Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674238 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2610 Dátum: 2009.10.05 11:41:46 »
Üdv mindenkinek!

Hangszórókábelből milyen keresztmetszetűt illik venni? 2-es?? Kábelekből Audison lesz (RCA, táp) külön külön. MNC meg szárítókötél.

A legjobb alap hangszórókábel a Kácsás Neotech 1440.
RCA-ból valami ajánlat?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2611 Dátum: 2009.10.05 12:28:24 »
uhh... 1670/m....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2612 Dátum: 2009.10.05 13:48:43 »
uhh... 1670/m....
Nekem csak 1587  :1eye: kb 16 méter kell nekem .)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2613 Dátum: 2009.10.05 13:55:05 »
 :eek:
Pótos Ifád van, vagy mi?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2614 Dátum: 2009.10.05 13:59:17 »
Nekem még a fejegységet kellene külön megtápolni, de asszem ebben az évben már nem esek neki legózni. Majd jövő tavasszal.

Úgyis addig szedegettem-rakosgattam, hogy elkezdtek engedni az eresztések, és az ajtókárpit már zörög kicsit. Úgyhogy jövő tavasszal eldől, mi lesz vele, meg a pénztárcámmal, és amikor legközelebb leszedem, kap szép új patentokat a patentdepo-ból. Sajna a Dynamat-ozás azt eredményezte, hogy az egyik patent az Istennek se harap bele a lemezbe...  :no: De az is lehet, hogy a távtartónak meghagyott csavarok az oka, és arra ül föl a kárpit. Mindegy, tavasznál hamarébb azt sem bántom már.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2615 Dátum: 2009.10.05 15:35:31 »
:eek:
Pótos Ifád van, vagy mi?
Hálistennek nem tudtam a keresztváltót sehova se tenni a műszerfalnál, így az erősítő mellé helyeződött a keresztváltó, így a csipogók és mélyközepek is 2-2káblelel szaladnak előre :) Egyébként szerintem látható, hogy mim van :) Szép piros kislány :wub:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2616 Dátum: 2009.10.05 16:16:30 »
...csak gondoltam hátha nem ebbe az autóba lesz...  :D

De most komolyan. Van ajtópaneled? Ott nem fér el a keresztváltó akár kívül is? Van az olyan szép, hogy látsszon....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2617 Dátum: 2009.10.05 16:22:34 »
uhh... 1670/m....

Na ja, de ez kettős kábelezéshez van. Nem mesélem el, hogy van összerakva a drót, mert sose sikerül, de ha kézbeveszed, akkor rájössz, hogy elég lehet fele annyit venni belőle, mint egy másik felépítésű drótból.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2618 Dátum: 2009.10.05 16:45:24 »
...csak gondoltam hátha nem ebbe az autóba lesz...  :D

De most komolyan. Van ajtópaneled? Ott nem fér el a keresztváltó akár kívül is? Van az olyan szép, hogy látsszon....
Kukken Sie bitte

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2619 Dátum: 2009.10.05 16:46:36 »
uhh... 1670/m....

Na ja, de ez kettős kábelezéshez van. Nem mesélem el, hogy van összerakva a drót, mert sose sikerül, de ha kézbeveszed, akkor rájössz, hogy elég lehet fele annyit venni belőle, mint egy másik felépítésű drótból.
Ez azt akarja jelenteni (kettős kábelezés), hogy az erősítő mellett helyet foglaló keresztváltótól elég ezt a kábelt 1 példányban végighúzni az ajtóig, mert 2-2 pár ér van benne? :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2620 Dátum: 2009.10.05 17:18:29 »
...csak gondoltam hátha nem ebbe az autóba lesz...  :D

De most komolyan. Van ajtópaneled? Ott nem fér el a keresztváltó akár kívül is? Van az olyan szép, hogy látsszon....
Kukken Sie bitte

ahham...

Hangszórót tartó konzol teteje...? Nem elég széles?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2621 Dátum: 2009.10.05 17:19:25 »
uhh... 1670/m....

Na ja, de ez kettős kábelezéshez van. Nem mesélem el, hogy van összerakva a drót, mert sose sikerül, de ha kézbeveszed, akkor rájössz, hogy elég lehet fele annyit venni belőle, mint egy másik felépítésű drótból.
Ez azt akarja jelenteni (kettős kábelezés), hogy az erősítő mellett helyet foglaló keresztváltótól elég ezt a kábelt 1 példányban végighúzni az ajtóig, mert 2-2 pár ér van benne? :)

alighanem...  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2622 Dátum: 2009.10.05 17:40:13 »
Jó ez a Neotech 1440 :clap: Csak nemtom miben különbözhet a többi hangszórókábeltől...........árban látni a különbséget. ÁÁ nem értek én ehhez :D
 Na de most már lassan érkeznek a cuccok :hug: Még a végén a hétvégén el tudom kezdeni a berhelést.
  Erősítő sajna Blaupunkt lesz, az már jön elvileg holnap.
  Hangszórószett JBL gto 6506CE lesz, voltam hallgatózni és ez tetszett a legjobban, szoktam hallgatni rockzenét is és szerintem arra ez a legtutibb. Nem is túl magas, nem is túl mély, szép tiszta hangja van és van  erőtrtaléka is. Mindegy ez az én fülem véleménye :flowers:
  Fejegység Alpine 9855R
  Kébelezés Audison + Dietz 10-es táp és 2-es hangszóróvezeték. + még nézek szigetelést is amit ajánlottatok.
Na úgyhogy ez a végszó, akár tetszik akár nem :clap: Majd a jövőben fejlesztek még rajta, első lesz a komolyabb erősítő.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2623 Dátum: 2009.10.05 18:37:22 »
uhh... 1670/m....

Na ja, de ez kettős kábelezéshez van. Nem mesélem el, hogy van összerakva a drót, mert sose sikerül, de ha kézbeveszed, akkor rájössz, hogy elég lehet fele annyit venni belőle, mint egy másik felépítésű drótból.
Ez azt akarja jelenteni (kettős kábelezés), hogy az erősítő mellett helyet foglaló keresztváltótól elég ezt a kábelt 1 példányban végighúzni az ajtóig, mert 2-2 pár ér van benne? :)

alighanem...  ::)
Akkor kicsit kevesebb is elegendő lenne nékem :)(csak hogy a 3,14csába oldom meg az elágazását, vagy az ajtónál szétválnak útjaik,aztán ott már ne legyen rajtuk a külső szigetelés?)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2624 Dátum: 2009.10.05 23:14:36 »
Jó ez a Neotech 1440 :clap: Csak nemtom miben különbözhet a többi hangszórókábeltől...........árban látni a különbséget. ÁÁ nem értek én ehhez :D
 Na de most már lassan érkeznek a cuccok :hug: Még a végén a hétvégén el tudom kezdeni a berhelést.
  Erősítő sajna Blaupunkt lesz, az már jön elvileg holnap.
  Hangszórószett JBL gto 6506CE lesz, voltam hallgatózni és ez tetszett a legjobban, szoktam hallgatni rockzenét is és szerintem arra ez a legtutibb. Nem is túl magas, nem is túl mély, szép tiszta hangja van és van  erőtrtaléka is. Mindegy ez az én fülem véleménye :flowers:
  Fejegység Alpine 9855R
  Kébelezés Audison + Dietz 10-es táp és 2-es hangszóróvezeték. + még nézek szigetelést is amit ajánlottatok.
Na úgyhogy ez a végszó, akár tetszik akár nem :clap: Majd a jövőben fejlesztek még rajta, első lesz a komolyabb erősítő.

Nem is a vastagsága a hellóbelló, hanem az anyaga, meg a sodrása. Az ezüstkábelek sem karvastagságúak, nem is véletlenül...