Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236032 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24315 Dátum: 2016.02.07 14:41:56 »
Nekem is a könyöklő szúrt szemet. Ilyet még nem láttam, de nem lehet hülyeség. Annak a tisztítását sosem tudtam igazán jól megcsinálni.
A 9. fotón pedig elég furcsa a váltószoknya, bár lehet, hogy csak a vaku vitte félre a tetejét.
Ugyanakkor, a pedálok elég jó állapotban vannak és a kormány is még (vagy már) recés. :hmmmm:
Mindenesetre elég érdekes hirdetés, több szempontból is. Gondoltam, hogy megmozgatja a t. társaságot. ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24316 Dátum: 2016.02.07 15:17:03 »
Nekem a márkaszervíz alvázszám alapján simán mondott mindent a kocsiról amit az elektronikus szervízkönyvben látott.
Melyik?
Mert mint tudjuk, ez nem alap mindegyik szerviznél.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24317 Dátum: 2016.02.07 16:16:26 »
Ez is egész szép,de ebben is több lehet a méter,mert cserélt a váltógomb.Vagy csak nem tetszett az eredetihttp://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Toyota_Avensis_2_0_Sol_Executive_43182490.htm

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24318 Dátum: 2016.02.07 21:21:31 »
Sziasztok!

Szendrei József /Szuti/ vagyok álnéven, Főnöki engedéllyel írok ide egy kis gerillamarketing miatt. Ha valaki még nem tudna róla, megnyitottunk egy Toyota-Lexus szervizt, ToyoTeam Garage Autószerviz néven, Újpesten, a Tinódi utcában, de más márka szervizeit is vállalni tudjuk. A műhely 2 állásos, 117 nm-en fekszik és szép ügyfélváró, iroda is tartozik hozzá, ami a kényelmeteket szolgálja. Üzlettársam, Jakab Tamás végzi az autók szerelését, aki 18 év Toyota márkaszervizben eltöltött munkatapasztalattal rendelkezik, tehát ha bármire szükségetek van, akkor keressetek minket nyugodtan, igyekszünk foglalkozni a kisebb munkáktól kezdve az egyéni igényekig.

Mickey nyitott nekünk egy csoportot, ahova nemsokára beírjuk majd a Toyota Kub által elérhető állandó kedvezményeket és akciókat is, plusz 2-3 héten belül szervezünk egy hivatalos megnyitót is, ahova sok szeretettel várunk mindenkit, aki meg szeretné nézni, hogy hol dolgozunk és szeretne velünk pár szót váltani. Íme a csoportunk linkje, itt és a csoportban megtalálható elérhetőségeken keresztül tudjátok velünk felvenni a kapcsolatot:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1323.0

Addig is Üdv,
Szuti

akv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24319 Dátum: 2016.02.07 21:34:57 »
Udv! Sikerült benzines Avét találnom,véleményeteket kérném a következő autóról.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_business_navi_tolatokamera-9786061.
Árban reális,km óra állás.
Köszönöm előre a válaszokat!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24320 Dátum: 2016.02.08 07:14:56 »
Igen, ezt má olvastam valahol, ezért is írtam hogy konkrétan 2.0 D-t szeretnék. Mivel jelenleg Németországban élek és megyek is hosszú távokra, ezért csakis a dízel jön szóba nálam. Itt kint mindegyikben benne van a részecskeszűrő is a zöld plakett miatt. Ezekkel szokott probléma lenni, vagy csak a nem megfelelő használat miatt lehetnek vele gondok?
Ja, még egy olyan kérdés hogy ugye a 2006 utáni 2.0 motor a 2.2-esből lett visszafaragva, ezzel nincsenek gondok mint a 2.2-nél?

oké. akkor az alapdízellel vegyed. az egy jobb motor.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24321 Dátum: 2016.02.08 08:35:59 »
Ilyen embereket: azért adja el az autóját mert nagyon keveset megy vele, ami nála évi 33 ekm :devil:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_sol-8442179

akv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24322 Dátum: 2016.02.08 09:41:59 »
Sziasztok! Sok hozzászólást olvastam dizel Avensisek vonatkozásában.A kérdésem az lenne hogy a sokak álltal említett főleg téli füstölés mindkét motorra 2.0, 2.2 jellemző? Esetleg bizonyos évjáratoknál modosítottak a rendszeren?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24323 Dátum: 2016.02.08 10:36:27 »
Udv! Sikerült benzines Avét találnom,véleményeteket kérném a következő autóról.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_business_navi_tolatokamera-9786061.
Árban reális,km óra állás.
Köszönöm előre a válaszokat!
Nem vagyok benne biztos, hogy ez az az autó, de még a nyáron néztem arra felé egy hasonló avét, majdnem az osannál, egy rönó szalonban. Azért nem vagyok benne biztos, hogy ez az az autó, mert én az újabb elejűeket vettem célba, az általad linkelt pedig a modellfrissítés előtti.
Akkor azt az avét tüzetesen nem tudtam átnézni, mert az alkalmazott referens(?) a telefonszámlájának az ügyintézésével volt elfoglalva, én meg 10 perc várakozás után otthagytam. :censored: De annyit azért láttam, hogy eléggé szét volt a háta annak az autónak.

akv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24324 Dátum: 2016.02.10 21:53:14 »
Üdv! Kezdem feladni a vadászatot a benzines Avéra.Tegnap feltettek egy 4,2 éveset 2,9  m ért 180e km el.Tetszett,de 1 nap mulva már foglalózva volt.Épp nem értem rá,még 1 napot kellet volna várnia rám :wacko:Marad a dízel,remélem befog válni.

Kom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24325 Dátum: 2016.02.13 18:24:01 »
Üdvözletem Mindenkinek!

Új regisztráltként olvasgatom a fórumot de igazából nem találok olyan beszámolókat, véleményeket amik magáról az autóról szólna. Nyáron tervezem a régi autónk cseréjét és szóba került a Toyota Avensis kombi is. Találtam néhány beszámolót a népítéleten de nem túl sokat. 2012-2013-as évjáratokat nézek diesel motorral.

Amik érdekelnének és remélem valakinek van ilyen irányú tapasztalata, hogy...
- 5 éves gyerekkel + egy felnőttel hátul utazva mennyire kényelmesek az ülések hosszú távon (1000-2000km)
- mindez elöl a vezető szempontjából?
- hátsó lábrész mennyire komfortos, tágas (kb. 167-177cm magas utasnak)
- 2 literes diesel motor mennyire érzi a 4 ember+csomag kombót
- gyári navigáció mennyire megbízható, mennyiért frissíthető
- klíma/fűtés mennyire "hatékony" elől/hátul
- esetleges problémák, hibák
- egyéb észrevételek, élmények, bosszúságok....

A segítséget, válaszokat előre is köszönöm!


Üdv:
Kom
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.13 18:25:37 írta Kom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24326 Dátum: 2016.02.13 22:23:03 »
Üdvözletem Mindenkinek!

Új regisztráltként olvasgatom a fórumot de igazából nem találok olyan beszámolókat, véleményeket amik magáról az autóról szólna. Nyáron tervezem a régi autónk cseréjét és szóba került a Toyota Avensis kombi is. Találtam néhány beszámolót a népítéleten de nem túl sokat. 2012-2013-as évjáratokat nézek diesel motorral.

Amik érdekelnének és remélem valakinek van ilyen irányú tapasztalata, hogy...
- 5 éves gyerekkel + egy felnőttel hátul utazva mennyire kényelmesek az ülések hosszú távon (1000-2000km)
- mindez elöl a vezető szempontjából?
- hátsó lábrész mennyire komfortos, tágas (kb. 167-177cm magas utasnak)
- 2 literes diesel motor mennyire érzi a 4 ember+csomag kombót
- gyári navigáció mennyire megbízható, mennyiért frissíthető
- klíma/fűtés mennyire "hatékony" elől/hátul
- esetleges problémák, hibák
- egyéb észrevételek, élmények, bosszúságok....

A segítséget, válaszokat előre is köszönöm!


Üdv:
Kom
Szerintem én is írtam ilyesmit, de akkor legyen:
- kényelmes
- szintén kényelmes (nekem), de ülj bele, mert ez nagyon egyén függő minden kocsiban!
- bőven
- 1,6 benzin van, nem tudom.
- Nem ismerem. Waze! (ingyenes és jó) :)
- szerintem tökéletes az automata klíma hűtése/fűtése

Kell keresni egy-kettőt, bele kell ülni, ki kell próbálni. Minden autó szubjektív, ami nekem idegesítő, azt lehet hogy te észre sem veszed vagy fordítva.
Pénteki mikrotalin nálam szabad a vásár ;)

Kom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24327 Dátum: 2016.02.14 08:47:44 »
Köszi az infókat!

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24328 Dátum: 2016.02.14 14:09:35 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de mintha korábban valahol olvastam volna itt a fórumon a gyújtógyertyákról, de most nem találom.
Szóval T25 2.0 benzines 1AZ-FSE motorkódú Avensisemhez vennék gyújtógyertyákat, a kezelési útmutató kizárólag a háromelektródájú irídiumfejű gyertyát ajánlja. Milyen gyártmányú, típusú gyertyát (esetleg pontos típusszámmal megjelölve) ajánlotok hozzá? Köszi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24329 Dátum: 2016.02.14 14:15:53 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de mintha korábban valahol olvastam volna itt a fórumon a gyújtógyertyákról, de most nem találom.
Szóval T25 2.0 benzines 1AZ-FSE motorkódú Avensisemhez vennék gyújtógyertyákat, a kezelési útmutató kizárólag a háromelektródájú irídiumfejű gyertyát ajánlja. Milyen gyártmányú, típusú gyertyát (esetleg pontos típusszámmal megjelölve) ajánlotok hozzá? Köszi
A Denso irrídiumos fajtáját érdemes bele venni, kb 4000Ft/db áron van és 90 000km a csereperiódusa. Ha az autódhoz megvan a gyári kezelési könyv, annak a vége felé írják a pontos típust, ha nincs akkor az alkatrész webáruházakban tudsz pontosan tájékozódni felőle.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i