Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1674174 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2400 Dátum: 2009.09.14 12:39:22 »
Külömbemmeg frászt nehéz lemondani az egységes dizájnról. Ha olyat tesz be az ember, ami igazán jó. Nekem is beugrott néha, hogy jaj szegény fölső kijelző (E11... facelift), jaj de sok fölösleges gomb lesz...

Aztán kábé addig tartott, amíg kézbe nem vettem a fejet. Na onnantól az volt, hogy hű ha ez egyszer bekerül...  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2401 Dátum: 2009.09.14 12:45:33 »
Nálam is így van most.

Nekem először furcsa volt, mert mindig fent tekergettem előtte a hangerőt, azt idő volt megszokni.

Most meg ha fater gyári fejes E12-esével megyek, akkor azon meg mindig lent keresem a tekerőt... :D

Ettől függetlenül, ha van rá pénz, akkor én a szebb 2 DIN-es fejet javaslom. Bár nekem megszakadna a szívem, ha a BC-t ki kellene szerelni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 12:51:07 írta barna.czukor »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2402 Dátum: 2009.09.14 12:52:09 »
Te Taby. Mér választottál végül uDim-et? Meghallgattad valahol?
Sajnos nyíregyen nem sok lehetőség volt erre, így próbáltam az indexfórum best buy-át kiválasztani, de abszolút nem nyultam mellé.
Ja érdekességként, fejről hajtva sok volt a magas szinte bántóan, viszont erősítőről hajtva pont annyi magas van ami kell, ja EQ teljesen 0ra véve loud stb nélkül, gyönyörű hangokat ad, s audio cd-knél még előferdül hogy szépen ábrázolja is a zenét színpadon stb. A legnagyobb poén az volt mikor kolléga kérdezte, hogy halkabbra vettem a mélyládát(erősítő kapacitás hiányában nem ment), mert most pont jó volt a mélyek menynisége(már csak a mélységükön kell segíteni a mélyládával).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2403 Dátum: 2009.09.14 12:53:41 »
barna.czukor: neked minden funkciót jelez a fed.comp annak ellenére, hogy a rádió nincs rákötve?
Az 1dines cucc a magnó alatt fiók vagy ajtó? Neked miért fekete a 3 tekerőgomb? (Húzzak egy másik topicba? Igen).  :D
         

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2404 Dátum: 2009.09.14 12:59:56 »
Külömbemmeg frászt nehéz lemondani az egységes dizájnról. Ha olyat tesz be az ember, ami igazán jó.

Ez tiszta sor - de mutass egy olyan E12 beépítést, ahol jól néz ki az 1 DIN-es fej felül, a műszerfal tetején... Ne is keress, fölösleges: mind ronda.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2405 Dátum: 2009.09.14 13:01:18 »
Bár nekem megszakadna a szívem, ha a BC-t ki kellene szerelni...

Mivel az enyém teljesen össze-vissza mér, és 4-5 év tapasztalatával 2-3 tizedes pontossággal meg tudom saccolni az átlagot, ezért nem fogok a kardomba dőlni BC nélkül.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2406 Dátum: 2009.09.14 13:01:22 »
barna.czukor: neked minden funkciót jelez a fed.comp annak ellenére, hogy a rádió nincs rákötve?
Az 1dines cucc a magnó alatt fiók vagy ajtó? Neked miért fekete a 3 tekerőgomb? (Húzzak egy másik topicba? Igen).  :D
Nekem mindent tökéletesen jelez. Vettem egy Toyota-DIN átalakító kábelt, azt azzal minden tökéletes. Eddig.

Nekem alul volt egy magnó, meg egy kis tároló. Neked ugye nagy tárolód van, mert fent van a hifi cuccod. Én a magnó helyére építettem be a fejet.
A magnó egyben erősítő is, meg minden, csak a gombok nem a magnón vannak, hanem fent, meg a kijelző is. Az új fej egyben erősítő is a magnó helyett, meg kijelző is, a fent gombok nem mennek. Kivéve: 4 irányú a közepsővel, meg a trip.

Annyi van, hogy a trip nullázásakor nem pittyen... De lesz...rom.

A 3 tekerő nem fekete, csak kicsit sötétebb, mint a többi. Ennek az az oka, hogy ócska, költséghatékony a gyártás... (De Kisfiatal ez jobban tudja... :lol:)

Ami még erdekes számomra, hogy a liftback-nek a középkonzola más, mint a sedané. A klíma (helye  :cry:) és a fűtés gombja nem egymás fölött van egy kör alakban, hanem kölön oldalon "tégla" formátumban... Nekem ez jobban tetszik. Szerencsére ebből a szebbet kaptam ki... :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 13:03:04 írta barna.czukor »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2407 Dátum: 2009.09.14 13:20:55 »
Igen, arra gondoltam volna igazából, hogy az 1 dines neked fiókos, tehát kihúzható vagy csak egy ajtó van ott? Mert a 2 dinesem ajtós és egy fiókosnak jobban örülnék később.
Amúgy akkor van két félkör, ha japán gyártás, a két téglás változat angol gyármányra utal, nem attól függ, hogy LB vagy sedan.  ;)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2408 Dátum: 2009.09.14 13:22:56 »
Igen, arra gondoltam volna igazából, hogy az 1 dines neked fiókos, tehát kihúzható vagy csak egy ajtó van ott? Mert a 2 dinesem ajtós és egy fiókosnak jobban örülnék később.
Ajtós.

Amúgy akkor van két félkör, ha japán gyártás, a két téglás változat angol gyármányra utal, nem attól függ, hogy LB vagy sedan.  ;)
Most már ezt is tudom. Van már 1 dolog, amiben jobb az angol... :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2409 Dátum: 2009.09.14 13:24:11 »
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2410 Dátum: 2009.09.14 13:40:31 »
Külömbemmeg frászt nehéz lemondani az egységes dizájnról. Ha olyat tesz be az ember, ami igazán jó.

Ez tiszta sor - de mutass egy olyan E12 beépítést, ahol jól néz ki az 1 DIN-es fej felül, a műszerfal tetején... Ne is keress, fölösleges: mind ronda.


Lefényképezem már az enyémet, mert szerintem az (nekem) szép :)
A beépítőkeret színe passzol a szellőzők keretéhez, méretpontos, jó anyagminőségű, a fej jól áll benne.
A belső színek harmonizálnak, piros-fehér minden fény.
Hifi tervek: Következő lépésbe a Hertzeket kidobom, és jönnek az Infinityk meg a Dynamat...
De, hogy stílusos legyek, ez a jövő zenéje :) Lehet, hogy haza sem akarok jönni, akkor meg minek álljon ~2.5 optimista millió ft. olyan ingóságba, mint autó... Még másfél év a hitel, minden képlékeny, de eladni kár lenne egy ilyen jó autót...
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2411 Dátum: 2009.09.14 13:42:04 »
Muti!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2412 Dátum: 2009.09.14 13:47:44 »
Külömbemmeg frászt nehéz lemondani az egységes dizájnról. Ha olyat tesz be az ember, ami igazán jó.

Ez tiszta sor - de mutass egy olyan E12 beépítést, ahol jól néz ki az 1 DIN-es fej felül, a műszerfal tetején... Ne is keress, fölösleges: mind ronda.


Lefényképezem már az enyémet, mert szerintem az (nekem) szép :)
A beépítőkeret színe passzol a szellőzők keretéhez, méretpontos, jó anyagminőségű, a fej jól áll benne.
A belső színek harmonizálnak, piros-fehér minden fény.
Hifi tervek: Következő lépésbe a Hertzeket kidobom, és jönnek az Infinityk meg a Dynamat...
De, hogy stílusos legyek, ez a jövő zenéje :) Lehet, hogy haza sem akarok jönni, akkor meg minek álljon ~2.5 optimista millió ft. olyan ingóságba, mint autó... Még másfél év a hitel, minden képlékeny, de eladni kár lenne egy ilyen jó autót...
Dynamat helyett, a Soudaband is teljesen jó szeritnem, nagyon jól lehet ezzel is dolgozni, nem mellesleg ócsóbb.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2413 Dátum: 2009.09.14 13:55:41 »
Irodába nagyon nincs semmilyen képem, a fényképező Szegeden van apámnál, a kocsi meg otthon... De megpróbálom még ma összehozni  :yes:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2414 Dátum: 2009.09.14 14:03:37 »
Soudabandnak ez jó ár? Pl egy 15 cm-es tekercsre?