Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674096 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2715 Dátum: 2009.10.11 14:28:32 »
A zenei hallásom nem rossz - ha az lenne, az első zenekaromból kitettek volna. Viszont nem vagyok audiofil. Ez nem fül, inkább elhivatottság kérdése. Hat gitárt lazán megkülönböztetek egymástól, de sosem jutna eszembe egy hifi hangzását ennyire alaposan vesézgetni. Legyen tiszta, erőteljes, kiegyensúlyozott, oszt' csókolom.

Van benne valami :excl:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2716 Dátum: 2009.10.11 23:44:18 »
Corollámba nagyvalószínűséggel most kerül valami audio cucc (első és hátsó szett vagy pedig mélyáda) és ehhez szeretnék adatokat gyűjteni. Hol találhatok ilyeneket? Pl érdekelne hogy a gyári hangszorók mekkorák 16-osak talán?

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2717 Dátum: 2009.10.12 00:03:04 »
Corollámba nagyvalószínűséggel most kerül valami audio cucc (első és hátsó szett vagy pedig mélyáda) és ehhez szeretnék adatokat gyűjteni. Hol találhatok ilyeneket? Pl érdekelne hogy a gyári hangszorók mekkorák 16-osak talán?
Első körben az első hangszórókat kell kicserélni. Szettet érdemes venni, ami azt jelenti, hogy 2 hangszóró van oldalanként, egy mély-közép és egy magas.

A magasabb felszereltségű Corollák gyárilag ilyenek, a tükörháromszögben van a csipogó. Ez a 6 hangszórós rendszer hivatalosan - mondjuk kicsit erős.

Az alap kocsikban nincs kiegészítő csipogó, ott csak az első ajtókban van a hangszóró, amúgy ugyan az, mint az előző esetben.

Ezek az ajtóhangszórók 16-osak, ilyenre érdemes kicserélni őket. A hátsó hangszórókat nem bántanám, azokat ki is kellene kapcsolni majd, ha egyedül utazol, mert a hangképet tönkreteszi az, hogyha előről és hátulról is szól a zene. Nem lrezni a színpadot, azt szokták mondani.

Ha bent van az első szett és a mély így is kevés, akkor kell egy szubláda a csomagtartóba, azonban ez egy erősítőt kíván meg. A gondok ott kezdődnek, hogy a fedélzetinek nincsen kisjelű kimenete, csak nagyjelű. Így vagy jelátalakító kell vagy nagyjelet fogadni tudó erősítő. Mindegyik valahol tökéletleg megoldás, a fedélzetit azonban csak így lehet megmenteni. Különben jön a csere.

Ha ennél többre vágysz, akkor kell fejet venni a kocsiba és beépíteni egy kerettel a gyári cucc helyére. Ez esetben külön erősítő hajthatja már az első szettet is, nem csak a fej.

Viszont minden szint 10ezresekben mérhető különbséget ad.

Először is mondd meg, hogy hová akarsz eljutni végül? Milyen zenére kell? És mennyi pénzt szánsz erre? Illetve mi a bajod a mostani rendszereddel?

Ennek tükrében már pontos típust is tudunk ajánlani neked.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2718 Dátum: 2009.10.12 00:11:04 »
Corollámba nagyvalószínűséggel most kerül valami audio cucc (első és hátsó szett vagy pedig mélyáda) és ehhez szeretnék adatokat gyűjteni. Hol találhatok ilyeneket? Pl érdekelne hogy a gyári hangszorók mekkorák 16-osak talán?
Első körben az első hangszórókat kell kicserélni.......
Különösebb bajom nincs csak kicsit több mélyre vágyok, kellene a basszus :D Fejegységet nem szeretnék venni mert ugye azis pénz és sokat nem akarok költeni rá. Subláda kizárt mert csomagtartó kicsi is sűrűn kell ott a hely, bár azis megoldható hogy esetleg akkor mindig kivenni mikor kell a hely vagy pedig amivel már eddig is szemezgettem az az ülés alá helyezhető mélynyomó. Az egész mutatványra 50-60e-t szánnák. Jah és nekem a "fapados" kivitel van amibe csak 4 hangszóró van.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2719 Dátum: 2009.10.12 00:25:30 »
Különösebb bajom nincs csak kicsit több mélyre vágyok, kellene a basszus :D Fejegységet nem szeretnék venni mert ugye azis pénz és sokat nem akarok költeni rá. Subláda kizárt mert csomagtartó kicsi is sűrűn kell ott a hely, bár azis megoldható hogy esetleg akkor mindig kivenni mikor kell a hely vagy pedig amivel már eddig is szemezgettem az az ülés alá helyezhető mélynyomó. Az egész mutatványra 50-60e-t szánnák. Jah és nekem a "fapados" kivitel van amibe csak 4 hangszóró van.
Egy komolyabb komponens szett az mélyben is és magasban is felülmúlja a gyári hangszórókat. Első körben én azokat cserélném le. Lehetséges, hogy már ez megoldja a bajodat.
Egy Kicx ALQ 6.2-es szett kb 28.000.

Ha tényleg csak a mély kell, mert dübörögni akarsz, akkor egy erősítő-szubláda kombináció kijön ebből az árból. Az ülés alatt elhelyezhető cuccokról én még jót nem hallottam, maradjon a szubláda. Azt kiveszed, ha kell a hely.
DLD mélyláda kijön 25.000-ből kb.
Hozzá egy Titan erősítő 18.000 pénz. Ez egy nagyon jó ár-érték arányú erősítő, eddig mindenki csak dicsérte. És van rajta nagyjelű bemenet is.

Ha mindent összeadunk, akkor kb 80.000-ből kijössz minden egyébbel együtt. És ez már egy igen jó hangú cucc akkor. Ezután már csak a zajszigetelés, ami érdemben javíthat a hangzáson.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.12 00:30:01 írta barna.czukor »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2720 Dátum: 2009.10.12 05:36:50 »
Corollámba nagyvalószínűséggel most kerül valami audio cucc (első és hátsó szett vagy pedig mélyáda) és ehhez szeretnék adatokat gyűjteni. Hol találhatok ilyeneket? Pl érdekelne hogy a gyári hangszorók mekkorák 16-osak talán?
Első körben az első hangszórókat kell kicserélni.......
Különösebb bajom nincs csak kicsit több mélyre vágyok, kellene a basszus :D Fejegységet nem szeretnék venni mert ugye azis pénz és sokat nem akarok költeni rá. Subláda kizárt mert csomagtartó kicsi is sűrűn kell ott a hely, bár azis megoldható hogy esetleg akkor mindig kivenni mikor kell a hely vagy pedig amivel már eddig is szemezgettem az az ülés alá helyezhető mélynyomó. Az egész mutatványra 50-60e-t szánnák. Jah és nekem a "fapados" kivitel van amibe csak 4 hangszóró van.
Ha jó minőségben akarsz zenélni, akkor a hátsó hangszórókat felejtsd el! nemkell semmi hátra, előre kell egy jó komponensszett, ami lemegy jó mélyre. Mivel nem akarsz ládát hátra így az a lehetőség maradt, hogy az ajtókat ki kell szigeteld, és egy zárt ládát hozol létre. illetve hangszórókábelt kell behúzz az ajtóba, hogy erősítőről kaphassa a komponensszett a dinamikával bővelkedő hangot. Javasolnám neked, az u-dimension element 6 szettet,nekem is ez van. Ez a kiszigetelt ajtókban u-dimension Jr erősítővel meghajtva meglehetősen mélyre lemegy. (láda nélkül hallgatva olyan, mintha kicsit halkabbra lenne véve a láda dinamika is van és mély is). Pár fotó A komponens szett 30 ezer környéke. Barkácsolsz, vagy veszel egy hangszóró kiemelő keretet, nekem 4 centis lépcsőlapból készült :) Szigetelésre tökéletes a soudaband tekercs az 10 ezer egy tekercs 3m2 kisker áron. Ennyi elég volt arra, hogy a külső lemezt duplán terítsem illetve a szerelőnyilásokat szimplán. Erősítőt meg kerítel valamit. U-dimension element erősítőt veszel 25 környékén.  és akkor már csak táp-, hangszóró kábelre meg interconnect(rca) kábelre lesz szükséged ez 6ezertől a csillagos égig mehet szettben vehető kábelek is vannak. Ha a fejeden nincs rca kimenet, és nem akarsz fejet cserélni, akkor még kell egy magas szintű jelátalakító.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.12 05:42:24 írta taby »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2721 Dátum: 2009.10.12 05:54:10 »
Azt elfelejtettemírni, hogy a fejen nekem minden EQ érték nullán loud stb kikapcsolva, erősítőn sincs semmi olyan beállítás ami a hangszíneket bántaná, és így is megfelelő mennyiségű basszust képes előállítani.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2722 Dátum: 2009.10.12 08:07:54 »
Egy komolyabb komponens szett az mélyben is és magasban is felülmúlja a gyári hangszórókat. Első körben én azokat cserélném le. Lehetséges, hogy már ez megoldja a bajodat.
Egy Kicx ALQ 6.2-es szett kb 28.000.

...vagy pont ezzel kezdődik, mint nálam. Én is megvettem a Hertz-eket, hogy majd milyen jól elmuzsikál a gyári fejjel, erre szinte meg se bírta mozgatni a mélyközepeket a gyári fej...
Szóval csak óvatosan.  :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2723 Dátum: 2009.10.12 08:10:30 »
...és inkább hallgatózz, már ami a hangszórókat illeti. Lehet, hogy ami nekem bejön hangzásban, Neked nem.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2724 Dátum: 2009.10.12 09:17:50 »
Köszönöm a tanácsokat. Átrágom aztán írom a fejleményeket ;) :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2725 Dátum: 2009.10.12 21:06:23 »
Berendeltem Vivanco spéci interconnect(RCA) kábelt 20MátyásKirály...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2726 Dátum: 2009.10.13 07:44:36 »
Ez milyen cég ez?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2727 Dátum: 2009.10.13 08:32:16 »
Ez milyen cég ez?
A kábelt Szécsi Tamástól veszem, ő épített pár komolyabb hifivel rendelkező autót. Az ő ajánlásával lesz. Holnap ha kezembe lesz fotózom.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2728 Dátum: 2009.10.13 09:36:00 »
Tanultam fizikát és tudom, hogy nem érdemes kábelre több tízezret kiadni. Ezzel vadítják meg a népet.

200W alatt elég egy 1,5 mm2-es hangszórókábel. A fölött 1000W-ig elég a 2,5-es. A profi hangtechnikában sem használnak vastagabbakat a nagy koncertládákhoz.

Az RCA-ból meg a Neutrik csati kell, az egy 1000/db kb vagy még kevesebb. Ezt használjuk a profi hangtechnikában is. A RCA-ra meg rá kell forrasztani egy f.sza árnyékolt mikrofonkábelt, azt kész. Nem kell itt 20.000-res kábelekkel figurázni, mert semmivel sem szól jobban, csak fölösleges pénzkidobás. Jó minőségű mikikábel ára: <=500 Ft/m. Ami jó: Klotz, Proel, Neutrik, EV, stb...

A tápvezeték is olyan, hogy a hifis rugalmasabb, mint a sima villanyszerelési, de sokkal drágább. Nekem egy 10mm2-es villanyszerelési kábelem van tápkábelnek behúzva, az installálása kissé nehezebb, mert nem annyira rugalmas, de ugyan annyira jó erre a célra is. És 200 Ft-nál kevesebb métere.

Az a baj, hogy a népet megvezeteik ezzel a hifi őrülettel, hogy a kábelekre, meg a csatlakozókra mekkora pénzt kell elkölteni. Pszichológia az egész. Egy 1,5-es villanykábel és hifikábel hangja között nincs különbség. Ez is csak a parasztvakítás.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2729 Dátum: 2009.10.13 09:44:40 »
Tanultam fizikát és tudom, hogy nem érdemes kábelre több tízezret kiadni. Ezzel vadítják meg a népet.

200W alatt elég egy 1,5 mm2-es hangszórókábel. A fölött 1000W-ig elég a 2,5-es. A profi hangtechnikában sem használnak vastagabbakat a nagy koncertládákhoz.

Az RCA-ból meg a Neutrik csati kell, az egy 1000/db kb vagy még kevesebb. Ezt használjuk a profi hangtechnikában is. A RCA-ra meg rá kell forrasztani egy f.sza árnyékolt mikrofonkábelt, azt kész. Nem kell itt 20.000-res kábelekkel figurázni, mert semmivel sem szól jobban, csak fölösleges pénzkidobás. Jó minőségű mikikábel ára: <=500 Ft/m. Ami jó: Klotz, Proel, Neutrik, EV, stb...

A tápvezeték is olyan, hogy a hifis rugalmasabb, mint a sima villanyszerelési, de sokkal drágább. Nekem egy 10mm2-es villanyszerelési kábelem van tápkábelnek behúzva, az installálása kissé nehezebb, mert nem annyira rugalmas, de ugyan annyira jó erre a célra is. És 200 Ft-nál kevesebb métere.

Az a baj, hogy a népet megvezeteik ezzel a hifi őrülettel, hogy a kábelekre, meg a csatlakozókra mekkora pénzt kell elkölteni. Pszichológia az egész. Egy 1,5-es villanykábel és hifikábel hangja között nincs különbség. Ez is csak a parasztvakítás.
Az RCA kábelemen 8 db rca csati leszen... az már kapásból 8 ezer...
Tápkábel: 10mm2-es kábel volt behúzva, ezzel bizony nagyobb hangerőnél a lámpák járó motornál is ütemesen halványultak... Most 20mm2 van behúzva leállított motorral se tapasztalható ez az ütemre történő halványulás... puszta fizika ez is. A kábelnek is van ellenállása és a hosszával arányosan nő tyúkbélen is vihetsz pár centinyit, de jópár métert már vastagabban kő.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.13 09:47:26 írta taby »