Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674183 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2730 Dátum: 2009.10.13 12:33:28 »
Tanultam fizikát és tudom, hogy nem érdemes kábelre több tízezret kiadni. Ezzel vadítják meg a népet.

200W alatt elég egy 1,5 mm2-es hangszórókábel. A fölött 1000W-ig elég a 2,5-es. A profi hangtechnikában sem használnak vastagabbakat a nagy koncertládákhoz.

Az RCA-ból meg a Neutrik csati kell, az egy 1000/db kb vagy még kevesebb. Ezt használjuk a profi hangtechnikában is. A RCA-ra meg rá kell forrasztani egy f.sza árnyékolt mikrofonkábelt, azt kész. Nem kell itt 20.000-res kábelekkel figurázni, mert semmivel sem szól jobban, csak fölösleges pénzkidobás. Jó minőségű mikikábel ára: <=500 Ft/m. Ami jó: Klotz, Proel, Neutrik, EV, stb...

A tápvezeték is olyan, hogy a hifis rugalmasabb, mint a sima villanyszerelési, de sokkal drágább. Nekem egy 10mm2-es villanyszerelési kábelem van tápkábelnek behúzva, az installálása kissé nehezebb, mert nem annyira rugalmas, de ugyan annyira jó erre a célra is. És 200 Ft-nál kevesebb métere.

Az a baj, hogy a népet megvezeteik ezzel a hifi őrülettel, hogy a kábelekre, meg a csatlakozókra mekkora pénzt kell elkölteni. Pszichológia az egész. Egy 1,5-es villanykábel és hifikábel hangja között nincs különbség. Ez is csak a parasztvakítás.

Jó lenne...

Ha egy darab elvakult autóhifis beszélne ezzel ellentétesen, még azt mondanám, igazad van, és milyen jó, hogy Te is így látod.
De az a baj, hogy nagyon-nagyon sokan vannak, akik kvázi kifejezetten a zsebük ellensége, tehát magához az autóhifi iparhoz semmi közük, egyszerű júzerek, mégis azt mondják, hogy kábel és kábel között különbség van. Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.

Épp a hét végén voltam koncerten. Volt olyan kábel, amelyik kb. 5 cm átmérőjű volt! Gondolom, nem véletlenül, még akkor sem, ha történetesen tápkábel volt.

Lehet, hogy a Mogami kábel és a vellanytyúkbél között nincs különbség, ha az erősítő egy MacAudio, de ez nem a kábel hibája. Ki kell próbálni ugyanezt mondjuk egy JBL A6000 GTi-vel, vagy egy kifejezetten high end komponenssel (Audison LRX, Thesis, Chronic stb...)

MacAudio szinten lehet, hogy mindegy, hogy villanykábelen, vagy Mogamin szaladgál a delej, mert ugyanazt kapod. Komolyabb komponenseknél egyre inkább számítanak ezek a dolgok is. Asszem pont Ear tesztelgetett-játszogatott kábelekkel, aztán arra jutott, hogy hát bizony egy jó kábellel annyit lehet elérni, mintha kétszer annyit áldoztál volna a hifire (persze gondolom, ott sem a beszaladok már a madarasteszkóba veszek velemit, zörögjön a verdába típusú hifiről volt szó...)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2731 Dátum: 2009.10.13 18:23:56 »
Idézet
A tápvezeték is olyan, hogy a hifis rugalmasabb, mint a sima villanyszerelési, de sokkal drágább. Nekem egy 10mm2-es villanyszerelési kábelem van tápkábelnek behúzva, az installálása kissé nehezebb, mert nem annyira rugalmas, de ugyan annyira jó erre a célra is. És 200 Ft-nál kevesebb métere.
ű

Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2732 Dátum: 2009.10.13 19:20:01 »
Idézet
A tápvezeték is olyan, hogy a hifis rugalmasabb, mint a sima villanyszerelési, de sokkal drágább. Nekem egy 10mm2-es villanyszerelési kábelem van tápkábelnek behúzva, az installálása kissé nehezebb, mert nem annyira rugalmas, de ugyan annyira jó erre a célra is. És 200 Ft-nál kevesebb métere.
ű

Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Én annyit tudok a tömör drót előnyéről, hogy a sokereshez képest több mélyet lehet vele elérni.
Tehát aki egy picivel több mélyre és picit kevesebb magasra vágyik, az használjon tömör rézkábelt.
Persze nem minden esetben működhet, de 1-2 hangfalépítő bizony állítja, hogy igenis hallható a változás.
Az ezüstözöttet azok keresik akik több magasra vágynak. Persze csak olyanok vesznek ilyet akiknek olyan erősítőjük van,
amin csak bemenet választó gomb és hangerőszabályzó poti és bekapcsoló gomb van. Zenét csak CD-ről vagy LP-ről hallgatnak.
De ez már úgy érzem erősen OFF téma, mármint a kábelek tipusainak hatása a hangra....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2733 Dátum: 2009.10.13 20:01:45 »
Én annyit tudok a tömör drót előnyéről, hogy a sokereshez képest több mélyet lehet vele elérni.
Tehát aki egy picivel több mélyre és picit kevesebb magasra vágyik, az használjon tömör rézkábelt.
Persze nem minden esetben működhet, de 1-2 hangfalépítő bizony állítja, hogy igenis hallható a változás.
Az ezüstözöttet azok keresik akik több magasra vágynak. Persze csak olyanok vesznek ilyet akiknek olyan erősítőjük van,
amin csak bemenet választó gomb és hangerőszabályzó poti és bekapcsoló gomb van. Zenét csak CD-ről vagy LP-ről hallgatnak.
De ez már úgy érzem erősen OFF téma, mármint a kábelek tipusainak hatása a hangra....
Miért lenne off? A kábel szerves része a hifinek hiszen mi a búbánat lenne az a közvetítő közeg amin az előerősített jel pl eljut a végfokig vagy a végfoktól a hangszórókig. hm? Igenis fontos tényező. Egyébként a kábel már csak azért is képes befolyásolni a hangokat, hogy miképpen képesek rajta az elektronok közlekedni :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2734 Dátum: 2009.10.13 20:11:53 »
...Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.

 :eek: Itt ledobta az agyam a láncot.

Fordítsuk le ezt emberi léptékre, magyarul forintra. :D Miből-mennyiből kéne összeszerelni egy autóhifit, amit egy igényes hallgató nem köpköd meg? Csak kíváncsiságból kérdezem.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2735 Dátum: 2009.10.13 20:21:51 »
...Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.

 :eek: Itt ledobta az agyam a láncot.

Fordítsuk le ezt emberi léptékre, magyarul forintra. :D Miből-mennyiből kéne összeszerelni egy autóhifit, amit egy igényes hallgató nem köpköd meg? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Szerintem az enyémet már nem köpködné meg nagyon Ear, csak kicsit... :)
Fej gagyi csereérett jövőre cserélve lesz anno 40ezerért vettem 4 éve Pio 3600mpb
Erősítő használt µ-Dimension Jr 30 ezer volt szállítással meg kaptam hozzá 20mm2 tápkábelt
Hangszóró µ-Dimension elemEnt comp6 30ezer
Mélyláda RockfordFosgate PL112 28e (ebbe lehet belekötne a "white"fülü fülelő)
InterconnectKábel: Vivanco HQ08 20e
Hsz kábel Neotech KS1440 15e Pár nap kérdése és megvan
Ajtó szigetelés ~10e
Kiemelőkeret 4e

Jelenleg itt áll a projekt.


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2736 Dátum: 2009.10.13 20:31:52 »
...Még az sem mindegy, melyik irányban szereled be.

 :eek: Itt ledobta az agyam a láncot.

Fordítsuk le ezt emberi léptékre, magyarul forintra. :D Miből-mennyiből kéne összeszerelni egy autóhifit, amit egy igényes hallgató nem köpköd meg? Csak kíváncsiságból kérdezem.
És ha még azt is elmondom, hogy a az otthoni hifinél a hálózati kábelt fázishelyesen bedugva is lehet javulást elérni...

A hangnak nagyon sok összetevője van, ebből minden egyes komponens kiveszi a részét, és örök érvényű igazság, hogy a rendszer teljesítménye csak annyira lesz jó, mint a láncban lévő legrosszabb láncszem teljesítménye. Tehát hiába a millós cuccokból összerakott lánc, ha van egy gagyi komponens.
Hallod taby? Ideje új fejen gondolkodni! :devil:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2737 Dátum: 2009.10.13 20:36:43 »
Hallod taby? Ideje új fejen gondolkodni! :devil:
Kgabe Barétom!

Ne is mond ...

Pio 88RS/Nakamichi/Alpine között gondolkozok. De ez tuti idén nem fog beférni a keretbe.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2738 Dátum: 2009.10.13 20:55:11 »
Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Nagyon igénytelen. Nem átlátszó a szigetelése, képzeld el! Kb ennyi az érdemi különbség.

Amúgy ugyan úgy sodort kábel. Egy picit kevésbé rugalmas, ennyi. De ha egyszer behúzod, onnantól ez sem számít.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2739 Dátum: 2009.10.13 21:01:39 »
Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Nagyon igénytelen. Nem átlátszó a szigetelése, képzeld el! Kb ennyi az érdemi különbség.

Amúgy ugyan úgy sodort kábel. Egy picit kevésbé rugalmas, ennyi. De ha egyszer behúzod, onnantól ez sem számít.
Hidd el én se hittem el, hogy a tápkábelnél ilyen sokat jelent 10mm2 helyett a 20mm2 max 300watt leadására képes erősítőt jó ha 60%osan hasnzálok ki, és nagy hangerőnél se villog most a lámpa, 10mm2-nél nagy hangerőre ütemesen villogott. Az hogy OFC egy réztápkábel az meg a tartósságát jelöli merhogy zokszigénmentes tekhnológiával gyárcsák :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2740 Dátum: 2009.10.13 21:04:56 »
Hallod taby? Ideje új fejen gondolkodni! :devil:
Kgabe Barétom!

Ne is mond ...

Pio 88RS/Nakamichi/Alpine között gondolkozok. De ez tuti idén nem fog beférni a keretbe.
Sztem bármelyiket választod, nem fogod bánni. Lelni kéne egy helyet, ahol hagyják, hogy betedd a cuccot kipróbálni, majd váltás, és azután dönteni.
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2741 Dátum: 2009.10.13 21:07:31 »
t választod, nem fogod bánni. Lelni kéne egy helyet, ahol hagyják, hogy betedd a cuccot kipróbálni, majd váltás, és azután dönteni.
Tod faluhelyen nem könnyű az ilyen ... Szögedében van valami jó hifisabc?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2742 Dátum: 2009.10.13 21:17:45 »
Ez most komoly hogy villanyszerelési kábel van autóba behúzva??? Húúú az milyen igénytelen már (bocs)  :wacko:
Nagyon igénytelen. Nem átlátszó a szigetelése, képzeld el! Kb ennyi az érdemi különbség.

Amúgy ugyan úgy sodort kábel. Egy picit kevésbé rugalmas, ennyi. De ha egyszer behúzod, onnantól ez sem számít.
Igaz, otthoni és nem autóhifi, de én is valamelyest szkeptikus voltam kábelkérdésben. Aztán az Audio Note termékek "helyi forgalmazója", aki a szomszédunk volt akkoriban, átjött, hogy hallgassunk egy kis zenét.

Volt egy kis Csajkovszkij, az eredeti, majd egy viszonylag alap Audio Note rézkábellel. Nem mondok olyat, hogy hinnye, mellbevágó a különbség, meg hogy bárki számára rögtön világos lett, hogy miért kell azonnal 20ezerért megvenni ott helyben, de hallható különbség volt. Előjöttek apró kis részletek, természetesebb hang lett, több dinamikával. Pedig csak egy Cambridge Audio Cd-játszó és egy Onkyo erősítő közé került! Ja, az eredeti kábel se egy alap volt, hanem egy mai napig is használt Cambridge Audio cucc.

A lényeg, hogy mindez persze az autóban kevésbé markáns különbségeket hozhat, és akinek amúgy nincs rá igénye, az valószínűleg nem is különösebben fog vele foglalkozni, de azt érdemes figyelembe venni, hogy ha már az ember költ autóhifire, akkor a kábelen olyan sokat nem szabad spórolni, ugyanis a segítségükkel ki lehet hozni az adott komponensből az elérhető maximumot. Sokan mondják, ha az ember pl otthoni hifin szeretne fejleszteni, akkor érdemes egy jobb kábelben gondolkozni. Sokszor egy komponens cseréjénél olcsóbban megúszható egy jobb hang, ha csak kábelt váltasz.

Az a része meg tényleg csak fizika, hogy az azonos anyagból gyártott, de vastagabb kábel ellenállása kisebb, ezáltal kevesebb energiát pazarlunk fűtésre...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2743 Dátum: 2009.10.13 21:21:46 »
t választod, nem fogod bánni. Lelni kéne egy helyet, ahol hagyják, hogy betedd a cuccot kipróbálni, majd váltás, és azután dönteni.
Tod faluhelyen nem könnyű az ilyen ... Szögedében van valami jó hifisabc?
Hopp, opera meghót

Szóval lényeg: media maki melletti műhely elég korrekt, de most hirtelenjében, ha valaki megdobna autóhifire fél millával, nem tudom hol költeném el itt Szegeden
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2744 Dátum: 2009.10.13 21:54:47 »
Hopp, opera meghót
Szóval lényeg: media maki melletti műhely elég korrekt, de most hirtelenjében, ha valaki megdobna autóhifire fél millával, nem tudom hol költeném el itt Szegeden
Tod én is így vagyok ezzel, de a csináld magad szakkör se rossz dolog, egy kicsit jobban megtanulja becsülni az ember az autóhifit, pl a szigetelés, vagy a kábel átküzdése a gumivédőcsövön... :) A többi már gyerekjáték, na persze  a kiemelőkeret barkácsolást azt kiadtam kezemből, ujjaim éppségét tekintve ez volt a helye eljárás. De annak kitalálása stb az jó ám. Még a magasnak kell a helyét kitaláljam rögzítsem, lehet hogy igénytelen módon két oldalas ragasztós tépőzáras módon teszem a műszerfalra, mert bizony találtam egy egész jó helyet, ahol szépen megszólal minden :)