Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673877 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2925 Dátum: 2009.10.30 09:23:08 »
Kazettás adapterrel, úgy van.  :clap:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2926 Dátum: 2009.10.30 09:25:45 »
Így csak az ódió megyen
Ez csak CD ...
Pff... annak pedig legalább értelme lett volna...  :no:
Akkor degagyiii  :devil: [rohog]
         

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2927 Dátum: 2009.10.30 09:49:11 »
[Egyébként a teljes JBL-palettára jellemző ez, vagy csak erre a szériára? Gondolok arra, hogy pl. a Power-széria, vagy a GTi (netán Crown) is ugyanezekkel az alaptulajdonságokkal rendelkezik?

Hát nem vagyok egy nagy JBL tudor, de amit ismerek belőlük, igen, szerintem az egész márkára jellemző ez a hangzásvilág. Speciel a nagy JBL Crown erősítőkhöz volt többször is szerencsém, igen, azok aztán nagyon ilyenek.  Hallgatom, jó-jó, de hova tűnt kismillió dolog amit sokkal olcsóbb egyszerűbb rendszerekben jól hallok? Persze másokat meg a sokminden zavar és nagyon tetszik a JBL-ek, mondjuk úgy, lényegretörő előadásmódja.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 09:55:07 írta Ear »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2928 Dátum: 2009.10.30 09:52:42 »
Épp ma hallgattam Foo Fighterst a kocsiban, kellemes muzsika. Na, nekem valami olyasmi kéne, amin az rendesen megdörren. Csak semmi cizellált színpadkép, nem kell hallani, ahogy a harmadik hegedűs picit hamisan fogja a F#-t, és megabass sem szükséges, csak egy korrekt, autópálya-tempónál is tisztán szóló rendszer kéne. Ha ez a vonal, amiről most beszélünk (Pio fej, uDim erősítő és hangszóró) ilyenre alkalmas, akkor egy időre elvonulok adatot gyűjteni.  :innocent:

Alkalmasnak alkalmas, meg még pár más típus is, de hogy a dörrenés dörrenjen, ahhoz előbb a feltételeket kell megteremteni. Ajtópanel, zajcsillapítás, magas a megfelelő helyen.  Előbb ezekkel kell megbírkóznod - lélekben.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2929 Dátum: 2009.10.30 10:13:00 »
Alkalmasnak alkalmas, meg még pár más típus is, de hogy a dörrenés dörrenjen, ahhoz előbb a feltételeket kell megteremteni. Ajtópanel, zajcsillapítás, magas a megfelelő helyen.  Előbb ezekkel kell megbírkóznod - lélekben.

A zajcsillapítást tervezem hifitől függetlenül, azzal nem lesz gond.

A csipogók a gyári Sol hifiben szerinted elfogadható helyen vannak? Mélyládát a csomagtartóba semmiképp nem szeretnék; az általad ajánlott mikro-dim. szettben lenne elég dög?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 10:17:33 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2930 Dátum: 2009.10.30 10:17:21 »
Alkalmasnak alkalmas, meg még pár más típus is, de hogy a dörrenés dörrenjen, ahhoz előbb a feltételeket kell megteremteni. Ajtópanel, zajcsillapítás, magas a megfelelő helyen.  Előbb ezekkel kell megbírkóznod - lélekben.

A zajcsillapítást tervezem hifitől függetlenül, azzal nem lesz gond.

A csipogók a gyári Sol hifiben szerinted elfogadható helyen vannak?

Hát ez attól függ, milyen fejegység-kábel-erősítő-hangszóró lesz a kocsiban.  :clap: (Mondtam, hogy nehéz lesz.)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2931 Dátum: 2009.10.30 10:28:06 »
Alkalmasnak alkalmas, meg még pár más típus is, de hogy a dörrenés dörrenjen, ahhoz előbb a feltételeket kell megteremteni. Ajtópanel, zajcsillapítás, magas a megfelelő helyen.  Előbb ezekkel kell megbírkóznod - lélekben.

A zajcsillapítást tervezem hifitől függetlenül, azzal nem lesz gond.

A csipogók a gyári Sol hifiben szerinted elfogadható helyen vannak? Mélyládát a csomagtartóba semmiképp nem szeretnék; az általad ajánlott mikro-dim. szettben lenne elég dög?
Ha az enyémből indulunk ki, akkor elég dög :) Szépet szól, mélyre is lemegy. Csak a komponensszettről beszélek. A láda csak hab a tortán.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2932 Dátum: 2009.10.30 10:34:43 »
Hát ez attól függ, milyen fejegység-kábel-erősítő-hangszóró lesz a kocsiban.  :clap: (Mondtam, hogy nehéz lesz.)

Ezt nem értem.  :innocent: Mit olvassak, kivel beszéljek, milyen tanfolyamra iratkozzak be? :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2933 Dátum: 2009.10.30 10:35:57 »
Ha az enyémből indulunk ki, akkor elég dög :) Szépet szól, mélyre is lemegy. Csak a komponensszettről beszélek. A láda csak hab a tortán.

Ennek örülök. :clap: Mélyládát nem szeretnék, annyit nem ér az egész, hogy a csomagtartót feladjam, és a rock amúgy sem a püffögő mélyekről kell, hogy szóljon.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2934 Dátum: 2009.10.30 10:55:15 »
Hát ez attól függ, milyen fejegység-kábel-erősítő-hangszóró lesz a kocsiban.  :clap: (Mondtam, hogy nehéz lesz.)

Ezt nem értem.  :innocent: Mit olvassak, kivel beszéljek, milyen tanfolyamra iratkozzak be? :D
Pl Ear ajánlott egy régi cikkéből kiindulva ócsó hangszórókábelt:KS1440 Neotech ez ma már Kácsa BI40 néven fut. Ezt megveheted. RCA-ból nehezebb a választás, mert már amit régi szerteszanaszéjjeltört(totalcaros) cikkében ajánlott, már nem igazán elérhetőek. Helyette én Vivanco HQ08at tettem be, de rca zsákbamacsek, lehet neked pl egy Stinger tökéletes lesz egy HPM szériás. Erősítőt meg hangszórót is ajánlott. Szóval amire fel kell készülj, hogy a hangszórókábellel szopni fogsz bőséggel :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2935 Dátum: 2009.10.30 10:55:54 »
Ha az enyémből indulunk ki, akkor elég dög :) Szépet szól, mélyre is lemegy. Csak a komponensszettről beszélek. A láda csak hab a tortán.

Ennek örülök. :clap: Mélyládát nem szeretnék, annyit nem ér az egész, hogy a csomagtartót feladjam, és a rock amúgy sem a püffögő mélyekről kell, hogy szóljon.
A mélyek nemcsak püffögni tudnak. Hanem kasztnit megrengetni is :) püffögés mentesen.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2936 Dátum: 2009.10.30 11:26:16 »
A zajcsillapítást tervezem hifitől függetlenül, azzal nem lesz gond.
A csipogók a gyári Sol hifiben szerinted elfogadható helyen vannak? Mélyládát a csomagtartóba semmiképp nem szeretnék; az általad ajánlott mikro-dim. szettben lenne elég dög?

Én nemrég hallottam olyan rendszert, amelyiknél a magasak kb 10 cm-re voltak a közepektől. Nagyon meggyőző volt. Persze hozzájárult az is, hogy a hangszóróknak volt panel gyártva, de tényleg csodálatosan szólt. Bár bivalyerős volt a rendszer, normálisan szigetelt ajtóban, elég jó ::) minőségű kábelekkel, de hajjaj....


És télleg Ear,

A Crown az komplett JBL rendszer része volt, vagy csak erősítőhöz valami más típusú hangszórók voltak csatlakoztatva?
Gondolok arra, hogy hátha esetleg a JBL is valahogy úgy gyárt, mint a uDim: csak azonos márkájú hangszórókkal hozza ki magából a maximumot...? Nem lennék meglepődve....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2937 Dátum: 2009.10.30 11:27:04 »


Megjegyzem szép csendben ezt ugyanaz az ember hirdeti - ha jól látom -, akinek az installációját (zöld Pontiac Tempest) pár hozzászólással fentebb linkelgettem. Illetve azt ketten csinálták alapvetően, ő az egyik.

De ne siesd el a döntést és a vásárlást. Nekem ezt az erősítőt a Morel ládához ajánlották, mint olyat, ami megüti azt a szintet, amit a láda megkövetel. Tudom, hogy fordítva ültem a lóra, de annyiért, amennyibe ez a láda került, kár lett volna otthagyni.

Megjegyzem ennek a ládának van egy testvére (összesen kettő készült belőle), és az is eladó, ugyanezzel a Morel méllyel...  ::)


Várd meg például, hogy Ear mit válaszol a kérdésemre. Láthatóan neki nem szíve csücske a JBL, nem árt másik oldalról is véleményt kérni.

Bár náluk már sokszor egyéni ízlés kérdése, mi az, ami tetszik, és mi az, ami nem. Én például beszéltem olyan emberrel, aki az uDim-ra mondta, hogy nem kéne neki, mert eddig egyetlen rendszert hallott, ami nagyjából jól szólt uD-val.

Beszéltem a sráccal, Budaörsön van a műhelyük, oda megyek az erősítőért. Meghallgatom és ha tetszik akkor megveszem. Tök új a cucc, 60 helyett 35-ért biztos megéri szerintem úgyhogy nem fogok sokat gondolkodni. Azt mondta holnap nem biztos hogy bent lesznek a műhelyben, de mindenképpen meg tudjuk ütni az üzletet. Valószínű azokról az emberekről van szó akikről te is beszéltél. Na majd holnap kiderül.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2938 Dátum: 2009.10.30 11:57:41 »
...Szóval amire fel kell készülj, hogy a hangszórókábellel szopni fogsz bőséggel :)

A választással, vagy a beszereléssel?

A választással nem hinném: megveszek valamit, amit jónak mondtok, és kalap-kabát. :whistling:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2939 Dátum: 2009.10.30 12:04:19 »
Beszéltem a sráccal, Budaörsön van a műhelyük, oda megyek az erősítőért. Meghallgatom és ha tetszik akkor megveszem. Tök új a cucc, 60 helyett 35-ért biztos megéri szerintem úgyhogy nem fogok sokat gondolkodni. Azt mondta holnap nem biztos hogy bent lesznek a műhelyben, de mindenképpen meg tudjuk ütni az üzletet. Valószínű azokról az emberekről van szó akikről te is beszéltél. Na majd holnap kiderül.

Nem a Budaörsre vezető úton?


Még egyszer mondom: ne kapkodd el. Hallgass meg még néhányat, lehet, hogy a Te ízlésednek például pont egy ilyen taby-féle rendszer felelne meg. Vagy épp egy Alpine erősítő. Ha már a fej olyan....

...megjegyzem új ára megjelenésekor a 75.4-nek 70 körül volt....  ::)


Szóval lehet, hogy tényleg ez kell Neked, mindenképpen hallgasd meg. Mindenképpen tetszeni fog, amit hallasz, már ha autóba van beszerelve és ők csinálták, mert értenek hozzá, és egy számukra átlag alatt teljesítő rendszer Neked több lesz, mint jó. Csak ne vedd meg azonnal.