Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4279115 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25410 Dátum: 2016.10.22 20:50:39 »
lényeg,h takaritsátok meg...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25411 Dátum: 2016.10.23 00:04:03 »
Hamarosan esedékes lesz az éves olajcsere. A kocsi most 11 éves, vajon érdemes a folytószelepet külön megpucoltatnom? Panasz nincs, de nem akarom megvárni míg lesz. 1.8 vvti.
Mindenképpen érdemes, de ne csak a szelepet, hanem az egész fojtószelepházat mindkét oldalról. Le kell szerelni hozzá és féktisztítóval jól megkínálni, lesikálni. Érdemes megvizsgálni a tömítseket is, nem szükséges-e a cseréjük? Én gyári tömítéseket vettem az enyémbe, méretpontosak voltak mindketten és bizony, szükséges is volt a cseréjük. Elég csúnya látvány volt, ahogy a régiek bele voltak zsugorodva a mélyedésbe, de az újak nagyon "peckesen" álltak a mélyedésben (rossz az, aki rosszra gondol!!!)...

Fojtószelepház tömítés:



Szívósor tömítés:




Az alsó kép láttán nem lepődtem volna meg, ha fals levegőt szívott volna a motor...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.23 00:10:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25412 Dátum: 2016.10.23 09:04:06 »
Kösz Bepi a képeket meg a leírást is. Mennyi időt vett igénybe? A szívósor tömítés a szelepház után jön? Ugyanakkor cserélted azt is?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25413 Dátum: 2016.10.23 09:20:25 »
Egyidőben cseréltem mindkettőt. A szívósor tömítés a motorblokk felől van a szívósoron, a fojtószelepház tömítés pedig a fojtószelepház felőli oldalán. Illetve, van még egy kicsi tömítés a fojtószelepház alján, ahol az alapjárat állító motor van a fszelepházhoz rögzítve, de azt még nem cseréltem.
Ezek cseréjéhez le kell bontani a teljes szivocső szakaszt ahhoz, hogy kényelmesen hozzáférj. Nem vészes, szakértelem nélkül is meg tudtam magam csinálni. Azért egy teljes délelőtt elment vele, bár, nem siettem.
Fontos tudni, hogy a T25 Avensisek elektronikus gázpedálja miatt a fojtószelepház kialakítása eltér a T22 bowden és rendszerétől, én csak utóbbit ismerem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25414 Dátum: 2016.10.23 09:28:47 »
Kösz Bepi a képeket meg a leírást is. Mennyi időt vett igénybe? A szívósor tömítés a szelepház után jön? Ugyanakkor cserélted azt is?
nincs sorrend v összefüggés...
amelyikhez kedved van azt csináld elöször... szánj rá egy pár órát,h alaposan ki tudd takaritani...
fogkefe,aminek a sörtéit olloval rövidebbre szabod, 2db tenyérnyi puha pamutrongy, 1flakon féktisztito és hajrá...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25415 Dátum: 2016.10.23 12:50:52 »
Egyidőben cseréltem mindkettőt. A szívósor tömítés a motorblokk felől van a szívósoron, a fojtószelepház tömítés pedig a fojtószelepház felőli oldalán. Illetve, van még egy kicsi tömítés a fojtószelepház alján, ahol az alapjárat állító motor van a fszelepházhoz rögzítve, de azt még nem cseréltem.
Ezek cseréjéhez le kell bontani a teljes szivocső szakaszt ahhoz, hogy kényelmesen hozzáférj. Nem vészes, szakértelem nélkül is meg tudtam magam csinálni. Azért egy teljes délelőtt elment vele, bár, nem siettem.
Fontos tudni, hogy a T25 Avensisek elektronikus gázpedálja miatt a fojtószelepház kialakítása eltér a T22 bowden és rendszerétől, én csak utóbbit ismerem.
Ááááá! :cry: Mennyi emléket előhoz egy-egy fénykép. :hug:
Ezt én is cseréltem, amikor összeomlott a katalizátorom. És nem gyógyult meg tőle az autóm... :eek:
Viszont jó kemény volt a műanyag (vagy gumi) tömítés. Mondhatni, csereérett volt. Jó érzés volt, hogy ismét költöttem 5-10ezer (ha jól emlékszem) forintot az autóra, amitől ugyan nem lett jó, de lehetett volna. :D (Ha az lett volna a baja.)
Az azóta már bezárt szakszerviz okos szerelője az egész műanyag beömlőt javasolta cserélni, ami nem került volna többe, mint valami 300e jó magyar forint. (És ugyebár, attól sem javult volna meg a katalizátor...) Ajándékul még kaptam hozzá egy fejtörőjátékot is a "kollégától": keressem meg, mitől tűnt el (nem csak az erő), a fék IS az autóból: mert ugyebár nem muszáj (neki) átnézni a szétszedett autót összeszerelés után, hogy minden (vákuum)csövet visszadugott-e. :eek:
Köszönöm a fotókat! :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25416 Dátum: 2016.10.23 13:15:45 »
Nekem sem változott semmit érzésre az autó működése. Azért cseréltem ki mégis ezeket, mert szétszedtem és nem tetszett a látvány. 15 éves autó. Megelőző karbantartás. Pontosabban, a szegény keverékes hibaüzenet (amit tavaly nyáron bedobott az autó) jelenthet fals levegő szívást is, ennek ellenőrzése miatt szedtem szét. Úgy voltam vele, hogy ezt a 3-4000Ft anyag költséget akkor is vállalom, ha semmi változás nem lesz, hiszen, az új tömítések szinte biztosan nem rontanak az addigi helyzeten.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25417 Dátum: 2016.10.23 13:54:46 »
Autós újságcikkben ly-al olvastam, ill. lektorált tankönyvekben is. Nem találok utalást sehol, hogy honnan származik az elnevezés, így nem tudom, hogy mi a valóban helyes. De köszönöm az észrevételt, meg hogy a nyelvtani készség óráiban segítségemre siettél. :D

Kár, hogy másoknál (is) a sok bájttudásban feloldódik a 4. osztályos nyelvtani alap.  ::) Az alapszó a fojt! :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25418 Dátum: 2016.10.23 15:36:20 »
A folyt eleve múlt idejű igealak, nem is lehetne szótő, akkor folyószelep, vagy folyatószelep lenne a nyelvtanilag helyes szó, aminek persze ilyesfajta összefüggésekben nincs sok értelme...
music     

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25419 Dátum: 2016.10.24 16:19:22 »
Sziasztok! Van egy T25 ferdehátú ablaktörlő karom és egy pár bosch első ablaktörlő lapátom ami nem kell. Mindkettő új. Kell valakinek?

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25420 Dátum: 2016.10.25 08:01:29 »
Sziasztok! Van egy T25 ferdehátú ablaktörlő karom és egy pár bosch első ablaktörlő lapátom ami nem kell. Mindkettő új. Kell valakinek?
A hátsó karhoz ablaktörlő gumi is van?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25421 Dátum: 2016.10.26 10:38:15 »
Sziasztok!


Remélem jó helyre írok, de ha nem, kérlek irányítsatok majd a megfelelő helyre!
Egyik cimborám vett egy T25 Avét, 2003 vagy 2004 az évjárat azt hiszem. A lényeg, hogy a 2.4 VVT-I motor van benne, méghozzá 5 fokozatú automatával. A kérdés az volna, hogy milyen váltóolajat javasoltok, ami ehhez való? Minden más kopó-fogyót kicserélt, olaj, szűrők, fékbetétek, stb. Az olaj elvileg life-time, de nem igazán hiszünk benne. Nem tudom erről megoszlanak-e a vélemények, de ő cserélni szeretné.


Köszi! Üdv!

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25422 Dátum: 2016.10.26 11:12:49 »
Sziasztok!


Remélem jó helyre írok, de ha nem, kérlek irányítsatok majd a megfelelő helyre!
Egyik cimborám vett egy T25 Avét, 2003 vagy 2004 az évjárat azt hiszem. A lényeg, hogy a 2.4 VVT-I motor van benne, méghozzá 5 fokozatú automatával. A kérdés az volna, hogy milyen váltóolajat javasoltok, ami ehhez való? Minden más kopó-fogyót kicserélt, olaj, szűrők, fékbetétek, stb. Az olaj elvileg life-time, de nem igazán hiszünk benne. Nem tudom erről megoszlanak-e a vélemények, de ő cserélni szeretné.


Köszi! Üdv!


Pl: Castrol Automata váltóolaj

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25423 Dátum: 2016.10.26 12:14:03 »
Egyik cimborám vett egy T25 Avét, 2003 vagy 2004 az évjárat azt hiszem. A lényeg, hogy a 2.4 VVT-I motor van benne, méghozzá 5 fokozatú automatával.

Szia!
Csábítsd ide a cimbidet is!  ;)
Jó kis autó, a 2.4-est nem is forgalmazták mással, csakis az 5 sebességes Aut váltóval.  :wub: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25424 Dátum: 2016.10.26 13:41:20 »
Automata váltót milyen időszakonként érdemes szakihoz elvinni felülvizsgálatra? Állítólag egyes problémákat ha időben megfognak, akkor olcsóbb a történet.