Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674089 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3270 Dátum: 2009.11.20 11:48:59 »
látom már....

ilyenkor gondolom azt, hogy bár sokkal többet járnék nagyon messzire.... akkor volna értelme, de 1-2 hetente párszáz kilométerre, plusz városban szaladgálni azért ez bazi nagy autó lenne...

...ráadásul inkább első generációs IS az, ami igazán bejön..... mondjuk az is igaz, hogy háromszor ennyiért...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3271 Dátum: 2009.11.20 13:53:43 »


Tudatlan kérdés: mitől lesz aktív az aktív rendszer? Attól, hogy nem csatornánként, hanem hangszórónként tudok belenyúlni a hangba?  :hmmmm: Ez nekem jobban tetszene, a csipogóktól kicsit tartok, hogy túl hangsúlyosak lesznek. Laikusként és olyanként, aki még sosem lőtt be ilyen rendszert, úgy sejtem, hogy ha mondjuk nekem sok a magas, akkor keresztváltós beszerelés esetén az erősítőn kell vágni a magasból, míg aktív rendszer esetén akár hangszórónkénti hangerővel is lehet játszani, így az eredeti hangot nem vágom meg, nem veszik el részlet, legfeljebb kicsit kevésbé lesz hangsúlyos. Szóljatok, ha rosszul sejtem.

Még egy kérdés: a hangváltót hová szokták rakni? Gondolom, minél közelebb a hangszórókhoz.  :hmmmm:

Sőt, még egy: az erősítőt tudtommal majd' mindenki a csomagtartóba rakja. Nem lenne jobb valahová előre elhelyezni, hogy minél kevesebb kábelre legyen szükség? Nem spórolás szempontjából kérdezem, hanem azért, mert azt még gitározásnál is tapasztaltam, hogy minél hosszabb a kábel, annál jobb kell belőle.

Hű. Szóval lehet úgy, hogy fejegység --> erősítő--> keresztváltó--> hangszóró. Ez tiszta. Két csatorna, vagy mind a négy esetleg hídban hajtja meg a keresztváltón át a hangszórókat. Itt az erősítőn csak jelszintet tudsz állítani - de nem hangszóürónként, és esetleg le tudod vágni a mélyebb frekvenciákat az első szettről.

Na most ha  akeresztváltó alkalmas lenne rá, de az elementé nem ilyen, akkor lehetne úgy kábelezni hogy egy erősítő csatornához egy hangszórót kötsz. Ebben az esetben az erősítőn tudnád az adott hangszóró hangerejét állítani, de a vágást a passzív keresztváltó végezné el. (Persze az Element keresztváltóját is át lehet ilyenre alakítan, ha nagyon akarod.) Ezt szokták több csatornás erősítésnek hívni.

Az aktív rendszer pedig az, amikor nincs passzív keresztváltó. A fejegységeden meg tudod csinálni, hogy egy-egy kimenethez egy-egy erősítő csatornát és egy hangszórót illessz, és annak a paramétereit beállítsd. Vágási frekvencia, meredekség, időkésleltetés. Elméletileg ez a legjobb, de gyakorlatban nem biztos, van egy csomó dolog, például nem mindig szerencsés, ha az erősítő kimenete egy az egyben látja a visszapofázni szerető hangszórót.

Kábelek. A józan ész azt mondaná a legrövidebb a legjobb, a valóság más: http://www.ear.hu/?p=389 Az erősítőt nem rezonáló, stabil és jól szellőző helyre kell tenni. Ami leginkább a csomagtartó.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 13:56:20 írta Ear »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3272 Dátum: 2009.11.20 14:56:39 »
Hű. Szóval lehet úgy, hogy fejegység --> erősítő--> keresztváltó--> hangszóró.
...
Az aktív rendszer pedig az, amikor nincs passzív keresztváltó. A fejegységeden meg tudod csinálni, hogy egy-egy kimenethez egy-egy erősítő csatornát és egy hangszórót illessz, és annak a paramétereit beállítsd.

Köszi, erre gondoltam én is. (Annyi különbséggel, hogy az aktív keresztváltó nekem eddig teljesen kimaradt.)

Elméletileg ez a legjobb, de gyakorlatban nem biztos...

Váltsuk légy szíves aprópénzre... :flowers: Te aktív vagy passzív bekötést választanál, tudva, hogy nálam hétköznapi használatnak lesz kitéve a rendszer (tehát nem versenyre készülök, és nem is vagyok audiofil), és ismerve a nálam lévő fej, erősítő, hangszórók, keresztváltó tulajdonságait, valamint feltételezve a Stinger kábeleket?

A többi információt is köszönöm, megy az erősítő a csomagtartóba.

A kábeles bejegyzést jómúltkor már átfutottam, eszembe is jutott Eric Johnson, aki állítólag annyira háklis a felszerelésére, hogy észreveszi, ha az egyik effektpedáljába nem a megszokott márkájú elemeket teszik. :D

« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 15:00:31 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3273 Dátum: 2009.11.20 16:01:05 »

Váltsuk légy szíves aprópénzre... :flowers: Te aktív vagy passzív bekötést választanál, tudva, hogy nálam hétköznapi használatnak lesz kitéve a rendszer (tehát nem versenyre készülök, és nem is vagyok audiofil), és ismerve a nálam lévő fej, erősítő, hangszórók, keresztváltó tulajdonságait, valamint feltételezve a Stinger kábeleket?


Én elsőként kipróbálnám a passzav keresztváltóval, esetleg azt átalakítva úgy, hogy hangszórónként tudjon egy csatornányi jelet fogadni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3274 Dátum: 2009.11.20 16:22:47 »
Sziasztok!

Stinger márkájú RCA kábelekről mi a meglátásotok? Jobb mint pl. a Cordial?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3275 Dátum: 2009.11.20 16:25:13 »
Tudnék szerezni 2 párat 30 ezerért......Stinger expert vagy mi a szösz.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3276 Dátum: 2009.11.20 16:26:22 »
Vagy az én JBL-es alap cuccomhoz ez erős? Csak jobb rendszerekhez érdemes alkalmazni? :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3277 Dátum: 2009.11.20 16:27:32 »
Én elsőként kipróbálnám a passzav keresztváltóval, esetleg azt átalakítva úgy, hogy hangszórónként tudjon egy csatornányi jelet fogadni.

Köszi! Az átalakítás előtt meghallgatom a gyári állapotban, aztán meglátjuk, megfelel-e.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3278 Dátum: 2009.11.20 16:29:13 »
Stinger SX17, 25 ezer 1 pár:P Jézus atya úr isten!!!! hü hü [rohog]

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3279 Dátum: 2009.11.20 16:29:31 »
Stinger márkájú RCA kábelekről mi a meglátásotok?

Ebben a topikban és máshol is jó híre van a Stingernek. Ha vennél kábelt, szerintem keresd meg azt a srácot, akitől én vettem a mikroDim hangszórókat. Mikor átvettem a szajrét, volt vele egy fickó, ők forgalmazzák itthon a Stingert, közvetetten el lehet hozzájuk jutni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3280 Dátum: 2009.11.20 16:30:53 »
Akkor olyan mintha 1 párat ingyen adna a srác.........meggondolandó. Mit szóltok hozzá??

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3281 Dátum: 2009.11.21 09:22:46 »
Stinger márkájú RCA kábelekről mi a meglátásotok?

Ebben a topikban és máshol is jó híre van a Stingernek. Ha vennél kábelt, szerintem keresd meg azt a srácot, akitől én vettem a mikroDim hangszórókat. Mikor átvettem a szajrét, volt vele egy fickó, ők forgalmazzák itthon a Stingert, közvetetten el lehet hozzájuk jutni.

Beszéltem a sráccal akitől a Stingereket veszem, 2 éve jár hangnyomás versenyekre és Ráckevén lakik, Karcsinak hívják. Nem tudom hogy ugyan arról az emberről beszélünk-e, nem biztos. Viszont 30-ért veszem majd tőle a 2 pár Stinger expert SX17-et amit 1 évig használt. Ez jóóó! :clap: Akár az én rendszeremhez illik ez a jó kis vezeték akár nem, biztos jobb lesz a hangzás tőle és most fél áron meg tudom venni. Amúgy meg utánanéztem ennek a Stingernek, tényleg mindenki csodákat regél róla. Igaz vannak ennél jobbak is, de azokból pl. 1 pár 90 ezer forint [rohog] azért az már túlzás.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3282 Dátum: 2009.11.22 23:46:26 »
Ennek a Karcsinak Twingója van?

-------

http://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=9893

Mit szóltok egy ilyen beépítéshez? El szabad dugni az erősítőt a csomagteret fedő farostlemez alá, úgy, hogy adott esetben a pótkerék mellé kerüljön? A szellőzéssel nem lenne gond? Igazság szerint örülnék neki, ha nem kéne látható helyen hagyni; így sem hatalmas a Cori csomagtere, ha nem muszáj, nem vennék el tőle helyet.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3283 Dátum: 2009.11.23 08:09:43 »
el lehet, ha a szellőzését meg tudod oldani...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3284 Dátum: 2009.11.23 08:20:53 »
Így én is szívesen megcsinálnám, gondolkoztam is rajta. Szerintem az erősítőt illene belerakni egy keretbe, amin van 2 ventilátor. Csak ehhez ki kell venni a pótkereket és mi van ha defektet kapok és nincs pótkerék? Hallgatok egy kis zenét hogy lenyugodjak?? :D Ez a baj.....