Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673958 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3240 Dátum: 2009.11.16 12:05:41 »
Meggyött  :clap:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3241 Dátum: 2009.11.16 17:56:26 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3242 Dátum: 2009.11.16 18:03:25 »
Sziasztok Dzsedik!!

Van egy észrevételem az erősítőmmel szemben (JBL GTO 75.4). Most hosszabb kocsikázás után, a hifit kb. fél órán át hallgattam max.-on........szóval hangosan, még torzítás előtti tartományban. Amikor hazaértem, éreztem egy kis "panel" szagot, megfogtam az erősítőt és olyan meleg volt mint egy radiátor.....a kezemet persze nem égette, csak eléggé meleg volt. Az oké hogy melegszik, de ez így normális? Vagy kicsit vegyek vissza? :D Mit tanácsoltok? Fölösleges parázni?
 Többetekkel is beszélgettem, tudjátok mim van.........de ha nem: Elől van egy JBL GTO 6506c szett, hátul pedig egy JBL GTO 1204BR mélyláda (hídban kötve), ezek vannak az erősítőn. Elvileg bírnia kéne az erősítőnek, mégis miért melegszik ennyire föl?


barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3243 Dátum: 2009.11.16 19:09:44 »
Az én Pioneer erősítőm 4 csatis, hídban tolja az első szettet. Ha odabacok neki, akkor annyira forró lesz, hogy alig bírom megfogni. Pedig rendesen tud szellőzni is. Az impedancia is rendben van. Ezek már csak ilyenek.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3244 Dátum: 2009.11.16 19:26:16 »
Az én Pioneer erősítőm 4 csatis, hídban tolja az első szettet. Ha odabacok neki, akkor annyira forró lesz, hogy alig bírom megfogni. Pedig rendesen tud szellőzni is. Az impedancia is rendben van. Ezek már csak ilyenek.

Jól van akkor megnyugodtam...........Engem csak ez a "panel" szag zavart egy kicsit. Amikor az orroddal érzed hogy egy elektronika melegszik. Nem akarom felrobbantani az autót :D Azért megmérem a munkahelyemen, van lézeres hőm. mérő. Ahogy így olvasgatom, olyan 63 fok körül melegszenek az erősítők, de ez már eléggé leterhelt állapotban van. Persze valamelyik jobban melegszik, valamelyik kevésbé.....valamelyiken van ventilátor, valamelyiken meg csak passzív hűtés van.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3245 Dátum: 2009.11.16 22:00:47 »
Sziasztok Dzsedik!!

Van egy észrevételem az erősítőmmel szemben (JBL GTO 75.4). Most hosszabb kocsikázás után, a hifit kb. fél órán át hallgattam max.-on........szóval hangosan, még torzítás előtti tartományban. Amikor hazaértem, éreztem egy kis "panel" szagot, megfogtam az erősítőt és olyan meleg volt mint egy radiátor.....a kezemet persze nem égette, csak eléggé meleg volt. Az oké hogy melegszik, de ez így normális? Vagy kicsit vegyek vissza? :D Mit tanácsoltok? Fölösleges parázni?
 Többetekkel is beszélgettem, tudjátok mim van.........de ha nem: Elől van egy JBL GTO 6506c szett, hátul pedig egy JBL GTO 1204BR mélyláda (hídban kötve), ezek vannak az erősítőn. Elvileg bírnia kéne az erősítőnek, mégis miért melegszik ennyire föl?



Normális az...

...én meg épp ma csodálkoztam el rajta, hogy bömböltettem hazáig (na jó nem volt több 6-8 km-nél,meg negyed óránál), és teljesen hideg maradt. Pedig Nightwish ment, abba meg azér van néminemű dinamika meg hangszerállomány...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3246 Dátum: 2009.11.16 22:06:56 »
Én most adtam neki rendesen, sok volt a mély is a láda is dolgozott nagyon. aztán olyan 20 perc után éreztem hogy valami bűzlik :D, gondolom akkor melegedett be. Fogok majd venni 1 vagy 2 szép JBL narancssárgán világító ventillátort aztán beszerkesztem valahogy. Hoszabb az élettartama az erősítőnek ha nem melegszik annyira. Hazavágni meg úgysem tudom, mert ha túlmelegszik akkor simán kikapcsol. Elvileg.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 22:07:51 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3247 Dátum: 2009.11.16 22:09:59 »
http://www.instructables.com/id/cool_that_amp_down/

valahogy így, csak ez pioneer erősítő. JBL-nél kivágom azt az átlátszó plexi előlapot, berakom a ventillátort, rakok rá védőrácsot.....negatív a negatívra, pozitív a kapcsoló szálra és huss már hűt is. De most nem vergődök ezzel. Majd szerintem ha megveszem a Cordial RCA-kat.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3248 Dátum: 2009.11.16 22:34:10 »
Nagyon okosnak hitte magát az, aki belegányolta a CPU-cooler-t a házba. Azon felül, hogy ocsmány, még nem is szakszerű.

Beszívja az összes mocskot, rövid időn belül tönkre is megy a gépe... Legalább annyi esze lett volna, hogy a ventillátor alá odatesz egy vékony szivacsot, hogy az felfogja a koszt és a veszélyes fémdarabokat. Elég egy gémkapocs vagy egy kis fémszál, az már teljesen kinyírhatja az erősítőt.

Aki épített már erősítőt, az tudja, hogy a hűtést úgy kell megoldani, hogy a (passzív) bordát fújatom meg, elkülönítem az összes alkatrésztől azt. Ez így nagyon sz.r.


Javaslom, hogy ha be van egy fakeretbe építve, akkor a keretrendszerbe építs egy légcsatornát, ne az erősítőt kezd el fúrkálni. Az is lehet megoldás, hogy rá kell szerelni az erősítőre egy hűtőbordát, ami jobban (nagyobb felületen) tudja eldisszipálni a hőt...

Minden esetre attól még, hogy meleg, nem kell mindjárt betojni ám, bírják ezek... Az enyém pl akkor szól jól, mikor már megsülne rajta a rántotta, előtte nem annyira dinamikus és tiszta a hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 22:35:54 írta barna.czukor »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3249 Dátum: 2009.11.16 22:35:10 »
Én most adtam neki rendesen, sok volt a mély is a láda is dolgozott nagyon. aztán olyan 20 perc után éreztem hogy valami bűzlik :D, gondolom akkor melegedett be. Fogok majd venni 1 vagy 2 szép JBL narancssárgán világító ventillátort aztán beszerkesztem valahogy. Hoszabb az élettartama az erősítőnek ha nem melegszik annyira. Hazavágni meg úgysem tudom, mert ha túlmelegszik akkor simán kikapcsol. Elvileg.

Ööööö.... mélyládát szagoltad.....?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3250 Dátum: 2009.11.16 22:55:07 »
Én most adtam neki rendesen, sok volt a mély is a láda is dolgozott nagyon. aztán olyan 20 perc után éreztem hogy valami bűzlik :D, gondolom akkor melegedett be. Fogok majd venni 1 vagy 2 szép JBL narancssárgán világító ventillátort aztán beszerkesztem valahogy. Hoszabb az élettartama az erősítőnek ha nem melegszik annyira. Hazavágni meg úgysem tudom, mert ha túlmelegszik akkor simán kikapcsol. Elvileg.

Ööööö.... mélyládát szagoltad.....?

Persze! Annak semmi baja, az erősítőnek van egy kis szaga ahogy bemelegszik........mint mondjuk bármelyik elektronikának ha meleg.

nb211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3251 Dátum: 2009.11.17 01:32:49 »
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb helyre írok, de jobb topikot nem találtam.
Egy 2004-es Corollában szeretném a gyári CD lejártszót lecserélni egy 2 DIN-es navi + DVD + Bluetooth kihangosítóra.

Az első kérdésem az lenne, hogy küzdjek azért, hogy egy speciálisan ilyen korú Corollába építhető készüléket szerezzek (sajnos nem nagyon találtam), vagy jobb ha az elején feladom, veszek egy beépítő keretet, majd bele egy "standard 2 DIN-es" DVD+GPS+BT-t ?

Alapelvárások:
- GPS + WinCE
- FM rádió
- MP3 lejátszás
- BT kihangosító
- normálisan nézzen ki (a menüje is) :)
- dual zone

További elvárások:
- DVD lejátszás
- memóriakártya bemenet
- usb port

Nem rossz ha tudja:
- tv tunner
- video in
- 2 memórikártya bemenet

Kinek van ilyen készülék beszerzésével kapcsolatban tapasztalata?

Sajnos ezt csak újabb Corollákba lehet építeni:
http://www.caska.com/products/corolla-ca3633-/


köszönöm









Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3252 Dátum: 2009.11.17 07:52:04 »
Üdv a fórumon!

1. Az első kérdésem az lenne, hogy küzdjek azért, hogy egy speciálisan ilyen korú Corollába építhető készüléket szerezzek (sajnos nem nagyon találtam), vagy jobb ha az elején feladom, veszek egy beépítő keretet, majd bele egy "standard 2 DIN-es" DVD+GPS+BT-t ?

2. Alapelvárások:
- GPS + WinCE

1. Van gyári navigációs fejegység ilyen autókhoz. eBayen ki lehet fogni, jelen pillanatban egyet sem hirdetnek. Mondjuk az nem tud annyit, amennyit elvársz... Ami jelen pillanatban dizájnban leginkább hajaz a gyári cuccra, az ez lenne, de ehhez is kell beépítő keret.

2. Szabad kérdezni, a WinCE-hez miért ragaszkodsz? Fölöslegesen megnehezítenéd a saját dolgod...

Egyébként ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy elég sokat kínlódtam, mire hasonló autóba sikerült fejet találnom. Nekem is volt olyan ötletem, hogy DVD-s, navis fejet vegyek. Ami nagyjából minőséginek tűnt, az ez a Kenwood fej lett volna. Ezt 35 dollárért felkészítik az európai frekvenciákra, szállítanak Magyarországra, márkás fej, kiegészítővel BT és GPS is megoldható; a szervizháttér híre miatt mondtam le róla.

Ennyit fícsört amúgy jellemzően a kínaiak préselnek bele mindenféle noname fejbe, azokból van választék rogyásig. Márkás cucc, ami tud mindent (BT, GPS, USB, SD, WinCE, DVD) szerintem NINCS.

nb211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3253 Dátum: 2009.11.17 09:09:29 »
1. Ezt én is megtaláltam. Biztos vagy benne, hogy kell hozzá keret? Szvsz nem DIN szélességű. Inkább amiatt aggódom, hogy ezt sem lehet beépíteni. Elég fura a pereme.
És ugye ilyen helyre kellene:
http://www.speedup.gr/OtherStuff/Media_Photos/Things/MyCarStereo/UnitFront.jpg
Szvsz ez is kínai noname, de már kezdem elfogadni, hogy mind az. :)

2. WinCE azért lenne jó, mert ha nem adnak hozzá navi sw-t, akkor leginkább wince alapút tudok hozzá tenni.


Ez az első, ami a legnagyobb valószínűséggel még jó is lehet:
http://www.china-direct-buy.com/v/4/product_detail/5895028/EURO_Version_TOYOTA_COROLLA_VIOS_6_5_Car_DVD_Player_GPS_navigation_TV_IPOD.html
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.17 09:12:15 írta kleingy »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3254 Dátum: 2009.11.17 09:21:27 »
1. Ott van a leírásban, hogy 2 DIN-es. Ennél többet legfeljebb kézbe véve lehetne mondani.

2b. Na ezek azok, amiket először megvetetnék valakivel, hogy kipróbálja, szétesik-e két Jászberény - Farmos úton. :D (Bár tavaly megcsinálták azt a szakaszt.) Szerviz, garancia-érvényesítés ezeknél kizárt, 30-40 rongynál nem adnék értük többet. A hangja is elég ratyi lehet, mondjuk navigációhoz képest biztos nem drága, és filmet is lehet rajta nézni... Mennyibe kerül egy ilyen?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.17 09:23:38 írta Satriani »