Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1682668 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4575 Dátum: 2010.08.25 15:49:24 »
A Bluetoothszal és a változtatható megvilágítással többet. Ezek szerintem fontosak (mármint nekem) mert ha már veszek, cserélek fejet akkor legalább a telefonkihangosítást is meg lehet oldani.
A piros belsővilágítás már nekem is felötlött, de azzal úgy vagyok, hogy akkor már az ablakmozgató gombokét is kellene cserélni és a lámpmagasság állítást, meg szóval mindet, hogy egységes legyen. Valószínű nem nézne ki rosszul pirosban, mert mintha ST -ben piros lenne és az úgy rémlik, hogy tetszett.  :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4576 Dátum: 2010.08.25 21:53:18 »
Ja, kérdésem az alábbi.

Kicsit hozzápiszkáltam az erősítő beállításaihoz. Konkrétan lejjebb vittem az első szett, meg ennek megfelelően a szub vágási frekvenciáját is. Az eredmény szembeötlő, az eddig süvöltöző magasakhoz érezhetően megjött a test. Ez örömteli.

Ami viszont furcsa az az, hogy mintha a rendszer ugyanakkora hangerőn torzítana. Pontosabban a torzítás-határ lejjebb költözött a hangerő-skálán. Ez nyilván nem is lenne furcsa - ha csak az első szettről lenne szó. De nem teljesen így van. Ha lekapcsolom a szubot (fejről le lehet), alig hallani valami torzítást. Ha viszont ráadom, úgy tűnik, az egész rendszer - a szub is! - mintha torzítani kezdene, pontosabban a középmély, mély tartomány elkent lesz nagy hangerőn. Mivel mélyek, nem igazán hallom, hogy valóban torzít-e, vagy csak a szub vágási frekvenciáján kellene utánállítani.

Mi lehet az oka? Ötletem van, de senkit nem akarok vele elvinni....

Annyit azért elmondok, hogy a tápkábel az erősítőhöz való, és az akksi kábé fél éves, gyakorlatilag új.

RCA kábelek milyenek? Neked is a 75.4 hajtja meg az első szettet és hidalva a szubot? Az első szettet már rég óta teljes sávszélességben kellene hallgatnod, had éljen önálló életet az az első szett :D Nekem FLAT-re van állítva, az erősítőn nem vágok az első szettre.....se a fejegységen. Csak a mélyládát vágom meg 50-60Hz között. A 88RS-en végigfutattam a mikrofonos automata beállítást és a szubot 63Hz-en vágta meg. Szerintem csak a szubod helyes beállításán múlik az egész. Nekem egyenlőre az új csipogók visítanak, talán túl sok nekem a magas és a mélyközepeim is mintha erőtlenebbek lennének mint anno. Ez lehet 1X az UTP hangszórókábel hibája és a beállításé. Most hogy cseréltem a csipogót végigfuttatom majd még 1X a mikrofonos beállítást. De amúgy jobb a JBL csipogókkal a kép :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4577 Dátum: 2010.08.26 08:00:49 »
RCA kábelek milyenek? Neked is a 75.4 hajtja meg az első szettet és hidalva a szubot? Az első szettet már rég óta teljes sávszélességben kellene hallgatnod, had éljen önálló életet az az első szett :D Nekem FLAT-re van állítva, az erősítőn nem vágok az első szettre.....se a fejegységen. Csak a mélyládát vágom meg 50-60Hz között. A 88RS-en végigfutattam a mikrofonos automata beállítást és a szubot 63Hz-en vágta meg. Szerintem csak a szubod helyes beállításán múlik az egész. Nekem egyenlőre az új csipogók visítanak, talán túl sok nekem a magas és a mélyközepeim is mintha erőtlenebbek lennének mint anno. Ez lehet 1X az UTP hangszórókábel hibája és a beállításé. Most hogy cseréltem a csipogót végigfuttatom majd még 1X a mikrofonos beállítást. De amúgy jobb a JBL csipogókkal a kép :yes:

Semmi máson nem változtattam, csak a vágáson. Illetve hardveresen semmin, csak beállításokon, ergo ugyanúgy Cordial RCA-im vannak, mint Neked  ;) Gyanítom, ugyanonnan származik.

Egyébként úgy tűnik, révbe ér a Px-es projekt. Remélem, jól döntök vele.

Én egyébként vágom az első szettet. Fölöslegesnek tartom olyan tartománnyal terhelni az első szettet, amit úgysem bír, a jelenlegi felállásban. Nem mondom, ha egy, a ládámhoz illő Morel szett lenne elöl, annak lehet adni a kakaót (sőt, ott az erősítőnek kell rendesen összeszednie magát), de egy alap Hertz szettet hova hajtsak halálba...? Pláne úgy, hogy még csak rendes hangdoboza sincs...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4578 Dátum: 2010.08.26 10:51:50 »
Én egyébként vágom az első szettet. Fölöslegesnek tartom olyan tartománnyal terhelni az első szettet, amit úgysem bír, a jelenlegi felállásban.

A mélyközép alját is vágod? Nálam azt a mester úgy lőtte be, hogy HPF kikapcsolva. Némileg testesebb lett ettől (is) a mélyközép. Azt magyarázta, hogy ha alul elvágod a kicket, akkor a vágás nem csak a mélyét, hanem a középtartományát is fogja érinteni - és valóban.

A torzítással kapcsolatban tökhülye vagyok, ahogy régebben utánaolvastam, illetve amit saját kocsiban hallottam, az alapján úgy sejtem, lehet elektronikai és mechanikai oka is. Ha nincs fázisban a szub az első hangszórókkal, önmagában az is elkenheti a hangzást. Ha nincs kicsillapítva az autó, és a szub beindítja a lemezeket, szerintem az is simán beleszólhat a középtartományba.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4579 Dátum: 2010.08.26 11:32:41 »
Én egyébként vágom az első szettet. Fölöslegesnek tartom olyan tartománnyal terhelni az első szettet, amit úgysem bír, a jelenlegi felállásban.

A mélyközép alját is vágod? Nálam azt a mester úgy lőtte be, hogy HPF kikapcsolva. Némileg testesebb lett ettől (is) a mélyközép. Azt magyarázta, hogy ha alul elvágod a kicket, akkor a vágás nem csak a mélyét, hanem a középtartományát is fogja érinteni - és valóban.

A torzítással kapcsolatban tökhülye vagyok, ahogy régebben utánaolvastam, illetve amit saját kocsiban hallottam, az alapján úgy sejtem, lehet elektronikai és mechanikai oka is. Ha nincs fázisban a szub az első hangszórókkal, önmagában az is elkenheti a hangzást. Ha nincs kicsillapítva az autó, és a szub beindítja a lemezeket, szerintem az is simán beleszólhat a középtartományba.

Hmmm ez igaz lehet, de akkor nem a szub indította el a folyamatot, hanem a lejjebb vitt szett. Egyébként igen, vágom a mélyközép alját. Próbáltam vágás nélkül is, de azon kívül, hogy még sokkal hamarabb elkezd kenődni a hangzás, nem tapasztaltam változást. Illetve ez jelentős változás, de inkább negatív.

Én még arra gyanakodtam, hogy a GTO tápja nem bírja el a lejjebb vitt mélyközepet és a szubot egyszerre, de ha jobban belegondolok, az erősítő még félig sincs feltekerve.


Még egy dolog lehet, hogy a 70W rms specifikációjú Hertzek valójában harmatgyengék. Nem hiszem, hogy kiugróan jók lennének, de a gyári fej nem tudta őket megjajtani, úgyhogy annyira gyenguszok se lehetnek....

Kezdek tanácstalan lenni... Bár ha jobban belegondolok, csak a hangerőt nem tudom annyira feltekerni. Ahol még nem torzít, vagy nem mosódik, ott szebben szól.


A szub fázishibája alatt nem tudom, mit értesz, de nekem kifejezetten javasolták, hogy játszogassak a fázisfordítással, mert azzal előre lehet hozni a mély hangokat....  :hmmmm:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4580 Dátum: 2010.08.26 12:41:05 »
Óóó hogy nem sül ki a szemem, most látom mit írtam. Természetesen nem ST -re gondoltam, hanem A "TS" -RE.  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4581 Dátum: 2010.08.26 14:30:01 »
...csak a hangerőt nem tudom annyira feltekerni.

Vedd vissza az erősítőn a gaint, rögtön más lesz a helyzet. (Arra gondolok, hogy a fejegység hangerő-potmétere nem abszolút mérce, ugyanúgy múlik a bemeneti jelszinten a hangerő, mint a fejen beállított hangerőn.) Az is lehet, hogy egyszerűen túlterheled a hangszórókat, franc tudja.

A mély fázisát lehet, hogy a fázisfordítás nem oldja meg (ha a hiba nem pont 180 fokos). Finomabb állításra vagy időkorrekcióval, vagy valami analóg módszerrel (pl. láttam már végfokon fokozatmentes fázisállítást, de biztos van más módszer is) lehet lehetőség. Onnan is gondolom, hogy nálad akár előfordulhat ilyesmi is, hogy anno Ear mondta, hogy ha egy rendszer különböző hangerőkön teljesen különböző karaktert ad, az gyanús, hogy fázishibás.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4582 Dátum: 2010.08.26 15:10:33 »
...csak a hangerőt nem tudom annyira feltekerni.

Vedd vissza az erősítőn a gaint, rögtön más lesz a helyzet. (Arra gondolok, hogy a fejegység hangerő-potmétere nem abszolút mérce, ugyanúgy múlik a bemeneti jelszinten a hangerő, mint a fejen beállított hangerőn.) Az is lehet, hogy egyszerűen túlterheled a hangszórókat, franc tudja.

A mély fázisát lehet, hogy a fázisfordítás nem oldja meg (ha a hiba nem pont 180 fokos). Finomabb állításra vagy időkorrekcióval, vagy valami analóg módszerrel (pl. láttam már végfokon fokozatmentes fázisállítást, de biztos van más módszer is) lehet lehetőség. Onnan is gondolom, hogy nálad akár előfordulhat ilyesmi is, hogy anno Ear mondta, hogy ha egy rendszer különböző hangerőkön teljesen különböző karaktert ad, az gyanús, hogy fázishibás.

Ezek szerint nem mindegy, milyen úton éri el a rendszer az adott hangerőt?


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4583 Dátum: 2010.08.26 15:46:47 »
Úgy tapasztaltam (gitáron és autóban is), hogy nagyon nem mindegy. Az autóban az erősítőn én 1/3 környékére állítottam be a gaint, föntebb tekerve hamar torzított a rendszer, úgy, mintha túlvezérelnéd a hangzást (gitárerősítőkön anno így érték el a torzítást, overdrive [túlvezérlés] az effekt neve; lásd még 'a heavy metal születése' szócikk :D). Ezt az 1/3-ot Mészáros Gyuri tovább csökkentette, meg sem néztem még, mennyire. Letisztult a hangzás. Mondjuk valamennyi kakaót muszáj adni az erősítőn is, tökig lecsavart gainnel eltűnik a dinamika egy része. Rengeteget lehet játszani az erősítő kimeneti jelszintjével, kár, hogy annyira nincs kéznél, mint a fejegység.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4584 Dátum: 2010.08.26 15:52:18 »


Ennyire egy autóhifi-erősítő természetesen nem fog torzítani.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.26 15:53:50 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4585 Dátum: 2010.08.26 16:53:52 »
Köszi. Fene gondolta volna.  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4586 Dátum: 2010.08.26 21:51:21 »
Igen az érzékenységgel tényleg sokat lehet játszadozni. Nekem most 3/4-en van, akkor elvileg jobb talán az 1/3-ad vagy kicsit lejjebb. De akkor meg a fejet lehet föltekerni jobban és a dinamika elveszik. Mire az ember megtalálja az arany középutat beleőőszül :D. Én 3/4-en érzem a rendszert dinamikusnak de most hogy olvasom itt az észrevételeket Petyának........asszem én is elszórakozok majd egy kicsit ezzel :yes: Farkas nekem Stingereim vannak ez az SX17, amúgy meg én a ládán fázist fordítottam (Ahogy Ear mester javasolta, ládán polaritást váltotam) és így pontosabban jobban szól a mély. Szerintem próbáld ki te is, érdemes. Bár lehet nekem azért jobb mert reflex ládám van és így fázisfordításkor nem "nyom" a hangszóró, hanem "húz" és így több levegőt présel ki a kalibrált nyíláson :D Sok sikert a Px projekthez, irigy vagyok ám nagyon :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4587 Dátum: 2010.08.27 07:52:28 »
Próbáltam már én is a polaritás fordítást korábban. Nálam nem hozott észre vehető eredményt, úgyhogy visszacseréltem. Nem úgy, mint az első szetté: ott azonnal lehetett hallani a cserét a mélyközepeken. De nem esett jól...  :no:

Px-szel meg még nem tudom, mi lesz. A srác Németországban van, majd csak elsején jön vissza.




Nekem egyébként nem egyértelmű, hogy ez is a Crown közerműködésével készült már, vagy csak a 600.2, és az 1100.1?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4588 Dátum: 2010.08.28 15:04:08 »

Nekem egyébként nem egyértelmű, hogy ez is a Crown közerműködésével készült már, vagy csak a 600.2, és az 1100.1?

Mi lehet benne a Crown közreműködése? Az a márka is a HK csoporthoz tartozik, az, hogy rárakják egy profi cuccokat gyártó cég logóját a konzumális vonal legnagyobb termékeire semmi több, mint marketing akció.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4589 Dátum: 2010.08.28 17:38:38 »
Nem tudom, mi lehet az oka, hogy ez esetben a Crown miért nem pereli be a HK-t, mondjuk jogosulatlan címhasználatért...