Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673650 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3285 Dátum: 2009.11.23 11:08:21 »
Így én is szívesen megcsinálnám, gondolkoztam is rajta. Szerintem az erősítőt illene belerakni egy keretbe, amin van 2 ventilátor. Csak ehhez ki kell venni a pótkereket és mi van ha defektet kapok és nincs pótkerék? Hallgatok egy kis zenét hogy lenyugodjak?? :D Ez a baj.....

Lehet kapni defektjavító sprayt....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3286 Dátum: 2009.11.23 11:10:42 »
Így én is szívesen megcsinálnám, gondolkoztam is rajta. Szerintem az erősítőt illene belerakni egy keretbe, amin van 2 ventilátor. Csak ehhez ki kell venni a pótkereket és mi van ha defektet kapok és nincs pótkerék? Hallgatok egy kis zenét hogy lenyugodjak?? :D Ez a baj.....

Lehet kapni defektjavító sprayt....
Meg utána új gumit is...


Inkább az erősítő főjjön, ne az én fejem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3287 Dátum: 2009.11.23 13:32:32 »

Így én is szívesen megcsinálnám, gondolkoztam is rajta. Szerintem az erősítőt illene belerakni egy keretbe, amin van 2 ventilátor. Csak ehhez ki kell venni a pótkereket és mi van ha defektet kapok és nincs pótkerék? Hallgatok egy kis zenét hogy lenyugodjak?? :D Ez a baj.....

a. megoldás: defektjavító spray
b. megoldás: defekttűrő abroncs beszerzése...
c. megoldás: nem a pótkerék helyére kerül a cucc...
 :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3288 Dátum: 2009.11.23 13:35:07 »
Csak nekem van mázlim, hogy évi 25-30 ezret közlekedve ebben az évezredben még nem volt defektem? :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3289 Dátum: 2009.11.23 15:27:54 »
nana!  :otlet:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3290 Dátum: 2009.11.23 19:10:00 »
Csak nekem van mázlim, hogy évi 25-30 ezret közlekedve ebben az évezredben még nem volt defektem? :D
Majd ha lesz, akkor meg 1 hónap alatt lesz 3 is  :D   Legalábbis nálam "így működik"

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3291 Dátum: 2009.11.23 19:24:42 »
Csak nekem van mázlim, hogy évi 25-30 ezret közlekedve ebben az évezredben még nem volt defektem? :D
Majd ha lesz, akkor meg 1 hónap alatt lesz 3 is  :D   Legalábbis nálam "így működik"
DETTO!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3292 Dátum: 2009.11.23 19:41:22 »
Ha most itt mindenkinek defektje lesz, az nem az én átkom :D Köszönöm a sok jó tanácsot! :clap: Tegyük fel durr defekt vagy csak simán elgurul a kerék a kocsi alól más irányba :D Az ellen milyen spray véd? Old Spice?? :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3293 Dátum: 2009.11.23 19:49:25 »
Az ellen sem véd a spray, ha reggelre téglákon áll a kocsi és elgurultak véletlenül a kerekei.


Amúgy nagyon figyeljetek oda! Nagy sok kocsit visznek el mostanában (a bontókba). Több ismerősömnek is megpróbálták már elvinni a kocsiját, az egyikét el is vitték.

A hónapban egyébként elloptak csak Pesten vagy 15 Civic-et.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3294 Dátum: 2009.11.23 20:00:18 »
...és akkor térjünk vissza az autóhifis témához.  :flowers: Valaki kábelezett már E12 hatchet? Mire figyeljek különösen? Van-e valami típus-specifikus javaslat, amit érdemes lenne követni?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3295 Dátum: 2009.11.23 21:26:50 »
...és akkor térjünk vissza az autóhifis témához.  :flowers: Valaki kábelezett már E12 hatchet? Mire figyeljek különösen? Van-e valami típus-specifikus javaslat, amit érdemes lenne követni?

Kábelt fektetni az jó dolog :D ŐŐ izéé.........arra figyelj hogy az RCA kábeleket olyan helyen húzd ahol nincsenek vastagabb kábelek, nehogy felszedjen egy kis elektromágneses térből keletkező zajt :sorcerer: Kábelkötözőkkel n spórolj és figyelj oda a kidörzyölődésre is, ahol kell, ott használj gégecsövet. RCA-nál nem nagyon kell ilyesmi. Ja és a legfontosabb...........ÜGYES LÉGY ÉS TÜRELMES! :yes: De még itt a Jedik biztos ellátnak még tanácsokkal.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3296 Dátum: 2009.11.23 22:06:12 »
...és akkor térjünk vissza az autóhifis témához.  :flowers: Valaki kábelezett már E12 hatchet? Mire figyeljek különösen? Van-e valami típus-specifikus javaslat, amit érdemes lenne követni?

E11-en a baloldalon mennek erősáramú vezetékek, így ott ment a táp is. A másik oldalon vezettem el az RCA kábeleket.

Egy szóval mind a két oldalt fel kell bontani. Akkor úgyis látni fogod, hogy melyik oldalon mit vezess el.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3297 Dátum: 2009.11.24 10:37:53 »
...és akkor térjünk vissza az autóhifis témához.  :flowers: Valaki kábelezett már E12 hatchet? Mire figyeljek különösen? Van-e valami típus-specifikus javaslat, amit érdemes lenne követni?

E11-en a baloldalon mennek erősáramú vezetékek, így ott ment a táp is. A másik oldalon vezettem el az RCA kábeleket.

Egy szóval mind a két oldalt fel kell bontani. Akkor úgyis látni fogod, hogy melyik oldalon mit vezess el.

Esetleg RCA mehet középen....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3298 Dátum: 2009.11.24 21:38:04 »
Köszi mindenkinek.  :flowers: Már kicsit türelmetlen vagyok, megjöhetnének végre a múlt héten rendelt kiegészítők (beépítőkeret, iPod kábel), végre hozzá lehetne látni érdemben a melóhoz.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3299 Dátum: 2009.11.25 20:42:32 »
Köszi mindenkinek.  :flowers: Már kicsit türelmetlen vagyok, megjöhetnének végre a múlt héten rendelt kiegészítők (beépítőkeret, iPod kábel), végre hozzá lehetne látni érdemben a melóhoz.

Ezt megértem, már nekem is nagyon be volt sózva a valagom :hug: "autóhifis" Akkumulátorokról mi a meglátásotok Dzedik? 
 2 éves a gyári aksim, tegnap bevittem a munkahelyemre, ott van aksiteszter. Ráraktam, leterheltem a kicsikét és kiderült hogy a töltöttségi szint kb. 20%-os.....savsűrűség 1,18. kb. egy napot töltöttem, most már jó lett. Szóval a lényeg hogy valszeg jövőre befigyel egy új akkumulátor. Nézegettem neten itt ott, a Stinger árul aksit úgy 134 ezerért [rohog] Exide is van 1-2 ami persze már sokkal olcsóbb. Node megéri ilyen aksikat venni, ami kifejezetten hifis autókhoz való?? Valahol még azt is írják hogy jobb lesz tőle a zene minősége is. Van ebben igazság? Láttam spirálcellás aksit is, elvileg azok a legjobbak.........a régebben tanultakra alapozva :flowers: Majd mondjuk ráérek ezen morfondírozni, ha a gyári feladja a harcot.