Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674054 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2535 Dátum: 2009.09.29 22:05:19 »
Sziasztok!

Carstyling.-hu-n vannak fent jó cuccok :clap:
 JBL GTO-4060 18Ft-ért
 JBL GTO 6506ce 16.5-ös szett 16Ft-ért
 ALPINE 9855 fej 53Ft-ért..............de asszem inkább veszek új 9875R-t részletre :flowers:
Nem néztem utána mit tud ez a fejegység, de szerintem olyat vegyél , amiben van időkorrekció és bass vágás.

Az ok csak ezek bazi drágák :flowers: a 9855-ben és a 9887-ben tuti van........a 9875-ben azt hiszem nincsen. Már elvileg van egy Blaupunkt GTA 460-as 4 csatornás erősítőm, most beszéltem le egy sráccal, vasárnap üzletelünk. Úgyhogy halad a dolog :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2536 Dátum: 2009.09.30 07:51:14 »
Sziasztok!

Carstyling.-hu-n vannak fent jó cuccok :clap:
 JBL GTO-4060 18Ft-ért
 JBL GTO 6506ce 16.5-ös szett 16Ft-ért
 ALPINE 9855 fej 53Ft-ért..............de asszem inkább veszek új 9875R-t részletre :flowers:

Viszont akkor kell venni még 1 kábelszettet és megint szétkapni az ótót. Kérdés hogy mi az okosabb? 1. behúzni még egy külön tápkábelt az új erősítőnek
                                                                                                                                                 2. venni egy combosabb tápkábelt és elosztani a 2 erősítőnek (ez esetben milyen keresztmetszet a jó?)
Az új erősítőt is tegyem be a csomagtartóba? 2 erősítő egymás alatt?? :D Neketek hogy néz ez ki? Hátsó 2 hangszórót hogy iktassam majd ki? Húzzam le és annyi?

Hát nem tudom.... nem szívesen vennék olyan erősítőt, aminek a legkiemelendőbb tulajdonsága az, hogy azér szól olyan jól, mer brushed metal burkolata van, ami nemmellesleg jól néz ki...  :eek:

Legyen borzalmasan ocsmány inkább, de szépen szólaljon meg, legyen jó a dampingja.

Összehasonlításként az én erősítőm használtan volt annyi, mint ez újonnan, és nem hazudnak rá csak 4x105 Wattot, azt is a CEA-2004 szabvány szerint, ami azt jeleni, hogy már ezt is 14,4 Volton mérték, ami jelentős plusz teljesítményt jelenthet.

De intő jel az is, hogy autóhifis körökben sehol, de sehol nem lehet érdemi említést találni erről az erősítőről.
Nem az a gond, hogy kezdő erősítőnek nem jó, mert lehet, hogy az, de nem tudsz tőle megszabadulni.

Hátsó hangszórókat be se kösd.  :flowers:
Viszont ez esetben - mármint ha összesen első szett és mélyláda lesz - fölösleges a két erősítő, ha négycsatornásban gondolkodsz, elég lehet egy négycsatornás. Vagy lehet két kettes, ez sokkal stabilabb, és általában igényesebb rendszereket szoktak így tervezni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2537 Dátum: 2009.09.30 07:52:21 »
A GTO 4060-on ne csodálkozz, hogy 18E, annyit is ér.

Szépen kéken világít a JBL embléma a tetején, de nagyjából ennyit tud. Erő nincs benne.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2538 Dátum: 2009.09.30 08:17:22 »
A GTO 4060-on ne csodálkozz, hogy 18E, annyit is ér.

Szépen kéken világít a JBL embléma a tetején, de nagyjából ennyit tud. Erő nincs benne.
Kell feltétlen az erő? :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2539 Dátum: 2009.09.30 08:44:14 »
Erősítőre úgyis most egy 20-ast akartam csak költeni, egyenlőre jó lesz most (ennyiért jobbat nem találtam) ez a Blaupunkt, pláne hogy van rá 1 év garancia is........a másik erősítőm is Blaupunkt és szerintem szépen szól. Egyenlőre most ennyire fussa :surrender: majd később fejlesztek.
 4 csatornás erősítőre hogy kötök 4 hangszórót + 1 mélyládát?? :surrender: 3 pár hangszóróvezetéket kötök be és 1 hely szabadon marad? És ha jól tudom a 4 csatornás erősítőtől 2 pár RCA kábelnek kell mennie a fejegységhez. Asszem nekem még sokat kell tanulni :flowers:
 Wolfman mi az az időkorrekció a fejeknél? Fontos az? Melyik Alpine tudja? A 9857 nem tudja, akkor lehet nem is érdemes olyat venni basszus.

Peti

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2540 Dátum: 2009.09.30 08:54:32 »
A GTO 4060-on ne csodálkozz, hogy 18E, annyit is ér.

Szépen kéken világít a JBL embléma a tetején, de nagyjából ennyit tud. Erő nincs benne.
Kell feltétlen az erő? :)


Kell.
Akkor tudja magát kellő könnyedséggel előadni, amikor nincs rá szükség.

Vagy kell olyan hangszóró, amit nagyon könnyű meghajtani

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2541 Dátum: 2009.09.30 08:55:37 »
Kell.
Akkor tudja magát kellő könnyedséggel előadni, amikor nincs rá szükség.
Vagy kell olyan hangszóró, amit nagyon könnyű meghajtani
Szerintem a 4x50/2x150 4 csatison nem éppen erőgép, mégis úgy érzem semmi erőlködés nincs benne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2542 Dátum: 2009.09.30 09:27:32 »
Erősítőre úgyis most egy 20-ast akartam csak költeni, egyenlőre jó lesz most (ennyiért jobbat nem találtam) ez a Blaupunkt, pláne hogy van rá 1 év garancia is........a másik erősítőm is Blaupunkt és szerintem szépen szól. Egyenlőre most ennyire fussa :surrender: majd később fejlesztek.
 4 csatornás erősítőre hogy kötök 4 hangszórót + 1 mélyládát?? :surrender: 3 pár hangszóróvezetéket kötök be és 1 hely szabadon marad? És ha jól tudom a 4 csatornás erősítőtől 2 pár RCA kábelnek kell mennie a fejegységhez. Asszem nekem még sokat kell tanulni :flowers:
 Wolfman mi az az időkorrekció a fejeknél? Fontos az? Melyik Alpine tudja? A 9857 nem tudja, akkor lehet nem is érdemes olyat venni basszus.

Peti


...az előbb arról volt szó, hogy mégis lekötve hagyod a hátsó hangszórókat...  :szemez:

Ha mind a négy hangszórót mindenképpen meg akarod hajtani, akkor kell a négycsatornás erősítő a kettes mellé. Ha megelégszel a klasszikus megoldással, akkor kell a 2 db kettes, vagy egy négyes.
De most kell eldöntened, merre indulsz el, mielőtt még nekiállnál építkezni. Súlyos tízezrek a differencia a két megoldás között. Ez az egyik. A másik pedig hogy nem véletlenül mondjuk - vagy mondják sokan az autóhifi építésbe kezdőknek általában -, hogy felejtsék el, hogy hátul is van hangszóró. Asztal mellett beszélgetve jó indoknak tűnik, hogy jaj hát a hátul ülők is hallják, azér kell oda is.

Mér, hátra nem terjed a hang, vagy mi?

Négy hangszóróval a hátul ülőknek nagyjából az összes hang elölről fog menni, lesz valami színpad-szerűség. Nekik jó lesz. És kérdem én, mi a helyzet azzal az emberrel, akinek a kedvéért az egész hifi beépül, vagyis a sofőrrel?
Igényes, jó rendszernél nettó pénzkidobás a hátsó szekcióra pénzt költeni, erre idővel minden tulajdonos rájön. Pontosabban arra, hogy kidobott az ablakon egy valag pénzt, mert a nagy műgonddal beépített komponensek-alkatrészek egy részét el sem tudja adni, mert autóspecifikusak, a másik része pedig jó ha elmegy féláron.

Nem jó ötlet egy igényes komponens szett hangzását agyonvágni egy hátulról jövő koax párossal. Ezt nagyon sokan megtapasztalták már. Viszont Te még előtte vagy, és elég sok kínlódástól megszabadítod magad, ha még a beépítés előtt elhiszed, hogy a hang bizony hátrafelé is terjed.  :D

Gondolj csak bele. Pár hete még úgy voltál vele, hogy fejről meg jelvisszaalakítókkal megkókányolsz egy mélyládát, most meg arra készülsz, hogy kidobod az egészet a francba, és beépítesz valami igényeset. Vagyis a klasszikus utat járod be.  :D Ezen ilyen-olyan okból de mindenki végig megy, de nem muszáj minden állomást kipróbálni. Én nem sajnálom, hogy ezt a hátsóhangszórósat kihagytam. Te sem fogod, ezt garantálom.


Időkorrekció.
Hát...fogós kérdés. Hifiépítőknél, ha netán megfordulnak egy-egy versenyen is, lassan alapvető dologgá válik.

El kell döntened azt is, hogy showcar-t, vagy autóhifi versenyautót csinálsz a kocsiból, vagy megmarad elsősorban közlekedési eszköznek. Ha versenyen akarsz indulni, kellhet az időkorrekció. Viszont menet közben már alacsony sebességnél is annyi zaj, rezonancia, vibráció keletkezik, hogy elnyomja azokat az apró hangzásbeli eltéréseket, amitől jellegzetesen tér-hatása lesz a jó minőségű, igényes, akusztikai úton rögzíettt (tehát nem MP3) zenének.

Én a magam részéről ha újra vehetnék, néznék egy olyat, aminek emelt jelszintű vonalkimenete van, és tud vágást, meg időkorrekciót, de csak azért, hogy tudjak esetleg később még többet fejleszteni. Viszont a 9856-nak gyönyörű hangzása van, és ezért nem bánom, hogy megvettem.

Vágást tudnak az erősítők meg a passzív keresztváltók. Időkorrekciót utólagosan lehet hangprocesszor segítségével varázsolni, szóval minden megoldható, csak hely és pénz kérdése.

Egy szó, mint száz: ha az ember mindennapokban, közlekedési eszközként használja az autót, nem érzi különösebb hiányát az időkorrekciónak. Ha este tizenegykor ahelyett, hogy az asszonnyal lenne elfoglalva leszökik a garázsba egy kis zenét hallgatni....nos hát ez esetben úgyis addig piszkálja a csőrét, hogy milyen időkorrekcióval, hogy beszerez egy olyan fejet, vagy hangprocesszort. Te melyik vagy?

De van egy ötletem. Ha meg akarom hallgatni, milyen lenne a zene időkorrekcióval, fogom magam, és bedőlök középre, az első és hátsó traktus határára, így az összes hangszóró nagyjából azonos távolságra van a fülemtől, és meghallgatom "időkorrekcióval". Van eltérés, de nem akkora, hogy kidobjam érte a garanciális, félárú, de egyébként gyönyörű hangú fejemet....

Szóval nem nélkülözhetetlen, ha már van egy olyan fej, ami jó és nem tudja. De Te még előtte állsz, nem árt, ha elgondolkodsz rajta. Rosszul járni akkor sem fogsz, ha megveszed a 9857-et (már ha az árára fel vagy készülve).




Megjegyzem már van hifi a kocsidban. Nem hajt a tatár. Miért nem hallgatsz meg egy 4+1 hangszórós rendszert, egy 2+1 hangszórósat, meg egy 2+1, de igazán igényeset, mondjuk egy olyan akusztikus CD-vel, amit jól ismersz? Az autóhifis hiú ember, szívesen mutogatja, amije van.  :D Utána legalább tudnád, merre indulj el..... (hehe, én könnyen beszélek, nekem már van hifim, mi?)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2543 Dátum: 2009.09.30 09:29:11 »
Kell.
Akkor tudja magát kellő könnyedséggel előadni, amikor nincs rá szükség.
Vagy kell olyan hangszóró, amit nagyon könnyű meghajtani
Szerintem a 4x50/2x150 4 csatison nem éppen erőgép, mégis úgy érzem semmi erőlködés nincs benne.

Mert a hangszóróid olyanok, amiket könnyű meghajtani. Nem véletlen, hogy ha megfigyeled a uD cuccok általában kompletten kerülnek be és ki az autókból.... Nyilván együtt szólnak igazán szépen.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2544 Dátum: 2009.09.30 09:29:59 »
...meg aztán ki tudja, lehet, hogy teljesen azonos körülmények között az én 4x105-ösöm sem tud többet 4x50-nél...  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2545 Dátum: 2009.09.30 09:37:51 »
Kell.
Akkor tudja magát kellő könnyedséggel előadni, amikor nincs rá szükség.
Vagy kell olyan hangszóró, amit nagyon könnyű meghajtani
Szerintem a 4x50/2x150 4 csatison nem éppen erőgép, mégis úgy érzem semmi erőlködés nincs benne.

Mert a hangszóróid olyanok, amiket könnyű meghajtani. Nem véletlen, hogy ha megfigyeled a uD cuccok általában kompletten kerülnek be és ki az autókból.... Nyilván együtt szólnak igazán szépen.
Ez az erősítő eredetileg egy Rainbow szettet hajtott meg állítólag azt se rosszul :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2546 Dátum: 2009.09.30 09:45:09 »
Időkorrekció....
Azt tegyük hozzá, hogy az időkorrekció pont a zene természetességét veszi el, a hangok másképp szólnak miután egy digitális mosáson mennek keresztül... Jó ok a cd-már eleve egy digitális mosás...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2547 Dátum: 2009.09.30 10:14:05 »
Időkorrekció....
Azt tegyük hozzá, hogy az időkorrekció pont a zene természetességét veszi el, a hangok másképp szólnak miután egy digitális mosáson mennek keresztül... Jó ok a cd-már eleve egy digitális mosás...

Ez igaz. Viszont nem akármilyen avatott fül kell ahhoz, hogy az időkorrekció által digitálisan mosott  :hmmmm: hangzást meg tudja különböztetni a nemmosottól. Megkockáztatom, hogy közülünk talán Ear kolléga, aki ebben gyakorlati tapasztalattal rendelkezhet....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2548 Dátum: 2009.09.30 10:17:58 »
Ez az erősítő eredetileg egy Rainbow szettet hajtott meg állítólag azt se rosszul :)

Ezér mondom, hogy a uD 4x50-e lehet,hogy valójában egy árva Wattal sem kevesebb, mint az én 4x105-öm...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2549 Dátum: 2009.09.30 10:21:12 »
Ez az erősítő eredetileg egy Rainbow szettet hajtott meg állítólag azt se rosszul :)

Ezér mondom, hogy a uD 4x50-e lehet,hogy valójában egy árva Wattal sem kevesebb, mint az én 4x105-öm...
Mondjuk érdekes is, hogy a 4x50 hidalva 2x150 :)