Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1673786 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2145 Dátum: 2008.07.23 15:27:50 »
Sziasztok!


Van egy nokia kihangosítom, nemrég szereltem be.Nem tudom hová kéne kötni az automatikus rádió lehallkitás kábelét....csinált már valaki ilyet?Van egyáltalán ilyen a gyári fejegységen? :online2long:
BLACK COROLLA TS 2005

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2146 Dátum: 2008.07.23 17:27:59 »
E11-nél gyári hangszoró az ajtóban hány ohm/watt?

szerinetm 4 ohmos
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2147 Dátum: 2008.07.23 19:07:08 »
E11-nél gyári hangszoró az ajtóban hány ohm/watt?

Minden autóhangszóró 4 ohm
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2148 Dátum: 2008.07.26 10:35:40 »
Gyári rádióra megoldható az RCA kimenetet ???

Esetleg tudtok valami helyet/szakit aki csinál ilyet ::)

Köszi.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2149 Dátum: 2008.08.08 16:46:40 »
Hali! E12 Corollába szeretném megcsinálni, hogy nokia 6230i mobiltelefonról szóljon a zene. Autós kihangosítóval nyilvánvalóan működik, egyébként onnan jött az ötlet hogy egy mazda b2500ban ráraktam a telóm és szólt, csak éppen gyenge, beszédnek megfelelő minőségben és megfelelően nem is lehetett felhangosítani, értem ezalatt, hogy szabályozni a hangerőt csak a telefonon tudtam. A telefon gyári zenelejátszós, tehát az általa szolgáltatott hangminőség tökéletes, ezt kéne valahogy átvinni az autós hifire. Az autón minden gyári. Azért lenne jó, mert így nem kellene audio cd-t írni meg cserélgetni, telefonon 500 mb hely van, az több audio cd-t is kitesz.
                                                                                                                                                   

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2150 Dátum: 2008.08.09 11:54:56 »
Hali! E12 Corollába szeretném megcsinálni, hogy nokia 6230i mobiltelefonról szóljon a zene. Autós kihangosítóval nyilvánvalóan működik, egyébként onnan jött az ötlet hogy egy mazda b2500ban ráraktam a telóm és szólt, csak éppen gyenge, beszédnek megfelelő minőségben és megfelelően nem is lehetett felhangosítani, értem ezalatt, hogy szabályozni a hangerőt csak a telefonon tudtam. A telefon gyári zenelejátszós, tehát az általa szolgáltatott hangminőség tökéletes, ezt kéne valahogy átvinni az autós hifire. Az autón minden gyári. Azért lenne jó, mert így nem kellene audio cd-t írni meg cserélgetni, telefonon 500 mb hely van, az több audio cd-t is kitesz.

Talán ezzel: http://www.duett.hu/ioplay.html


Serzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2151 Dátum: 2008.09.04 17:52:22 »
Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. 2004-es évjáratú RAV4-esem van bőrös,nagy navis (B9001) és az a gondom hogy a navigáció elszált benne....
Ez úgy történt (a szerelő bevallása szerint) hogy szerelőnél volt az autó,az aksisarut levette,(gondolom ment a hifi benne) és azóta nem fogadja el a gyári navi dvd-t,sem az írottat.
Azóta se zene se navi se semmi...egy üzenetet ír ki folyamatosan,hogy kéri a megfelelő dvd-t.
Vittem már több szakszervízbe de egyik sem tudta megmondani mi lehet a baja.Ja még annyi hogy belgiumi az autó.
Ha valaki járt már így vagy tud valami spéci szerlőt vagy szervízet az kérem szóljon!

Köszönettel egy eltévedt!

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Carina
« Válasz #2152 Dátum: 2008.09.12 16:03:05 »
Hello,

A Carinámban megadta magát a jobb elsô ajtóban lévô hangszóró, ua.oldali csipogó meg már nem is volt fent, amikor vettem az autót. Gondolom komponens szett van benne, a hangváltót még meg kell keressem...
A fej Sony 4x50W, nem terveznék erôsítôt hozzá. Hátsó ajtóban 2 utas 16-os Alpine valamik vannak beépítve. Ezt a részt nem bántanám. Ha valaki nem látta volna még a Carina hsz-helyét, íme: www.aksamac.extra.hu/ajto.jpg

Kivettem a halott hangszórót: PYLE plus PLS6K 6 1/2" és 60mm mély.
Két fô megoldáson gondolkodtam, segítsetek:

1. veszek csipogót felülre, ha súgtok hasonló paraméterû hsz-t a pyle helyett akkor párban kicserélem és kész. (nem kell szétborítani az autót, keresgetni a hangváltót és vacakolni a kábelekkel)

2. veszek egy komponens szettet (és szétborítom az autót)
Árban 20-30e Ft-ra gondoltam, de ha volna értelme tán 50-ig elmennék.

Az is érdekelne természetesen, hogy milyen szettet tennétek a helyemben elôre.

Köszi

áksa



Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

diegho

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2153 Dátum: 2008.09.16 11:15:11 »
sziasztok

valaki meg tudja mondani hogy 94-es carinába milyen átalakító kell (az antennához is) hogy ISO szabványos fejegységet tudjak bekötni? Vagyis a kérdés az, hogy milyen a gyári csatija.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2154 Dátum: 2008.09.16 12:19:26 »
sziasztok

valaki meg tudja mondani hogy 94-es carinába milyen átalakító kell (az antennához is) hogy ISO szabványos fejegységet tudjak bekötni? Vagyis a kérdés az, hogy milyen a gyári csatija.

Mediamarkt 1200 Ft. Toyota Iso csatlakozót keress!
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

diegho

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2155 Dátum: 2008.09.16 17:21:00 »
sziasztok

valaki meg tudja mondani hogy 94-es carinába milyen átalakító kell (az antennához is) hogy ISO szabványos fejegységet tudjak bekötni? Vagyis a kérdés az, hogy milyen a gyári csatija.

Mediamarkt 1200 Ft. Toyota Iso csatlakozót keress!

köszi, holnap megyek is pestre megnézem. csak így ott lesz, hogy toyota iso csati? mert gondoltam felviszem a magnót is a biztonság kedvéért, de ha csak ennyi az egész akkor nem szerelem még ki.

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2156 Dátum: 2008.09.17 13:37:56 »
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Egy 2005 Avensis új, boldog tulaja lettem. Az első ajtókba szeretnék hangszórókat cserélni, de az ajtóboritást nem tudom hogyan kell lebontani. A belső kilincsnél már megvan egy csavar, de nem találok többet és nem merem feszegetni. Hogyan tovább ?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2157 Dátum: 2008.10.11 13:47:44 »
A hét morfondírja:
Olyan, 2 dines cd-s rádiót keresek, ami egyben cd táras is, azaz nem valahol külön van a cd tár. Nem kell, hogy navi legyen benne, vagy dvd. Lehetőleg valami konzervatív dizájnal bírjon.

A gyári fejegységből csak a rádió működik, javítási kísérletek eddig kútba estek, a gyári javítás, fuvarozással együtt 60-90 ezer HUF lenne.
(Ha valaki tud hozzáértőt, az is jó: Fujitsu Ten a típusa.)

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2158 Dátum: 2008.10.11 18:51:23 »
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Egy 2005 Avensis új, boldog tulaja lettem. Az első ajtókba szeretnék hangszórókat cserélni, de az ajtóboritást nem tudom hogyan kell lebontani. A belső kilincsnél már megvan egy csavar, de nem találok többet és nem merem feszegetni. Hogyan tovább ?


Szia,

Szerintem eléggé jók azok a hangszórók  ::). De ha mindenáron szét akarod szedni, az sem gáz, csak egy csomó pattintós cuccal és csavaral kell megküzdened. És a végén a meglepi, hogy a hangszóró maga egy kerettel együtt csücsül a karosszérián popszegeccsel odafogva  :eek: . Tehát nem egyszerű a móka, de nem reménytelen.

Sok sikert,
P.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2159 Dátum: 2008.10.17 15:50:06 »
Van valakinek kontaktja valami olyan bolthoz, ahol ezt olcsóbban is be lehetne szerezni?