Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674305 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2520 Dátum: 2009.09.29 08:55:27 »
Próbáltam. Nekem a komplett színpadot sikerült balra húzni azzal, hogy a jobboson, meg a ládán cseréltem polaritást.

Csak az volt a baj, hogy hallottam, hogy fordított polaritással szól a jobbos, úgyhogy visszacseréltem. Ennyit nem ért. Ha beindítom a motort, úgyis örülhetek, ha a sztereo hangzást ki lehet hallani a menetzajból, versenyre meg nem készülök, úgyhogy ha nagyon érdekel a pontos színpad, legfeljebb bedőlök középre. De azt vettem észre, hogy az utóbbi időben kezd hozzászokni a fülem, és nem is nagyon kell dőlögetni, hogy halljam a színpadot.  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2521 Dátum: 2009.09.29 09:27:53 »
Próbáltam. Nekem a komplett színpadot sikerült balra húzni azzal, hogy a jobboson, meg a ládán cseréltem polaritást.

Csak az volt a baj, hogy hallottam, hogy fordított polaritással szól a jobbos, úgyhogy visszacseréltem. Ennyit nem ért. Ha beindítom a motort, úgyis örülhetek, ha a sztereo hangzást ki lehet hallani a menetzajból, versenyre meg nem készülök, úgyhogy ha nagyon érdekel a pontos színpad, legfeljebb bedőlök középre. De azt vettem észre, hogy az utóbbi időben kezd hozzászokni a fülem, és nem is nagyon kell dőlögetni, hogy halljam a színpadot.  ::)
Én csak a ládán fordítottam meg a polaritást :)
Egyébként rengeteget ront nekem is a menetzaj a hangzáson :(. De hát mit vár az ember... nem csináltam komplett szigetelést...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2522 Dátum: 2009.09.29 09:54:25 »
Ezeken az autókon egyébként is kötve hiszem, hogy igazán komoly változást lehessen elérni, hiszen még nem úgy lettek tervezve, mint mondjuk az E12, ahol nagyon rámentek a szigetelésre-zajszűrésre.

Éna  ládát most legutóbb befordítottam a kocsi eleje irányába, aztán jóreggelt. Igazán érzékelhető változást nem értem el vele. De lehet, hogy végül kiderül, hogy nekem van botfülem az egészhez....  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2523 Dátum: 2009.09.29 09:57:24 »
Ezeken az autókon egyébként is kötve hiszem, hogy igazán komoly változást lehessen elérni, hiszen még nem úgy lettek tervezve, mint mondjuk az E12, ahol nagyon rámentek a szigetelésre-zajszűrésre.

Éna  ládát most legutóbb befordítottam a kocsi eleje irányába, aztán jóreggelt. Igazán érzékelhető változást nem értem el vele. De lehet, hogy végül kiderül, hogy nekem van botfülem az egészhez....  ::)
Vagy csak ritmusérzéked nincs :) összesen annyi lett nekem fázisfordításnak köszönhetően, hogy az eddig késő basszusok egyszercsak, éppen időben érkeztek :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2524 Dátum: 2009.09.29 11:53:28 »
Vagy csak ritmusérzéked nincs :) összesen annyi lett nekem fázisfordításnak köszönhetően, hogy az eddig késő basszusok egyszercsak, éppen időben érkeztek :)

...tán csak nem, ha már egyszer így zenész családba pottyantott a góla...  :D

Egyébként én annyit vettem észre, hogy a basszus igenis késik valamennyit, és annál többet, minél feljebb van tekerve. Ez márpedig csak egyet jelenthet: a reflexláda hátrányát, mert ugye a reflexláda jól megrezegteti a levegőt, csak hát mire a légoszlop mozgásba jön, az időbe telik. Gyanítom, hogy egy zárt ládával sokkal pontosabb lenne a basszus. Arról nem beszélve, hogy a zárt ládának nem is kell akkorának lennie. Viszont állítólag azt is fél literre pontosan kell kiszámítani...mármint méretileg

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2525 Dátum: 2009.09.29 11:55:44 »
létezik az, hogy nálam eleve nem késik a láda jelentősen? Sokszor füleltem már, de nagyon erőltetnem kellett a fülemet, hogy meghalljak egy kevés kékést, és mondom, minél erősebb volt a ***us, annál nagyonn bolt a késés...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2526 Dátum: 2009.09.29 12:52:17 »
létezik az, hogy nálam eleve nem késik a láda jelentősen? Sokszor füleltem már, de nagyon erőltetnem kellett a fülemet, hogy meghalljak egy kevés kékést, és mondom, minél erősebb volt a ***us, annál nagyonn bolt a késés...
Ha szerencsés csillagzat alá születtél akkor elképzelhető, nekem késett fáziscseréig.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2527 Dátum: 2009.09.29 12:59:33 »
létezik az, hogy nálam eleve nem késik a láda jelentősen? Sokszor füleltem már, de nagyon erőltetnem kellett a fülemet, hogy meghalljak egy kevés kékést, és mondom, minél erősebb volt a ***us, annál nagyonn bolt a késés...
Ha szerencsés csillagzat alá születtél akkor elképzelhető, nekem késett fáziscseréig.

na ne már, hogy a b.a.s.s.z.u.s-ból a csunyáját kivágja....  :lol:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2528 Dátum: 2009.09.29 13:00:57 »
szívesen meghallgatnék végre valami jobbacskát, mert eddig olyannal még nem találkoztam, aminek ilyen tere lett volna, mint az enyémnek. De attól félek, hogy ha jobbat hallok, nem fog hagyni nyugodnia  dolog....
Így is rezeg a léc, hogy beruházzak egy Morel Tempo6 szettbe...  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2529 Dátum: 2009.09.29 13:02:00 »
szívesen meghallgatnék végre valami jobbacskát, mert eddig olyannal még nem találkoztam, aminek ilyen tere lett volna, mint az enyémnek. De attól félek, hogy ha jobbat hallok, nem fog hagyni nyugodnia  dolog....
Így is rezeg a léc, hogy beruházzak egy Morel Tempo6 szettbe...  ::)
Jelenleg én most teljes megelégedettség fázisában vagyok, nem is szivesen fülelnék most más autót :) inkább az enyémet füleltetem :)  :1eye:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2530 Dátum: 2009.09.29 13:02:46 »
létezik az, hogy nálam eleve nem késik a láda jelentősen? Sokszor füleltem már, de nagyon erőltetnem kellett a fülemet, hogy meghalljak egy kevés kékést, és mondom, minél erősebb volt a ***us, annál nagyonn bolt a késés...
Ha szerencsés csillagzat alá születtél akkor elképzelhető, nekem késett fáziscseréig.

na ne már, hogy a b.a.s.s.z.u.s-ból a csunyáját kivágja....  :lol:
mond szépen basszus :)
Látod? nekem mondja :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2531 Dátum: 2009.09.29 14:39:51 »
lehet, hogy én csak egy s-sel b...-tam...?  :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2532 Dátum: 2009.09.29 15:05:06 »
lehet, hogy én csak egy s-sel b...-tam...?  :D
Basszus :) elb@ctad?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2533 Dátum: 2009.09.29 20:34:36 »
Sziasztok!

Carstyling.-hu-n vannak fent jó cuccok :clap:
 JBL GTO-4060 18Ft-ért
 JBL GTO 6506ce 16.5-ös szett 16Ft-ért
 ALPINE 9855 fej 53Ft-ért..............de asszem inkább veszek új 9875R-t részletre :flowers:

Viszont akkor kell venni még 1 kábelszettet és megint szétkapni az ótót. Kérdés hogy mi az okosabb? 1. behúzni még egy külön tápkábelt az új erősítőnek
                                                                                                                                                 2. venni egy combosabb tápkábelt és elosztani a 2 erősítőnek (ez esetben milyen keresztmetszet a jó?)
Az új erősítőt is tegyem be a csomagtartóba? 2 erősítő egymás alatt?? :D Neketek hogy néz ez ki? Hátsó 2 hangszórót hogy iktassam majd ki? Húzzam le és annyi?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2534 Dátum: 2009.09.29 21:21:08 »
Sziasztok!

Carstyling.-hu-n vannak fent jó cuccok :clap:
 JBL GTO-4060 18Ft-ért
 JBL GTO 6506ce 16.5-ös szett 16Ft-ért
 ALPINE 9855 fej 53Ft-ért..............de asszem inkább veszek új 9875R-t részletre :flowers:
Nem néztem utána mit tud ez a fejegység, de szerintem olyat vegyél , amiben van időkorrekció és bass vágás.