Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673908 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2910 Dátum: 2009.10.29 16:16:25 »
Épp ma hallgattam Foo Fighterst a kocsiban, kellemes muzsika. Na, nekem valami olyasmi kéne, amin az rendesen megdörren. Csak semmi cizellált színpadkép, nem kell hallani, ahogy a harmadik hegedűs picit hamisan fogja a F#-t, és megabass sem szükséges, csak egy korrekt, autópálya-tempónál is tisztán szóló rendszer kéne. Ha ez a vonal, amiről most beszélünk (Pio fej, uDim erősítő és hangszóró) ilyenre alkalmas, akkor egy időre elvonulok adatot gyűjteni.  :innocent:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2911 Dátum: 2009.10.29 16:19:32 »
Mark Levinson az IS-be nem lenne jo? :) :hmmmm:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2912 Dátum: 2009.10.29 16:27:21 »
Mark Levinson az IS-be nem lenne jo? :) :hmmmm:

 :D

Az én tárcámnak egyelőre legfeljebb a régi IS felel meg... :(

-------

Szakik, hány csatornás erősítőt nézzek?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2913 Dátum: 2009.10.29 17:09:26 »
Mark Levinson az IS-be nem lenne jo? :) :hmmmm:

 :D

Az én tárcámnak egyelőre legfeljebb a régi IS felel meg... :(

-------

Szakik, hány csatornás erősítőt nézzek?

Mekkora a pénztárcád? Mekkora helyet szánsz rá? Hajlandó vagy-e kompromisszumot kötni?

Ha nem, akkor árulnak két Chronic erősítőt a neten, 55-ért darabját. Nem kis darabok, de állítólag szép hangjuk van.  :D

Ha kompromisszum-képes vagy, egy négycsatornás is megfelelő lehet Neked. Ha nem sajnálod a helyet és az időt, egy kétcsatornás és egy monoblokk felállás lehet az optimális.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2914 Dátum: 2009.10.29 17:15:17 »
Hogy nincs se teteje, se alja csak egy erősen formált középtartomány és csak nagyobb hangerőn jön meg a lendülete. A dinamikája is furcsa. Tudom, sok rajogója van a JBL hangzásnak, bizonyos zenéken szórakoztató si, de nem az én világom.

Hát.... ezzel a DSK 165-ös felállással jelenleg pont a középtartomány, ami hiányzik, a magas pedig - főleg nagyobb hangerőn - erős. Mondhatnán, hogy kiegyensúlyozzák egymást, de nem. Igazából kicsit vissza kellene vennem a magasból, hogy előbújjon a közepe, de a keresztváltókon nem lehet állítani. Szóval rá kéne dolgozni, vagy egy, a rendszerbe illő szettet nézni.

Egyébként a teljes JBL-palettára jellemző ez, vagy csak erre a szériára? Gondolok arra, hogy pl. a Power-széria, vagy a GTi (netán Crown) is ugyanezekkel az alaptulajdonságokkal rendelkezik?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2915 Dátum: 2009.10.29 17:19:09 »
Ha kompromisszum-képes vagy, egy négycsatornás is megfelelő lehet Neked. Ha nem sajnálod a helyet és az időt, egy kétcsatornás és egy monoblokk felállás lehet az optimális.

Köszi, így már kezdem sejteni a dolgot. Négycsatornás lesz a megoldás. Így se olyan hejj de nagy a Cori csomagtartója, még az hiányzik, hogy két erősítő vegye el onnan a helyet.

Keresek este valami "autóhifi for dummies" leírást, mert kriminális, hogy utólag belegondolva a saját kérdésemet sem értettem kristálytisztán. :D

SZERK: meg is van, lásd link feljebb. :) Egy párszáz oldalas pdf, ha valakit érdekel, töltse.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.29 17:44:18 írta Satriani »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2916 Dátum: 2009.10.29 18:25:25 »
Öööö...Petyaa...

http://apronet.hu/elado_jbl_gto_erositok_olcson_eladoak_gto_75.4_es_gto_75.2_muszaki_cikkek_24000_forint_aprohirdetes=9066205

Én megkérdezném, be van-e még szerelve, hogy meghallgathassam....

Köszönöm! De rendes vagy! :flowers: Fel is hívom a ***it holnap. Nekem tetszik a JBL csak a blaupunkt erősítőmön kellene túladni. Gondolom a GTO 75.4 a 4 csatornás. Ez minden vágyam, ez tuti erősítő.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2917 Dátum: 2009.10.29 18:57:29 »
Volt szerencsém anno kedves szomszéd teljes audio note láncához (igaz csak zero, meg egy nem alap lemezjátszó és phono fokozat) ami szintén szimpatikus volt, igaz nem saját zenékkel, hanem az ő LP-ivel. A gond az, hogy ez egy túlzottan költséges hobbi, ráadásul nem mindig család-kompatibilis Mind ár, mind esetleges hangerő miatt.

Azt azért jó tudni, hogy az az AN az egy másik cég. Hát igen, nem olcsó dolog, de az igazán jó hifi rendszer nagyon halkan is élményszerűen tud szólni. Igaz, akkor már drága is. És ez hatványozottan igaz az autóhifire.
Tudom, hogy másik...  :flowers:
És azzal is tisztában vagyok, hogy halkan is lehet élmény. Sőt, este, mikor minden lecsendesedik, akkor még jobb is úgy. De még ez is felébreszti a gyereket, mert az ő szobája a zenehallgatásra kijelölt szoba mellett van, valamint sajna asszonypajti sem annyira tolerálja.
Viszont néha meg egyszerűen kell a valamivel nagyobb hangerő, mert egy lábdob hangja, vagy a szimfonikusoknál egy tutti azért úgy jobban érvényesül.
Hogy autóban hol a határ...először is kéne egy nagyon csendes autó...vagy ha nem alapból az, akkor aztán lehet költeni szigetelésre. Lásd taby, lapat, stb. Ehh, veszek egy jó fülest, meg valami hordozhatót, oszt nyomom azon.  :walkman:
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2918 Dátum: 2009.10.30 08:23:38 »
Öööö...Petyaa...

http://apronet.hu/elado_jbl_gto_erositok_olcson_eladoak_gto_75.4_es_gto_75.2_muszaki_cikkek_24000_forint_aprohirdetes=9066205

Én megkérdezném, be van-e még szerelve, hogy meghallgathassam....

Köszönöm! De rendes vagy! :flowers: Fel is hívom a ***it holnap. Nekem tetszik a JBL csak a blaupunkt erősítőmön kellene túladni. Gondolom a GTO 75.4 a 4 csatornás. Ez minden vágyam, ez tuti erősítő.

Megjegyzem szép csendben ezt ugyanaz az ember hirdeti - ha jól látom -, akinek az installációját (zöld Pontiac Tempest) pár hozzászólással fentebb linkelgettem. Illetve azt ketten csinálták alapvetően, ő az egyik.

De ne siesd el a döntést és a vásárlást. Nekem ezt az erősítőt a Morel ládához ajánlották, mint olyat, ami megüti azt a szintet, amit a láda megkövetel. Tudom, hogy fordítva ültem a lóra, de annyiért, amennyibe ez a láda került, kár lett volna otthagyni.

Megjegyzem ennek a ládának van egy testvére (összesen kettő készült belőle), és az is eladó, ugyanezzel a Morel méllyel...  ::)


Várd meg például, hogy Ear mit válaszol a kérdésemre. Láthatóan neki nem szíve csücske a JBL, nem árt másik oldalról is véleményt kérni.

Bár náluk már sokszor egyéni ízlés kérdése, mi az, ami tetszik, és mi az, ami nem. Én például beszéltem olyan emberrel, aki az uDim-ra mondta, hogy nem kéne neki, mert eddig egyetlen rendszert hallott, ami nagyjából jól szólt uD-val.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.30 08:28:39 írta wolfman »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2919 Dátum: 2009.10.30 09:07:26 »
Hájfájinsztallésön:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2920 Dátum: 2009.10.30 09:16:28 »
 :lol: Akkor már miért nem fekete előlaposat és tálca nélkülit rakott be  :?: Egyébként tetszik az ötlet  :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2921 Dátum: 2009.10.30 09:18:16 »
Hmmm... Így most megy MP3 meg egy DVD-n 4 giga zene? Tetszik!  :D
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2922 Dátum: 2009.10.30 09:18:48 »
Hmmm... Így most megy MP3 meg egy DVD-n 4 giga zene? Tetszik!  :D
Így csak az ódió megyen

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2923 Dátum: 2009.10.30 09:19:33 »
Hmmm... Így most megy MP3 meg egy DVD-n 4 giga zene? Tetszik!  :D
Ez csak CD ...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2924 Dátum: 2009.10.30 09:21:38 »
jajmár. Ne legyetek ilyen illúziórombolók...  :D