Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673849 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2745 Dátum: 2009.10.13 22:21:53 »
Volt egy kis Csajkovszkij, az eredeti, majd egy viszonylag alap Audio Note rézkábellel. Nem mondok olyat, hogy hinnye, mellbevágó a különbség, meg hogy bárki számára rögtön világos lett, hogy miért kell azonnal 20ezerért megvenni ott helyben, de hallható különbség volt. Előjöttek apró kis részletek, természetesebb hang lett, több dinamikával. Pedig csak egy Cambridge Audio Cd-játszó és egy Onkyo erősítő közé került! Ja, az eredeti kábel se egy alap volt, hanem egy mai napig is használt Cambridge Audio cucc.
Én is szerettem volna az autóba Audio Note-ot (Kondó féle) vagy Mogami... de hát azok méterre csatornánként többe kerülnek, mint ami nekem bemegy 4 csatorna...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2746 Dátum: 2009.10.13 22:38:38 »
Én autóba azért (kivéve ha magam nyertem volna a mostani ötöst) nem költenék ilyen szinten hifire, főleg ilyen kategóriába (nem megsértődni (!)  :hug:, úgy értem, egy alapvetően jó, de nem túl csendes gépbe.) Egy Camrybe, vagy Avensisbe el tudnám képzelni, hogy raknék valami értelmetlenül jó hifit, vagy lenne egy alapból jó, mondjuk Mark Levinsonnal vagy B&W-val felszerelt gépem.
Viszont, mostanában, hogy a kocsiba kevesebb km fut, így remélhetőleg tovább megmarad, már magam is gondolkodom egy komolyabb zenegép beszerzésén. Valami olyasmi megoldásra gondoltam, mint volt korábban valaki másnál is. Nem emlékszem pontosan ki, csak arra, hogy piros E12 volt, az alsó tárolórekeszbe pakolt fejjel, talán DLS szettel, Focal szubbal, korrekt beépítéssel... Persze gondolom nem kevésért... De ez már aza kategória, amit kivennék, ha menne a kocsi, aztán jöhetne a következőbe.
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2747 Dátum: 2009.10.13 22:40:55 »
Én autóba azért (kivéve ha magam nyertem volna a mostani ötöst) nem költenék ilyen szinten hifire, főleg ilyen kategóriába (nem megsértődni (!)  :hug:, úgy értem, egy alapvetően jó, de nem túl csendes gépbe.) Egy Camrybe, vagy Avensisbe el tudnám képzelni, hogy raknék valami értelmetlenül jó hifit, vagy lenne egy alapból jó, mondjuk Mark Levinsonnal vagy B&W-val felszerelt gépem.
Viszont, mostanában, hogy a kocsiba kevesebb km fut, így remélhetőleg tovább megmarad, már magam is gondolkodom egy komolyabb zenegép beszerzésén. Valami olyasmi megoldásra gondoltam, mint volt korábban valaki másnál is. Nem emlékszem pontosan ki, csak arra, hogy piros E12 volt, az alsó tárolórekeszbe pakolt fejjel, talán DLS szettel, Focal szubbal, korrekt beépítéssel... Persze gondolom nem kevésért... De ez már aza kategória, amit kivennék, ha menne a kocsi, aztán jöhetne a következőbe.
Nincs sértődés, sokat segített a szigetelés, :) bár akkor lenne az igazi ha Lapat szintjén üztem volna az ipart :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2748 Dátum: 2009.10.13 22:44:56 »
Hellló!

Ha bárkit is érdekelne hol tart az Auris hifi project........ :D A tuti kis időre való tekintettel, nagyjából még semmit sem kötöttem be. Csak egy szűkös kis garázsunk van odakint meg szakad az eső + fúj a tornádó.
 A fej és az Audison + Dietz kábelek elvileg holnap jönnek. A JBL szett magasait kénytelen vagyok lecserélni, mert az egyik megsérült. Túl sokat fogdostam, a beszerelőkeretet le akartam szedni és jött a Kaldex membránnal együtt :surrender:. Így most kiszemeltem vaterán egy Rainbow magas párost (hangváltókkal), azokat teszem be valahogy ha sikerülne lebonyolítani az üzletet. A Kocsiból már kiszedtem minden régebben berakott M.N.C kábelt, burkolatok leszedve. A rádióbeépítőkeretet beraktam, egész jó.....passzol minden, ISO adapterkábel szintén. A JBL hangváltókat még nem tudom hova rakjam, ha a csomagtartóba rakom őket akkor 2X annyi kábel kell, ha meg a hátsó burkolatok mögé, akkor elég kevesebb is. Talán az a jobb, mert kisebb lesz az ellenállás. Vagy ez vajmi keveset számít? Ti hova szoktátok rakni a hangváltókat?? Melyik jobb hangváltó? JBL vagy Rainbow........sajna így most lesz + hangváltóm is.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2749 Dátum: 2009.10.13 22:53:38 »
Hellló!

Ha bárkit is érdekelne hol tart az Auris hifi project........ :D A tuti kis időre való tekintettel, nagyjából még semmit sem kötöttem be. Csak egy szűkös kis garázsunk van odakint meg szakad az eső + fúj a tornádó.
 A fej és az Audison + Dietz kábelek elvileg holnap jönnek. A JBL szett magasait kénytelen vagyok lecserélni, mert az egyik megsérült. Túl sokat fogdostam, a beszerelőkeretet le akartam szedni és jött a Kaldex membránnal együtt :surrender:. Így most kiszemeltem vaterán egy Rainbow magas párost (hangváltókkal), azokat teszem be valahogy ha sikerülne lebonyolítani az üzletet. A Kocsiból már kiszedtem minden régebben berakott M.N.C kábelt, burkolatok leszedve. A rádióbeépítőkeretet beraktam, egész jó.....passzol minden, ISO adapterkábel szintén. A JBL hangváltókat még nem tudom hova rakjam, ha a csomagtartóba rakom őket akkor 2X annyi kábel kell, ha meg a hátsó burkolatok mögé, akkor elég kevesebb is. Talán az a jobb, mert kisebb lesz az ellenállás. Vagy ez vajmi keveset számít? Ti hova szoktátok rakni a hangváltókat?? Melyik jobb hangváltó? JBL vagy Rainbow........sajna így most lesz + hangváltóm is.
Nekem is csomitartóba van, most duplán van kábelezve, de ha megjön a KS1440 akkor szimplán lesz de a kábel dupla :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2750 Dátum: 2009.10.13 23:08:32 »
...Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.

 :eek: Itt ledobta az agyam a láncot.

Fordítsuk le ezt emberi léptékre, magyarul forintra. :D Miből-mennyiből kéne összeszerelni egy autóhifit, amit egy igényes hallgató nem köpköd meg? Csak kíváncsiságból kérdezem.

 :D Mosmitkellezenannyitcsodálkzni?
Amikor megvettem a kábeleket, aszonták úgy rakjam be, hogy amerre a szöveget olvasom, arrafelé kell, hogy menjen a delej. Punktum.

A kábeleket sodorják, szerencsés esetben egészen vékony vezetékekből, amit általában húzásos technikával érnek el. A húzással megváltozik az anyag szerkezete a mondjuk úgy ideális öntéshez képest. Kicsit hülye hasonlat, de Neked is könnyebb úgy simogatnod egy kutyát, hogy a feje irányából a farka irányába teszed, és  :D sokkal szebb lesz a kutya hangja is tőle. Valami ilyesmi jelenség játszódik le a meghatározott irányba húzott - és összeszerelt (összesodort) kábeleknél is, ahol figyelnek rá, hogy ne összevissza irányú drótokat fonjanak össze adhoc jelleggel...

Ha nem MNC vagy teszkógazgaságos kábelekről beszélünk, hanem egy kicsivel igényesebbekről, ez a meghatározott beszerelési irány magától értetődik. Szerintem én 8 forint per párért nem vettem túl drága kábeleket (mondjuk állítólag jó minőségűt), de már ezeknél is od kellett figyelni.

A forintális kérdésre a pénztárca vastagságának és a fanatizmus fokának a keveréke fogja megadni a választ. Ear például lehet, hogy inkább buszozna, minthogy olyan kábelei legyenek a kocsiban, mint mondjuk nekem, de nekem ez egyelőre elég. Majd ha megszalad, elgondolkodoma  továbblépésen, de ez - nekem - így, ahogy van sem szól különösebben rosszul, azt tapasztaltam.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2751 Dátum: 2009.10.13 23:11:49 »
Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Nagyon igénytelen. Nem átlátszó a szigetelése, képzeld el! Kb ennyi az érdemi különbség.

Amúgy ugyan úgy sodort kábel. Egy picit kevésbé rugalmas, ennyi. De ha egyszer behúzod, onnantól ez sem számít.

Hehe. Nekem még azt is tanácsolták, hogy a gyári fej-tápkábel helyére be kellene húzni egy normális hangszórókábelt, mert azzal is minőségi javulást lehet elérni.

Nem hangosabb lesz, vagy később fog torzítani, hanem mondjuk fogja magát, és egy dob pölö a hátad mögött szólal meg, pedig az a hangszóró, ami azt a hangot adja előtted van...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2752 Dátum: 2009.10.13 23:14:24 »
Kgabe Barétom!

Ne is mond ...

Pio 88RS/Nakamichi/Alpine között gondolkozok. De ez tuti idén nem fog beférni a keretbe.

Alpine-ban tudok segíteni. Ha úgy hozza az élet, és óriásirendesgyerek vagyok, egy próba erejéig betehetjük a Tiédbe az Alpine-t. CDA sorozatú, nem egy rossz hangú darab...  ::)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2753 Dátum: 2009.10.13 23:15:37 »
Az mondjuk egy vicc, hogy mekkora kábel megy a fejegységhez. Azzal én tuti nem szereltem volna be semmilyen eszközt sem... Elvileg 10A az enyémnek a max áramfelvétele, azért azokon a vezetékeken... Jó, hogy bent van a Pioneer végfokom, ezzel legalább nem terhelem annyira a fej tápkábelét sem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2754 Dátum: 2009.10.13 23:19:54 »
A JBL hangváltókat még nem tudom hova rakjam, ha a csomagtartóba rakom őket akkor 2X annyi kábel kell, ha meg a hátsó burkolatok mögé, akkor elég kevesebb is. Talán az a jobb, mert kisebb lesz az ellenállás. Vagy ez vajmi keveset számít? Ti hova szoktátok rakni a hangváltókat?? Melyik jobb hangváltó? JBL vagy Rainbow........sajna így most lesz + hangváltóm is.

Én találtam nekik helyet az ajtóban, a burkolatok alatt. Részint mert nagyon kicsik, részint mert kétfelé vannak szedve, részint pedig mert így feleannyi kábel kellett...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2755 Dátum: 2009.10.13 23:25:50 »
Fordítsuk le ezt emberi léptékre, magyarul forintra. :D Miből-mennyiből kéne összeszerelni egy autóhifit, amit egy igényes hallgató nem köpköd meg? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Forintra lefjordítva...

Nálam minden használt áron van. A fej 45 volt, az erősítő 35, a szett 20 (ja ennek ez az új ára), a láda 35. Kábelezés és Dynamat másik 36 asszem.

Újonnan a fej 100 lett volna, az erősítő 70, a ládából csak a hangszóró 70, a többi meg ugye adott...

Ha most változtatnom kéne, akkor első körben panelt építtetnék a szettnek, olyat, ami hátra és felfelé elfordul, a magasat pedig minél közelebb hozzá helyezném el. Aztán - ha a szett még mindig nem hozza a kívánt eredményt - attól válnék meg a következő körben, és aztán jöhetnek a teljes, dupla Dynamat at ajtó külső és belső lemezére...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2756 Dátum: 2009.10.13 23:27:37 »
A JBL hangváltókat még nem tudom hova rakjam, ha a csomagtartóba rakom őket akkor 2X annyi kábel kell, ha meg a hátsó burkolatok mögé, akkor elég kevesebb is. Talán az a jobb, mert kisebb lesz az ellenállás. Vagy ez vajmi keveset számít? Ti hova szoktátok rakni a hangváltókat?? Melyik jobb hangváltó? JBL vagy Rainbow........sajna így most lesz + hangváltóm is.

Én találtam nekik helyet az ajtóban, a burkolatok alatt. Részint mert nagyon kicsik, részint mert kétfelé vannak szedve, részint pedig mert így feleannyi kábel kellett...

Milyen hangváltód van? Én csak azért nem szívesen tenném be őket az ajtóba, mert melegszik........biztos butaság, nem lenne semmi gond. De talán szellősebb helyre kellene tenni. Bár a hátsó burkolatok mögött annyi hely van hogy 2-2 nagyobb erősítőt is nevetve be lehetne tenni mögéjük.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2757 Dátum: 2009.10.13 23:29:34 »
Sztem a hangváltó melegedése miatt ne aggódj annyira! Télen meg az ajtóban amúgy is hideg van. Nyáron meg mindenhol meleg...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2758 Dátum: 2009.10.13 23:42:16 »
Milyen hangváltód van? Én csak azért nem szívesen tenném be őket az ajtóba, mert melegszik........biztos butaság, nem lenne semmi gond. De talán szellősebb helyre kellene tenni. Bár a hátsó burkolatok mögött annyi hely van hogy 2-2 nagyobb erősítőt is nevetve be lehetne tenni mögéjük.

A Hertz DSK 165 gyári váltója. Autóhifihez értő ismerősöm kicsit  :eek:, amikor elmondtam, hogy külön keresztváltó van a magashoz és külön a mélyhez.
Jó helyen lesz nálad is a burkolat alatt, ha tudod rögzíteni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2759 Dátum: 2009.10.13 23:43:24 »
Láttam már erősítőt is kesztyűtartóban, nem is kicsit, és az se olvasztotta le a műszerfalat, szóval nem lesz gondja.