Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4277114 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23115 Dátum: 2015.03.24 14:26:45 »
Yatour van most de nem szól jól, és azt mondta egy szerelő, hogy a fejegység gyengesége miatt van. Ezért gondoltam a cserére. Mit értünk drága alatt? Tudtok olyat ami biztosan jól működik? Köszi

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23116 Dátum: 2015.03.24 14:39:52 »
Yatour van most de nem szól jól, és azt mondta egy szerelő, hogy a fejegység gyengesége miatt van. Ezért gondoltam a cserére. Mit értünk drága alatt? Tudtok olyat ami biztosan jól működik? Köszi

Nekem is Yatourom van kb egy éve, és hibátlanul szól.  :yes:

Nehogy vegyél egy másikat aztán kiderüljön, hogy a fejegység a hibás!  :nono:  :no:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23117 Dátum: 2015.03.24 15:25:56 »
Igen, Matthew-nak igaza van.  :yes:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23118 Dátum: 2015.03.24 15:42:44 »
Akár... :)
Az egyik valami csúszásgátlós a másik az olcsóbb pedig nem csúszásgátlós.

Bakker és tényleg, de vak vagyok  :whistling:
csomagtér betét; hátsó; POLCAR; LB; ezzel: csúszásgátló szőnyeggel; minőség:PJ;
csomagtér betét; hátsó; LB; csúszásgátló szőnyeg nélkül; minőség:P;

HiFi témához, anno szereztem a Hondába az Alpine IDA-X200 fejegységhez egy iPhone fullspeed kábelt (sima USB-vel direkt úgy van megoldva, hogy számonként 1x beszaggat a zene és vedd meg a fullspeed kábelt hozzá), kellene a Toyotához is egy ilyen iPhone átjátszó kábel amit valahová be lehet dugni a gyári cuccba.
Ahogy néztem 2-3 félét találtam, van valakinek tapasztalata, melyik a tuti jó?

Ezeket találtam eddig:
Verzio1
Verzio2
Verzio3

Most nézem közben amit írtok ez a Yatour cucc erre is egy ugyanilyen eszközt hoz ki, bár gondolom itt vmi hifiről van szó (fejegység) nem pedig ilyen átalakítóról, de megtaláltam ezt a márkát is olyan áron van mint az első linkemen lévő (~16k).

Vélemények, tapasztalatok?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23119 Dátum: 2015.03.25 14:38:40 »
Tegnap megérkezett a wifis OBDII olvasóm, kipróbáltam, jól működik. AppStore-ban megvettem a DashCommand programot hozzá, teljes verzióban, végtelen idejű frissítési jogosultsággal 9,99EUR volt.
A program nagyon jó, informatív - már, amit az ECU közöl vele -, de sajna az én iPhone 4S-em 3.5"-os kijelzője nagyon kicsi ehhez. Tablet kellene hozzá, pl. egy iPad mini Retina (8")...  :roll: A szélvédőre erősített tartóból egérmozi, át fogom rakni a kormányra a telefont, ehhez is vettem egy 400Ft-os kis tartót.

Az érdekes inkább az, hogy a fogyasztást figyelve, a program rendre 0,5-1 literrel kevesebbet ír ki pillanatnyi fogyasztásra, mint, amit a fed. comp. kijelez. Olyan értékeket, amiket tavaly nyáron is olvastam: 105km/h-nál 5,2-5,5 literes pillanatnyi fogyasztás, illetve 5,8-5,9-es átlag. Ezeket hiányolom a fed.comp. adataiból is és nem igazán tudom, mi az oka az eltérésnek.

Megnéztem a hibakódokat is, az eredmény 0. A katalizátor és a lambdák ellenőrzése is lefutott, hibát nem talált. Ennek nagyon örültem.  :taps:

Tetszik a programban, hogy megadhatom nagyon részletesen az autóm pontos jellemzőit (pl. homlokfelület nagysága, menetkész tömeg, váltó áttételek, sebességmutató korrekciója, min-max használt fordulatszám, váltási figyelmeztetés, stb), amik egy része segítségével tovább lehet finomítani a figyelt jellemzőket az számítási algoritmusokban. Apróságok, de érdekesek.

Ingyen letölthetők különböző egyéni dashboardok (műszerfal a kijelzett, egyénileg összerakott kijelző típusokkal), köztük pl. Subaru BRZ/GT86, Lexus LFA, sok-sok Acura, Ford, GMC, stb...Persze, ha ezek nem tetszenek, én magam is összerakhatok egymás után több gauge-okból álló oldalt is. Akinek ismerős a Torque Pro az Andorid platformon, az szeretni fogja ezt a DashCommand-et is, mert nagyon hasonló hozzá a személyre szabhatóság. Tetszik, hogy van benne külön Data Grid oldal, ahová minden mutató és csicsa nélkül kizárólag csak azokat az általunk konfigurált adatokat írja ki egymás alá, amire szükségünk van és előtte beállítottunk.
A Performance menüben gyorsulásokat, motorerőt, váltásjelző villanókat mutat, ezt én nem igen fogom használni.
Gyorsulásmérő eredmény rajzol ki 4 irányban síkbeli mozgással, de van benne dőlés mérő is, pontosabban, a telefon gyorsulásmérőjének adatait jelzi ki. Jópofa.  :)

A Race Track menü is vagány lehet bizonyos esetben: ha a mobilnet is be van kapcsolva, akkor ezzel a race track funkcióval a szoftver segítségül hívja a Google térképének műholdas nézetét és azon mutatja az autó által megtett távokat, folyamatos színskálával jelezvén a gyorsítás, fékezés és konstans sebességgel történő vezetést. Időt mér, stb...

A program stabil, nekem még nem fagyott, lépett ki egyszer sem. Külön tetszik, hogy rendszeresek a PID-frissítések, amik az egyes konkrét típusok (pl. hibridek) jellemzőit tartalmazzák specifikusan.

Röviden összefoglalva, ismerkedek a programmal és gyűjtöm a pénzt egy iPadre.  :roll:  :lol:

Íme pár screenshot:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23120 Dátum: 2015.03.25 14:42:28 »
sziasztok,

multkor érdeklődtem itt olajjal kapcsolatban, hogy milyen lenne megfelelő az autómba. Igazából egy Toyota Avensis 1.6vvti-ről 2007 van szó. Sok hidegindítással évi max 15.000km, tehát inkább az 1 év utáni periódus a döntő nálam az olajcserénél, aminek most jött el újra az ideje.

Eddig Aral Hightronic 5w40 volt benne, amit az Olajdepo-ban ajánlottak az autóhoz, és a gép is ezt írta, hogy ilyen típus való bele. De multkor itt 5w30-at mondtatok ugyan úgy full szintetikus olajból. Mi a véleményetek melyiket lenne optimális beletenni? Illetve fontos a viszkozitáson kívül egyéb tényezők figyelembe vétele is? Mire kell figyelni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23121 Dátum: 2015.03.27 10:48:00 »
T22-es Avensishez van valakinek technikai adatlapja, amiben fel van tüntetve a váltótípusok végáttétele, a homlokfelület nagysága (m2), a Cw légellenállási együttható?  :?:

@madle: Ha elégedett voltál az Arallal, akkor nem szükséges váltanod. Elvileg 5W-30 kellene bele gyárilag, de az 5W-40 sem teszi tönkre. Használhatod nyugodtan.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23122 Dátum: 2015.03.27 13:08:22 »
Tudnátok segíteni,hogy a T25 1.8 Wagon hátsó felnihez mekkora,illetve milyen méretű tehermentesítő,központosító gyűrű kell? a bal hátsó hiányzik és most vettem észre,mikor tettem vissza a nyári kerekeket. A többi megvan,csak az az egy hiányzik. 16"-os Enzo felnihez.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23123 Dátum: 2015.03.27 14:12:26 »
Tudnátok segíteni,hogy a T25 1.8 Wagon hátsó felnihez mekkora,illetve milyen méretű tehermentesítő,központosító gyűrű kell? a bal hátsó hiányzik és most vettem észre,mikor tettem vissza a nyári kerekeket. A többi megvan,csak az az egy hiányzik. 16"-os Enzo felnihez.
54,1mm-es kell hozzá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23124 Dátum: 2015.03.27 14:22:53 »
És mekkora méretről 73,1?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23125 Dátum: 2015.03.27 14:27:01 »
És mekkora méretről 73,1?
Hát, az a felnitől függ, le kell tolómérővel mérni.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23126 Dátum: 2015.03.27 16:37:36 »
Tegnap megérkezett a wifis OBDII olvasóm, kipróbáltam, jól működik. AppStore-ban megvettem a DashCommand programot hozzá, teljes verzióban, végtelen idejű frissítési jogosultsággal 9,99EUR volt.
A program nagyon jó, informatív - már, amit az ECU közöl vele -, de sajna az én iPhone 4S-em 3.5"-os kijelzője nagyon kicsi ehhez. Tablet kellene hozzá, pl. egy iPad mini Retina (8")...  :roll: A szélvédőre erősített tartóból egérmozi, át fogom rakni a kormányra a telefont, ehhez is vettem egy 400Ft-os kis tartót.

Az érdekes inkább az, hogy a fogyasztást figyelve, a program rendre 0,5-1 literrel kevesebbet ír ki pillanatnyi fogyasztásra, mint, amit a fed. comp. kijelez. Olyan értékeket, amiket tavaly nyáron is olvastam: 105km/h-nál 5,2-5,5 literes pillanatnyi fogyasztás, illetve 5,8-5,9-es átlag. Ezeket hiányolom a fed.comp. adataiból is és nem igazán tudom, mi az oka az eltérésnek.

Megnéztem a hibakódokat is, az eredmény 0. A katalizátor és a lambdák ellenőrzése is lefutott, hibát nem talált. Ennek nagyon örültem.  :taps:

Tetszik a programban, hogy megadhatom nagyon részletesen az autóm pontos jellemzőit (pl. homlokfelület nagysága, menetkész tömeg, váltó áttételek, sebességmutató korrekciója, min-max használt fordulatszám, váltási figyelmeztetés, stb), amik egy része segítségével tovább lehet finomítani a figyelt jellemzőket az számítási algoritmusokban. Apróságok, de érdekesek.

Ingyen letölthetők különböző egyéni dashboardok (műszerfal a kijelzett, egyénileg összerakott kijelző típusokkal), köztük pl. Subaru BRZ/GT86, Lexus LFA, sok-sok Acura, Ford, GMC, stb...Persze, ha ezek nem tetszenek, én magam is összerakhatok egymás után több gauge-okból álló oldalt is. Akinek ismerős a Torque Pro az Andorid platformon, az szeretni fogja ezt a DashCommand-et is, mert nagyon hasonló hozzá a személyre szabhatóság. Tetszik, hogy van benne külön Data Grid oldal, ahová minden mutató és csicsa nélkül kizárólag csak azokat az általunk konfigurált adatokat írja ki egymás alá, amire szükségünk van és előtte beállítottunk.
A Performance menüben gyorsulásokat, motorerőt, váltásjelző villanókat mutat, ezt én nem igen fogom használni.
Gyorsulásmérő eredmény rajzol ki 4 irányban síkbeli mozgással, de van benne dőlés mérő is, pontosabban, a telefon gyorsulásmérőjének adatait jelzi ki. Jópofa.  :)

A Race Track menü is vagány lehet bizonyos esetben: ha a mobilnet is be van kapcsolva, akkor ezzel a race track funkcióval a szoftver segítségül hívja a Google térképének műholdas nézetét és azon mutatja az autó által megtett távokat, folyamatos színskálával jelezvén a gyorsítás, fékezés és konstans sebességgel történő vezetést. Időt mér, stb...

A program stabil, nekem még nem fagyott, lépett ki egyszer sem. Külön tetszik, hogy rendszeresek a PID-frissítések, amik az egyes konkrét típusok (pl. hibridek) jellemzőit tartalmazzák specifikusan.

Röviden összefoglalva, ismerkedek a programmal és gyűjtöm a pénzt egy iPadre.  :roll:  :lol:

Íme pár screenshot:


Mi ennek a ketyerének a neve? Én amúgy bluetooth-on kommunikálót nézegettem.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23127 Dátum: 2015.03.27 17:58:31 »
54,1mm-es kell hozzá.

Sajnos nincs tolómérőm,de mérőszalaggal megpróbáltam 6cm,akkor 60,1 lehet ugye?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23128 Dátum: 2015.03.27 18:05:37 »
Tegnap voltam Kecskeméten a Fell-ser kft. -nél kormánybőrözésen. Megcsináltattam a kormányt és egyúttal a váltógombot,valamint a váltószoknyát is. Körülbelül 3.5 óra hossza volt a mutatvány,de szerintem tökéletes a munka. Bátran ajánlom őket mindenkinek.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #23129 Dátum: 2015.03.27 18:06:14 »
+1