Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4237028 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23880 Dátum: 2015.08.26 16:51:43 »
Köszönöm a válaszod! Szervizelés tekintetében tudsz ajánlani esetleg Toyotára specializálódott jó szerelőt Bp-en vagy dél-pest környékén, vagy mindenképp érdemes márkaszervizt látogatni?
Én márkaszervizbe vittem (többnyire az M+F-hez Kecskemétre, vagy Kiskőrösre, illetve a Mayerhez Budakeszire), de azt elsősorban az Eurocare miatt, amire épp az üzemanyag miatti figyelmetlenségem okán sajnos szükség is lett, kicsinálta a nagynyomású benzinpumpát. De ez csak egy bizonyos korig van, szerintem az nálad már nem játszik, szóval nyugodtan vidd el a Charlie Bt-hez, asszem Monoron van, de van saját topikja a fórumon belül a Partnereink részben, ott minden fontosat megtalálsz!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23881 Dátum: 2015.08.26 16:55:02 »
Az eladó is a piktogramra hivatkozott. Viszont több olyan hirdetést is találtam, ahol az ábra be van fotózza és alább meg hirdeti, hogy kikapcsolható - valószínűleg vevőcsalogatónak!? Arra gondoltam, hogy esetleg, a kesztyűtartóban van eldugva a kikapcsoló
Minden Toyotában ugyanott van a kikapcsoló, ahol a linkelt képen is, azaz vagy nagy piros kerek matrica van, és nem kikapcsolható, vagy kis kulcslyuk magyarázó matricával, és akkor igen - nekem volt 2003-as T25 Avensisem, azon nem volt kikapcsolható, a 2008-as Corolla Verson igen, és a 2011-es Yarison is.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23882 Dátum: 2015.08.26 20:06:41 »

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23883 Dátum: 2015.08.26 22:30:19 »
Sziasztok,

Na vegre eljutok oda, hogy megkerdezzem, hogy rancfelvarrott T25-nel a radio/CD lejatszo kijelzojet is vedi ugyanolyan muanyag atlatszo plexi fedlap fele mint ami a digitklima kijelzojet vedi? Nalam sajnos nincs es nem tudom csak hianyzik vagy ott alapbol nem is volt -  de gyanitom kellene lennie mert lathatoan oda illik egy fedlap.



Koszi,
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23884 Dátum: 2015.08.26 22:46:20 »
ez egy kiváló olaj a váltóba. Nekem a 2. töltet van benne és teljesen elégedett vagyok vele.

Koszi az infot :). Motorolajkent is Eneost hasznalok es eddig rosszat nemtok rola mondani gondoltam valtoolaj se lehet rossz de jobb hallani h valakinek tapasztalata is van vele.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23885 Dátum: 2015.08.26 22:58:22 »
Sziasztok,

Na vegre eljutok oda, hogy megkerdezzem, hogy rancfelvarrott T25-nel a radio/CD lejatszo kijelzojet is vedi ugyanolyan muanyag atlatszo plexi fedlap fele mint ami a digitklima kijelzojet vedi? Nalam sajnos nincs es nem tudom csak hianyzik vagy ott alapbol nem is volt -  de gyanitom kellene lennie mert lathatoan oda illik egy fedlap.



Koszi,
Tudtommal nincs és nem is volt.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csoki007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23886 Dátum: 2015.08.26 23:25:24 »
Minden Toyotában ugyanott van a kikapcsoló, ahol a linkelt képen is, azaz vagy nagy piros kerek matrica van, és nem kikapcsolható, vagy kis kulcslyuk magyarázó matricával, és akkor igen - nekem volt 2003-as T25 Avensisem, azon nem volt kikapcsolható, a 2008-as Corolla Verson igen, és a 2011-es Yarison is.

Köszönöm szépen, a válaszokat!

 :cry:

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23887 Dátum: 2015.08.27 09:10:25 »
Én márkaszervizbe vittem (többnyire az M+F-hez Kecskemétre, vagy Kiskőrösre, illetve a Mayerhez Budakeszire), de azt elsősorban az Eurocare miatt, amire épp az üzemanyag miatti figyelmetlenségem okán sajnos szükség is lett, kicsinálta a nagynyomású benzinpumpát. De ez csak egy bizonyos korig van, szerintem az nálad már nem játszik, szóval nyugodtan vidd el a Charlie Bt-hez, asszem Monoron van, de van saját topikja a fórumon belül a Partnereink részben, ott minden fontosat megtalálsz!

Köszi!

Db avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23888 Dátum: 2015.08.28 10:54:06 »
Üdv mindenkinek!Segitsegeteket szeretnem kérni van egy 2004 es 5 ajtós sötét metálkék avensisem es kellene egy hibátlan hátsó lökháritó hozzá elsősorban sötétkék de végső esetben más szin is szóba jöhet csak hibátlan állapotu legyen!
előre is köszönöm
Vagy esetleg bontó cim ahol van!Debreceni vagyok de az örag ezen felét járom azert :-)szóval pestig jó vagyok ha van lökös!

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23889 Dátum: 2015.08.28 11:20:22 »
Üdv mindenkinek!Segitsegeteket szeretnem kérni van egy 2004 es 5 ajtós sötét metálkék avensisem es kellene egy hibátlan hátsó lökháritó hozzá elsősorban sötétkék de végső esetben más szin is szóba jöhet csak hibátlan állapotu legyen!
előre is köszönöm
Vagy esetleg bontó cim ahol van!Debreceni vagyok de az örag ezen felét járom azert :-)szóval pestig jó vagyok ha van lökös!

Hi,

sajnos konkretat nem tudok de pesten akad par japan autobonto ahol szerintem jo esellyel akad is, googlebe beirva toyota autobonto kiad egy csomo talalatot ezert nem akartam idekopizni.
Vagy meg itt nezelodhetsz: http://www.autoalkatresz.hu/auto-toyota/avensis/alkatreszek

Amugy nemtom mekkora a baj? Mikor En egy masik automon akartam cserelni a lokharitot ranezett az autoszerelo es mondta h inkabb ne. Vigyem el egy muanyag hegesztohoz, 2000 hegesztett, 10000ert lefujattam. Az uj lokharito meg lett volna 25 nem szinre fujva. Persze ez csak akkor jatszik ha nem nagy a baj, ha meg hegesztheto.


Udv,
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23890 Dátum: 2015.09.02 11:26:06 »
Sziasztok! Sikerült megvennem a múltkor már említett Avensis sedant (2000cm benzin, 2008.évjárat). Téli kereket szeretnék hozzá venni, mekkora felniméret (osztókör, Et szám, kerékagy-méret) jó rá? Most gyárilag 17-es alufelni van rajta 215/50R17-es nyári gumikkal. A télinek is 17-esnek kell lennie vagy elég a 16-os felni kisebb gumikkal, és ha igen akkor az mekkora méretű kell hogy legyen? Továbbá milyen viszkozitású motorolaj kell bele (ha jól tudom talán 5W-30), hány liter és milyen gyártmányú olaj javasolt bele? Köszi előre is!
Ja, és érdeklődnék, hogy facebook-on esetleg van-e Toyota Avensis magyar csoport vagy klub, mert nem találtam?
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.02 11:27:43 írta baltamas »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23891 Dátum: 2015.09.02 14:41:37 »
Sziasztok! Sikerült megvennem a múltkor már említett Avensis sedant (2000cm benzin, 2008.évjárat). Téli kereket szeretnék hozzá venni, mekkora felniméret (osztókör, Et szám, kerékagy-méret) jó rá? Most gyárilag 17-es alufelni van rajta 215/50R17-es nyári gumikkal. A télinek is 17-esnek kell lennie vagy elég a 16-os felni kisebb gumikkal, és ha igen akkor az mekkora méretű kell hogy legyen? Továbbá milyen viszkozitású motorolaj kell bele (ha jól tudom talán 5W-30), hány liter és milyen gyártmányú olaj javasolt bele? Köszi előre is!
Ja, és érdeklődnék, hogy facebook-on esetleg van-e Toyota Avensis magyar csoport vagy klub, mert nem találtam?

Szia  :hug:

Gratula az autóhoz!

Ahogy tudom, jó rá a 16-os felni is (nekem is az van a facelift elötti 1.8 benzinesen), a mérete 205/55 R16.

Jól mondod, 5W30 kell bele. Èn Eneost, LM-et és Castrolt javaslok.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23892 Dátum: 2015.09.02 15:13:04 »
Sziasztok! Sikerült megvennem a múltkor már említett Avensis sedant (2000cm benzin, 2008.évjárat). Téli kereket szeretnék hozzá venni, mekkora felniméret (osztókör, Et szám, kerékagy-méret) jó rá? Most gyárilag 17-es alufelni van rajta 215/50R17-es nyári gumikkal. A télinek is 17-esnek kell lennie vagy elég a 16-os felni kisebb gumikkal, és ha igen akkor az mekkora méretű kell hogy legyen? Továbbá milyen viszkozitású motorolaj kell bele (ha jól tudom talán 5W-30), hány liter és milyen gyártmányú olaj javasolt bele? Köszi előre is!
Ja, és érdeklődnék, hogy facebook-on esetleg van-e Toyota Avensis magyar csoport vagy klub, mert nem találtam?
Szia!

Szintén grat az autóhoz.
A 16-os kerék természetesen jó rá, annak gyári mérete 6,5x16, 5x100, KF54, ET 45. A 16-os gumi méret pedig az, amit Matthew90 is írt.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23893 Dátum: 2015.09.02 16:44:19 »
Matthew90 és András1980!

Köszi a gyors válaszotokat. Még nem tudom, hogy 16-os vagy 17-es kerekek lesznek télire, attól függ, hogy melyikhez tudok hozzájutni használtan jó állapotúhoz. Bár kaptam az autóhoz egy 17-es Bridgestone Blizak téligumi garnitúrát felni nélkül, de az 2007-es gyártási évű. Szerkezetileg jónak tűnik és a futófelülete is közepes, nem tudom, hogy ennyi idősen lehet-e még használni ezeket. Szerintetek lehet? Ha igen, akkor csak felnit kellene venni, ami költséghatékonyabb lenne, ami nem mindegy. Nem tudom, hogy 17-esben van-e egyáltalán lemezfelni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23894 Dátum: 2015.09.02 20:14:37 »
Jól mondod, 5W30 kell bele. Èn Eneost, LM-et és Castrolt javaslok.  :flowers:
Az első kettő oké, de a Castrol helyett inkább Mobil1-et.
music