Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673976 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2580 Dátum: 2009.10.02 07:56:39 »
van ennek a GTO-nak 4Ohmos változata is...

http://www.vatera.hu/jbl_gto6508c_16_5cm_210w_70w_153058938.html

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2581 Dátum: 2009.10.02 08:09:46 »
1 pár RCA és a hangszóróvezetékek. Az RCA kábel és a hangszóró vezeték minősége számít? Vagy a tápkábelé is? MNC van benne, ráhibáztál :surrender: :clap: b..... meg. De ami ennél jobb az jó drága gondolom.....mit ajánlasz?
 Hogy a kakas csípjá meg!! :sorcerer: Bárcsak ott tartanék már hogy minden megvan, csak be kell rakni és jöhetnek az élvezetek :hug:. Még az egyébb kiegészítők is kellenek (fejegységhez átalakító kábel ISO-ra, rádió keret, hangszóró keret...)

NAGYON sokat számít, mind az RCA, mind a tápvezeték, mind a hangszórókábel minősége!!!  :yes:
Sőt, a fej tápját is közvetlenül akksiról szokták levezetékezni a profik, természetesen biztosítékkal, és ott is számít a kábel minősége.
Mennyi volt az MNC?

Összehasonlításképpen az én kábelem (Cordial) asszem 6, vagy 8 ezer volt. 5 méter RCA. Erre mondták azt, hogy már használható. Figyelem, ez nem a bűbémeg, hanem az a szint, ahol már kezdenek átjönni az érdekességek, amitől hangja lesz a hifinek, pontosabban hangzása.
A tápkábel Audison Connection, ez komplett készlet volt, asszem 8-9 ezer.

Nem vagyok nagy kábelmágus, de azt tapasztalom nap mint nap, hogy érdemes volt azokra hallgatni, akiktől tanácsot kértem. Én is úgy voltam vele, hogy jó lesz oda az akármilyen is, így hát bementem a KÁCSA-ba, és már a pult előtt álltam, amikor lebeszéltek a kábelről. Emiatt csúszott is a beépítésem, de megérte. Rohadt drága volt, szívtam a fogamat miatta, de megérte. Mesélték a srácok, hogy volt olyan ember, aki két éve nem hallgatott rájuk, nem építtetett be minőségi kábeleket, így aztán addig-addig hallgatta, hogy nem az igazi, hogy el kellett vinni a kocsit, és még egyszer szétszedetni, beépíttetni.

Nekem csak a kábelezés olyan jó 25-30 ezer volt. Viszont ez az az alkatrész, amit a legnagyobb szívás cserélni. Bármi mást, hangszórót, fejet, erősítőt sokkal könnyebben, egyszerűbben lehet cserélni. Ezt nem.
Ezen gondolkozz el. Nem kicsit zsebbenyúlós, de ezt normális minőségben egyszer kell kifizetni. A hifid pedig csak annyira fog jól szólni, amit a leggyengébb alkatrész, komponens átenged. Hiába van milliós erősítőd MNC kábellel, csak annyira fog jól szólni, amennyit az MNC kábel vissza tud adni. Akkor meg jó a Magnat erősítő is....

Szóval be kell pozícionálni a dolgokat. Lehet olcsó alkatrészekből is hifit építeni, de akkor nem sok teteje van egy nyolcvanezer forintos fejnek.  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2582 Dátum: 2009.10.02 08:14:54 »
Audio System márkáról mint 16,5-es hangszóró komponens szett hallot már valaki? Jó az?
szia

Hallgass rám, saját tapasztalatból mondom, hogy meg kell hallgatni a hangszórókat.
Minden embernek más hangzás tetszik, keresd meg azt ami neked való.
Én meghallgattam 10-20 féle hangfalat és a papírmembrános mély + szoft dóm magas tetszett.
Ilyen hangfalakat 250-300-tól árulnak, így építettem egyet közel 100-ból
(csak a hangszórók 75-be kerültek) de ez itt már erősen OFF... elnézést.

Jóéjt!

Ez igaz. És még az sem készpénz, amit az ember a saját fülével meghallgat egy boltban egy demofalban, mert nagy térben egész máshogy szól. Ha hallottam volna még a megvétel előtt a Hertzeket autóban szólni hangosan, lehet ám, hogy a falban sokkal lágyabb, tompábbnak tűnő hangzású DLS-t vettem volna meg inkább... De alapvetően a Hertz is jó.

Szóval hallgatózni erősen, ha lehet, autóba szerelt szetteket, és az alapján dönteni, első hangszórót semmiképpen sem netről megvásárolni.

Audio System egyébként állítólag nem rossz márka, német termék, ennek megfelelően Németországban például nagyon fut.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2583 Dátum: 2009.10.02 08:16:27 »
Nézd meg: ezt vagy a kistesót nekem ez van, ezt fejról is jól lehet hajtani az index autohifi fórumán ezekról csak pozitív vélemény van, nagyon igényes minőségi cuccot gyárt a kis jappppppán gyártó :)
Ja kedves klubtársunk a drágábbikat még tesztelte is régi munkahelyén, Ear-nak meg lehet hinni.

Állj. Az Ear a Busánszky Lajos?   :eek:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2584 Dátum: 2009.10.02 08:50:23 »

NAGYON sokat számít, mind az RCA, mind a tápvezeték, mind a hangszórókábel minősége!!!  :yes:
Sőt, a fej tápját is közvetlenül akksiról szokták levezetékezni a profik, természetesen biztosítékkal, és ott is számít a kábel minősége.
Mennyi volt az MNC?

Összehasonlításképpen az én kábelem (Cordial) asszem 6, vagy 8 ezer volt. 5 méter RCA. Erre mondták azt, hogy már használható. Figyelem, ez nem a bűbémeg, hanem az a szint, ahol már kezdenek átjönni az érdekességek, amitől hangja lesz a hifinek, pontosabban hangzása.
A tápkábel Audison Connection, ez komplett készlet volt, asszem 8-9 ezer.

Nem vagyok nagy kábelmágus, de azt tapasztalom nap mint nap, hogy érdemes volt azokra hallgatni, akiktől tanácsot kértem. Én is úgy voltam vele, hogy jó lesz oda az akármilyen is, így hát bementem a KÁCSA-ba, és már a pult előtt álltam, amikor lebeszéltek a kábelről. Emiatt csúszott is a beépítésem, de megérte. Rohadt drága volt, szívtam a fogamat miatta, de megérte. Mesélték a srácok, hogy volt olyan ember, aki két éve nem hallgatott rájuk, nem építtetett be minőségi kábeleket, így aztán addig-addig hallgatta, hogy nem az igazi, hogy el kellett vinni a kocsit, és még egyszer szétszedetni, beépíttetni.

Nekem csak a kábelezés olyan jó 25-30 ezer volt. Viszont ez az az alkatrész, amit a legnagyobb szívás cserélni. Bármi mást, hangszórót, fejet, erősítőt sokkal könnyebben, egyszerűbben lehet cserélni. Ezt nem.
Ezen gondolkozz el. Nem kicsit zsebbenyúlós, de ezt normális minőségben egyszer kell kifizetni. A hifid pedig csak annyira fog jól szólni, amit a leggyengébb alkatrész, komponens átenged. Hiába van milliós erősítőd MNC kábellel, csak annyira fog jól szólni, amennyit az MNC kábel vissza tud adni. Akkor meg jó a Magnat erősítő is....

Szóval be kell pozícionálni a dolgokat. Lehet olcsó alkatrészekből is hifit építeni, de akkor nem sok teteje van egy nyolcvanezer forintos fejnek.  ;)

Az MNC készletet 9000-ért vettem a Media Marktban. Akkor le kell cserélnem ezt is :clap: Bakker........akkor kezdhetek előlről mindent, ez a szép [rohog] kábeleket most itt nézegetek:
http://www.autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=25475&count=0 külön tápkábel nincs, RCA viszont van normálisabb, ez jónak tűnik. Szerinted?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2585 Dátum: 2009.10.02 08:50:28 »
Nézd meg: ezt vagy a kistesót nekem ez van, ezt fejról is jól lehet hajtani az index autohifi fórumán ezekról csak pozitív vélemény van, nagyon igényes minőségi cuccot gyárt a kis jappppppán gyártó :)
Ja kedves klubtársunk a drágábbikat még tesztelte is régi munkahelyén, Ear-nak meg lehet hinni.

Állj. Az Ear a Busánszky Lajos?   :eek:
Nézd meg a klubtagok listájában is szerepel  :flowers: de pszt... :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2586 Dátum: 2009.10.02 08:54:51 »
Az MNC készletet 9000-ért vettem a Media Marktban. Akkor le kell cserélnem ezt is :clap: Bakker........akkor kezdhetek előlről mindent, ez a szép [rohog] kábeleket most itt nézegetek:
http://www.autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=25475&count=0 külön tápkábel nincs, RCA viszont van normálisabb, ez jónak tűnik. Szerinted?
Ide menj el! itt segítenek, klubtagoknak kedvezményt adnak. Nekem is innen lesz a végleges RCA kábelem.
De ha Ear egyer majd olvassa hsz-em akkor kérnék tőle tanácsod U-D rendszerhez milyen RCA-t/hsz kábelt ajánlana semmi extra igény, csak igényesség persze ne vagyonokért. :)
UD element+UD JR4csatis+Rockford Fosgate PL112 láda a rendszer PIO 3630as fejre kötve ez majdan lesz cserélve.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2587 Dátum: 2009.10.02 09:29:35 »
Ide menj el! itt segítenek, klubtagoknak kedvezményt adnak. Nekem is innen lesz a végleges RCA kábelem.
De ha Ear egyer majd olvassa hsz-em akkor kérnék tőle tanácsod U-D rendszerhez milyen RCA-t/hsz kábelt ajánlana semmi extra igény, csak igényesség persze ne vagyonokért. :)
UD element+UD JR4csatis+Rockford Fosgate PL112 láda a rendszer PIO 3630as fejre kötve ez majdan lesz cserélve.

Én innen fordultam ki. Amikor írtam, hogy már a pultnál voltam, náluk voltam bent.  :)

www.hifikozpont.hu

Nézz körül. Mondd el a srácnak, mid van/lesz, mit tervezel. Jó tanácsot fog adni. Nem biztos, hogy olcsót, de ért hozzá. Csak annyira, hogy mondjuk a Surányiék még annak ellenére is súlyos ezrekért árulnak egy beszélgetést vele, meg a magyar autóhifi-építés élvonala-beli emberekkel, hogy tulajdonképpen ők a Surányiék konkurenciája. Szóval meggondolandó.
Az a srác, akivel az üzletet egy időben csinálták például tesztel, ő nem különösebben ad a külsőségekre, szakadt 123-as Mercije van, de gyanítom, hogy ami benne van, az elég jó. Én tőle vettem a Morelt. Semmit nem akartak rám erőltetni (egyedül akkor hallottam a hangján a kétségbe esést, amikor megosztottam vele, hogy játszom a gondolattal, hogy a láda elé egy Mac erősítőt kötök be), csak azt éreztem, hogy ők elmondják, mi a jó megoldás, aztán ha akarom, csinálhatok mást is, de nem véletlenül mondják. A meglepetés az volt, hogy akkor sem kezdték el veregetni a vállam, amikor hallgattam rájuk, hogy naugye megmondtam. Akkor jöttem rá, hogy nekik ez tök természetes, és nem azért ajánlották ezt, hogy jól megszedjék magukat, vagy akár csak egy kicsit keressenek rajtam. A ládára egyenesen azt mondta a srác, hogy van olyan (konkrét autót, illetve tulajt említettem, aki mondta, hogy ha tudná, hol ez a láda, már megvette volna, de nem mondom meg, kicsoda), akinek el sem adná...

Félreértés ne essék, nem rosszak a kácsás kábelek, csak azt mondták, a Cordial jobb annyival, amennyivel többe kerül.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2588 Dátum: 2009.10.02 09:31:01 »
Ide menj el! itt segítenek, klubtagoknak kedvezményt adnak. Nekem is innen lesz a végleges RCA kábelem.
De ha Ear egyer majd olvassa hsz-em akkor kérnék tőle tanácsod U-D rendszerhez milyen RCA-t/hsz kábelt ajánlana semmi extra igény, csak igényesség persze ne vagyonokért. :)
UD element+UD JR4csatis+Rockford Fosgate PL112 láda a rendszer PIO 3630as fejre kötve ez majdan lesz cserélve.

Mosmér? Nem igaz, hogy nem tudsz beruházni egy garnitúra Van Den Hul kábelre...  :tt2:
 :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2589 Dátum: 2009.10.02 09:39:11 »
Az MNC készletet 9000-ért vettem a Media Marktban. Akkor le kell cserélnem ezt is :clap: Bakker........akkor kezdhetek előlről mindent, ez a szép [rohog] kábeleket most itt nézegetek:
http://www.autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=25475&count=0 külön tápkábel nincs, RCA viszont van normálisabb, ez jónak tűnik. Szerinted?

Az Audison kábelek úgy tudom jó minőségűek és megfizethetők. Van valahol a neten külön Audison kábeles honlap, ott írják, mihez milyen anyagokat használtak fel. Nekem az jött le, hogy ezek az elágaztatott Y-végű RCA-k azért ugyanabban a minőségben drágábbal voltak, mint amit nekem csináltak.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2590 Dátum: 2009.10.02 10:21:50 »
Nézd meg a klubtagok listájában is szerepel  :flowers: de pszt... :)

Na az ő írásait szerettem a totalcaron, nagyjából az összeset olvastam is, mielőtt vásárlásra adtam a fejem. Érdekes volt, informatív, és a lényegről szólt, amiért az autóhifit az ember építi. Ezt hiányoltam a legutóbbi kütyüzős totalcaros cikkből. Nagyszerű, hogy beolvassa a telefonkönyvet a blútúsz, de tessék mondani, hogy szól? Mert erről egy árva szó sem volt a cikkben. Ennyi erővel autóhifi címszó alatt a Parrot-ot is tesztelhették volna... ráadásul az még működik is.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2591 Dátum: 2009.10.02 10:24:04 »
Nézd meg a klubtagok listájában is szerepel  :flowers: de pszt... :)

Na az ő írásait szerettem a totalcaron, nagyjából az összeset olvastam is, mielőtt vásárlásra adtam a fejem. Érdekes volt, informatív, és a lényegről szólt, amiért az autóhifit az ember építi. Ezt hiányoltam a legutóbbi kütyüzős totalcaros cikkből. Nagyszerű, hogy beolvassa a telefonkönyvet a blútúsz, de tessék mondani, hogy szól? Mert erről egy árva szó sem volt a cikkben. Ennyi erővel autóhifi címszó alatt a Parrot-ot is tesztelhették volna... ráadásul az még működik is.
Én emiatt tettem le a voksom az U-D mellett, tehát, ha majdan olvassa hsz-em akkor tisztelettel várok kábelajánlást :innocent:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2592 Dátum: 2009.10.02 10:26:38 »
Én emiatt tettem le a voksom az U-D mellett, tehát, ha majdan olvassa hsz-em akkor tisztelettel várok kábelajánlást :innocent:
Ja és nem is bántam meg egyáltalán! Ezért reménykedek egy jó kábel ajánlásban is.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2593 Dátum: 2009.10.02 11:00:17 »
és azt még elfelejtetted hozzátenni, hogy ha van ideje, akkor kábelt ajánlhatna hozzá...  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2594 Dátum: 2009.10.02 11:04:24 »
Egyébként én is gondolkozom, hogy esetleg Zoleejnek ami van, arra benyúlnék, de asszem neki Element van, nem a nagytesó.

Illetve vacillálok a Morel és a uD között, de eddig azért a Morel felé billeg a mérleg. Persze nem sietem el, hiszen van egy szinte új szettem, úgyhogy ha valamire újra beruházok, akkor azt előtte erősen átgondolom, és tényleg valami olyasmit akarnék, ami biztonsággal vihető egy következő autóba, és nem kell attól félni, hogy nem biztos, hogy amit kirobbantok, az épp csak egy kicsivel volt rosszabb, és nem érte meg a macerát...