Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673963 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2625 Dátum: 2009.10.05 23:16:32 »
Akkor kicsit kevesebb is elegendő lenne nékem :)(csak hogy a 3,14csába oldom meg az elágazását, vagy az ajtónál szétválnak útjaik,aztán ott már ne legyen rajtuk a külső szigetelés?)

Hát...nem egy hülye ötlet...  ::)

Lehet kapni bondázsszalagot, azzal körbe tekerheted, hogy a fizikai sérülésektől megvédd. Azon a negyven centin nem hiszem, hogy sokat számítana, hogy nincs rajta a taposás-álló szigetelőréteg.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2626 Dátum: 2009.10.06 05:59:58 »
csak hogy a 3,14csába oldom meg az elágazását, vagy az ajtónál szétválnak útjaik,aztán ott már ne legyen rajtuk a külső szigetelés?
Zsugorcső + hőlégfúvó és kész! :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2627 Dátum: 2009.10.06 06:07:07 »
csak hogy a 3,14csába oldom meg az elágazását, vagy az ajtónál szétválnak útjaik,aztán ott már ne legyen rajtuk a külső szigetelés?
Zsugorcső + hőlégfúvó és kész! :D
Azt használtam a tápcsatiknál is bőséggel, szépen :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2628 Dátum: 2009.10.06 19:00:27 »
Sziasztok Srácok!

Megjött ma a "f*sza" kis erősítőm :D. Lenne gy pár kérdésem ezzel kapcsolatban. 4 csatornás, ugye az egyik felére(rear) lesz kötve a mélyláda (hídban) a másik felére(Front) pedig az első hangszóró komponens szett. Hogy érdemes beállítani ezt a kér oldalt?
 Beállítások: Bass: 12dB, 6dB, 0dB (ez most 12db-en van mindkét oldalon)
                  Low Pass: 50-250Hz  (gondolom ezt hátulra a mélyládának 50Hz-re, de előre?)
                  Low Pass, Flat, 80Hz High Pass (3 vállasztási lehetőség, gondolom hogy milyen hangokat engedjen át......csak mélyeket vagy kőzép, magas...stb.stb.)
                  Level: 8V-100mV (Gondolom ez a jelszint, nekem ezt majd 4V-ra kellene állítani elől is és hátul is)
Küldök egy képet is, azon látszik. Bár gondolom minden erősítőn ugyan ezek a beállítási lehetőségek vannak, talán még több is.
kép: http://www.miamicenter.cl/imagenes/productos/amplificadores/imagenes_amplificadores/blaupunkt_gta460_side_1.jpg

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2629 Dátum: 2009.10.06 19:05:19 »
Sziasztok Srácok!

Megjött ma a "f*sza" kis erősítőm :D. Lenne gy pár kérdésem ezzel kapcsolatban. 4 csatornás, ugye az egyik felére(rear) lesz kötve a mélyláda (hídban) a másik felére(Front) pedig az első hangszóró komponens szett. Hogy érdemes beállítani ezt a kér oldalt?
 Beállítások: Bass: 12dB, 6dB, 0dB (ez most 12db-en van mindkét oldalon)
                  Low Pass: 50-250Hz  (gondolom ezt hátulra a mélyládának 50Hz-re, de előre?)
                  Low Pass, Flat, 80Hz High Pass (3 vállasztási lehetőség, gondolom hogy milyen hangokat engedjen át......csak mélyeket vagy kőzép, magas...stb.stb.)
                  Level: 8V-100mV (Gondolom ez a jelszint, nekem ezt majd 4V-ra kellene állítani elől is és hátul is)
Küldök egy képet is, azon látszik. Bár gondolom minden erősítőn ugyan ezek a beállítási lehetőségek vannak, talán még több is.
kép: http://www.miamicenter.cl/imagenes/productos/amplificadores/imagenes_amplificadores/blaupunkt_gta460_side_1.jpg
Rear legyen low pass 50Hz  a bass boost (0db)
Front legyen flat :) bass boost 0db :) flat mint szélessáv :) jó mélyközepek lemennek jómélyre a hangváltó meg a csipogókra adja a törpieket. (nekem is most így van, teljesen jau)
A level pedig 4 volt :)
Ez így jó cucc esetén tökéletes :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2630 Dátum: 2009.10.06 19:17:19 »
Jajj tökéletes lesz :flowers:. Köszi taby! És akkor elől a Low Pass 50-250Hz mennyire legyen beállítva? 250 Hz? Vagy ezt majd inkább menet közben állítsam be. Igen meg majd a hangváltón is lesz 2 beállítás, hogy a csipogón mennyi legyen a magas. Így van?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2631 Dátum: 2009.10.06 19:19:20 »
Ja vagy a Low pass 50Hz-250Hz beállítás csak akkor működik ha a kapcsoló Low Pass állásban van, nem pedig Flat-en. Ok asszem leesett :cry:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2632 Dátum: 2009.10.06 19:24:23 »
Ja vagy a Low pass 50Hz-250Hz beállítás csak akkor működik ha a kapcsoló Low Pass állásban van, nem pedig Flat-en. Ok asszem leesett :cry:
Előre teljes sávszél menjen tehát flat
Hátra csak mélyhangok azaz lowpass magyarán aluláteresztő szűrőt kell alkalmazni, s amilyen mélyre csak lehet annyira kell leengedni a mélyládát, ezzel nem fogod hallani honnan jön a mély :) ha magasabbra is felmehet a láda, akkor zavaró lehet hogy hátulról jön a mélyhang...

Ementem kondiba :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2633 Dátum: 2009.10.06 21:07:26 »
Ha az első komponens szettről leszeded a mélyet, akkor sztem jobban szól. Addig menj le a vágással frekibe, amíg nem érzed, hogy a láda külön életet él. Lehet, hogy ez 100 Hz-nél lesz, de az is lehet, hogy 50-re is le tudsz menni.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2634 Dátum: 2009.10.06 21:08:03 »
Amúgy tud vki olcsón első 16os kompi szettet? Elsősorban a 20 alatti Kicx érdekelne.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2635 Dátum: 2009.10.06 21:15:16 »
Amúgy tud vki olcsón első 16os kompi szettet? Elsősorban a 20 alatti Kicx érdekelne.
16,5 túl nagy már? Van egy Hertz ESK 165-ös szettem, ami csak próbára volt benn (kb. 1-2 órát ment).

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2636 Dátum: 2009.10.06 21:40:43 »
Amúgy tud vki olcsón első 16os kompi szettet? Elsősorban a 20 alatti Kicx érdekelne.
16,5 túl nagy már? Van egy Hertz ESK 165-ös szettem, ami csak próbára volt benn (kb. 1-2 órát ment).
Nem tudom, hogy mekkora fér be max az én kocsimba. Megnézni meg nem igazán tudom, mert a gyári szemét be van szögecselve, azt addig nem akarom kifűrészelni, amíg nincs meg az új cucc. Bár lehet, hogy nem lenne hülyeség...

A hangzása milyen amúgy? Milyen stílusú zenéhez való? Nem utolsó sorban az ára is érdekelne.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2637 Dátum: 2009.10.06 21:56:07 »
Ez az esk szett nem rossz, nekem is az van benne. Nekem egy kicsit sok a magas, mióta megvan -2es állásban használom. Amúgy akezdeti karcosság idővel kisimult, csak egy kis idő kellett neki.

Stílusban nálam minden megy rajta (pop, rock, jazz, elekrtonikus) és mindent megeszik. Én személy szerint a korábbi DLS szettemet jobban szerettem (PS6os volt) Persze az drágább is volt (38 ezer vs 25 ezer)
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2638 Dátum: 2009.10.06 22:07:41 »
Ez az esk szett nem rossz, nekem is az van benne. Nekem egy kicsit sok a magas, mióta megvan -2es állásban használom. Amúgy akezdeti karcosság idővel kisimult, csak egy kis idő kellett neki.

Stílusban nálam minden megy rajta (pop, rock, jazz, elekrtonikus) és mindent megeszik. Én személy szerint a korábbi DLS szettemet jobban szerettem (PS6os volt) Persze az drágább is volt (38 ezer vs 25 ezer)
Érdekes, hogy fejről hajtva az Element nek is sok volt a magasa, de erősítőről, pont annyi amennyi kell :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2639 Dátum: 2009.10.06 22:10:10 »
Ha az első komponens szettről leszeded a mélyet, akkor sztem jobban szól. Addig menj le a vágással frekibe, amíg nem érzed, hogy a láda külön életet él. Lehet, hogy ez 100 Hz-nél lesz, de az is lehet, hogy 50-re is le tudsz menni.
A nálamnál sokkal okosabbak szerint a komponensszett mélyközepét túl magasan vágva megsínyli a hang minőségét a teljes mélyközép tartomány. Én is kipróbáltam, hogy HPF-ben 50hz-ről indítva milyen illetve flat-ben, valahogy telítettebbnek tűnt a középtartomány. Valahogy kerekebb lett így, pedig elhiheted 30 centis méllyel nem hiányzik nagyon a mély ...
Ja meg 100 hz-ről indítani mélyládát elég botor dolog, ott már csúnyán hallatszik a mély iránya. A lehető legmélyebb hangokra kell csak szorítkozni.