Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673959 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2760 Dátum: 2009.10.14 00:00:21 »
Ja Petya.

Teljesen tönkre ment a hangszóród? Nem éri meg esetleg megcsináltatni?
Pesten laksz?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2761 Dátum: 2009.10.14 08:16:48 »
Ja Petya.

Teljesen tönkre ment a hangszóród? Nem éri meg esetleg megcsináltatni?
Pesten laksz?

Iget teljesen tönkre ment......van ugye ez a Kaldex membrán, arra megy rá két kis vékonyka vezeték, ebből az egyik elszakadt. A membránra megpróbáltam visszaforrasztani hátha, de nem sikerült mert ez nem forrasztva van hanem szerintem ragasztva. Szigethalmon lakom Budapest déli határánál. Meg tudnák csinálni? Én is gondolkoztam rajta.....Tudsz valakit esetleg?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2762 Dátum: 2009.10.14 09:11:59 »
igen.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2763 Dátum: 2009.10.14 09:12:33 »
legalábbis egy próbát megér, inkább, mint hogy egy másik márka csipogóit próbáld illesztgetni...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2764 Dátum: 2009.10.14 09:13:41 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2765 Dátum: 2009.10.14 09:17:13 »
06-20-381-53-04

Kerepesen van a srác, ha a városból kifelé mész, jobbra van egy kórház egy park (vagy inkább mező) közepén, kistarcsa (remélem, az jön a nagyfalu után) és Bp. határán. Na a kórház utáni első utcában jobbra fordulni, és az első fekvőrendőrnél van a ház, közvetlenül utána egy utca balra. Ez a sarki ház lesz az. Ha a kis utcában balra befordulsz, ott meg is tudsz állni.

Egy ezüst IS-e van a srácnak, úgyhogy akár meg is lehet téríteni Toyotaklubosnak...  :devil:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2766 Dátum: 2009.10.14 20:15:19 »
...Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.
:eek: Itt ledobta az agyam a láncot.
Én meg attól feküdtem ki, amikor el kezdtek sok tízezerért Shakti követ árulni. Ezt ha a CD tetejére, hangfalkábelre vagy tápkábelre tettél,
kitisztult tőle a hang, nagyobb lett a színpad... Sőt még picike kávéscsészékhez hasonló aranyozott tárgyakat is árultak horror árért,
ami szintén szebbé tette a hangzást. Ezeket olyan rendszerekhez tették, amiknek darabja millió feletti volt, és meghallották a különbséget. :D
(sajnos nem emlékszem már ezeknek a kütyüknek a nevére, pedig rá lehetne keresni a cikkre, jót mosolyogtam rajta...)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2767 Dátum: 2009.10.14 21:13:57 »
06-20-381-53-04

Kerepesen van a srác, ha a városból kifelé mész, jobbra van egy kórház egy park (vagy inkább mező) közepén, kistarcsa (remélem, az jön a nagyfalu után) és Bp. határán. Na a kórház utáni első utcában jobbra fordulni, és az első fekvőrendőrnél van a ház, közvetlenül utána egy utca balra. Ez a sarki ház lesz az. Ha a kis utcában balra befordulsz, ott meg is tudsz állni.

Egy ezüst IS-e van a srácnak, úgyhogy akár meg is lehet téríteni Toyotaklubosnak...  :devil:

Okés fölhívom, köszi! Megjött a 9855-ös fej, ámulok bámulok :) jó kis szerkezet, bár mégcsak rádugtam tápra és nyomogattam egy kicsit....sok millió ezer beállítás van :eek: azt hiszem el fogok vele játszadozni. Végül 50-ért sikerült beszerezni, annyi a baja hogy a tekerőgombon van egy nagyobb karc és lehet látni hogy használva volt, de nem vészes. 140 helyett 50 és különben is a hangzás a lényeg és a tudás....nameg hogy ALPINE///// :clap: Szétszedtem az előlapot, kipucoltam így máris jobban mutat viszont a gombot valahol ki lehetne cseréltetni.....tudtok ilyen helyet?
 Ma elkezdtem behúzni a tápkábeleket, tojok én a rossz időre bekuporodok a garázsba aztán szépen haladok a projektel. Csak az a baj 6-ig melózok a héten így kevesebb idő jut hifiépítésre.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2768 Dátum: 2009.10.14 23:09:28 »
Keresd meg a GombiAlpine nevezetű embert, -> google, mert most pont nincs nálam a száma. A XV. kerületben van a műhely, az M3 bevezetőre merőleges kis utcában a zajvédő fal mögött, ha befelé megy az ember a városba, akkor a jobb oldalon. Ha kell elmagyarázom ennél sokkal bonyolultabban is  :D, de szerintem térképpel jobban fogsz boldogulni, elég ha az oldalt megjegyzed, hogy befelé nézve jobb oldalon, mert a kérdéses utca az M3 másik oldalán ugyanazzal a névvel folytatódik, csak az átjárás nehézkes...  ::)

A garanciában visszavitt Alpine-okat ő szervizeli, tehát kvázi márkaszervízbe viszed, ha hozzá viszed. Nézesd is át akkor már egyúttal, ne akkor ess pofára, mikor már egy hete bent van a fej, és éppen kezdenéd élvezni az együtt töltött időt...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2769 Dátum: 2009.10.15 22:14:49 »
Nem csipogó javítózok, amúgy is a rács is kicsit kopott + horpadt. Neten találtam egy Rainbow SLC magas szettet hangváltóval, nagyon kis pofás, 6000-et kér érte a srác. Hétfőn vagy kedden hozza a póóósta és az lesz berakva 100W RMS valamit csak tud a kicsike. Meg a JBL-t nem is nagyon tudnám beszerelni :surrender:, ez jó méret lesz. A JBL mély közepek maradnak.
 Játszottam ma is egy kicsit a 9855-össel, az aktív hajtást kikapcsoltam. A benne lévő MOS-FET erősítőt hogy lehet kilőni?? Mert ugye az sem kell majd. Meg az antenna csatlakozással is akadr egy kis gondom. A gyári ugye nem illeszkedik a fejhez....lehet kapni esetleg valami adaptert??

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2770 Dátum: 2009.10.16 07:50:13 »
Nem csipogó javítózok, amúgy is a rács is kicsit kopott + horpadt. Neten találtam egy Rainbow SLC magas szettet hangváltóval, nagyon kis pofás, 6000-et kér érte a srác. Hétfőn vagy kedden hozza a póóósta és az lesz berakva 100W RMS valamit csak tud a kicsike. Meg a JBL-t nem is nagyon tudnám beszerelni :surrender:, ez jó méret lesz. A JBL mély közepek maradnak.
 Játszottam ma is egy kicsit a 9855-össel, az aktív hajtást kikapcsoltam. A benne lévő MOS-FET erősítőt hogy lehet kilőni?? Mert ugye az sem kell majd. Meg az antenna csatlakozással is akadr egy kis gondom. A gyári ugye nem illeszkedik a fejhez....lehet kapni esetleg valami adaptert??

Adaptert kell hozzá venned.

A Rainbow magasról mit tudsz? Ugyanakkora az ellenállása, mint a JBL-nek? Ugyanakkora a teherbírása? Ugyanakkora a frekvenciatartománya? Nem árt ezeknek utána nézni, nehogy bevásárolj...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2771 Dátum: 2009.10.16 17:49:36 »

Én meg attól feküdtem ki, amikor el kezdtek sok tízezerért Shakti követ árulni. Ezt ha a CD tetejére, hangfalkábelre vagy tápkábelre tettél,
kitisztult tőle a hang, nagyobb lett a színpad...

Sőt használják versenyautókban is, a motorelektronikára teszik és http://www.shakti-innovations.com/dynotests.htm nő őle a teljesítmény.  :clap: Ügyes szerkezet, csökkenti a rádiófrekvenciás zajt, de vannak még ennél viccesebbnek tűnő és szintén remekül működő dolgok, például a hasonló hatású vatta: http://www.acoustic-revive.com/english/psa100/psa100_01.html  :ph34r:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2772 Dátum: 2009.10.16 17:51:24 »
Megjött a kábel :)


Nem ijedtél meg a méretétől, vastagságától? Amúgy a külső fekete szigetelésből ki lehet szedni, a belső, pirossal és feketével szigeteltek önmagukban is jóük. Ugye a vastagabb és merevebb érpár mehet a mélyközéphez, a vékonyabb és puhább a magashoz.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2773 Dátum: 2009.10.16 20:25:40 »
Megjött a kábel :)


Nem ijedtél meg a méretétől, vastagságától? Amúgy a külső fekete szigetelésből ki lehet szedni, a belső, pirossal és feketével szigeteltek önmagukban is jóük. Ugye a vastagabb és merevebb érpár mehet a mélyközéphez, a vékonyabb és puhább a magashoz.
Szia, az a jövőhéten jön :) Rendeltem belőle jóárasítva 12 métert (más veszi meg nekem ezért nekem ez nagyon jóárú  :1eye:).  
 Szécsi Tomitól jött az RCA, fotók itt. De ettől is megijedtem :), hogy a 3,14csába fogom őket mind egy kábelalagútba beleszuszakolni... :).

Remélem az ajtókon a mostani 0,75ös kábel segítségével át bírom cibálni :) Aztán az A oszlop tövében úgyis külön utakra kerül a két érpár, mert az ajtón csak a vastagabbat kell áthúzzam (valahogy :) )
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.16 20:28:54 írta taby »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2774 Dátum: 2009.10.16 20:42:09 »
Megjött a kábel :)


Nem ijedtél meg a méretétől, vastagságától? Amúgy a külső fekete szigetelésből ki lehet szedni, a belső, pirossal és feketével szigeteltek önmagukban is jóük. Ugye a vastagabb és merevebb érpár mehet a mélyközéphez, a vékonyabb és puhább a magashoz.
Szerinted ládához is jólesz ez a kábel? Vagy ahhoz rendeljek külön mást? A váltóig az erősítőtől a kábelek mind a két érpárját összesodrom és úgy fogom majd összekötni. A ládához is így tervezem, de még lebeszélhető vagyok.