Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4289511 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24045 Dátum: 2015.11.25 18:08:16 »
Szeretnék egy kéretlen jó tanáccsal szolgálni azoknak, akik a t25 és a t27 között variálnak.
4 hónapja hogy nem használtam a benzines t25-öt, csak a dízel t27-et. Most, hogy újra beleültem a régibe, meg kellett állapítanom, hogy a régi jobb autó, mint az új. Tehát, ha valaki ráakad egy keveset futott t25-re, inkább azt válassza, mint egy többet futott t27-et. :otlet: És még olcsóbb is. :otlet:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24046 Dátum: 2015.11.25 18:25:45 »
Szeretnék egy kéretlen jó tanáccsal szolgálni azoknak, akik a t25 és a t27 között variálnak.
4 hónapja hogy nem használtam a benzines t25-öt, csak a dízel t27-et. Most, hogy újra beleültem a régibe, meg kellett állapítanom, hogy a régi jobb autó, mint az új. Tehát, ha valaki ráakad egy keveset futott t25-re, inkább azt válassza, mint egy többet futott t27-et. :otlet: És még olcsóbb is. :otlet:
Konkrétan miben találta jobbnak? :hmmmm:
Gonolom nem:a más motor miatt? ;), a kevesebb km-miatt :hmmmm:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24047 Dátum: 2015.11.25 18:47:56 »
Konkrétan miben találta jobbnak? :hmmmm:
Gonolom nem:a más motor miatt? ;), a kevesebb km-miatt :hmmmm:
Nem a kevesebb km miatt [rohog]. A t25-ömben félmillával több van.
Az igaz, hogy a régi benzines, az új meg gázolajos, de nem ez a döntő. A beltér anyagainak minősége, nyöszörgésmentessége, a székek lágyabbak, de mégis jobban tartanak , a futómű is finomabb... Szóval az összbenyomás, és az érzés...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24048 Dátum: 2015.11.25 19:20:20 »
Szeretnék egy kéretlen jó tanáccsal szolgálni azoknak, akik a t25 és a t27 között variálnak.
4 hónapja hogy nem használtam a benzines t25-öt, csak a dízel t27-et. Most, hogy újra beleültem a régibe, meg kellett állapítanom, hogy a régi jobb autó, mint az új. Tehát, ha valaki ráakad egy keveset futott t25-re, inkább azt válassza, mint egy többet futott t27-et. :otlet: És még olcsóbb is. :otlet:
Olyan fura ezt olvasni. Nem lehet, hogy a T25-höz érzelmileg jobban kötődsz és ezért gondolod így?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24049 Dátum: 2015.11.25 19:30:26 »
Olyan fura ezt olvasni. Nem lehet, hogy a T25-höz érzelmileg jobban kötődsz és ezért gondolod így?
De. Biztos, hogy az is benne van. Meg hogy benzines :wub:. De amiket citáltam, azok azért valós dolgok.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24050 Dátum: 2015.11.25 19:45:37 »
Aktuális kedvencem a hahu benzines kínálatából.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24051 Dátum: 2015.11.26 11:48:14 »
Nem a kevesebb km miatt [rohog]. A t25-ömben félmillával több van.
Az igaz, hogy a régi benzines, az új meg gázolajos, de nem ez a döntő. A beltér anyagainak minősége, nyöszörgésmentessége, a székek lágyabbak, de mégis jobban tartanak , a futómű is finomabb... Szóval az összbenyomás, és az érzés...
Nekem is fura ezt olvasni, de én sajnos nem tudom összehasonlítani mert benzinest nem vezettem hosszabb távon (egy kis teszt útvonal semmit nem számít a mostani 65ezerhez és az előd 100ezer képest) Szerintem hasonlóan fogok "érezni" ha évek múlva a mostani szívemhez nőtt után beülök egy másikba (remélem lesz még ilyen) és minden máshol van, értsd úgy, hogy még a kuplung is máshol fog.  ;)
Ja még annyi, hogy miután átültem a dieselbe, azt a nyomatékot és hatást nem tudtam figyelmen kívül hagyni  ::) satöbi.
(szerintem benzinesben 2.2-2.4 kellene most nekem, hogy pariban legyenek  :whistling: )
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.26 11:58:43 írta Fery »
Fery

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24052 Dátum: 2015.11.26 12:14:40 »
Aktuális kedvencem a hahu benzines kínálatából.

A fene az ízlésed...  :lol: :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24053 Dátum: 2015.11.26 13:25:56 »
A fene az ízlésed...  :lol: :D
Ami jó, az jó.  :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24054 Dátum: 2015.11.26 21:59:53 »
Nekem is fura ezt olvasni, de én sajnos nem tudom összehasonlítani mert benzinest nem vezettem hosszabb távon (egy kis teszt útvonal semmit nem számít a mostani 65ezerhez és az előd 100ezer képest) Szerintem hasonlóan fogok "érezni" ha évek múlva a mostani szívemhez nőtt után beülök egy másikba (remélem lesz még ilyen) és minden máshol van, értsd úgy, hogy még a kuplung is máshol fog.  ;)
Ja még annyi, hogy miután átültem a dieselbe, azt a nyomatékot és hatást nem tudtam figyelmen kívül hagyni  ::) satöbi.
(szerintem benzinesben 2.2-2.4 kellene most nekem, hogy pariban legyenek  :whistling: )
Félreértés ne essék, mint közlekedési eszköz, jobb az új ave. (A benzin/dízel különbséget figyelmen kívül hagyom, mert kinek a pap,...) Stabilabb a fekvése, több elektronikus segítség van benne, stb... Nem ezzel van gondom. Szerintem a belső minőségérzet, és a futás komfortja az, amiben visszalépés történt. Ha szépíró lennék, akkor tudnám éreztetni azt, ahogy a t25-be beleülsz, és az ülés majdnem hogy átölel, a t27 székéhez képest. Az egyik ülés, a másik szék... A t27 rideg, kopogós műszerfalára nézve nem érzem azt a késztetést, hogy letöröljem róla a port egy pzsvel, míg a t25 - majdnem hogy bőr - barátságos felületén kifejezetten zavart a vékony porréteg is. (Hát, ez az irodalmi alkotásom elég fércmű lett... :D) Csak próbálom az érzés különbségét leírni.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24055 Dátum: 2015.11.27 22:32:25 »
Sziasztok.A t25 esetében van egy gomb a kormány jobb oldalán.( emberi fej  /DISP. felirattal).Rég meg akartam kérdezni mi a fene az? Ha megnyomom igazából semmit nem vettem észre....Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24056 Dátum: 2015.11.27 22:47:19 »
Sziasztok.A t25 esetében van egy gomb a kormány jobb oldalán.( emberi fej  /DISP. felirattal).Rég meg akartam kérdezni mi a fene az? Ha megnyomom igazából semmit nem vettem észre....Köszi
A fedcomp kijelzését változtathatod vele.
Illetve azokban a modellekben, amikben volt hangvezérlés, ezzel lehetett indítani azt.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24057 Dátum: 2015.11.28 07:23:56 »
Félreértés ne essék, mint közlekedési eszköz, jobb az új ave. (A benzin/dízel különbséget figyelmen kívül hagyom, mert kinek a pap,...) Stabilabb a fekvése, több elektronikus segítség van benne, stb... Nem ezzel van gondom. Szerintem a belső minőségérzet, és a futás komfortja az, amiben visszalépés történt. Ha szépíró lennék, akkor tudnám éreztetni azt, ahogy a t25-be beleülsz, és az ülés majdnem hogy átölel, a t27 székéhez képest. Az egyik ülés, a másik szék... A t27 rideg, kopogós műszerfalára nézve nem érzem azt a késztetést, hogy letöröljem róla a port egy pzsvel, míg a t25 - majdnem hogy bőr - barátságos felületén kifejezetten zavart a vékony porréteg is. (Hát, ez az irodalmi alkotásom elég fércmű lett... :D) Csak próbálom az érzés különbségét leírni.
Értem amit leírtál. Az érzés különbségek tapinthatóak és igen van alapja tapasztalatodnak.
A fércműalkotás nagy hatással volt rám, jól sikerült!  :flowers:
Fery

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24058 Dátum: 2015.11.28 12:47:09 »
Félreértés ne essék, mint közlekedési eszköz, jobb az új ave. (A benzin/dízel különbséget figyelmen kívül hagyom, mert kinek a pap,...) Stabilabb a fekvése, több elektronikus segítség van benne, stb... Nem ezzel van gondom. Szerintem a belső minőségérzet, és a futás komfortja az, amiben visszalépés történt. Ha szépíró lennék, akkor tudnám éreztetni azt, ahogy a t25-be beleülsz, és az ülés majdnem hogy átölel, a t27 székéhez képest. Az egyik ülés, a másik szék... A t27 rideg, kopogós műszerfalára nézve nem érzem azt a késztetést, hogy letöröljem róla a port egy pzsvel, míg a t25 - majdnem hogy bőr - barátságos felületén kifejezetten zavart a vékony porréteg is. (Hát, ez az irodalmi alkotásom elég fércmű lett... :D) Csak próbálom az érzés különbségét leírni.

Én is egyetértek. A bátyám T27 2.0 dízele egy kiváló autó, de a T25 valahogy egy átgondoltabb minőségű autónak érződik...vagyis szerintem az is. Na meg, megjelent a műszerfal közepén a (OFF) Folkszvágen-kék színű kijelző.....
Ellenben: a T25 ülése lehet, hogy jobb, mint a T27-é, de szerintem még az is viszonylag gyenge. A T22 ülése nekem nagyságrendekkel jobb volt még a T25-énél is. A T25 lámpája az meg kifejezetten gyenge...nálam (nem Xenon). Ezt más is így érzi?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24059 Dátum: 2015.11.28 20:28:53 »
A T22 lámpája és ülése valóban egész jó. Nekem a Prius mellett most épp egy "kék korszakos" VW-em van. Igazából inkább érdekes a kékség, mint fárasztó. Engem a mellette jelen levő piros világítás (kapcsolók, gombok, rádió) jobban zavar. Úgy mondanám, hogy a kék inkább érdekes, a piros ami tényleg zavaró, de a zöldnél nincs jobb.