Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673616 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3255 Dátum: 2009.11.17 16:30:04 »
Nagyon okosnak hitte magát az, aki belegányolta a CPU-cooler-t a házba. Azon felül, hogy ocsmány, még nem is szakszerű.

Beszívja az összes mocskot, rövid időn belül tönkre is megy a gépe... Legalább annyi esze lett volna, hogy a ventillátor alá odatesz egy vékony szivacsot, hogy az felfogja a koszt és a veszélyes fémdarabokat. Elég egy gémkapocs vagy egy kis fémszál, az már teljesen kinyírhatja az erősítőt.

Aki épített már erősítőt, az tudja, hogy a hűtést úgy kell megoldani, hogy a (passzív) bordát fújatom meg, elkülönítem az összes alkatrésztől azt. Ez így nagyon sz.r.


Javaslom, hogy ha be van egy fakeretbe építve, akkor a keretrendszerbe építs egy légcsatornát, ne az erősítőt kezd el fúrkálni. Az is lehet megoldás, hogy rá kell szerelni az erősítőre egy hűtőbordát, ami jobban (nagyobb felületen) tudja eldisszipálni a hőt...

Minden esetre attól még, hogy meleg, nem kell mindjárt betojni ám, bírják ezek... Az enyém pl akkor szól jól, mikor már megsülne rajta a rántotta, előtte nem annyira dinamikus és tiszta a hangja.

Igen igazad van........mondjuk ha a ventilátort azt úgy szerelem be hogy belülről kifelé fújja a levegőt, akkor nem nagyon kerülhet be oda akármi, pláne ha tennék rá egy rácsot. De nem akarok én se kókányolni + szétfúrni azt a szép kis erősítőt. Csak kicsit megilyedtem, nem gondoltam hogy ezek így melegednek, ez az első autóhifim :D. Majd ha esetleg túlmelegszik, akkor ráérek gondolkozni a megoldásokon. Köszönöm a segítséget! :sorcerer:

nb211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3256 Dátum: 2009.11.17 19:39:50 »
1. Ott van a leírásban, hogy 2 DIN-es. Ennél többet legfeljebb kézbe véve lehetne mondani.

2b. Na ezek azok, amiket először megvetetnék valakivel, hogy kipróbálja, szétesik-e két Jászberény - Farmos úton. :D (Bár tavaly megcsinálták azt a szakaszt.) Szerviz, garancia-érvényesítés ezeknél kizárt, 30-40 rongynál nem adnék értük többet. A hangja is elég ratyi lehet, mondjuk navigációhoz képest biztos nem drága, és filmet is lehet rajta nézni... Mennyibe kerül egy ilyen?

1. Szinte biztos, hogy csak az amerikai modellbe lehet beépíteni, az európaiba nem :(

2. ismersz olyan embert, aki szívesen megveszi magának azokat a dolgokat, amiket ki szeretnék próbálni? :P


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3257 Dátum: 2009.11.17 19:44:42 »
1. Szinte biztos, hogy csak az amerikai modellbe lehet beépíteni, az európaiba nem :(

Beépítőkerettel minden E12-be minden 2 DIN-es fejet be lehet építeni. Ha csak ennyi a kétséged...  :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3258 Dátum: 2009.11.19 11:38:45 »
Itt pihen az erősítő mellett a fej és a hangszóró.  :clap: Már "csak" az apróság hiányzik: beépítőkeret, iPod-csatlakozó, kiemelőkeret, kábelek, zajcsillapítás.

Tegnap meghallgattam a hangszórókat hirdető srác autóját. Mit mondjak, élmény volt. Nem volt rendesen beállítva a szett, az én ízlésemnek hangyányit sok volt a magas, de basszus, ez az időkorrekció zseniális dolog: Jacko és Michael Bubblé is pont az orrom előtt énekeltek.  :eek: :sorcerer: Értelmet nyer a "színpad" kifejezés. Amúgy neki is Pioneer fej + uDim erősítő, hangszett a felállás, csak neki mindenből jobb, mint ami nekem lesz. A kisautója úgy ki van bélelve bitumenlappal, hogy az ajtók szinte mázsásak.  :whistling: Kezdem sejteni, hogy hová is kéne kilyukadnom, ha nem is hangminőségben, legalább hozzáállásban.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3259 Dátum: 2009.11.19 13:47:35 »
Pioneer IP-BUS cuccokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Van ugye a CD-BTB200 bluetooth adapter, aminek elvileg van egy be- és egy kimenete. Ebbe elvileg lehet a kézikönyve (36. oldal) szerint lehet CD-tárat csatlakoztatni. Ugye egy iPod hasonlóan viselkedne, mint egy CD-tár? Ha minden igaz, van lehetőségem megvenni egy végelszámolás alatt lévő autószalontól egy raktáron ragadt ilyen izét, és ha működne "sorba" kötve egy iPod adapterrel, nem hagynám ott...  :hmmmm:

SZERK: tárgytalan, elboltoltam a CD-tárra, majd kipróbálom.  :shifty:
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.19 14:39:35 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3260 Dátum: 2009.11.19 16:13:45 »
Itt pihen az erősítő mellett a fej és a hangszóró.  :clap: Már "csak" az apróság hiányzik: beépítőkeret, iPod-csatlakozó, kiemelőkeret, kábelek, zajcsillapítás.

Tegnap meghallgattam a hangszórókat hirdető srác autóját. Mit mondjak, élmény volt. Nem volt rendesen beállítva a szett, az én ízlésemnek hangyányit sok volt a magas, de basszus, ez az időkorrekció zseniális dolog: Jacko és Michael Bubblé is pont az orrom előtt énekeltek.  :eek: :sorcerer: Értelmet nyer a "színpad" kifejezés. Amúgy neki is Pioneer fej + uDim erősítő, hangszett a felállás, csak neki mindenből jobb, mint ami nekem lesz. A kisautója úgy ki van bélelve bitumenlappal, hogy az ajtók szinte mázsásak.  :whistling: Kezdem sejteni, hogy hová is kéne kilyukadnom, ha nem is hangminőségben, legalább hozzáállásban.

...most akkor ülj át az anyósülésre, és hallgasd meg ugyanezt...  :eek: ::)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3261 Dátum: 2009.11.19 16:33:10 »
Itt pihen az erősítő mellett a fej és a hangszóró.  :clap: Már "csak" az apróság hiányzik: beépítőkeret, iPod-csatlakozó, kiemelőkeret, kábelek, zajcsillapítás.

Tegnap meghallgattam a hangszórókat hirdető srác autóját. Mit mondjak, élmény volt. Nem volt rendesen beállítva a szett, az én ízlésemnek hangyányit sok volt a magas, de basszus, ez az időkorrekció zseniális dolog: Jacko és Michael Bubblé is pont az orrom előtt énekeltek.  :eek: :sorcerer: Értelmet nyer a "színpad" kifejezés. Amúgy neki is Pioneer fej + uDim erősítő, hangszett a felállás, csak neki mindenből jobb, mint ami nekem lesz. A kisautója úgy ki van bélelve bitumenlappal, hogy az ajtók szinte mázsásak.  :whistling: Kezdem sejteni, hogy hová is kéne kilyukadnom, ha nem is hangminőségben, legalább hozzáállásban.

...most akkor ülj át az anyósülésre, és hallgasd meg ugyanezt...  :eek: ::)

Na most ha jó a rendszer, akkor onnan is jó. A dolog ugyanis nem úgy működik, hogy mindent bedobálunk, és aztán a beépítési hibákat kompenzáljuk a DSP-vel. Ez ugyanis azzal jár, hogy számról számra, minden fél foknyi hőmérsékletváltozásra korrigálnunk kell. Reneget a versenyeken is az ilyen pengeélen táncoló rendszer.

Az igazán jókban viszont a klasszikus mószserekkel, hangszóró elhelyezéseel, megfelelő kábelekkel, netán tuninggal hoznak össze egy, lehetőleg fázishibától minél kevésbé sújtott rendszert, majd ezt finomhangolják DSP-vel. Ezeknél bizony mindkét első ülésen kiemelkedően jó lehet a színpadkép, a hangzás stabilitása.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3262 Dátum: 2009.11.20 08:39:40 »
Ez még nem volt beállítva, kicsit nyers volt a hangja, de a potenciál így is hallatszott. Annyiban nem volt tökéletes, hogy az anyósülésről nem volt kerek a hangkép, javasolta is a tulaj, hogy a vezetőülésbe üljek.

-------

Viszont kérdésem van.  :surrender: Ha veszek rendes kábekelet, nem lenne célszerű kihagyni a keresztváltókat a bekötésnél? A hangszórókat hirdető srác egyértelműen ezt javasolta.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3263 Dátum: 2009.11.20 08:44:07 »
Ez még nem volt beállítva, kicsit nyers volt a hangja, de a potenciál így is hallatszott. Annyiban nem volt tökéletes, hogy az anyósülésről nem volt kerek a hangkép, javasolta is a tulaj, hogy a vezetőülésbe üljek.

-------

Viszont kérdésem van.  :surrender: Ha veszek rendes kábekelet, nem lenne célszerű kihagyni a keresztváltókat a bekötésnél? A hangszórókat hirdető srác egyértelműen ezt javasolta.

...azér aktív rendszert így helyből kiépíteni kicsit meredek lenne, nem?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3264 Dátum: 2009.11.20 08:47:35 »
Na most ha jó a rendszer, akkor onnan is jó. A dolog ugyanis nem úgy működik, hogy mindent bedobálunk, és aztán a beépítési hibákat kompenzáljuk a DSP-vel. Ez ugyanis azzal jár, hogy számról számra, minden fél foknyi hőmérséklet-változásra korrigálnunk kell. Reneget a versenyeken is az ilyen pengeélen táncoló rendszer.

Az igazán jókban viszont a klasszikus módszerekkel, hangszóró elhelyezéssel, megfelelő kábelekkel, netán tuninggal hoznak össze egy, lehetőleg fázishibától minél kevésbé sújtott rendszert, majd ezt finomhangolják DSP-vel. Ezeknél bizony mindkét első ülésen kiemelkedően jó lehet a színpadkép, a hangzás stabilitása.

Igen, így érthető. Viszont ha jól veszem ki a szavaid, te is meg tudod számolni egy kezeden, hány ilyen rendszerrel találkoztál...



És tényleg Ear. Mi van, ha egy ilyen rendszernél beindítod a motort? Úgy értem, ha elindulsz, ez akkor is megmarad, vagy leginkább - hogy is mondta itt valaki? - garázshifinek alkalmas?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3265 Dátum: 2009.11.20 08:49:49 »
...azér aktív rendszert így helyből kiépíteni kicsit meredek lenne, nem?

Tőlem kérdezed? :D Fogalmam sincs.

Milyen buktatói vannak? Miért meredek?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3266 Dátum: 2009.11.20 09:11:33 »

Viszont kérdésem van.  :surrender: Ha veszek rendes kábekelet, nem lenne célszerű kihagyni a keresztváltókat a bekötésnél? A hangszórókat hirdető srác egyértelműen ezt javasolta.

A kérdésre részben választ ad az, hogy mennyibe kerülnek a kábelek, amit használni akarsz és mennyit szánsz rá? Az biztzos, hogy aktív rendszernél nagyobb a belenyúlási lehetőséged, de többe is kerül, sokkal többe, mint elsőre gondolná az ember.

Nálam most Elemet szól a gyári fejről de elég jól beépítve, és szerintem kellemes kiegyenlített hangú, első körben simán lehet hallgati a saját váltójával is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3267 Dátum: 2009.11.20 09:19:46 »
A kérdésre részben választ ad az, hogy mennyibe kerülnek a kábelek, amit használni akarsz és mennyit szánsz rá?

Másfeles Stinger kábeleknek métere kb. ezer Ft, ha jól tudom. Ebből elvileg 10m kéne keresztváltóval, 20m aktívban, ha jól informált a srác. Belefér mindkettő, ha ezen múlik.

Tudatlan kérdés: mitől lesz aktív az aktív rendszer? Attól, hogy nem csatornánként, hanem hangszórónként tudok belenyúlni a hangba?  :hmmmm: Ez nekem jobban tetszene, a csipogóktól kicsit tartok, hogy túl hangsúlyosak lesznek. Laikusként és olyanként, aki még sosem lőtt be ilyen rendszert, úgy sejtem, hogy ha mondjuk nekem sok a magas, akkor keresztváltós beszerelés esetén az erősítőn kell vágni a magasból, míg aktív rendszer esetén akár hangszórónkénti hangerővel is lehet játszani, így az eredeti hangot nem vágom meg, nem veszik el részlet, legfeljebb kicsit kevésbé lesz hangsúlyos. Szóljatok, ha rosszul sejtem.

Még egy kérdés: a hangváltót hová szokták rakni? Gondolom, minél közelebb a hangszórókhoz.  :hmmmm:

Sőt, még egy: az erősítőt tudtommal majd' mindenki a csomagtartóba rakja. Nem lenne jobb valahová előre elhelyezni, hogy minél kevesebb kábelre legyen szükség? Nem spórolás szempontjából kérdezem, hanem azért, mert azt még gitározásnál is tapasztaltam, hogy minél hosszabb a kábel, annál jobb kell belőle.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 09:22:38 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3268 Dátum: 2009.11.20 09:20:29 »

Igen, így érthető. Viszont ha jól veszem ki a szavaid, te is meg tudod számolni egy kezeden, hány ilyen rendszerrel találkoztál...

És tényleg Ear. Mi van, ha egy ilyen rendszernél beindítod a motort? Úgy értem, ha elindulsz, ez akkor is megmarad, vagy leginkább - hogy is mondta itt valaki? - garázshifinek alkalmas?

Én alapvetően versenyről beszéltem, ahol nagyon-nagyon be akarnak lőni egy hangzást, ugye térbeli pozíciók, fókusz adják a legtöbb pontot. A tulaj eltöltött egy fél évet a bal egyben a tekergetéssel, hogy minden pöpec legyen, csak éppen túlzásba vitte. Otthoni beállításoknál ritkább az ennyire kihegyezettt hangzás.

Motorhang? Hát ugye vannak olyan autók a Toyota kínálatában, ahol onnan tudod, hogy jár a motor, hogy ránézel a fordulatszámmérőre. Avensis, Camry ilyenek. Na ezt tovább lehet fokozni a zaj és rezgéscsillapítással. Persze változik a zajszint menet közben, szó se róla, de az úton amúgy sem lehet úgy koncentrálni a zenehallgatásra, mint álló helyzetben. Én a Camryban abszolút nem éreztem a szub hiányát, bőven elég volt egy utazós EQ-t beállítanom, ami tudta kompenzálni a gumizajt, ami ilyenkor a legmélyebb tónusú és ezért egyben a legnagyobb energiájú is, és ezért egyben ez fed el a legtöbbet a zenéből. Más autókban egy szub tényleg zenét menthet. Nálam nem igazán fütyül a tükör, domináns motorhang csak 160 körül jelentkezik, de annyival csak nagyon ritkán mentem. Tudom, kisebb autókban ez nagyobb gond, de én ezért vettem Camryt és ezért fáj nagyon a szívem, hogy el kell adni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3269 Dátum: 2009.11.20 11:39:27 »
hirdeted a Camry-t...?