Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673991 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2655 Dátum: 2009.10.07 22:33:31 »
Auris gyári hangszóró és az új......kicsit más a mágnes mérete :D
Nahát! Neked is Compaq géped van?
To barna.c: belemegy a 16os, csak olyat vegyél, aminek kicsi a beépítési mélysége!
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2656 Dátum: 2009.10.07 22:36:17 »
belemegy a 16os, csak olyat vegyél, aminek kicsi a beépítési mélysége!
Mennyire kicsi? 55 cm OK?

Ő lenne a kis barátom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2657 Dátum: 2009.10.07 22:39:20 »
Auris gyári hangszóró és az új......kicsit más a mágnes mérete :D

Úristen....

ez sokkal-sokkal gányabb, mint ami az e11-ekben volt....  :eek:

Öööö...csak egy ötlet. A gyáriról nem tudod valahogy leszerelni azt a keretet, aminek a tetején a szivacs van? Jó lehet ám távtartónak, hogy az új hangszórókat szét ne rúgják...
Az újy hangszórót mindenképpen nézd meg, hogy a beépítési mélysége alapján kiemelőkeret nélkül is bemegy-e. Nehogy csak akkor szembesülj a problémával, amikor a hangszórót félig tönkrevágta az ablakemelő...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2658 Dátum: 2009.10.07 22:39:48 »
Nekem DLS PS6os volt benne, annak 53 mm :winkiss: a beépítési mélysége...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2659 Dátum: 2009.10.07 22:42:04 »
Akkor a profik mondják meg nekem lécci, hogy az én E11-es faceliftes 5 ajtós Corollám első ajtajába maximum hány cm átmérőjű és beépítésű mélységű hangszóró megy?

Nem szedtem még le a szegecseket, pedig már le kellene... Ránézésre a hangszóró 13 cm-es. Az E12-esünkbe 16-os van, ránézésre nagyobb. De az enyémbe belemegy-e a 16-os, az itt a kérdés.

Bemegy oda a 16-os is, csak kiemelőkeret kell hozzá. Nekem is így van. Gyárilag tényleg 13-as.
Kiemelőkeretet tudsz Te is fabrikálni, ha van hozzá szerszámod, türelmed, és kézügyességed. Ha leginkább csak pénzed van rá.... nos akkor is megcsinálják Neked egy fél nap alatt kb. 5.0000.- Ft-ért Media Marktban (no nem a beszerelést, csak a keretet), így gondolom, innen indulnak az árak, a határ a döntött, bőrözéses, kibitumenlapozott, vagy alukosaras csillagos ég...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2660 Dátum: 2009.10.07 22:42:47 »
Nekem DLS PS6os volt benne, annak 53 mm :winkiss: a beépítési mélysége...
És mekkora vastagságú beépítő keret volt a hangszóró alatt?

Az ablakemelő nekem nem veri agyon, mert tekerős... :cry:

Amúgy azon gondolkodom, hogy ilyen keretet hogyan csináljak és miből kellene... :hmmmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2661 Dátum: 2009.10.07 22:45:12 »
Nemtom, nem én csináltam, hanem autóhifis srác...
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2662 Dátum: 2009.10.07 22:45:40 »
Akkor a profik mondják meg nekem lécci, hogy az én E11-es faceliftes 5 ajtós Corollám első ajtajába maximum hány cm átmérőjű és beépítésű mélységű hangszóró megy?

Nem szedtem még le a szegecseket, pedig már le kellene... Ránézésre a hangszóró 13 cm-es. Az E12-esünkbe 16-os van, ránézésre nagyobb. De az enyémbe belemegy-e a 16-os, az itt a kérdés.

Bemegy oda a 16-os is, csak kiemelőkeret kell hozzá. Nekem is így van. Gyárilag tényleg 13-as.
Kiemelőkeretet tudsz Te is fabrikálni, ha van hozzá szerszámod, türelmed, és kézügyességed. Ha leginkább csak pénzed van rá.... nos akkor is megcsinálják Neked egy fél nap alatt kb. 5.0000.- Ft-ért Media Marktban (no nem a beszerelést, csak a keretet), így gondolom, innen indulnak az árak, a határ a döntött, bőrözéses, kibitumenlapozott, vagy alukosaras csillagos ég...
Ügyesség van, szerszám van, türelem kevesebb, pénz nincs rá. Úgyhogy én fogok mindent csinálni az elejétől a végéig. Ahogyan szoktam minden mást is...

Azért 5000 pénz nem is olyan kevés egy olyan sz.rért. Azt hittem 1500ből kijön a kettő. Ezek után sorozatban fogom gyártani, ha meglesz a mintadarab...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2663 Dátum: 2009.10.07 22:49:18 »
Amúgy a gyári nagyon retek cucc. Mély hang nem jön ki belőle, recseg, bántja a füleket... Fater gyári 16osa 500x jobb, pedig az is egy nagy  :shit:.

Remélem az új cuccal szebben szól majd sokkal, meg mélyhang is lesz valamelyest.

A gyárinak egy előnye van. Nem döglik meg. A 4 csatis Pioneer végem hídba tolja, néha 2x70W-on is, mégsem füstöl el... Ha meglesz az új, akkor ezt hídba kötve fogom kinyírni max teljesítménnyel... :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2664 Dátum: 2009.10.07 22:53:31 »
Mennyire kicsi? 55 cm OK?

Ő lenne a kis barátom.

Hát 55 cm az kicsit öblös hangszóró, nem?  :D

55 mm...? Hmmm, határeset, lehet, hogy visítva bemenne, de én akkor is kiemelném inkább. Arról nem beszélve, hogy az E11-en három helyen kapaszkodik a gyári hangszóró, ennek meg négy helyen van felfogatási pontja. Amíg nem vált nyilvánvalóvá, hogy a 61 mm-s Hertz-eken 8 mm-t ki kell emelni, hogy az ablak elférjen, én is elgondolkodtam azon, amin most valószínűleg Te is: hogy hát a hangszórón a négy pontból egy adott, 120 fokkal arréb ráfúrni egyet, meg még 120 fokkal arrébb mégy egyet, aszt ágyeszbúgyesz, de aztán belegondoltam, hogy mi van, ha túl erősen nyomom rá a fúrót, a kosár megvetemedik, és a cucc mindjárt nem úgy szól...? Vagy ha el akarom adni, mit mondok, mér kellett így szétgányolni? Vagy ha csak egyszerűen megcsúszik a fúró és nem a perem, hanem a membrán felé...? Egyszóval  :nonono:

...Ja említettem ár, hogy a három felfogatási ponton egyáltalán nem is lehet semmiféle hangszórót felfogatni a gyárin kívül...?  :szemez:

Szóval keretet mindenképpen kell varázsolnod alá. Vagy varázsoltatnod. Ha a kézimunka mellett döntesz (és főleg nem felejtem el), felrakok pár fényképet az én keretemről. És ha még mindig nem rettentél el, és én meg állati rendes vagyok, talán megkeresem Neked azt a szétgyalázott gyári hangszórót, amit először beépítőkeretnek akartam megcsinálni, aztán rájöttem, hogy ez nem fog menni, viszont cserébe vágási minta lett belőle....  :D Remélem, még megvan, és nem dobtam ki...

De ha nem akarsz vele szüttyögni egy napot, meg flexelni, meg vágni, fúrni, faragni, vékonyítani, reszelni, fűrészelni (és még az üveggyapotos-purhabos-epokitos kiemelő megoldásokról nem is beszéltem), akkor betolhatod autóhifistáékhoz, aztán megcsinálják Neked jó pénzért...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2665 Dátum: 2009.10.07 22:57:04 »
Azért 5000 pénz nem is olyan kevés egy olyan sz.rért. Azt hittem 1500ből kijön a kettő. Ezek után sorozatban fogom gyártani, ha meglesz a mintadarab...

Ahham... majd akkor mondjad, amikor látod, hogy megy le a nap, pedig délelőtt kezdted, kkétrét vagy görnyedve, és rohadt fáradtan épp arra koncentrálsz, hogy fa nem feltétlenül muszáj, ne lógasd bele a nagyujjad a flexbe....

...monnyuk a sorozatgyártással nem mondsz hülyeséget, nekem már van mintadarabom is.  :tt2: :D, viszont cserébe interneten, vagy katalógusokban sehol nincs E11-hez ilyet beépítő-kiemelő. Ez a verda ebből a szempontból - is - egy fekete lyuk az autológia csillagos egén...  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2666 Dátum: 2009.10.07 23:01:53 »
Köszönöm a segítséget!

A képek jól jönnének, már izgatott vagyok miatta. Minden féle képpen én csinálom a dolgot, sztem nem lesz annyira vészes a keret. Inkább mire lefúrom a 3 popszegecset, meg mire szétszedem az ajtót... (Hülye tekerőt leszedni nem egy nagy élmény.)

Gányolni nem szeretek, egy kiemelő keret sokkal kultúráltabb. Az eredeti hangszóróval bejelölöm a felfogatási pontokat, azt körfúróval, meg dekopírral nekiesek majd...

Márcsak ki kell adni a 20 rudit a hangszórókért...

(És akkor a krokiemelőt meg sem vettem még. De az egy másik story.)

5.000 pénz sok. Nincs ilyenre 5.000. Inkább görnyedek. Válság van. Az is csoda, hogy rászánok 20.000-ret hangszóróra...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2667 Dátum: 2009.10.07 23:02:47 »

Úristen....

ez sokkal-sokkal gányabb, mint ami az e11-ekben volt....  :eek:

Öööö...csak egy ötlet. A gyáriról nem tudod valahogy leszerelni azt a keretet, aminek a tetején a szivacs van? Jó lehet ám távtartónak, hogy az új hangszórókat szét ne rúgják...
Az újy hangszórót mindenképpen nézd meg, hogy a beépítési mélysége alapján kiemelőkeret nélkül is bemegy-e. Nehogy csak akkor szembesülj a problémával, amikor a hangszórót félig tönkrevágta az ablakemelő...

Bezony :yes: sima papírtölcséres "izé"-nek tűnik. Pedig amúgy nem volt neki rossz hangja. A gyári keret megmentésén én is gondolkoztam, holnap beviszem melóhelyre és megpróbálom szétbarkácsolni de ahogy néztem ez egybe van préselve, nem valószínű hogy szét lehet szedni. Pedig ez lenne a tuti. Hangszórókeretet holnap hozzák a többi kábellel meg kacattal együtt, elvileg az is Aurishoz van, 3 furatos cikkszám alapján néztem csak jó lesz. A mélység elvileg stimmelni fog, mert a JBL mágnestől hangszóró fémgyűrűig ugyan olyan magas mint a gyári........átmérőre 16,5-ös azt is összemértem. Majd úgy rakom be az új hangszórót hogy leengedem az ablakot.....és ha kocc van, jobban kiemelem.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2668 Dátum: 2009.10.07 23:03:33 »
...monnyuk a sorozatgyártással nem mondsz hülyeséget, nekem már van mintadarabom is.  :tt2: :D, viszont cserébe interneten, vagy katalógusokban sehol nincs E11-hez ilyet beépítő-kiemelő. Ez a verda ebből a szempontból - is - egy fekete lyuk az autológia csillagos egén...  :D
Mintadarab kellene, de nagyon. Merre felé is lax? ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2669 Dátum: 2009.10.07 23:07:58 »
anyagát illetően én fára szavaznék mindenképpen. No nem feltétlenül tömör keményfára, jó oda az OSB-lap is, vagy hardcore mazochistáknak a rétegelt lemez, persze alá valami tömítőszivacs nem árt.

De ha egyszer újra kezdem, lehet, hogy veszek egy nagy levegőt, szétvágatom az ajtókárpitot, és panelt csináltatok, döntöttet, és a bazivastag gyári (Toyota gyári) műanyag rostély helyett rendes rácsot kap, vagy még azt sem, csak két fémrudat, hogy azér beletaposni mégse lehessen a középbe.

Eddig is be-behajoltam ugyanis kíváncsiságból középre egy-egy zenénél, hogy mit szól, ha mindentől egyforma távolságra van a fülem. Most valami higanykígyó-szerűen kitekert testhelyzetben középre, hátra, és le hajoltam egyszerre (:punk: bio-időkorrekció rulez), így a csipogóktól és a mélyközepektől is egyforma távolságra voltam. Az eredmény:  :eek:

Mindjárt nem volt sok a magas, kevés a közép, minden a helyére került, legalábbis a normál állapothoz képest, amikor a csipogók üvöltenek a fülembe, a mélyközepek meg a laábszáramra (kár, hogy ott nincs fülem). Vazz....

Szóval a következő panel olyan lesz, ami döntött, és lehetőleg minél közelebb van hozzá a magas. Brutál a különbség, komolyan mondom. Ha tehetitek, ilyen keretet csináltassatok.