Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673754 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2565 Dátum: 2009.10.01 19:26:19 »
Az Alpine 9855R amit carstylingon hírdetnek, arra lecsapok, csak az a gáz a srác Kaposváron lakik :D De majd felhívom aztán megbeszéljem vele a dolgot, hátha összejön. Ha nem, akkor lesz a 9857 75-ért újonnan részletre :sorcerer:
Kedves autóstársam, a psotát nem elfelejteni!
Ha prémium csomagként feladják neked a fejegységet, az 1980 pénzbe kerül. Ez tartalmazza az utánvét összegét is !!
Módosítás: most néztem a psota oldalán, hogy mától Start Plusz néven kérheted ezt a szolgáltatást.
Bővebb infó a Start plusz szolgáltatásról
Ez a csomag tartalmaz egy 50.000 Ft-os értéknyilvántartást, azaz ha elvész, 50ezret fizet a psota.
Nem kell betojni, ezek nem vesznek el, ezekre állatian vigyáznak, és törékenyként kezelik ezen csomagokat.
Postáztam már igy oda-vissza fényképezőgépet és tökéletes állapotban érkezett meg, de azért alaposan becsomagoltuk.
És akkor az 53-ért hirdetett jobbik Alpine fejegységet megveheted 55-ért psotával együtt.
Tessék elgondolkozni ezen.  :whistling: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 19:29:34 írta rokafiu77 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2566 Dátum: 2009.10.01 19:38:31 »
Újabb kérdés..........basszus már kezdem magam rosszul érezni hogy ilyen tudatlan vagyok. Nézegetem a hangszóró szetteket, tetszik ez a JBL GTO6508C (http://www.absolutsound.hu/index.php?P=prod&GY=1&S=2&ID=627&FK=2&AK=11&SE=2&TTXT=JBL%20GTO6508C)
 Csak 2 ohmos.......az számít valamit? Vagy nekem 4 ohmos kellene??
Vehetsz te 2 ohmos hangszórót, de akkor annak erősítőnek az adatai között szerepeljen, hogy 2 ohmon hány Watt a terhelhetősége.
De az mégjobb ha szerepel rajta az 1 ohmos terhelésre vonatkozó infó is, mert a hangszóró ellenállása a frekvencia függvényében változik és
egy adott frekvenciánál minimuma van. Könnyen előfordulhat, hogy a 2 ohmosnak eladott hangszóró ellenállása 150Hz-en 1,8 ohm.
Arról meg nem is beszéltünk, hogy a hangváltó is beleszól az impedancia változásba... ugyanezen frekin lehet hogy 1 ohm lesz az impedancia.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 19:44:57 írta rokafiu77 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2567 Dátum: 2009.10.01 20:05:52 »
Beszéltem a 9855-ös gyerekkel, azt mondja azért ennyi, mert van egy minimális kopás a tekerőgombon :tt2: Küld róla képet e-mailre. Köszi rokafiu77 :hug: Te egy igaz barát vagy! :yes: Viszont ilyenkor (postán feladott cucc) mi a fizetés módja?? Folyószámlára pénzutalás megbeszélés alapján? Vagy a postán keresztül? Hogy van ez?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2568 Dátum: 2009.10.01 20:09:09 »
Újabb kérdés..........basszus már kezdem magam rosszul érezni hogy ilyen tudatlan vagyok. Nézegetem a hangszóró szetteket, tetszik ez a JBL GTO6508C (http://www.absolutsound.hu/index.php?P=prod&GY=1&S=2&ID=627&FK=2&AK=11&SE=2&TTXT=JBL%20GTO6508C)
 Csak 2 ohmos.......az számít valamit? Vagy nekem 4 ohmos kellene??
Vehetsz te 2 ohmos hangszórót, de akkor annak erősítőnek az adatai között szerepeljen, hogy 2 ohmon hány Watt a terhelhetősége.
De az mégjobb ha szerepel rajta az 1 ohmos terhelésre vonatkozó infó is, mert a hangszóró ellenállása a frekvencia függvényében változik és
egy adott frekvenciánál minimuma van. Könnyen előfordulhat, hogy a 2 ohmosnak eladott hangszóró ellenállása 150Hz-en 1,8 ohm.
Arról meg nem is beszéltünk, hogy a hangváltó is beleszól az impedancia változásba... ugyanezen frekin lehet hogy 1 ohm lesz az impedancia.

A 4 csatornás erősítő tud 2 ohmon 4X180W max.-ot szóval akkor rá lehet kötni....ha az ellenállás változik és lemegy pl. 1.8 ohmra akkor az károsítja az erősítőt?? Vagy mi ennek a hátulütője?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2569 Dátum: 2009.10.01 20:17:24 »
Beszéltem a 9855-ös gyerekkel, azt mondja azért ennyi, mert van egy minimális kopás a tekerőgombon :tt2: Küld róla képet e-mailre. Köszi rokafiu77 :hug: Te egy igaz barát vagy! :yes: Viszont ilyenkor (postán feladott cucc) mi a fizetés módja?? Folyószámlára pénzutalás megbeszélés alapján? Vagy a postán keresztül? Hogy van ez?
Ha az utánvét összege 50.000 Ft alatti, azt magába foglalja a Start plusz csomagdíja. Ha 50.000 feletti az utánvét összege, akkor 1200 Ft a plusz felár.
fogadjunk nem olvastad el részletesen a pdf fájlt, amit az előbb belinkeltem ( lásd: Bővebb infó a Start plusz szolgáltatásról) :D
De lehet még külön törékeny szolgáltatást is rendelni hozzá 450Ft-ért. De a fotóapparátot gyári dobozában jól becsomagolva sértetlenül kapta meg a feladó.

Postai utánvét: Te a csomag átvételekor fizeted ki a postásnak a pénzt, a posta pedig eljuttatja a feladónak kb. 2 nap múlva a lóvét.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 20:29:10 írta rokafiu77 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2570 Dátum: 2009.10.01 20:24:07 »
A 4 csatornás erősítő tud 2 ohmon 4X180W max.-ot szóval akkor rá lehet kötni....ha az ellenállás változik és lemegy pl. 1.8 ohmra akkor az károsítja az erősítőt?? Vagy mi ennek a hátulütője?
Igen, természetesen rákötheted. Minden 2 ohm-osként eladott hangszóró impedanciája lemegy 1 ohm környékére, szóval ne félj, hogy tönkremegy az erősítő.
( csak megjegyzés, hogy néhány profi erősítő adatlapján szerepel 1 ohm környéki vagy azalatti terhelésre megadott teljesítmény. )

ui. Hallottam/láttam olyan neves hangfalat, ami 8 ohmosként volt eladva, és 3,2 ohm volt a minimum impedanciája, ezt a gyártó honlapján meg is lehet nézni.
Kvázi, erre 4 ohmot kellett vón' írni, de igy biztos jobban megveszik mert 8 ohmos, érted... ;)

Egyszerűbben: Ha az erősítő hátuljára az van irva, hogy pl. 6-32ohm akkor arra 4 ohmos hangfalat nem köthetsz, de nagyobbat igen. Ha viszont 4-32ohm szerepelne, akkor arra tehetsz 4 ohmosat bátran.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 20:27:18 írta rokafiu77 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2571 Dátum: 2009.10.01 21:06:41 »

Igen, természetesen rákötheted. Minden 2 ohm-osként eladott hangszóró impedanciája lemegy 1 ohm környékére, szóval ne félj, hogy tönkremegy az erősítő.
( csak megjegyzés, hogy néhány profi erősítő adatlapján szerepel 1 ohm környéki vagy azalatti terhelésre megadott teljesítmény. )

ui. Hallottam/láttam olyan neves hangfalat, ami 8 ohmosként volt eladva, és 3,2 ohm volt a minimum impedanciája, ezt a gyártó honlapján meg is lehet nézni.
Kvázi, erre 4 ohmot kellett vón' írni, de igy biztos jobban megveszik mert 8 ohmos, érted... ;)

Egyszerűbben: Ha az erősítő hátuljára az van irva, hogy pl. 6-32ohm akkor arra 4 ohmos hangfalat nem köthetsz, de nagyobbat igen. Ha viszont 4-32ohm szerepelne, akkor arra tehetsz 4 ohmosat bátran.
[/quote]

Értem! Akkor ezek szerint mehet a dolog. Neked amúgy milyen rendszer van a kocsidba?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2572 Dátum: 2009.10.01 21:14:22 »
Audio System márkáról mint 16,5-es hangszóró komponens szett hallot már valaki? Jó az?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2573 Dátum: 2009.10.01 22:02:54 »
Értem! Akkor ezek szerint mehet a dolog. Neked amúgy milyen rendszer van a kocsidba?
Igen mehet a dolog...
Ó, hát a mi autónkban még a gyári hangszóró és fejegység van :D
Nekem a lakásban van HiFi, saját építésű reflex-rendszerű hangfallal, amit Vifa hangszórókból építettem 5 éve.
Ezért tudok hozzászólni a hangszórókkal és a hangváltóval kapcsolatos kérdésekhez.
Viszont az autóhangszórókat és erősítőket sosem nézegettem, most vettünk egy 1. generációs Avensist és
kezdek játszani a gondolattal, hogy kell egy mélynyomót, de előbb keresnem kéne vmi normális hangszórót előre. :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2574 Dátum: 2009.10.01 22:17:27 »
Audio System márkáról mint 16,5-es hangszóró komponens szett hallot már valaki? Jó az?
szia

Hallgass rám, saját tapasztalatból mondom, hogy meg kell hallgatni a hangszórókat.
Minden embernek más hangzás tetszik, keresd meg azt ami neked való.
Én meghallgattam 10-20 féle hangfalat és a papírmembrános mély + szoft dóm magas tetszett.
Ilyen hangfalakat 250-300-tól árulnak, így építettem egyet közel 100-ból
(csak a hangszórók 75-be kerültek) de ez itt már erősen OFF... elnézést.

Jóéjt!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2575 Dátum: 2009.10.01 22:34:11 »

szia

Hallgass rám, saját tapasztalatból mondom, hogy meg kell hallgatni a hangszórókat.
Minden embernek más hangzás tetszik, keresd meg azt ami neked való.
Én meghallgattam 10-20 féle hangfalat és a papírmembrános mély + szoft dóm magas tetszett.
Ilyen hangfalakat 250-300-tól árulnak, így építettem egyet közel 100-ból
(csak a hangszórók 75-be kerültek) de ez itt már erősen OFF... elnézést.

Jóéjt!

Persze igen el fogok menni hallgatózni, csak közben azért nézelődök mit érdemes. Ennek az Audio System hangszórószettnek igen jó tulajdonságai vannak. Legalábbis az effektív teljesítmény....de a max. az nem olyan sok.
http://www.autohifi.addel.hu/detailproduct.php?productid=97590

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2576 Dátum: 2009.10.01 22:44:34 »
Persze igen el fogok menni hallgatózni, csak közben azért nézelődök mit érdemes.
Ennek az Audio System hangszórószettnek igen jó tulajdonságai vannak. Legalábbis az effektív teljesítmény....de a max. az nem olyan sok.
http://www.autohifi.addel.hu/detailproduct.php?productid=97590
Hmmm... kevlár membrán és selyem dóm. Meg kellene hallgatnod.
A wattszámok többsége csak parasztvakítás, a számoknak nem feltétlen kell hinni.
Hallgatni, hallgatni, hallgatni :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2577 Dátum: 2009.10.02 06:03:43 »
Nézd meg: ezt vagy a kistesót nekem ez van, ezt fejról is jól lehet hajtani az index autohifi fórumán ezekról csak pozitív vélemény van, nagyon igényes minőségi cuccot gyárt a kis jappppppán gyártó :)
Ja kedves klubtársunk a drágábbikat még tesztelte is régi munkahelyén, Ear-nak meg lehet hinni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2578 Dátum: 2009.10.02 07:50:42 »
Ez a póstás dolog ez meg nem tudom hogy működik, még nem igen intéztem ilyet postán [rohog] Elküldi én meg átutalom neki a pénzt? És mi van ha nem küldi vagy nem bízunk egymásban mivel idegen? Vagy butaságokat beszélek? Te intéztél már ilyet postai úton wolfman?

Az erősítőt így vettem.
Asszen 2.000.- volt a postaköltség, ebből a felét én álltam.
Előre kifizetni nem kell, van olyan lehetőség, hogy postai utánvét, vagyis csak akkor fizeted ki, amikor már a kezedben van az áru. Én is így voltam vele, amikor a JBL-t hozták.
Garancia itt sincs, a postást nem érdekli, hogy működik-e, és nem fogja megvárni, míg kipróbálod. Leszállítja és punktum.
Ha sérült a csomagolás, mert mondjuk van az egyik sarkán egy akkora benyomódás, ami esetleg érintheti, akkor más a helyzet.... Ilyenkor az a nagy kérdés, bevallotta-e a küldő az értékét, hiszen ha sérült az áru, akkor addig az értékig térítenek, de ez anyagilag Téged nem érint...

Szóval maga a fizetési metódus nem rejt magában veszélyeket, hiszen Neked csak akkor kell fizetni, amikor az áru megjött, és viszont: az eladó kvázi csak akkor adja ki a kezéből az árut (a postáson keresztül), ha ki van fizetve. A többi az eladóval történő megbeszélés kérdése.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2579 Dátum: 2009.10.02 07:53:23 »
A 4 csatornás erősítő tud 2 ohmon 4X180W max.-ot szóval akkor rá lehet kötni....ha az ellenállás változik és lemegy pl. 1.8 ohmra akkor az károsítja az erősítőt?? Vagy mi ennek a hátulütője?

Azért ilyenkor nagyon fontos, hogy mennyire stabil a táp, hiszen annak nem sok teteje van, ha 2 Ohmos hangszóróval állandóan tilt, meg kiverdesi a biztosítékot....