Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4236711 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23955 Dátum: 2015.10.07 11:16:31 »
Riasztó nincs az autóban csak immobiliser. Mielőtt letenném az autót megnézetem az aksi mennyire erős még...gondolom jó aksival 5 hónapot ha be van indítva minden héten  az autó ki kellene bírnia,nemde?!

Hogy a fenébe ne, gondolj bele, sokan csak heti egyszer veszik elö az autójukat, mégsem kell évente akksit cserélniük.  ;)  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23956 Dátum: 2015.10.07 11:26:54 »
Hogy a fenébe ne, gondolj bele, sokan csak heti egyszer veszik elö az autójukat, mégsem kell évente akksit cserélniük.  ;)  :hug:

Mondjuk ez igaz....:) Igazából amiatt tettem fel a kérdést hogy probléma e, hogy ilyen hosszú ideig utakon nem lesz használva a gép...Sajnos másképp nem tudom megoldani, csak hogy itthon beinditja valaki a garázsban...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23957 Dátum: 2015.10.07 11:41:20 »
Vedd le a - akkusarut, és vidd be az akkut egy szobahőmérsékletű helyre. Nem a nappaliban, elég egy közepesen fűtött kamra, előtér, stb. 5 hónap állás meg sem kottyan az autónak, de az aksi, ha nem új lehet cellazárlatos, vagy lemerülhet, ha bekötve marad.
Az én Corollám lassacskán 3 éve pihen a garázsban, 6-7 havonta beindítom, járatom kb 10-15 percet. Az aksi két indítás között le van kötve és köszöni, jól van. Nem márkás és, amikor 2008. év végén vettem az autót, akkor mondták 2 évesnek. Fél éve - éve ráraktam töltőre úgy 36 órára. Minden rendben van vele.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23958 Dátum: 2015.10.09 13:41:07 »
Hali!
Barátnőm szülei szeretnének Toyota Avensist vásárolni. Kinéztek egyet, amit a család egyik ismerőse árul(nincs fent használtautón, ezért is nem tudom belinkelni) T25 2005 évjáratú kombi lenne 1.8 motorral, ezüst szín(elegant).  Horpadások ill. egyéb nagyobb sérülés semmi nem látszik az autón, km pedig 173ezer benne. Gumik nyári(kb 70 százalékos), gyári alufelnivel. Féktárcsáknak alig van válla, első fékpofák sztm olyan felig lehetnek lekopva, hátsók jobbak.Belseje szép, nincs lelakva. Szerintetek milyen áron mehetnek ezek? 2milliora tartják....Köszi

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23959 Dátum: 2015.10.09 13:55:39 »
Hali!
Barátnőm szülei szeretnének Toyota Avensist vásárolni. Kinéztek egyet, amit a család egyik ismerőse árul(nincs fent használtautón, ezért is nem tudom belinkelni) T25 2005 évjáratú kombi lenne 1.8 motorral, ezüst szín(elegant).  Horpadások ill. egyéb nagyobb sérülés semmi nem látszik az autón, km pedig 173ezer benne. Gumik nyári(kb 70 százalékos), gyári alufelnivel. Féktárcsáknak alig van válla, első fékpofák sztm olyan felig lehetnek lekopva, hátsók jobbak.Belseje szép, nincs lelakva. Szerintetek milyen áron mehetnek ezek? 2milliora tartják....Köszi

Az ár megsaccolásában mindig hívd segítségül a mobile.de-t. Rákeresel a paramétereknek megfelelően (ne felejtsd el kipipálni, hogy scheckheftgepflegt!), rászámolod a regadót (ezesetben kb. 105.000 Ft)  és még 100.000 Ft-ot és megkapod a magyarországi reális árat.
Pl.

2 millióért azért legyen közel makulátlan és jól leinformálható az ismeretségen felül is.

Fontos!!
Derítsétek ki, hogy faceliftes változat-e! Ha az, akkor ne is olvass tovább!

Ha viszont még a korábbi szériából van, akkor 3 eset lehetséges:
1. Ette
2. Eszi
3. Hamarosan enni fogja
az olajat.

Az első eset a legjobb, mert vagy gyári fűzött blokk cserével garanciában, vagy valamilyen korábbi költséges (120.000 Ft <) beavatkozással orvosolták a problémát a motor megbontása mellett.
A 2. esetet jó ismerős mellett kideríthetjük és belealkudhatjuk javítást.
A 3. eset csak az első két eset hiányában merül fel, de az előfordulása nem, csak annak ideje kérdéses. A legaprólékosabban karbantartott motoroknál is előjön 200.000 km felett.
Ettől függetlenül egy nagyon szerethető, egyébként problémamentes konstrukció, sokan esküsznek rá a fórumon innen és túl is.

Vigyázat! A sok elégetlen olajtól (CH) hosszabb távon tönkremegy(nnek) a katalizátor(ok), szintén több százezres tétel lehet!
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.09 14:03:59 írta keeper83 »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23960 Dátum: 2015.10.10 18:00:05 »
Hali

 Elszeretném vinni az autót futóműveshez, ugyanis tegnapi nap során este rászaladtam egy elég magas fekvőrendőrre Budapesten. Sebesség nem volt nagy , de ahogy hirtelen észrevettem már késő volt(fékeztem, ami ilyenkor lehet nem a legjobb) és az autó eleje elég csúnyán felbakkant:(  ). Igazából utána hazavezettem kb 120km, de semmi rendellenességet nem vettem észre, de nem ártana azért megnézetni...Ahogy alápillantottam műanyag az alján pl semmi nem szakadt le vagy bármi, egyedül a vontató fül alján vettem észre hogy megkarcolódott, valószínű az ért le, vagy a telók koppanhattak fel, ezt nemtudom...Eger vagy környékéről van itt valaki aki segítene kihez lenne érdemes elvinni vagy lényegtelen, úgyis gépekkel ellenőrzik le?! Ill. az autó alján mi az ami ilyenkor pl sérülhet? Váltó, olajteknő? Köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 18:27:25 írta Laller85 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23961 Dátum: 2015.10.10 21:44:51 »
Hali

 Elszeretném vinni az autót futóműveshez, ugyanis tegnapi nap során este rászaladtam egy elég magas fekvőrendőrre Budapesten. Sebesség nem volt nagy , de ahogy hirtelen észrevettem már késő volt(fékeztem, ami ilyenkor lehet nem a legjobb) és az autó eleje elég csúnyán felbakkant:(  ). Igazából utána hazavezettem kb 120km, de semmi rendellenességet nem vettem észre, de nem ártana azért megnézetni...Ahogy alápillantottam műanyag az alján pl semmi nem szakadt le vagy bármi, egyedül a vontató fül alján vettem észre hogy megkarcolódott, valószínű az ért le, vagy a telók koppanhattak fel, ezt nemtudom...Eger vagy környékéről van itt valaki aki segítene kihez lenne érdemes elvinni vagy lényegtelen, úgyis gépekkel ellenőrzik le?! Ill. az autó alján mi az ami ilyenkor pl sérülhet? Váltó, olajteknő? Köszi előre is!
Ha nem húz félre a kormány, akkor nem valszínű, hogy gond lenne a kormösszekötőkkel, amúgy sem hiszem, hogy ilyenkor azok sérülnének A lengéscsillapítók nagyon jól bírják (nekem 625e km alatt egyetlen egyet kellett csak cserélni) Ha libegősnek érzed ezután az autót, akkor feltétlen nézesd meg! Egyébként a két vizsgálat együtt nem kerül 15e-be.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23962 Dátum: 2015.10.10 21:58:39 »
Hali!
Barátnőm szülei szeretnének Toyota Avensist vásárolni. Kinéztek egyet, amit a család egyik ismerőse árul(nincs fent használtautón, ezért is nem tudom belinkelni) T25 2005 évjáratú kombi lenne 1.8 motorral, ezüst szín(elegant).  Horpadások ill. egyéb nagyobb sérülés semmi nem látszik az autón, km pedig 173ezer benne. Gumik nyári(kb 70 százalékos), gyári alufelnivel. Féktárcsáknak alig van válla, első fékpofák sztm olyan felig lehetnek lekopva, hátsók jobbak.Belseje szép, nincs lelakva. Szerintetek milyen áron mehetnek ezek? 2milliora tartják....Köszi
Koncentráljatok a kormány kopottságára, illetve, hogy nem újra bőrözött-e! Másból nem nagyon lehet a valós km-re következtetni. 178e-nél még a gyári szőnyegnek illene még lennie, aminek a felső rétege már valószínűleg átlyukadt. Ha nincs cserélve/javítva a motor, akkor ebben a korban már fogyasztja az olajat, 1-1,5 litert a 15ezres periódus alatt. Ha nem mennek csak évi 10-15 ezret, akkor szerintem különösebben nem érdemes vele foglalkozni, csak 1-2 ezerenként ránézni a nívópálcára.
Szerintem egy valóban 170ezeres ave megér 2millát, de azért alkudni mindig érdemes. :yes:

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23963 Dátum: 2015.10.10 23:07:01 »
Koncentráljatok a kormány kopottságára, illetve, hogy nem újra bőrözött-e! Másból nem nagyon lehet a valós km-re következtetni. 178e-nél még a gyári szőnyegnek illene még lennie, aminek a felső rétege már valószínűleg átlyukadt. Ha nincs cserélve/javítva a motor, akkor ebben a korban már fogyasztja az olajat, 1-1,5 litert a 15ezres periódus alatt. Ha nem mennek csak évi 10-15 ezret, akkor szerintem különösebben nem érdemes vele foglalkozni, csak 1-2 ezerenként ránézni a nívópálcára.
Szerintem egy valóban 170ezeres ave megér 2millát, de azért alkudni mindig érdemes. :yes:
Ez az autó nem lesz megvásárolva....árából nem szeretnének engedni, sőt még ez lenne az un baráti:) -ill. ma voltunk jobban megnézni, kihuztam a nívót, és lám pontosan az alsó vonáson állt, alatta nemsokkal mar esedékes a jelzés, tehát nem valószínű hogy egy jó gazdáról van szó,aki az ilyenekre odafigyel.Valamint kanyarodáskor csak jobb oldalra vmi nyifogást hallani...fogalmam nincs mi lehet.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23964 Dátum: 2015.10.10 23:12:10 »
Koncentráljatok a kormány kopottságára, illetve, hogy nem újra bőrözött-e! Másból nem nagyon lehet a valós km-re következtetni. 178e-nél még a gyári szőnyegnek illene még lennie, aminek a felső rétege már valószínűleg átlyukadt. Ha nincs cserélve/javítva a motor, akkor ebben a korban már fogyasztja az olajat, 1-1,5 litert a 15ezres periódus alatt. Ha nem mennek csak évi 10-15 ezret, akkor szerintem különösebben nem érdemes vele foglalkozni, csak 1-2 ezerenként ránézni a nívópálcára.
Szerintem egy valóban 170ezeres ave megér 2millát, de azért alkudni mindig érdemes. :yes:
Futóműnek sztm semmi baja, sokat mentem azóta...biztonságért megnézetem, inkabb az zavar hogy mi volt az a nagy koppanás, vagy a teleszkopok vagy a motor alja....Aknára nem sikerült ráállni még..csak amit alákukkantottam.De mint irtam azok a műanyag burkoló elemek sem törtek szét....
Teleszkópok ilyen esetben könnyen felkoppannak?! Jó hogy a lökösnek sem lett semmi baja.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 23:14:28 írta Laller85 »

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23965 Dátum: 2015.10.12 09:23:49 »
Frissen vásárolt 2.0 benzines Avensis Kombiban szeretném lecserélni a szűrőket.
Az üzemanyag szűrővel vagyok gondban, nem látom a motortérben sehol.  :hmmmm:

Létezik, hogy ebben nincs a klasszikus értelemben vett vezetékszűrő, mint más autókban?
Akkor hol van szűrője az üzemanyagnak és azt kell cserélni?  :helpsmilie:


Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23966 Dátum: 2015.10.12 09:46:04 »
Ha T25,akkor a tankban van a szűrő.Nincs külön és nincs rá előírva csere.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23967 Dátum: 2015.10.12 10:00:18 »
Ha T25,akkor a tankban van a szűrő.Nincs külön és nincs rá előírva csere.
T25 a kocsi, akkor nem keresem tovább.

Köszi.

T.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23968 Dátum: 2015.10.12 10:15:59 »
Illetve még egy kérdés  ::)

Gyertyacserénél le kell venni az akkusarut, amikor kiszerelem a trafókat?  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23969 Dátum: 2015.10.12 15:49:43 »
vigyázz, ebbe irídium gyertya kell!
music