Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673670 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2475 Dátum: 2009.09.27 19:33:26 »
Na már szűkül a kör.......... :clap: Lassan 2 órája ezt böngészgetem :surrender:

Fejegység: Alpine CDA-9857R (http://www.procinema.hu/termek/autohifi/autoradio-cd-mp3/alpine/alpine-cda-9857-r)
Hangszóró komponens szett előre: NEEEEM TÚÚDOM!!!! Légyszi adjatok tippeket!! :flowers: Az biztos hogy a folyamatos terhelhető teljesítménynek 60W körül kellene lennie.......Impact az jó hangszóró márka?
 (http://www.procinema.hu/termek/autohifi/hangszoroszett-16-cm-es/impact/impact-gns-6520)

Bocsánat hogy ennyit linkelek :flowers: csak szeretném ha képben lenne az aki segít.

Peti
Milyen erősítővel hajtanád meg?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2476 Dátum: 2009.09.27 20:02:51 »

Milyen erősítővel hajtanád meg?

az első 4 hangszórót a fejegység hajtaná meg........hátul van egy 600W-os mélyláda, ahhoz van egy 400W-os 2 csatornás erősítő. Tudom lehetne ezt jobban is cifrázni, de jó lesz ez így nekem.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2477 Dátum: 2009.09.27 20:08:16 »
Hatso hangszorokat szerintem felejtsd el, nem is kell bekotni, nemhogy venni helyettuk masikat..... ;)

Mert akarsz penzt adni, azert, hogy ronts azon, amiert mar egyszer fizetsz?  (szinpadkep)
Amit hatso ajtohangszorora koltenel, azt dobd hozza az elso szettre szant kerethez  :flowers:
kisa
born to ride

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2478 Dátum: 2009.09.27 20:32:26 »

Milyen erősítővel hajtanád meg?

az első 4 hangszórót a fejegység hajtaná meg........hátul van egy 600W-os mélyláda, ahhoz van egy 400W-os 2 csatornás erősítő. Tudom lehetne ezt jobban is cifrázni, de jó lesz ez így nekem.
A fejegység jó ha kiprésel magából 4x20 wattot  ami erősen torzít... (sajnos) ha jót akarsz akkor erősítő előre is + komponensszett, aminek a magasát ha helyesen pozicionálod, a hátul utazók is mindent hallhatnak szépen. Arra ügyelj, hogy a mélyláda ne kapjon túl magas hangokat, az lpf szűrőt minél alacsonyabbra állítsd. nekem pl 50hz-n figyel :)
Ha fejről akarod mindenképpen hajtani akkor sokan mondják a U-dimension Elementet, meg a DLS-nek vannak fejről jól hajtható hangszórói, ez utóbbival személyes tapasztalat nincs, de az Elementnél fej vs erősítőről való hajtás ég és föld. Az ajtó kiszigetelésének köszönhetően még elég sok mélyet is szolgáltat. Pl jazz zenét simán kiszálgál mélyláda nélkül is szélesávon.  :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2479 Dátum: 2009.09.27 21:02:19 »
A hátsó hangszórók már megvannak rég, nekem így tetszik a hangzás. Biztos igazatok van ha lekötném tutibb lenne minden, de eleget szenvedtem vele, így hagyom szerintem :hug:. A fejegység amit veszek az tud 4X60W-ot, az csak elég lesz a 4 új első hangszórónak. Aztán majd finomhangoljuk a dolgokat.
 Akkor megnézem magamnak ezt az u-Dimensiont. pl.:http://www.procinema.hu/termek/autohifi/hangszoroszett-16-cm-es/u-dimension/u-dimension-element-el-comp-6
Én Alpine-t is néztem, azt mondják az sem rossz.

Peti

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2480 Dátum: 2009.09.27 21:03:40 »
A hátsó hangszórók már megvannak rég, nekem így tetszik a hangzás. Biztos igazatok van ha lekötném tutibb lenne minden, de eleget szenvedtem vele, így hagyom szerintem :hug:. A fejegység amit veszek az tud 4X60W-ot, az csak elég lesz a 4 új első hangszórónak. Aztán majd finomhangoljuk a dolgokat.
 Akkor megnézem magamnak ezt az u-Dimensiont. pl.:http://www.procinema.hu/termek/autohifi/hangszoroszett-16-cm-es/u-dimension/u-dimension-element-el-comp-6
Én Alpine-t is néztem, azt mondják az sem rossz.

Peti
Hidd el hogy nem tudja egyik fejegység sem a ráírtat.. Az enyémre is ráírták hogy 4x50w aztán a dobozán ott van hogy 14,4Volton valamely szabcány szerint 4x27W...
Kukken zi bite
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.27 21:06:11 írta taby »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2481 Dátum: 2009.09.27 21:12:41 »

Hidd el hogy nem tudja egyik fejegység sem a ráírtat.. Az enyémre is ráírták hogy 4x50w aztán a dobozán ott van hogy 14,4Volton valamely szabcány szerint 4x27W...
Kukken zi bite

Ez jó! :clap: Na akkor ez most hogy van...........Az is jó lenne tudni egyálltalán hogy a gyári fejegységem mennyit tud 4X45 vagy 4X4.........vagy ilyesmi. Csak jobb ha lecserélem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2482 Dátum: 2009.09.27 22:45:42 »
Szinte bármelyik normális erősítő többet nyújt hangzásban, mint bármelyik 4Xsok W a fejegységben. És itt nem kell a sok 10e Ft-os erősítőkre gondolni. Könnyedebben, tisztábban hajtják meg a hangszórókat akkor is, még ha a papíron kevesebb W érék is áll.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2483 Dátum: 2009.09.28 04:47:19 »
Szinte bármelyik normális erősítő többet nyújt hangzásban, mint bármelyik 4Xsok W a fejegységben. És itt nem kell a sok 10e Ft-os erősítőkre gondolni. Könnyedebben, tisztábban hajtják meg a hangszórókat akkor is, még ha a papíron kevesebb W érék is áll.
Pont az a gáz még, hogy a fejegységek erősen torzító wattjai ölik meg a hangszórókat is, egy fejjel sokkal könnyebb kinyirni egy hangszórót mint erősítőről.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2484 Dátum: 2009.09.28 07:58:15 »
Hát Petya... ha az Alpine-t választod, gyorsan leszoksz az MP3-ról, mert valami iszonyú különbséget mutat meg az MP3, meg a tömörítés nélküli zene akusztikai terében.... De ez jó.  :yes:

Igen ez biztos így is van......erről jut eszembe, sima audió CD-t (stúdió minőség) még ki sem próbáltam :surrender: De mégis milyen márkájú fejegységet vegyek???
 
 Sony?
 Alpine?
 Pioneer?

Ahogy elnézegettem, az Alpine és a Pioneer a nyerő eddig.
http://www.edigital.hu/CD/MP3_fejegyseg/Pioneer_DEH-50UB_fejegyseg-p39711.html
http://www.suranyihifi.hu/autohifi/autoradiok/CD-MP3_radio/Alpine_CDA-9852RR-RB/

Hangszóró szettben néztem JBL-t (http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO6508C&Language=ENG&Country=TW&Region=ASIA&cat=COS&ser=GTS) 25 ezer Ft +  kell a két hangszóró keret + a rádióbeépítő keret.

Peti

Lehet, hogy már beszéltük, de hangszeres zene elsősorban a megcélzott irányzat? Mert ebben az esetben Alpine a nyerő, hacsak nem nézegetsz valami csúcs Sony fejet.
A JBL GTO szériája nem egy rossz, de mindenképpen hallgatás útján dönteném el, nem internetről. A kinézet itt abszolút másodlagos.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2485 Dátum: 2009.09.28 08:05:49 »

Milyen erősítővel hajtanád meg?

az első 4 hangszórót a fejegység hajtaná meg........hátul van egy 600W-os mélyláda, ahhoz van egy 400W-os 2 csatornás erősítő. Tudom lehetne ezt jobban is cifrázni, de jó lesz ez így nekem.

Nem nem nem és nem.

Igényes rendszernél nincs fejről hajtott hangszóró, nincs hátsó hangszóró, pláne akkor nincs, ha a fejegységed, amit venni akarsz (9857R) három pár 4V-os RCA-val rendelkezik!
Tessék méltóképpen aláépítkezni egy ilyen fejnek. Vagy vegyél valamit húszér, hogy zörögjön. Majd hetvenezret fölösleges elkölteni arra, hogy utána fejről hajtsd meg a hangszórókat.
Hidd el, tudom, miről beszélek.

Nekem ugyanez a fejegységem van, annyi különbséggel, hogy nem tud blackoutot, 4x50W-os, és nem 4V-s RCA-k vannak rajta.
Namost ebből csak a 4V-s RCA-t sajnálom. Az se érdekelne, ha 4X10W-s lenne, mert azzal kezdtem, hogy lekapcsoltam a belső végfokot (igen, ezen ilyet is lehet).

Kb. két hétig ment nekem is fejről, de nem lehet szavakkal leírni, mekkora különbség mutatkozott azonnal, ha erősítve volt.
Ha gondolod, meghallgathatod.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2486 Dátum: 2009.09.28 08:07:24 »
Arra ügyelj, hogy a mélyláda ne kapjon túl magas hangokat, az lpf szűrőt minél alacsonyabbra állítsd. nekem pl 50hz-n figyel :)

 :eek: És Neked lemegy az uD szett 50 Hz-ig?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2487 Dátum: 2009.09.28 08:52:44 »
Arra ügyelj, hogy a mélyláda ne kapjon túl magas hangokat, az lpf szűrőt minél alacsonyabbra állítsd. nekem pl 50hz-n figyel :)

 :eek: És Neked lemegy az uD szett 50 Hz-ig?
Lebiza, és van dinamikája is :) (kellett hozzá az ajtó szigetelés rezgéscsillapítás) A specifikáció szerint is 50hz-ről indul a cucc (az u-d meg inkább alulspecifikált...  :innocent:)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2488 Dátum: 2009.09.28 08:59:07 »
Aztán amikor lemegy, akkor hangerővel hogy áll?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2489 Dátum: 2009.09.28 08:59:32 »
Mármint hogy akkor is bírja, ha odatekersz neki?