Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4466296 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3720 Dátum: 2006.10.16 21:13:34 »
Csak egy kérdés: a xenon mellé nem az a szabály, hogy kötelezõ a fényszórómosó és a szintszabályozás is? :hmm:
Gabe 254.

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3721 Dátum: 2006.10.16 22:34:45 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Csak egy kérdés: a xenon mellé nem az a szabály, hogy kötelezõ a fényszórómosó és a szintszabályozás is? :hmm:


De igen, csak ezt leszarjuk ugyanis így ebben a formában nincs leírva, vagy ha igen akkor új autóra...MUHAHAHA! Vizsgára természetesen visszaalakítod a H7-re vagy ami volt arra, azt' ennyi. NEkem csak fényszorómosó van benne, magszab. drága lett volna...így is sokban van, rohadjonmeg, nem érdemelte meg. Megsértõdtem a kocsimra vaze :nyelv:  :banging:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3722 Dátum: 2006.10.18 00:17:56 »
Mija baj a 8000k HID fényével? Túl kékes? Engem nem zavar, és szembõl sem villognak. Akkor miért jobb a 5000k körüli?

Tutivesztes: ha gyári xenont kaptál a szintszabályzás miért nincs benne? És mennyi volt az ára?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3723 Dátum: 2006.10.18 05:46:38 »
Bicskei!

A szintszabályzás alatt a belsõ állítást érted?
Az szerintem széria.

A 8000k valóban kékebb, mint az 5000k (4200K van nekem), és kisebb a fényereje.
Persze ez még így is bõven jobb, mint a H7.

( A havernak ugyanolyan "nem gyári" szett van, mint nekem.
Õ nem cserélte át, és a gyõri KF-nél nem szóltak neki a vizsgán.)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3724 Dátum: 2006.10.18 09:21:35 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Mija baj a 8000k HID fényével? Túl kékes? Engem nem zavar, és szembõl sem villognak. Akkor miért jobb a 5000k körüli?



Mert a xenonok a használat közben szép folyamatosan emelik a színhõmérsékletüket, és ez minél magasabb, annál kevésbé értékelhetõ a szemünknek a fénye. A 6000 felettiek csak szembõl nézve fényesebbek. A 12- 13 000K környéki szetteket meg csak show célokra használják, olyan velük menni, mintha lámpa nélkül bolyonganál a sötétben.

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3725 Dátum: 2006.10.18 10:39:23 »
Szeke!

Nézd meg ezt az oldalt.
Ha 4-et veszel(tek) akkor ott van árban, mint Bicskei-é. Nekem szuperul mûxik.


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3726 Dátum: 2006.10.18 11:01:23 »
Idézetet írta: "bubu"
Bicskei!

A szintszabályzás alatt a belsõ állítást érted?
Az szerintem széria.

Természetesen nem, azt fényszóró magasságállításnak híjják. Én a xenon autom. szintszabályzását kérdeztem, mert úgy tudom a gyári lámpa azt tartalmazza...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3727 Dátum: 2006.10.18 11:04:00 »
Idézetet írta: "Ear"
Mert a xenonok a használat közben szép folyamatosan emelik a színhõmérsékletüket, és ez minél magasabb, annál kevésbé értékelhetõ a szemünknek a fénye. A 6000 felettiek csak szembõl nézve fényesebbek. A 12- 13 000K környéki szetteket meg csak show célokra használják, olyan velük menni, mintha lámpa nélkül bolyonganál a sötétben.

A napok teltével lesz egyre magasabb a színhõm. vagy a bekapcsolás utáni másodpercekre érted?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3728 Dátum: 2006.10.18 11:06:36 »
Egyébként szerintem csak az izzót is lehet majd cserélni xenonban, olyan 10e ft körül van darabja. Mondjuk választási lehetõségem nem volt színhõmérsékletben, 8000k viszi vagy nem viszi.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3729 Dátum: 2006.10.18 14:18:52 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "bubu"
Bicskei!

A szintszabályzás alatt a belsõ állítást érted?
Az szerintem széria.

Természetesen nem, azt fényszóró magasságállításnak híjják. Én a xenon autom. szintszabályzását kérdeztem, mert úgy tudom a gyári lámpa azt tartalmazza...


Én egy komplett Avensis orrot vásároltam, lökháritóval(benne a fényszorómosó), lámpákkal és az ablak-fényszorómosó tartállyal. A mszintszabályozás motorja biztos benne van a lámpában, de mag a szabályzó elektrónika plusz 50e forint lett volna ami nem kellett nekem. Maradt a sima magasságállítás, természetesen nem vakit a lámpa, hiszen menet közben az autómata sem állítja a lámpát, ha meg terhelem a kocsit akkor van kezem, csavarok rajta azt'  ennyi. Nekem mindennel együtt 200e ben van, ami sokkal több mint egy utólagos átalakítás, (amikor ezt csináltattam még 90e körül volt a xenon szet) viszont gyári, és átmegy a vizsgán. Nem beszélve a fényszorómosó utólagos árárol, merthogy azt csak lökhárító cserével lehetett volna megcsinálni, ami horror ár, esetleg barkácsolni, amitõl meg én halok meg..
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3730 Dátum: 2006.10.18 19:09:00 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "Ear"
Mert a xenonok a használat közben szép folyamatosan emelik a színhõmérsékletüket, és ez minél magasabb, annál kevésbé értékelhetõ a szemünknek a fénye. A 6000 felettiek csak szembõl nézve fényesebbek. A 12- 13 000K környéki szetteket meg csak show célokra használják, olyan velük menni, mintha lámpa nélkül bolyonganál a sötétben.

A napok teltével lesz egyre magasabb a színhõm. vagy a bekapcsolás utáni másodpercekre érted?


Igen, a rendszeres használat folyamán folyamatosan nõ a színhõmérséklet.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3731 Dátum: 2006.10.18 21:50:54 »
Mingyá' nyitok egy xenon topicot, mert milyen jó lett volna egy ilyen itt, mielõtt beruházok  :szomoru:
Mostmá' mindegy, úgyhogy addig sem kapcsolom be annyit ;)
A vizsgán pedig ráérek majd 3 év múlva izgulni  :vag2: bár esélyes hogy akkor majd már más hajtja a gépet.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3732 Dátum: 2006.10.18 21:53:12 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Én egy komplett Avensis orrot vásároltam, lökháritóval(benne a fényszorómosó), lámpákkal és az ablak-fényszorómosó tartállyal. A mszintszabályozás motorja biztos benne van a lámpában, de mag a szabályzó elektrónika plusz 50e forint lett volna ami nem kellett nekem. Maradt a sima magasságállítás, természetesen nem vakit a lámpa, hiszen menet közben az autómata sem állítja a lámpát, ha meg terhelem a kocsit akkor van kezem, csavarok rajta azt'  ennyi. Nekem mindennel együtt 200e ben van, ami sokkal több mint egy utólagos átalakítás, (amikor ezt csináltattam még 90e körül volt a xenon szet) viszont gyári, és átmegy a vizsgán. Nem beszélve a fényszorómosó utólagos árárol, merthogy azt csak lökhárító cserével lehetett volna megcsinálni, ami horror ár, esetleg barkácsolni, amitõl meg én halok meg..

Gondolom még színben is stimmelt. És még rád mondják hogy Tutivesztes. Ekkora mákot, hogy ilyenhez hozzájutottál!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10765
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3733 Dátum: 2006.10.19 18:18:40 »
Nem sok köze van a Xenonhoz, de apró kis megemlékezés gyanánt jelzem, hogy most 16.-án volt 5 éves a kis fekete, 18.-án pedig 1 éves az ezüst Avensis.
Mindegyik természetesen 0 km-es korától van nálunk, és maximálisan meg vagyunk elégedve mindkét autóval.  :10:
A feketében már 105e km van, 100e km-nél kellett csak cserélni az elsõ fékbetéteket. A hátsók még bírják.  :vezetes:
A másikban lassan 27e km lesz, fékekkel még itt sincsen gond, pedig a tetejébe Aut váltós a drága.
Csak azok a ***** gyári 215-ös Dunlop gumik ne mentek volna tropára ennyike futásteljesítmény után...  :banging:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Avensis, mi más?:)
« Válasz #3734 Dátum: 2006.10.19 18:53:27 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A másikban lassan 27e km lesz, fékekkel még itt sincsen gond, pedig a tetejébe Aut váltós a drága.


Mert nem városban használjátok a drágaságot, azért, és mert gondolom tudtok vezetni...(nekem ez nem adatott meg, hüpp)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77