Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4278871 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27075 Dátum: 2018.01.15 20:51:27 »
Régen jártam erre, de most van mit mesélnem illetve történt pár dolog az utóbbi időben.  :)

A legfontosabb, legjobb barátom tegnap egy T27 Avensis 1.8 manuál, benya kombi boldog tulaja lett.
2010 januári, első tulajos és valós 46 ezer van benne!  :eek:
Tegnap autóztam vagy 600 km-t, hogy segítsek neki a vásárlásban, megérte.  :cool2:

Salzburg mellett, 12.200 juróért jutott hozzá (Ausztriába költözött tehát kinn is marad az autó, ugyanitt hamarosan E12 Corolla eladó :otlet: ), egy éve ilyen autót kerestem.

Na és akkor itt jön a dolog apropója.  :innocent:
Egy éve, a s.ggem leszakadt volna egy ilyen autóért, de akkor nem volt, én meg autót akartam venni, lett hát egy P3 (amit a mai napig nem bánok amúgy).
Hogy milyen egy T27-et vezetni azt tegnap tapasztalhattam meg. Amikor régen T25-öm volt, azt mondta, hogy picit érzelemmentes autó, na tegnap óta azt mondom, hogy a T27 lényegesen érzelemmentesebb, technokratább autó.
Félreértés ne essék, ma is kéne, de annak idején többet, mást láttam az autóban (Izso, igazad volt  :hug: ! )
Így visszagondolva és összehasonlítva az én akkori T25-ömmel, nem jobb annyival, mint amennyivel újabb. A szépség relatív, az előnye az egyértelmű "nagyautós" viselkedés mondjuk az én P3-al szemben. A hátránya talán, hogy szerintem nehéz lehet szeretni, de ragaszkodni hozzá biztosan ugyanúgy lehet.  :yes:

Kíváncsi leszek, hogy mit mond majd a haver évek múlva, mindenesetre Ő is E12 Corollából ül át, mint én annak idején, és én annak idején azt mondtam, hogy szuper minden, olyan mint egy eminens diák, ahol megunod lassan az 5-ösöket, amiket hazavisz, mert ő csak azt visz haza (vajon az újságírók ezért és ilyen dolgokért unalmasozzák folyamatosan a Toyotát?  :hmmmm: ).



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

osgyiz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27076 Dátum: 2018.02.05 11:18:32 »
Sziasztok!
2012-es évjáratú Avensis kombi autómhoz keresek tetőcsomagtartót, ha valakinek van eladó, kérem írjon.
Előre is köszönöm!
O.Zoli

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27077 Dátum: 2018.03.19 20:16:31 »
Holnap műszakizik az Ave :)

Kiráztam a lábtörlőket és a hátsó rendszámtáblavilágítás megint kapott egy W5W-t. Remélem elégséges felkészítés  :cool2:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27078 Dátum: 2018.03.19 20:49:38 »
Kb. enyém is így zajlott. Aztán kisétált Mayer vizsgabiztosa, mondta hogy a kocsi remek, csont nélkül mehetne, egy darab W5W narancs bliszter csere volt csak, de nem tudja levizsgáztatni, nem megy át. :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27079 Dátum: 2018.03.20 22:32:59 »
Na szóval: nem lett vizsga... kaptam egy listát:

- rögzítőfék bal 468N - jobb 1305N - Alkalmatlan! (Ők tették fel tavaly a 4 új tárcsát-betéteket, valószínű azóta ilyen a baloldali rögzítőfék)
- jobb első ködlámpa búrája repedt - 2014-es és 2016-os német vizsgalapján is szerepel: G Nebelscheinwerfer  -rechts- abschlussscheibe beschadigt - ott átengedték 2x
- bal oldalindex cserés (sárga W5W) - szerinttem világít, mert távirányítóval nyitás-záráskor villan, max színárnyalata nem megfelelő, talán halványabb, mint a jobb oldali
- első fényszórók beáznak, szennyezettek - szombaton a lehűlő takonyban, valóban bepárásodtak... évente 2x-3x csinálja egy héten belül magától kiszárad, (de meg lehet hajszárítózni)
- hátsó ablaktörlő lapát szakadt - kombi mivolta miatt napi használatban, szépen töröl... erősen csekkolva a tengely felöl az él valóban szakadt 5 mm hosszban, de nem lifeg-fityeg
- jobb oldali ablakmosón egyik fúvóka eldugult - no comment.

a dőlt betűs sorokat nekem kell megoldanom... ők rendeltek egy ködlámpát, keddenvigyem vissza beszerelik és szétkapják a bal hátsó féket... hagyjam ott, hogy szerdán levizsgáztassák.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27080 Dátum: 2018.03.20 23:10:49 »
Nem tudom hol voltál, de a leírtak alapján színtiszta szívózás, biztos máshová mennék ezek után. Mayerék nekem átnézték a kocsit és akkor vitték vizsgasorra amikor vizsgakész volt a kocsi. Kéziféket nálam is be kellett állítani, de ezt előtte megoldották. Ha becsületesnepper intéző emberkéje észreveszi, hogy honosítás során az ügyintéző két karaktert véletlen felcserélt a motorszámnál, akkor simán ment volna minden. Így kaptam papírt hogy oké a vizsga és ha kap új forgalmit a kocsi, akkor a plecsni is jár. Ja, és lebirkózták NKH-val, hogy díjmentes forgalmi- és törzskártya csere jár.
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.20 23:13:39 írta Silent »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27081 Dátum: 2018.03.20 23:23:02 »
Vizsga közelében sem volt az autó...
8:20-kor hagytam ott, 9:23-kor hívtak, hogy kézifék kaki, és beszélgetnünk kéne a többi hibáról. Ekkor mondták, hogy a repedt ködlámpát megrendelték, de pár nap. S jövő héten hétfő, szerda, péntek a vizsganap. :) Szóltam, hogy a péntek ünnep, így felajánlotta a szerdát, mert addig tuti megjön... de milyen jó lenne ha kedden odatolnám a szekeret.

Őszintén szólva pipa vagyok, mert kész helyzetbe taszítottak (jön az alkatrész) de egy töketlen, béna hozzáállású brigád. A műhely főnökét ismerem régről, párszor már megmentett, de a csapat hígul nála is :(
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27082 Dátum: 2018.03.21 09:09:39 »
Ja, ok, úgy jött le a listádból, hogy vizsgára vitték be. De még így se okés a dolog - szerintem. A fék fél óra munkadíj a próbapadozással együtt. A ködlámpa meg nem buktató tényező tudtommal, de lehet cserélni. Azok amiket felsoroltál, a ködlámpa kivételével gyors dolgok. Bliszter és ablaktörlő lapát minden márkaszervizben ott van a polcon. Fúvóka tisztítását meg se szokták említeni, pucolják maguktól. Az összes munkálat vizsgával együtt 2 órába bele kéne hogy férjen. Nem érzem normálisnak, hogy egy jó állapotú kocsi vizsgája miatt az ügyfél 3 napját elpazarolják.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27083 Dátum: 2018.03.21 14:39:28 »
2017 februárjában eltört a bal féltengelyem ( 1,8 ave kombi). Mivel gyorsan kellett egy másik ezért egy Bp-i toyota bontóból vettem egy komplettet ,csuklókkal együtt ami "felújított" 6hónap tengely garival. Na ez a tengely 1évet bírt...febr. elején a külső csukló megadta magát...csere. Amikor szétbontottuk akkor derült ki, hogy amit rendeltünk új csuklót(alvázszám szerint) az nem jó a tengelyre. Hosszas utánajárást követően kiderítettük, hogy egy 2000es benzines tengelyét és csuklóját kaptam anno a bontóból. De a tengelyen még zsírkrétával mindig rajta van, hogy 1,8 ave amit a bontósok írtak rá.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27084 Dátum: 2018.03.23 00:47:51 »
2017 februárjában eltört a bal féltengelyem ( 1,8 ave kombi). Mivel gyorsan kellett egy másik ezért egy Bp-i toyota bontóból vettem egy komplettet ,csuklókkal együtt ami "felújított" 6hónap tengely garival. Na ez a tengely 1évet bírt...febr. elején a külső csukló megadta magát...csere. Amikor szétbontottuk akkor derült ki, hogy amit rendeltünk új csuklót(alvázszám szerint) az nem jó a tengelyre. Hosszas utánajárást követően kiderítettük, hogy egy 2000es benzines tengelyét és csuklóját kaptam anno a bontóból. De a tengelyen még zsírkrétával mindig rajta van, hogy 1,8 ave amit a bontósok írtak rá.
A féltengely rudat újat is be lehet szerezni. Ebből nem szabad bontottat venni, mivel a törése típushiba, és korfüggő. :nono:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27085 Dátum: 2018.03.25 14:47:41 »
Készítem a műszakira a kocsit, a gyagyik hibalistája alapján:
- bal oldalindex csere - pipa
- első lámpák kiszikkasztása - pipa
- hátsó ablaktörlőbe húztam új gumit - pipa
- ablakmosó spriccnit hogyan lehet kivenni?  :hmmmm:

kézifék marad rájuk, meg a ködlámpa csere (ha nagyon muszály)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27086 Dátum: 2018.03.25 18:35:33 »
Nem venném ki, hanem kompresszorral levegővel megfúvatnám mindkét irányból, mert nagy valószínűséggel kiköpné a "dugót". Ha nincs kompresszor megkéred az egyik gumist egy két perc és lehet jó lesz.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27087 Dátum: 2018.03.25 19:16:36 »
Most megpiszkáltam tűvel, jó lett.

Később ki kellene vennem, mert cserélném:
http://www.ebay.com/itm/2X-Windshield-Wiper-Spray-Jet-Washer-Nozzle-Set-For-Toyota-Sienna-Corolla-Tundra/332388866905?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
ilyenre, ez legyezőben locsol, nem két sugárban.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27088 Dátum: 2018.03.26 00:29:40 »
Most megpiszkáltam tűvel, jó lett.

Később ki kellene vennem, mert cserélném:
http://www.ebay.com/itm/2X-Windshield-Wiper-Spray-Jet-Washer-Nozzle-Set-For-Toyota-Sienna-Corolla-Tundra/332388866905?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
ilyenre, ez legyezőben locsol, nem két sugárban.
Majd írd meg vele a tapasztalatot. Lehet lecserélném én is.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #27089 Dátum: 2018.03.28 19:08:49 »
Majd írd meg vele a tapasztalatot. Lehet lecserélném én is.

Ha egyszer ideér... mostanában mintha Kína messzebb lenne :)

Meg volt a vizsga, átment az autó. [rohog]

Csak:
- én mentem meló után, hogy mizu?? kapok kulcsot vagy nézzem a menetrendet?? mert ***tak szólni.
- hazaérve észrevettem hogy a bal első sárvédőn: 2 kis vízszintes csík, alatta egy azonos szélességű függő horzsolás. Gondolom kettő pattanás után zsuszizott valami szerszám... vagy cipzár - néztem a jobb oldalon is matatásnyomok a finom porréteg (patikára mostam nekik vasárnap), ezek leszedték a lököst egy ködlámpaszereléshez??
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS