Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673701 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2175 Dátum: 2008.11.15 17:58:37 »
Palaczk nekem ugyanilyen Hertz hangszoroim vannak 10centisek. sztem jók egy pana fejjel. sztem neked is csak 10 centis :eek:
 :winkiss: :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2176 Dátum: 2008.11.15 20:00:24 »
Én meg olyasmit keresek, azaz mégcsak derítem a terepet, hogy CD-Changer helyére, van-e valami MP3 lejátzós megoldás.
Tehát van egy Mitsubishi-ben egy gyári kazettás fejegység, melyet nem kellene lecserélni a beépített komputer miatt (fogyasztás átlag, ilyesmik), de az tud CD-váltót vezérelni. Nos egy Audió-CD, vagy MP3-CD váltó nem kellene, helyére el tudnék képzelni egy sima, szilárdtestes (USB pendrive-os, vagy memóriakártyás) MP3 lejátszót, mely 'értené' a fejegység CD-váltó-vezérlését. Láttam a neten hogy a Fiatokhoz készítettek ilyet, de én valami univerzálisabbra gondolok, ami akár a Toyotával,  Mitsu-val is megy.
(hozzáteszem - nem egy nagy ördöngőség egy ilyet építeni, csodálkoznék ha már valaki nem tervezett volna ilyet)

Szóval, valakinek, valami ötlete?
Naná hogy már kitalálták  :clap: nézz it körbe: http://www.connects2.com/c2prodoverview.aspx

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2177 Dátum: 2008.11.15 22:29:25 »
Lányok, asszonyok,
Ezt ismeri valaki? Milyen márka ez? (Megbízható?)
Az árkülönbség mellett szól e még valami ez ellen?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2178 Dátum: 2008.11.16 09:58:57 »
Palaczk nekem ugyanilyen Hertz hangszoroim vannak 10centisek. sztem jók egy pana fejjel. sztem neked is csak 10 centis :eek:
 :winkiss: :winkiss:

Hát ja, majdnem biztos... Coronában 10-es a gyári, Camryben dettó, kortárs Corollákban dettó - elég valószínűtlen, hogy pont a kis alap Starletbe tettek volna 13-ast  :whistling:

Amúgy ez a Hertz DCX-100 tényleg szépen szól  :yes: ... Csak a fejegységről kapja a cuccot (az erősítőm csak kétcsatornás, így az a hátsó oválokat küldi), de így is, középállástól egy picit hátra súlyozott fader-rel (R 2, miközben R 15 lenne a full hátra állított), klasszul kiegészíti az oválok hangját, biztosítja a térhatást  :)

Innen a fórumról schillerasz hallotta szólni, neki is tetszett  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2179 Dátum: 2008.11.16 10:41:28 »
Ja, és lényeges a típusa, vagy ha Alpine, akkor biztos, hogy a szintén Alpine fej fogja tudni vezérelni?

Meg az azonos marka sem feltetel minden esetben. Keresobe kene beirni es tuti lehet talalni Magyarorszagon hasznaltat, nem kell ehhez ebay. Egyebkent nem ugy volt, hogy atkerult a CDs radio a Carinaba?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2180 Dátum: 2008.11.16 10:47:27 »
Ja, és lényeges a típusa, vagy ha Alpine, akkor biztos, hogy a szintén Alpine fej fogja tudni vezérelni?

Meg az azonos marka sem feltetel minden esetben. Keresobe kene beirni es tuti lehet talalni Magyarorszagon hasznaltat, nem kell ehhez ebay. Egyebkent nem ugy volt, hogy atkerult a CDs radio a Carinaba?

De, úgy volt. Ezzel a céllal lett kiszerelve a Corsából. De aztán az öreg kijelentette, hogy ő továbbra is hallgatni akarja a mulatós kazettáit  :whistling:  :euro: :taz:... Úgyhogy most csak hever a CD-s Sony vmi polcon. Ezt én sem tudtam, amíg most el nem hoztam az autót. Mondjuk, sowieso ki lett volna szerelve a Corsából - egyrészt nem tudtuk, hogy ti veszitek meg; másrészt pár éve ez volt a gazdájának a karácsonyi ajándéka.

Ettől függetlenül, gondolkodóba estem, hogy nem kéne-e megvegyem a Starletbe... Mert most így nem csinálnak vele semmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2181 Dátum: 2008.11.16 17:01:17 »
De, úgy volt. Ezzel a céllal lett kiszerelve a Corsából. De aztán az öreg kijelentette, hogy ő továbbra is hallgatni akarja a mulatós kazettáit  :whistling:  :euro: :taz:... Úgyhogy most csak hever a CD-s Sony vmi polcon. Ezt én sem tudtam, amíg most el nem hoztam az autót. Mondjuk, sowieso ki lett volna szerelve a Corsából - egyrészt nem tudtuk, hogy ti veszitek meg; másrészt pár éve ez volt a gazdájának a karácsonyi ajándéka.

Ettől függetlenül, gondolkodóba estem, hogy nem kéne-e megvegyem a Starletbe... Mert most így nem csinálnak vele semmit.

Hat ez az, kar volt kiszerelni. Hasznaltuk volna tovabb. :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2182 Dátum: 2008.11.16 17:02:22 »
De, úgy volt. Ezzel a céllal lett kiszerelve a Corsából. De aztán az öreg kijelentette, hogy ő továbbra is hallgatni akarja a mulatós kazettáit  :whistling:  :euro: :taz:... Úgyhogy most csak hever a CD-s Sony vmi polcon. Ezt én sem tudtam, amíg most el nem hoztam az autót. Mondjuk, sowieso ki lett volna szerelve a Corsából - egyrészt nem tudtuk, hogy ti veszitek meg; másrészt pár éve ez volt a gazdájának a karácsonyi ajándéka.

Ettől függetlenül, gondolkodóba estem, hogy nem kéne-e megvegyem a Starletbe... Mert most így nem csinálnak vele semmit.

Hat ez az, kar volt kiszerelni. Hasznaltuk volna tovabb. :)

Vágom, de még májusban ki lett szerelve, mielőtt bekerült a kereskedésbe/fölkerült a netre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2183 Dátum: 2008.11.23 16:10:49 »
Üdv Mindenkinek!
Egy hete vettem egy 2000.11. havi Corollát  és Vele kapcsolatban lenne szükségem némi segítségre Tőletek.

A helyzet az, hogy szeretném bele tetetni saját CD-s fejegységemet. Legyetek szívesek ötletet adni, hogy hol találok jó árúsított 1 DIN-es rádió beszerelő elemet a közép konzol tetejére.

Esetleg tud valaki ötletet arra, hogy ne kelljen kicseréljem a gyári központi kijelző elemet, hanem, mondjuk a közép konzolba valamilyen átalakító elem segítségével lehessen berakni a fejegységet...? A cél ezzel ugye az lenne, hogy megmaradna a fedélzeti számítógép kijelzője...

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2184 Dátum: 2008.11.23 16:20:58 »
Üdv!
A középkonzolon, a mostani kazis egység helyére simán bemegy egy DIN méretű fejegység. Kis szerelés (fűtésszabályozók környékének pici megbontása) után hozzá is lehet férni. Régi egység kivesz, kell egy Toyota specifikus csati, és mehet is a helyére a cserefej.

Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2185 Dátum: 2008.11.23 16:31:42 »
Üdv!
A középkonzolon, a mostani kazis egység helyére simán bemegy egy DIN méretű fejegység. Kis szerelés (fűtésszabályozók környékének pici megbontása) után hozzá is lehet férni. Régi egység kivesz, kell egy Toyota specifikus csati, és mehet is a helyére a cserefej.



Szia Kgabe! Köszi a gyors választ.

Úgy érted, közvetlen fűtésszabályzók és a lenyitható kis rekesz közé befér az 1 DIN-es fejegység? Igaz, még nem próbáltam, de ránézésre szűkösebbnek látszik, mint 1 DIN. Vagy a Toyota specifikus csati már eleve úgy van kiképezve, hogy ez megoldható legyen? Egyébként tudsz olyan helyet neten, vagy bárhol, ahonnan be tudom szerezni?
Egyébként érdekes, hogy a közép konzol tetején megvan az összes gomb a rádió kezeléséhez (mint egy előkészítés), de maga a rádió egység nincs benne a kocsiban, valószínűleg az előző tulaja sem a gyárit használta. Így se rádió, se magnó, se semmi nincs benne, csak a NAGY csönd.
Mindezt onnan tudom, hogy szétbontottam a közép konzolt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2186 Dátum: 2008.11.23 18:32:42 »
Igen, a fűtésszabályozók és a rekesz közé be fog férni, csak olyan fejet kell választani, amiről le lehet szedni a keretet. A fűtéstekerőket lehúzod, alattuk csavarok fogják a konzolt, kicsavarod, aztán konzol lepattint. Csatit sztem Media Marktban találsz.
Az előző tulajtól nem volt szép, hogy csak a lyukat hagyta... :hammer:
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2187 Dátum: 2008.11.25 09:27:10 »
Sziasztok, van olyan CD-s fejegység, amit mernétek ajánlani és lejátszik OGG-ot is? Én Fusion-t és Zenec fejegységeket látok. Ezek nem tudom milyen minőségűek, de árban inkább fölötte vannak annak amit én elkézeltem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2188 Dátum: 2008.11.26 12:58:46 »
Sziasztok, van olyan CD-s fejegység, amit mernétek ajánlani és lejátszik OGG-ot is? Én Fusion-t és Zenec fejegységeket látok. Ezek nem tudom milyen minőségűek, de árban inkább fölötte vannak annak amit én elkézeltem.
Ha nem fújolsz a kínai cuccok láttán, akkor nézz körül a helvox.hu-n. Vannak jófajta fejek, amit sokat tudnak. Idáig szériahibáról nincsen tudomásom ezekkel kapcsolatban. Mondjuk az biztos, hogy hangversenytermi szintet nem hoznak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2189 Dátum: 2008.11.27 09:22:43 »
Sziasztok, van olyan CD-s fejegység, amit mernétek ajánlani és lejátszik OGG-ot is? Én Fusion-t és Zenec fejegységeket látok. Ezek nem tudom milyen minőségűek, de árban inkább fölötte vannak annak amit én elkézeltem.
Ha nem fújolsz a kínai cuccok láttán, akkor nézz körül a helvox.hu-n. Vannak jófajta fejek, amit sokat tudnak. Idáig szériahibáról nincsen tudomásom ezekkel kapcsolatban. Mondjuk az biztos, hogy hangversenytermi szintet nem hoznak.
Köszi, megnéztem, de ezek sem tudják az OGG-ot lejátszani, csak mp3-at támotanak. (Mondjuk ezen csodálkozom, mert az OGG ingyen és teljesen szabadon használható.) Olyan van ami tetszik is, nem is túl drága és MP3-at tud. Csak most minden zenémet OGG-ba tárolom, nem akarom még mp3-ba is letárolni.
A túl hifi minőségnek egyelőre akadályok a hangszórók - és valószinüleg a kábelezés is. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius