyorsabban regenerálódnak, annál jobbak, mert a zenerendszer hirtelen impulzusszerűen meríti, kiszámíthatatlan ritmusban és ezt jobb minél gyorsabban pótolni. AZ Exide-ok jókm egy dolog van nem szabad őket nullára meríteni, de én jártam három évet egy cellazárlatos pirossal, atomstabil 11, 4 volt volt benne.  :innocent:

A Stingerek még jobbak, de ezen a szinten nem érdemes kifizetni a felárukat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3303 Dátum: 2009.11.26 16:10:35 »
Ezt megértem, már nekem is nagyon be volt sózva a valagom :hug: "autóhifis" Akkumulátorokról mi a meglátásotok Dzedik? 
 2 éves a gyári aksim, tegnap bevittem a munkahelyemre, ott van aksiteszter. Ráraktam, leterheltem a kicsikét és kiderült hogy a töltöttségi szint kb. 20%-os.....savsűrűség 1,18. kb. egy napot töltöttem, most már jó lett. Szóval a lényeg hogy valszeg jövőre befigyel egy új akkumulátor. Nézegettem neten itt ott, a Stinger árul aksit úgy 134 ezerért [rohog] Exide is van 1-2 ami persze már sokkal olcsóbb. Node megéri ilyen aksikat venni, ami kifejezetten hifis autókhoz való?? Valahol még azt is írják hogy jobb lesz tőle a zene minősége is. Van ebben igazság? Láttam spirálcellás aksit is, elvileg azok a legjobbak.........a régebben tanultakra alapozva :flowers: Majd mondjuk ráérek ezen morfondírozni, ha a gyári feladja a harcot.

...már gurulsz is a lejtőn...  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3304 Dátum: 2009.11.26 19:14:27 »
Ezt megértem, már nekem is nagyon be volt sózva a valagom :hug: "autóhifis" Akkumulátorokról mi a meglátásotok Dzedik? 
 2 éves a gyári aksim, tegnap bevittem a munkahelyemre, ott van aksiteszter. Ráraktam, leterheltem a kicsikét és kiderült hogy a töltöttségi szint kb. 20%-os.....savsűrűség 1,18. kb. egy napot töltöttem, most már jó lett. Szóval a lényeg hogy valszeg jövőre befigyel egy új akkumulátor. Nézegettem neten itt ott, a Stinger árul aksit úgy 134 ezerért [rohog] Exide is van 1-2 ami persze már sokkal olcsóbb. Node megéri ilyen aksikat venni, ami kifejezetten hifis autókhoz való?? Valahol még azt is írják hogy jobb lesz tőle a zene minősége is. Van ebben igazság? Láttam spirálcellás aksit is, elvileg azok a legjobbak.........a régebben tanultakra alapozva :flowers: Majd mondjuk ráérek ezen morfondírozni, ha a gyári feladja a harcot.

...már gurulsz is a lejtőn...  ::)

Hosszú lesz ez a leejtő :clap: Az a baj, ha sok pénzem lenne akkor mindent megvennék egyben......szigetelés, legjobb cuccok stb. De így csak szakaszosan megy. Szigetelésen is el kellene majd gondolkoznom jövő nyáron. Melyik Exide aksi jó és megfizethető?? Nem muszály gondolom spirálcellásat venni, az már komolyabb rendszerekhez kell. A héten lemértem mennyit vesz föl a zene ha torzítás előtti tartományban hangosan hallgatom. 33A jött ki maximumra kb. Gyári aksim most fel van töltve, kíváncsi leszek meddig bírja a strapát.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3305 Dátum: 2009.11.26 19:20:00 »
Beírom ide is, hátha segít valakinek. Már régóta pici tüske a szememben, hogy a Corolla középkonzoljának háttérfénye zöld, a műszeregység meg fehér ill. piros. Kitaláltam már ezer éve, hogy megcsinálom valami más színűre, de eddig visszatartott, hogy a gyári rádió is zölden világít, azt meg nem egyszerű szétszedni. Viszont már itt van a gyárit váltó klassz kis fejegységem, úgyhogy nem tart vissza semmi: piros lesz a középkonzol. :cool2:

Itt egy leírás, ami alapján pikk-pakk meg lehet csinálni a színváltást. Ezen az oldalon, a lap alja felé "Silicone Colored Bulb Caps" néven vannak is olyan kis műanyag sapkák, amik passzolnak a műszerfalam izzóira, úgyhogy rendelek magamnak egy készletet.

Nektek kell innen valami? Ha kinéztek bármit, megrendelem, aztán megoldjuk, hogy eljusson a címzetthez. Vasárnap este rendelek, addig várok, hátha másnak is szüksége lenne ilyesmire.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3306 Dátum: 2009.11.26 23:47:12 »
Hosszú lesz ez a leejtő :clap: Az a baj, ha sok pénzem lenne akkor mindent megvennék egyben......szigetelés, legjobb cuccok stb. De így csak szakaszosan megy. Szigetelésen is el kellene majd gondolkoznom jövő nyáron. Melyik Exide aksi jó és megfizethető?? Nem muszály gondolom spirálcellásat venni, az már komolyabb rendszerekhez kell. A héten lemértem mennyit vesz föl a zene ha torzítás előtti tartományban hangosan hallgatom. 33A jött ki maximumra kb. Gyári aksim most fel van töltve, kíváncsi leszek meddig bírja a strapát.

először a rezgéscsillapítással kellene foglalkoznod, mert ennek híján pakolhatod te az autódat mindenféle brutál cuccal tele, sosem fogja azt az eredményt hozni, ami pénzt vezetékben, meg akksiban beleborítottál. Ellenben egy jó csillapítás és egy közepes cucc kombóval igen meglepően jó eredményt lehet elérni...

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3307 Dátum: 2009.11.27 09:26:59 »
iPod, iPhone használók figyelem! Eladó az alábbi linken megtekinthető AUX, iPod adapter TOYOTA, LEXUS gyári autórádiókhoz: http://www.vatera.hu/toyota_lexus_aux_ipod_adapter_157791682.html

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3308 Dátum: 2009.11.27 12:16:44 »
Parrot mki 9100-el van vkinek tapasztalata, gombolkodom egy ilyen beszerzésén
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3309 Dátum: 2009.11.27 12:52:23 »
nekem volt sok éve. Gyurinak hívták, párban vettem.  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3310 Dátum: 2009.11.27 13:30:57 »
nekem volt sok éve. Gyurinak hívták, párban vettem.  [rohog]

Koma, pihent vagy... :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3311 Dátum: 2009.11.27 13:42:40 »
Parrot mki 9100-el van vkinek tapasztalata, gombolkodom egy ilyen beszerzésén
A Parrottokat tartják messze a legjobb Bluetooth kihangosítóknak a beszerelők.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3312 Dátum: 2009.11.27 14:27:59 »
Parrot mki 9100-el van vkinek tapasztalata, gombolkodom egy ilyen beszerzésén

Tapasztalat nincs, de tényleg jó hírük van. Csak halkan jegyzem meg, ebayen használtan sokkal olcsóbb, és újonnan is lehet találni jelentősen kedvezőbb áron.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3313 Dátum: 2009.11.27 18:32:37 »
Parrot mki 9100-el van vkinek tapasztalata, gombolkodom egy ilyen beszerzésén

Tapasztalat nincs, de tényleg jó hírük van. Csak halkan jegyzem meg, ebayen használtan sokkal olcsóbb, és újonnan is lehet találni jelentősen kedvezőbb áron.
Angol ebay-en (170 font) nem olcsóbb, mint pl a speedshopnál (csak a powernél jobban van leírva) amcsiból a szállítás nem 2 fillér, onnan elvileg vámos a dolog, nameg céges számlát nehezebb ügy intézni, de köszi a linket
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3314 Dátum: 2009.11.27 18:41:27 »
... nameg céges számlát nehezebb ügy intézni...

Hopp, ez eszembe sem jutott, azt feltételeztem, magáncélra kell.