Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674002 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3015 Dátum: 2009.11.02 09:25:37 »

Bár igényem lenne jobb hifire (a tiednél azt hittem, lepetézek, amikor meghallottam), ....


Na azér az enyémtől nem kell annyira nagyon leülni. Laikusok számára (mint amilyen én is vagyok) nem rossz, de értő fülek azért hallanak rajta még némi utómunkálatokat... Amik természetesen el lesznek idővel végezve.  :D

Na de.....

http://hifikozpont.hu/autoradiok/sony-cdx-gt434u-5.html

itt van egy Sony, tűrhető árban, később bővíthető, és nem sokkal drágább, mint a követelmény. Előlap AUX és USB. Van ugyanez piros színben is CDX GT-430 fedőnéven, de Neked úgyis a zöld kellene.


http://hifikozpont.hu/autoradiok/sony-cdx-530-ui-mp3-lejatszo-usb-csatlakozoval-2.html

ugyancsak nem rossz, ráadásul idei, bár kissé drágább.



http://hifikozpont.hu/autoradiok/sony-cdx-gt620-u-2.html

ez teljesen rendben van, bár nyilván még magasabb árfekvés. Előnye viszont, hogy teli előlapos, ami nem elsősorban a dizájn miatt fontos, sokkal inkább azért, mert így sokkal később megy tele a CD-mechanika porral. Ugyancsak igaz ez az USB fedlapra.


Ezek mind bővíthetőek a későbbiekben, 2 pár RCA-val rendelkeznek.



http://hifikozpont.hu/autoradiok/sony-bt2700-cd-mp3-wma-atrac3-lejatszo-beepitett-bluetooth-tal-3.html

és íme a kékfogas megoldás. Ha a telefonod MP3-as, ez nagyon jó, mert tud A2DP-t is, így nagyjából nem is kell az USB.... Viszont ezt tükrözi az ára is.


Én megmondom őszintén ennyiért, amibe ez a két utolsó kerül megint csak az én fejemet venném, akár tud USB-t, akár nem.



wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3016 Dátum: 2009.11.02 09:27:55 »
Egyáltalán nem sürgős, csak ez a cucc tudása megtetszett és ennyit szánnék is rá.

Pont az fogott meg benne, hogy gyakorlatilag az audiorendszeren szólhatna a BT, headsetezni nem fogok, egy normálisabb hordozható BT kihangosító meg 20 rongy és a minőségével vannak fenntartásaim. Csak egy telefonom van :D, az USB tetszene, mert nem írok CD-t (hosszú, unalmas, minden ötödik sikerül csak, utálom a sok CD-t, ám van több 2-4 gigás pendrive-om). Aux-in nem érdekel, a mostanin is van, assetom hogy kőne használni.  ;)

Hozzátenném a jó minőségű BT sokkal fontosabb lenne mint az USB-s zenehallgatás lehetősége.


Hát igen... a gond azzal van, hogy nem minden tekintetben jók a Bluetooth-ok, most még. Vannak illesztési problémák, beolvasási agymenések stb. De ha kifogja az ember, akkor jó partnere lehet.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3017 Dátum: 2009.11.02 09:33:21 »
Nem vagyok egy autóhifi-bubus, de márkátlan fejet én sem vennék.
Én a Medion-t nem sorolnám a noname márkák közé, csak nálunk nem elterjedt (nekem voltak-vannak Medion cuccaim, bár konkrétan fejegység nem) Szerintem az árát megéri, ha nincsenek nagyobb igények és nem akar használt dolgokat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3018 Dátum: 2009.11.02 09:35:28 »
Ezt a képet hadd árnyaljam picikét. Ha Gyöngyi vesz egy USB-s fejet, akkor 1. soha többet nem kell CD-t írnia 2. soha többet nem kell CD-t levinni, tárolni, elrakni, cserélni a kocsiban 3. soha többet nem kell karcos CD-t újraírni, hanem elég egy feltehetően amúgy is meglévő pendrive-ot levinni az autóba. Ennél kényelmesebb dolog a világon nincs. (Nálam ugyanezt a szerepet az iPod tölti be, ami annyival macerásabb, hogy kábelt kell bele dugdosni, drága, elromolhat, de tud losslesst, és 30 gigás.) Feleségem autójában mindig van vagy 40 CD, borzalom. :D Egy nagy pendrive sokkal kényelmesebb lenne, és ha azt nézzük, hogy már huszonegy-két ezres fejekben is van USB csatlakozó, akkor azt sem nagyon lehet mondani, hogy drágítaná a fejet.

Hmmm. Én csak azt mondom, hogy nincs az az MP3, ami minőségben csak megközelítene egy akár csak újraírt audiót.

Honnan tudom? Próbáltam. Hallgattam a Metallicát MP3-ban (320 kbps, csak hogy ne kispályázzunk, inkább a hely legyen kevés, mint a zene trágya), és valami zavart. Hangos volt, kemény. Jó hogy metál, de zavart, pedig a dallamos zenéiket szeretem.

Aztán megszereztem ugyanazt audióban, másolt CD-n hallgattam (az eredeti természetesen otthon van, a másolat csak azért, hogy az értékes eredeti ne sérüljön  :D), és a zene azonnal kisimult, összeállt, lett színpad (normális), megjöttek a nüansznyi különbségek, az apró ráfogások, húzások, fújások (S+M koncertalbum), amitől élni kezd. Eltűnt viszont a hangosság, a kopogósság, az élesség, onnantól nem zavart.

Szóval jó az MP3 meg minden, de ha lehet, igényes zenét csak audióban érdemes hallgatni, és e célból inkább legyen 20 CD az autóban. Nem mondom, az idényslágerekre érdemes lehet USB-zni, azoknak nem érdemes CD-vel szüttögni. De egy Besh-o-Drom nem kifejezetten idégyslágereket gyárt tucatszám....  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3019 Dátum: 2009.11.02 09:38:35 »
Hát igen... a gond azzal van, hogy nem minden tekintetben jók a Bluetooth-ok, most még. Vannak illesztési problémák, beolvasási agymenések stb. De ha kifogja az ember, akkor jó partnere lehet.
Tehát lehet, hogy a megvett BT-s autórádió nem kommunikálna a telefonommal?  :surrender:

Hmmm. Én csak azt mondom, hogy nincs az az MP3, ami minőségben csak megközelítene egy akár csak újraírt audiót.
Nekem megfelel az MP3 is, a régi fejegységemet is azért ajándékoztam el, mert csak audiot tudott. Bocs, nőből vagyok.  :D
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3020 Dátum: 2009.11.02 09:40:01 »
Igaz. Vannak zenék, ahol nem nagyon van különbség az audio CD és az MP között, mások meg hallgathatatlanok tömörítve (nálam pl Pink Floyd MP3 kizárva, egyszerűen eltűntek hangok, bármilyen magas bitrátán tömörítettem)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3021 Dátum: 2009.11.02 09:40:35 »
Hmmm. Én csak azt mondom, hogy nincs az az MP3, ami minőségben csak megközelítene egy akár csak újraírt audiót.

Ezt nem te írtad?  :flowers:

Idézet
10 perc alatt meg lehet írni, legyen szó audióról, vagy MP3-ról

Nem arról beszéltünk, melyik a jobb minőségű, hanem arról, mi a kényelmesebb: CD-ket cipelgetni, vagy egy pendrive-ot.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3022 Dátum: 2009.11.02 09:41:37 »
Igaz. Vannak zenék, ahol nem nagyon van különbség az audio CD és az MP között, mások meg hallgathatatlanok tömörítve (nálam pl Pink Floyd MP3 kizárva, egyszerűen eltűntek hangok, bármilyen magas bitrátán tömörítettem)

Ezért kell iPodot használni, az tud lossless tömörítést.  :sorcerer:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3023 Dátum: 2009.11.02 09:43:09 »
Én meg szkeptikus vagyok, sztem eleve ellentmondás a "losless tömörítés"
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3024 Dátum: 2009.11.02 09:46:21 »
Én meg szkeptikus vagyok, sztem eleve ellentmondás a "losless tömörítés"

Testvérem, ez nem vélemény kérdése.  :flowers: A zip is veszteségmentes tömörítés, csak gondolj bele. ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3025 Dátum: 2009.11.02 09:53:28 »
Hogy értsd, mire gondolok: ha adott egy adatfolyam (ez a CD-n található mittoménmilyen formátumú hang) és abból te bármennyivel kisebbet csinálsz, akkor bizonyos dolgok el fognak tűnni. Lehet, hogy jelentéktelen, vagy akár káros adatok, de eltűnnek, nem?
Engem eleve már a hang cd-re rakása "zavar", lévén, hogy ugye 44,1 kHz-es (vagy 48) mintavételezéssel történik, tehát a "valóságból" másodpercenként 44ezerszer vesz mintát. Tudom, hogy ez már autóban, de sokszor otthon is túlzás, de nem véletlen van az analóg technikának annyi követője, pont a hangminőségre adó közönségnél.
Na mindegy, ez is valamilyen szinten hitbéli kérdés (sztem) Ki hallja, ki foglalkozik vele, kit mennyire érdekel az más tészta.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3026 Dátum: 2009.11.02 09:53:57 »
Én meg szkeptikus vagyok, sztem eleve ellentmondás a "losless tömörítés"

Testvérem, ez nem vélemény kérdése.  :flowers: A zip is veszteségmentes tömörítés, csak gondolj bele. ;)
A zip eleve digitális adatot tömörít...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3027 Dátum: 2009.11.02 10:00:12 »
A zip eleve digitális adatot tömörít...

Miért, a CD-n lévő adatfolyam analóg lenne?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Veszteségmentes_tömörítés
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 10:02:08 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3028 Dátum: 2009.11.02 10:02:02 »
Még némi adalék a mintavételezéshez. Ha úgysem halljuk, minek használnak 2,9 MHz-es mintavételt?  :hmmmm:
De, hogy visszakanyarodjunk az eredeti tézishez: az MP3 valóban sokkal kényelmesebb, mint a CD-k hurcolászása, és autóban valóban nagyon jó kompromisszum egy lossless jelből jövő zene hallgatása, csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy az ugyanolyan jó, mintha az eredeti forrást hallgatnánk. (tudom, ez így nem is hangzott el...)
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3029 Dátum: 2009.11.02 10:03:39 »
...nagyon jó kompromisszum egy lossless jelből jövő zene hallgatása, csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy az ugyanolyan jó, mintha az eredeti forrást hallgatnánk. (tudom, ez így nem is hangzott el...)

Pedig ugyanolyan jó... Ez a lossless lényege. Tényleg nem vélemény kérdése, tény, hogy a veszteségmentes formátumoknál nincs minőségvesztés az eredeti anyaghoz képest.