Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674055 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3090 Dátum: 2009.11.03 13:55:17 »
Petya, átküldtem a leírást...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3091 Dátum: 2009.11.03 18:26:59 »
Petya, átküldtem a leírást...
A magyart vagy az angolt?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3092 Dátum: 2009.11.03 18:34:58 »
Mér, nem mondták, hogy tedd le a hangszórót, miután bevitted?  :D
Csak azt felejtették el mondani, hogy nem kéne 5-6 órán át táncolni 2 méterre egy 2*1 méteres mélyláda előtt.  :D
Szegeden a Sing-Sing-ben este táncoltunk a szinpad előtt, ott is kb akkora mélyek vannak, nekünk kibirták a füleink :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3093 Dátum: 2009.11.03 20:23:22 »
Lenne egy kicsit OFF kérdésem.
Ismeri valaki a Wharfedale márkát? Ez jó márka, vagy kb milyen szintet képvisel úgy általában (házimozi, hangfal, stb t)?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3094 Dátum: 2009.11.03 20:27:42 »
Mielőtt letettem a voksot a Kef IQ sorozata mellett, meghallgattam pár Wharfedale hangfalat is. Házibulira az általam hallott Wharfedale-ek (ne kérdezd, melyik sorozat) állatok, vastag, dögös hangjuk van, tánczenére biztosan azt választottam volna a Kef helyett (aminek finomabb, szellősebb, részletgazdagabb hangja volt). Ha dög kell, egyáltalán nem rossz választás, de nagyzenekari muzsikához vagy jazzhez, akusztikus zenéhez mást választanék. Mondom ezt teljesen laikusként.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3095 Dátum: 2009.11.03 20:49:19 »
Azért a wharfedale-nek a diamond szériáját érdemes lehet meghallgatni. De ha akusztikusra kell, akkor ne menj el a B&W mellett se!
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3096 Dátum: 2009.11.03 21:04:22 »
Köszi a válaszokat!

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3097 Dátum: 2009.11.03 21:08:39 »
Ja, a kérdés lényegi részére (ti. milyen szintet képvisel) nem is válaszoltunk. :D Tudtommal korrekt márka, normális ár/érték aránnyal. Nem gagyi, ha erre vagy kíváncsi. Meg kell hallgatni, és ha tetszik, szerintem simán meg lehet venni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 21:10:48 írta Satriani »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3098 Dátum: 2009.11.03 23:09:23 »
Petya, átküldtem a leírást...

ÓÓÓÓ köszönöm Ön egy Úr! :yes: Olvasgatom........most épp JBL mélyládán töröm a fejem, tudsz valamit ajánlani? Az a gáz......azt vettem észre hogy a mély néha késik. Amióta megvan a JBL erősítő, nem vagyok annyira kibékülve a Blaupunkt ládával.........mintha máshogy szólna, lehet hülyeségnek hangzik de ez van.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3099 Dátum: 2009.11.04 01:16:00 »
Petya, átküldtem a leírást...
A magyart vagy az angolt?

Az angolt, természetesen. Miért, megmagyarosodott, mire odaért?  :eek:

Szerk.: hoppá, ez a válasz elcsúszott kicsit.... bocsi.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 01:18:44 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3100 Dátum: 2009.11.04 01:17:09 »
Lenne egy kicsit OFF kérdésem.
Ismeri valaki a Wharfedale márkát? Ez jó márka, vagy kb milyen szintet képvisel úgy általában (házimozi, hangfal, stb t)?

Sógoromnak olyanja volt házimozihoz. Nem panaszkodott rá különösebben, sőt, a center talán még most is az. A másik négyet B&W-re cserélte...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3101 Dátum: 2009.11.04 01:36:43 »
Petya, átküldtem a leírást...

ÓÓÓÓ köszönöm Ön egy Úr! :yes: Olvasgatom........most épp JBL mélyládán töröm a fejem, tudsz valamit ajánlani? Az a gáz......azt vettem észre hogy a mély néha késik. Amióta megvan a JBL erősítő, nem vagyok annyira kibékülve a Blaupunkt ládával.........mintha máshogy szólna, lehet hülyeségnek hangzik de ez van.

Ezt mondtam, hogy késik. Az oka nem feltétlenül a láda típusában keresendő, sokkal inkább a füledtől való távolságában......illetve abban a távolság-különbségben, ami az első szett és a hangszóró között adódik.

A megoldása - ha nem akarod bolygatni az időkorrekciót, egyesek szerint nem is szabad, művi lesz tőle a hangja - az lehet, hogy hallgatózol. Aztán fordtasz egyet a ládán, aztán ismét hallgatózol. Aztán ha még mindig nem jó, átteszed valahova máshova és hallgatózol. Előbb-utóbb javulni fog. Vagy romlani. Én például ma jöttem rá, hogy tegnapelőtt túl közel toltam a háttámlához a hangszórót, és "befulladt", valószínűleg nem tudott elég levegőt megmozgatni, hogy szépen szóljon, úgyhogy csak brummogott. MOst hátrébb húztam, meglátjuk, mi lesz az eredmény...
Ha nem tudsz érdemi eredményt elérni az áthelyezgetéssel-forgatással, akkor bizony bontani kell, és fázist fordítani, a legkülönbözőbb variációkban, és ebben benne van az is, hogy mondjuk a jobb oldalon a csipogó helyes fázisban van, a mélyközép meg fordítottban például. Szóval jó kis meló, de megéri, ha kifejezetten a vezetőülés környékére akarod "húzni" a színpadot. Viszont ennek eredményeként csak ott lesz jó...

Lehet a hiba a hardverben is, tehát lehet, hogy a láda gyengusz, mert például nem dupla az előlapja, és bebuhog.

...persze egyszerű és kényelmes megoldás az időkorrekcióval variálni, ha már van.


Hogy mi legyen helyette? Hmmm ha már ráálltál, szerintem nézz JBL-t, de azt mondják - és mondani könnyű -, hogy ki kell próbálni több ládát bent a kocsiban, a leendő helyén, és azt megvenni, ami a legjobban szól. Ez a gyakorlatban mondjuk nem tudom, hogyan is működne, mert nem hiszem, hogy hagynák például nekem, hogy egy próba erejéig speakon csatlakozót szereljek a ládába, csak mert nekem olyan van a kocsiban.... De a lényeg az, hogy elméletben be kell próbálni az autóba.

Gyakorlatban én konkrétan fordítva ültem a lóra: a ládához vettem az erősítőt. De nem bántam meg

Ehhez az erősítőhöz egy 2-300 Watt terhelhetőségű mélyhangszóró elég kell hogy legyen, nagyobbat úgysem tud megmozgatni. Konkrét típusként ha most kéne választanom szerintem az erősítővel együtt fejlesztett GTO szériát céloznám meg, hacsak nem mondanak nagyon mást mondjuk Tamásék (nem fognak). Az újabb szériás GTO-tól, meg GT5-től óva intenek, azok nem olyan jók, mint a régiek.

Kársztájlingon időnként fel-felbukkan egy GTO láda, én ott szoktam szétnézni, hátha pont felbukkan valami és pont van is rá pánzem. De arra figyelj, hogy ne bandpass láda legyen, túl kicsi az a sávszélesség, amiben szépen szól.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3102 Dátum: 2009.11.04 05:26:20 »
Petya, átküldtem a leírást...

ÓÓÓÓ köszönöm Ön egy Úr! :yes: Olvasgatom........most épp JBL mélyládán töröm a fejem, tudsz valamit ajánlani? Az a gáz......azt vettem észre hogy a mély néha késik. Amióta megvan a JBL erősítő, nem vagyok annyira kibékülve a Blaupunkt ládával.........mintha máshogy szólna, lehet hülyeségnek hangzik de ez van.
A láda hangszórókábelét cseréld meg. A piros kábelt feketére és fordítva. (magyarán fordítsd meg a fázisát) Ezzel a ládában a nyomó nem nyomni fog első mozdulatával, hanem húzni :)
Nekem a fázisfordítással a rocki reflex láda sedan kasztniban teljesen pontos basszusokat tud adni. Fájni nem fáj nekise.  :1eye:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3103 Dátum: 2009.11.04 18:52:14 »
Lenne egy kicsit OFF kérdésem.
Ismeri valaki a Wharfedale márkát? Ez jó márka, vagy kb milyen szintet képvisel úgy általában (házimozi, hangfal, stb t)?
szia, fura hogy senki sem tette fel a szokásos hármas kérdést amit mindig megkérdeznek aki bármit vesz.
1. Mennyi pénzt szánsz rá?
2. Új vagy használt?
3. Milyen zenét hallgatsz: vegyes, akusztikus, rock, tucctucc?

Ezek úgyis eldöntik merre felé érdemes nézelődni. Készítek egy listát a zúzós felől a komolyzenei irányba haladva.
Wharfi Diamond : főleg tucctuccra és rockra jó, nem erőssége a zeneiség. Arra találták ki, hogy zúzzon.
JBL: rockra nagyon jó, de zeneibb hangú a Wharfitól és a magasa kicsit erős.
Focal Chorus 700 sorozat : zeneibb a mély-közepe a B&W-től, de a fémes magasa az S-SZ hangokat eltúlozza, mindhárman összenéztünk akikkel meghallgattuk. A B&W-t jobbnak találom.
B&W 600 sorozat : már sokkal jobb, mint az előzőek, de nem az igazi akusztikusok kedvence. Erős mélye van, lehet vele döngetni bátran, de fém magasa van (titán dóm). Nekem sajnos megfájdul a fülem a fémes magastól és a kevlár membrán kicsit elszinezi a hangokat... Más viszont szereti az erős magasat, minden izlés kérdése! Kezdetnek inkább ilyet vennék...
KEF iQ sorozat : Ezt speciel még nem hallottam, de sokan írtak jót róla. Úgy tűnt az írásokból hogy mindenevő.
Mission m sorozat, Tannoy Mercury és Revolution sorozat : Ezeket az angol hangfalakat lágy selyemdóm magassal szerelik és akusztikus zenére ajánlják. A rockot és a tucctuccot is elviselik, de nem ez az erősségük.
Dali Concept : igazi hangszeres zenész a felsoroltakból, a rockot nem szereti.

A jellemzésben a 70-150ezerFt összegért párban kapható új hangfalakat vettem alapul.
B&W 684-685, Kef iQ, Mission m sorozat és Tannoy R2 hangfalakat javaslom fülelésre. Ha még lehetne kapni B&W 309-et azt is felsorolnám de már kifuttatták...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 19:00:12 írta rokafiu77 »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3104 Dátum: 2009.11.04 19:14:00 »
De nagyon hasonlóan látom!  :clap: Az említettek közül a Wharfedale, JBL, Focus, B&W és Kef volt, amit meghallgattam, és ugyanilyen benyomásaim voltak. A legkiegyensúlyozottabbnak a Kef tűnt a társaságból, ezért választottam.

KEF iQ sorozat : Ezt speciel még nem hallottam, de sokan írtak jót róla. Úgy tűnt az írásokból hogy mindenevő.

Hát igen, csak kell neki egy jó erősítő. Úgy is enyhén mélyszegény, de nem bánom, nekem jobban tetszett, mint a döngetősebbek. Nekem most egy Denon 1708 A/V erősítőn lógnak az iQ30-ak, töredékét nyújtják valós tudásuknak. Egy rendes sztereó erősítő nálam - szó szerint - a jövő zenéje. :D