Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579738 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4740 Dátum: 2009.02.26 18:23:23 »
Jaja, mi is ilyet kapunk a cégtől. Csak győzd követni, hogy épp mennyi van rajta.  :szemez:

Nálunk is ez a divat, a mennyiségi kártyákat leszedték. Most aggódhatok, hogy ki hogyan tankol a  verdákba. Monnyuk xar az, ha a kártyán majd 1975,90 HUF marad a végére és mondjuk Nyíregyről kellene hazajönni üres tankkal....  :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4741 Dátum: 2009.02.26 18:37:02 »
Jaja, mi is ilyet kapunk a cégtől. Csak győzd követni, hogy épp mennyi van rajta.  :szemez:

Nálunk is ez a divat, a mennyiségi kártyákat leszedték. Most aggódhatok, hogy ki hogyan tankol a  verdákba. Monnyuk xar az, ha a kártyán majd 1975,90 HUF marad a végére és mondjuk Nyíregyről kellene hazajönni üres tankkal....  :wacko:
Ès mi van ha nincs elég pénz a kártyán? Neked kell fizetni? ès ha több ezer km mész egy honapban? Na, kösz. Èn csak a Shell kártyát ismerem, pin-t beütni, km beütni, kész, számlát majd valamikor kapja a vállalat. Ennél jobb dolog nincs is talán, tankolásért nem kell neked elöre fizetni. Ilyen verzio nincs a Mol-nál?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4742 Dátum: 2009.02.26 19:15:47 »
Jaja, mi is ilyet kapunk a cégtől. Csak győzd követni, hogy épp mennyi van rajta.  :szemez:

Nálunk is ez a divat, a mennyiségi kártyákat leszedték. Most aggódhatok, hogy ki hogyan tankol a  verdákba. Monnyuk xar az, ha a kártyán majd 1975,90 HUF marad a végére és mondjuk Nyíregyről kellene hazajönni üres tankkal....  :wacko:
Ès mi van ha nincs elég pénz a kártyán? Neked kell fizetni? ès ha több ezer km mész egy honapban? Na, kösz. Èn csak a Shell kártyát ismerem, pin-t beütni, km beütni, kész, számlát majd valamikor kapja a vállalat. Ennél jobb dolog nincs is talán, tankolásért nem kell neked elöre fizetni. Ilyen verzio nincs a Mol-nál?


Dehogynem, de ezt szedték be erre a pre-paid-osra.  :devil:
Ha külföldre megyek, akkor Shell kártyák kapok, oszt jónapot!  :hug:

Ha nincsen lovette a kártyán, akkor f i ngom sincsen, hogy mi van. Majd akkor aggódok, ha nem lesz rajt'.  :nonono:  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4743 Dátum: 2009.02.26 19:31:03 »
Biztos van valami egyenleg ellenőrzési lehetőség :whistling: De szerintem fejben is símán vezethető, főleg ha adnak a fizetés után egy kivonatot, hogy mennyi van még rajta. Tehát magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak símán tud ideális lenni, a Shell kártyának nem ismerem a kedvezményeit, tehát ahhoz viszonyítani nem tudok
Nagyobb cég esetében más a helyzet, ha több kártya tartozik egy kártyaszámlához, de az a cég használjon ilyet, ahol tudják, hogy kb. mennyit tankolnak el egy hónapba,  és nem sajnálnak rendszeresen utalni rá. Tehát nem arra van kitalálva a kártya, hogy 1975ft legyen rajta.... Amúgy ha ez nem oké, akkor még mindig ott van a bankkártya, hitelkártya és a céges+saját készpénz+a kocsiba elrejtett 10-20ezer ft, ami bármikor bármire jól jöhet. Szeretem magam túlbiztosítani :D
kisa
born to ride

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4744 Dátum: 2009.02.26 20:51:11 »
Biztos van valami egyenleg ellenőrzési lehetőség :whistling: De szerintem fejben is símán vezethető, főleg ha adnak a fizetés után egy kivonatot, hogy mennyi van még rajta. Tehát magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak símán tud ideális lenni, a Shell kártyának nem ismerem a kedvezményeit, tehát ahhoz viszonyítani nem tudok
Nagyobb cég esetében más a helyzet, ha több kártya tartozik egy kártyaszámlához, de az a cég használjon ilyet, ahol tudják, hogy kb. mennyit tankolnak el egy hónapba,  és nem sajnálnak rendszeresen utalni rá. Tehát nem arra van kitalálva a kártya, hogy 1975ft legyen rajta.... Amúgy ha ez nem oké, akkor még mindig ott van a bankkártya, hitelkártya és a céges+saját készpénz+a kocsiba elrejtett 10-20ezer ft, ami bármikor bármire jól jöhet. Szeretem magam túlbiztosítani :D

Ez is egy járhato ut, igaz. Akkor örülhetek, hogy egy ilyen verzios Shell kártyával (mint feljebb eml.) egyszerübb az élet.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4745 Dátum: 2009.02.27 09:35:03 »
A benzinár témához... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.27 09:40:06 írta music »
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4746 Dátum: 2009.02.27 13:14:11 »
Biztos van valami egyenleg ellenőrzési lehetőség :whistling: De szerintem fejben is símán vezethető, főleg ha adnak a fizetés után egy kivonatot, hogy mennyi van még rajta. Tehát magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak símán tud ideális lenni, a Shell kártyának nem ismerem a kedvezményeit, tehát ahhoz viszonyítani nem tudok
Nagyobb cég esetében más a helyzet, ha több kártya tartozik egy kártyaszámlához, de az a cég használjon ilyet, ahol tudják, hogy kb. mennyit tankolnak el egy hónapba,  és nem sajnálnak rendszeresen utalni rá. Tehát nem arra van kitalálva a kártya, hogy 1975ft legyen rajta.... Amúgy ha ez nem oké, akkor még mindig ott van a bankkártya, hitelkártya és a céges+saját készpénz+a kocsiba elrejtett 10-20ezer ft, ami bármikor bármire jól jöhet. Szeretem magam túlbiztosítani :D

Jah, de nálam egy-egy autót, akár 5-6 láb is vezet, így aztán nagyon nem mind1, hogy mennyi az annyi.... Mondjuk az enyémmel ilyen gond nincsen, de ezek kívül még van másik huszonnyolc.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4747 Dátum: 2009.02.27 17:00:29 »
... nálam egy-egy autót, akár 5-6 láb is vezet, így aztán nagyon nem mind1, hogy mennyi az annyi.... Mondjuk az enyémmel ilyen gond nincsen, de ezek kívül még van másik huszonnyolc.  :1eye:


Értem, amit mondasz, sőt egyet is értek, meg nem is tisztem védeni a Molt, de ha van ennyi autótok, akkor egy telefon a könyvelőnek, és az utóbbi pár hónap üzemanyagszámláit kell összeadatni vele, és meg is van, körvonalakba, hogy mennyi időnként mennyi pénzt kell utalni a kártyaszámlára... Ennyit megér 5forint literenként.
A Shell az utánszámlázós módszerrel mennyi kedvezményt ad literenként?

kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4748 Dátum: 2009.02.27 17:03:15 »
... nálam egy-egy autót, akár 5-6 láb is vezet, így aztán nagyon nem mind1, hogy mennyi az annyi.... Mondjuk az enyémmel ilyen gond nincsen, de ezek kívül még van másik huszonnyolc.  :1eye:


Értem, amit mondasz, sőt egyet is értek, meg nem is tisztem védeni a Molt, de ha van ennyi autótok, akkor egy telefon a könyvelőnek, és az utóbbi pár hónap üzemanyagszámláit kell összeadatni vele, és meg is van, körvonalakba, hogy mennyi időnként mennyi pénzt kell utalni a kártyaszámlára... Ennyit megér 5forint literenként.
A Shell az utánszámlázós módszerrel mennyi kedvezményt ad literenként?

Nálam 29 autó van, országszerte meg több ezer. Ha érted mire célzok.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4749 Dátum: 2009.02.27 19:04:30 »
Nálam 29 autó van, országszerte meg több ezer. Ha érted mire célzok.  :1eye:
És lehet kaptok ti is 5Ft kedvezményt. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4750 Dátum: 2009.02.28 09:24:20 »
Tehát nem arra van kitalálva a kártya, hogy 1975ft legyen rajta.... Amúgy ha ez nem oké, akkor még mindig ott van a bankkártya, hitelkártya és a céges+saját készpénz+a kocsiba elrejtett 10-20ezer ft, ami bármikor bármire jól jöhet. Szeretem magam túlbiztosítani :D

Na, ezt a kocsiban eldugott 10 ezrest lehet, hogy én is be fogom vezetni  ::) ... Minap majdnem hanyattestem, mikor közölték velem egy OMV kúton, hogy az AmEx kártyámmal nem tudok fizetni, mert nem fogadják el  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Hát azért a franc sem gondolta volna, hogy egy ekkora cég töltőállomásán nem fogadnak el egy ilyen széles körben elterjedt kártyát  :censored: ! Szerencsére nálam volt a bankkártyám is, meg amúgy is itt Pécsett történt a dolog, és nem volt még kiszáradva a tank - nade mi van, ha ugyanerre valahol útközben kerül sor, üres tankkal, és úgy, hogy nincs nálam se másik kártya, se kp  :wacko: ??
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4751 Dátum: 2009.02.28 11:22:22 »
Azokon az OMV kutakon, ahol én járok, mindenhol jól láthatóan ki van írva, hogy nem fogadják el az AmExet.
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4752 Dátum: 2009.02.28 11:45:14 »
Minap majdnem hanyattestem, mikor közölték velem egy OMV kúton, hogy az AmEx kártyámmal nem tudok fizetni, mert nem fogadják el  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Hát azért a franc sem gondolta volna, hogy egy ekkora cég töltőállomásán nem fogadnak el egy ilyen széles körben elterjedt kártyát  :censored: !
Hát az Amex-et kevés helyen szeretik. Míg a MasterCard és a Visa 1-2% számol fel a tranzakdiónál, addig az Amex-nél ez 5%. (Tudom a százalékok szerződéstől függenek, de az Amex álltalában 2x annyi.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4753 Dátum: 2009.02.28 11:52:04 »
Azokon az OMV kutakon, ahol én járok, mindenhol jól láthatóan ki van írva, hogy nem fogadják el az AmExet.

Csak tudod, mi a gáz? Hogy az OTP-nél direkt megnéztem az Amex elfogadóhelyek listáját, és az OMV is köztük van.

Amúgy megbántam már ezt az Amex kártyát emiatt, hogy ilyen sok helyen nem fogadják el  ::) ... De ez már egy másik történet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4754 Dátum: 2009.02.28 12:48:48 »
Na, ezt a kocsiban eldugott 10 ezrest lehet, hogy én is be fogom vezetni  ::) ...
Haveromtól tanultam, szerintem hatalmas ötlet (gumijavítás-szélvédőjavítás, tankolásos bakik, esőbe elfogy az ablakmosó, vagy bármit elbambul az ember....  :police: :punk: ) de a történethez hozzátartozik, hogy mikor eladta az előző autóját, akkor benne is felejtette [rohog]  [rohog] [rohog]
kisa
born to ride