Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4290778 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25395 Dátum: 2016.10.21 18:43:49 »
Szöveg az van, tényleg  ::)
Egyébként mit gondoltok a hajtásláncról? Erről a motorról olvastam angol fórumon, hogy időzített bomba, de szerintem kicsit túl van dramatizálva.

Minden motorról írnak rosszat, pont erről ne írnának?   ;)

Egyetlen hátulütője a kokszosodási hajlam lehet, azon kívül én nem hallottam róla rosszat, és az együtt eltöltött 6 hónap alatt nem is tapasztaltam.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25396 Dátum: 2016.10.21 19:32:01 »
Ha ennyire ajánlgatja a rétegmérőt, akkor valszeg nincs félnivalója, vagy nem volt törve, vagy bontott elemekből öltöztették fel.
Hát én ennél paranojásabb vagyok, sosem bízok az eladók rétegmérőjében. Simán meg lehet preparálni. Főleg az egyszerűbb, 3 LED-eseket.
(az összes eddig vett autóinkat (kivéve az E10 Corollát 2005-ben) ilyennel mértünk, egyik kollégámnak van)

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25397 Dátum: 2016.10.21 20:09:33 »
Hát én ennél paranojásabb vagyok, sosem bízok az eladók rétegmérőjében. Simán meg lehet preparálni. Főleg az egyszerűbb, 3 LED-eseket.
(az összes eddig vett autóinkat (kivéve az E10 Corollát 2005-ben) ilyennel mértünk, egyik kollégámnak van)

Na igen, lehet, hogy pont azért ajánlgatja mert cinkes... előrefelé hátrál ki a dologból. De erre is megoldás lenne a szakszerviz. Ott is körbe lehetne méretni. Érd nem a világ vége, be lehet vinni Bp-re szerintem. Ez azért drágább autó annál, hogy ne legyen alaposan megvizsgálva. Ha az ember befürdik vele, nem tud kapásból másikat venni. A bicska kinyílik a zsebemben, amikor eladják a rejtett hibáktól hemzsegő nyugati szemetet újszerű autóként, visszatekerve, kiglancolva jóhiszemű magyar embereknek, akik 8-10 évente tudnak megvenni egy használt, 8-10 éves, max 2 millás autót, mert sajnos az átlag nemigen engedhet meg többet. Ha meg kijönnek a hibák, nepperek felteszik a kezüket, "émmá így hoztam, reklamájjá' kinn", ne már.. és az egész tetves rendszer a nepper jóhiszeműségén (na igen: hogy min?) áll/bukik, mert a kutya nem mondja meg, hogy a km számlálót a határ mely oldalán állították vissza, és a rendőrségünk is tojik az egészre. És ami nincs szankcionálva, az - bár nem legális de - csinálva van és csinálva is lesz. Ha csak óraátállítás lenne, az nem lenne nagy gáz. Állapotot veszünk, nem km-állást, szoktátok mondani. Az elfedett-elbagatellizált rejtett hibák jelentik a nagy gondot. Melyek hamarosan több százezer Ft költséget okoznak a fent említett, pengére kihegyezett költségvetésű átlag családnak. Akik megvették a Toyotát, mert azt hallották, megbízható, jó autó, ritkán hagy cserben, ergo kevés a fenntartási költsége. (Lásd aktuális téma a fórumon, 120 ezres 1.8-as eszi az olajat. Na persze...) Csak hát ehhez nagyon kellene a szakszervizes átvizsgálás, mert ott helyben ezt nem lehet eldönteni, ha még alá se lehet menni az autónak.
Még ide akartam írni, mit kellene csinálni a lehúzós nepperekkel, de nem merem, mert kitiltanak a fórumból...  :censored:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25398 Dátum: 2016.10.21 20:37:29 »
Gergő33 szépen összeszedte a fontosabb szempontokat, én azért két, nem kevésbé fontossal kiegészíteném:

1. A márkaszervizes átvizsgálás kötelező! Emisszó mérést mindenképpen csinálni kell rajta. Ha itt a HC érték határértéken van, vagy felette, valószínű, hogy csipegeti az olajat a motor. A motorolaj jelenléte a kipufogó gázban okozza a HC érték emelkedést.

2. Márkaszervizes mesterszerelő ismerősömtől tudom: Mivel viszonylag ritka a típus (nem terjedt el az EU piacon), ezért több alkatrészéből csak gyári van, drágán. Bontókat felejtsd el, utángyártott dolgok egy részét is. Az első futóműben lévő egyik fődarabot említette, hogy valami hihetetlen ára van, ha cserélni kell, ezért ennél a típusnál, bár nagyon strapabíró - elsődleges fontosságú a megelőző karbantartás (szétszed, tisztít, zsíroz, mielőtt beáll...). a ezeket megkapja, kimegy a világból. Ha elhanyagolják, nagyon mélyen kell a zsebbe nyúlni a cseréhez.

Engem sokkal jobban zavar a "szar" dumánál az, hogy a fotók semmitmondóak az autó állapotára nézve. Szar beállítás, szar minőségű képek.  :nonono:

3. Szervizkönyv - szervizmúlt: Import autóként koránt sem biztos, hogy itthonról meg tudják mondani az autó előéletét, maximum azt, hogy a gyári visszahívásokon megjelent-e az autó (ha volt ilyen). Az olajcserék idejét biztosan nem fogják tudni itthonról megmondani. Ha nagy szerencséje van a vevőnek, ír a kinti márkakereskedésnek, ahonnan az autó való, megkéri őket, hogy tájékoztassák az autó múltjáról, lehetséges, hogy megteszik, de sanszosabb, hogy nem. Én pl. elküldtem a személyi igazolványomat és a forgalmi engedély bescannelt példányát a német kereskedésnek és tojtak rám magasról, nem adták ki az adatokat. Pedig akkor már tulaj is voltam...aztán volt, akinek sikerült és megkapta a kívánt információkat. Ez leginkább kinti kereskedés függő dolog...

4. Ennél a 2.0 D4 motornál 2db katalizátor és 4db lambdaszonda van. Ezekkel előfordult, hogy tönkremennek, de tömeges meghibásodásról nem hallottam. Én annyit tennék a vevő helyében, hogy a fojtószelepházat, légtömegmérőt, a kokszosodó helyeket azonnal kitakarítanám, Liqui Moly Top Tec 5W-30 olajat töltenék a motorba, kizárólag OMV MM 100 Plus benzint tankolnék bele és nem használnám, ha egy mód van rá, olyan körülmények között, amikor rövid távokra, hidegjáratban kell üzemelnie az autónak.

5. A fogyasztása a homlokfelülete és tömege miatt inkább 8,5-9 liter körülre várható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25399 Dátum: 2016.10.21 22:28:28 »
Hétvégén ezt az autót szeretnénk megnézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis_verso/toyota_avensis_verso_2.0_sol_szervizkonyv.allofutes-10689743

Én lemaradtam erről a gyöngyszemről, a hirdetés már nem él.  :hmmmm: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25400 Dátum: 2016.10.21 22:40:59 »
valszeg közöttünk van az eladó...
nekem van is 1tippem,h ki az...
az 1ik képen látszott egy lexus, az gyanus nekem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25401 Dátum: 2016.10.21 22:58:22 »
Én lemaradtam erről a gyöngyszemről, a hirdetés már nem él.  :hmmmm: ;)
Tarolt valtozatban meg megtalalod ;)
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Emu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25402 Dátum: 2016.10.21 23:02:08 »
Nem miattam került le a hirdetés  ::) (legalábbis remélem, mert nem tudtam autót szerezni holnapra, így nem megyünk egy fővárosi körre)

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat a típusról, illetve a motorról. Egy 1.9tdi Galaxyból szálltam ki nem rég, mert a sok rövid út miatt nem szerettem volna magas felárat fizetni. Reggelünk úgy néz ki, hogy 2km bölcsi, 1km ovi, 10km munka, ezért kellene valami benzines aminek a középső sorában elfér 3db gyerekülés, ami ha esetleg még isofixes is, akkor az hab a tortán.

Fent leírtak alapján nem nagyon szeretné ezt a menetet, illetve ugyanúgy csak gyilkolnám mint az eladott Galaxyt. Pedig úgy örültem hogy rátaláltam erre a modellre... :cry:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25403 Dátum: 2016.10.21 23:14:30 »
keress 1,8 cori versot..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25404 Dátum: 2016.10.22 08:44:58 »
Nem miattam került le a hirdetés  ::) (legalábbis remélem, mert nem tudtam autót szerezni holnapra, így nem megyünk egy fővárosi körre)

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat a típusról, illetve a motorról. Egy 1.9tdi Galaxyból szálltam ki nem rég, mert a sok rövid út miatt nem szerettem volna magas felárat fizetni. Reggelünk úgy néz ki, hogy 2km bölcsi, 1km ovi, 10km munka, ezért kellene valami benzines aminek a középső sorában elfér 3db gyerekülés, ami ha esetleg még isofixes is, akkor az hab a tortán.

Fent leírtak alapján nem nagyon szeretné ezt a menetet, illetve ugyanúgy csak gyilkolnám mint az eladott Galaxyt. Pedig úgy örültem hogy rátaláltam erre a modellre... :cry:

Motorilag szívócső-befecskendezéses benzinest erre a használatra. Azzal nem lesz gondod. Nézz meg azért egy T25-ös Avensis kombit. Az enyémben volt már hátul 3 gyerekülés, nem szenvedtem vele sokat, arra emlékszem.  ;) Iso szerintem csak a 2 szélén van, és ha Iso-val kötöd, akkor csak 2 megy bele, mert a helye fix és nem tudod teljesen az ülés szélére tenni (na ez lehet a Verso-ban másképp, és ott lehet, a 3 Isofix is ott figyel, azt nem tudom).
Ha 1.8-ast veszel, arra figyelj, a 2005 (2006) előtti motorok sok-sok km után ehetik az olajat, ha visszaolvasol a fórumon, sok infót kapsz ezzel kapcsolatban. Ha fennáll a jelenség, az alapvetően nem baj, mert van rá javítási eljárás, de elég költséges, viszont ha annyival olcsóbban megkapod a kocsit, akkor az korrekt. Lényeg hogy ha van ilyen hiba, tudj róla (esetleg ezt nevesítve bele lehet írni a szerződésbe, hogy az olajfogyasztásra két hét jótállást vállal az eladó, ez ha hiba, rejtett hiba, ne mondja senki, hogy nem tudott róla.. kb. mint a defektes kerék.. azzal se jár senki)

Méretileg meg úgyis látod, megfelel-e. Ezek kisebb autók, mint a Galaxy. A Toyotánál a Previa felel meg annak a méretnek. De nem sokkal kisebbek. Érdemes megnézni a Verso-t is, meg szerintem egy T25 kombit (sőt, akár T22 kombit is) élőben.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25405 Dátum: 2016.10.22 19:15:34 »
Hamarosan esedékes lesz az éves olajcsere. A kocsi most 11 éves, vajon érdemes a folytószelepet külön megpucoltatnom? Panasz nincs, de nem akarom megvárni míg lesz. 1.8 vvti.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25406 Dátum: 2016.10.22 19:44:24 »
Hamarosan esedékes lesz az éves olajcsere. A kocsi most 11 éves, vajon érdemes a folytószelepet külön megpucoltatnom? Panasz nincs, de nem akarom megvárni míg lesz. 1.8 vvti.
azt semmiképp, de egy fojtószelepet takaritsatok mindenképp!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25407 Dátum: 2016.10.22 20:00:58 »
Nem miattam került le a hirdetés  ::) (legalábbis remélem, mert nem tudtam autót szerezni holnapra, így nem megyünk egy fővárosi körre)

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat a típusról, illetve a motorról. Egy 1.9tdi Galaxyból szálltam ki nem rég, mert a sok rövid út miatt nem szerettem volna magas felárat fizetni. Reggelünk úgy néz ki, hogy 2km bölcsi, 1km ovi, 10km munka, ezért kellene valami benzines aminek a középső sorában elfér 3db gyerekülés, ami ha esetleg még isofixes is, akkor az hab a tortán.

Fent leírtak alapján nem nagyon szeretné ezt a menetet, illetve ugyanúgy csak gyilkolnám mint az eladott Galaxyt. Pedig úgy örültem hogy rátaláltam erre a modellre... :cry:
Én T25 liftback Avensist adtam el épp amiatt, hogy nem ment bele biztonságosan a 3 gyerekülés egymás mellé, és az avataromban is látható autót vettem helyette. Finomabb autó volt az Avensis, ez nem vitás, de a céljainkra feltétlenül jobb a Corolla Verso, és a miénk legalább is megbízhatóbb  is, épp öt éve vettük, nem bántam meg a cserét.
music     

Emu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25408 Dátum: 2016.10.22 20:34:29 »
Ismételten nagyon köszönöm a sok segítőkész hozzászólást, szétnézek Avensis/Verso fronton a jól bevált 1.8-asok között, illetve kipróbáljuk.
Remélem elférek bennük úgy, hogy befér mögém a gyerek is (200cm, 110kg)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25409 Dátum: 2016.10.22 20:44:33 »
azt semmiképp, de egy fojtószelepet takaritsatok mindenképp!!!
Autós újságcikkben ly-al olvastam, ill. lektorált tankönyvekben is. Nem találok utalást sehol, hogy honnan származik az elnevezés, így nem tudom, hogy mi a valóban helyes. De köszönöm az észrevételt, meg hogy a nyelvtani készség óráiban segítségemre siettél. :D