Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4237678 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21345 Dátum: 2014.07.29 21:05:45 »
Már megint hülyeségeket írsz, már ne haragudj.  :wacko: A benzines esetében jóval alacsonyabb indítóáram kell, mint a dízelnél. Nálunk az autó gyakran jár úgy, hogy csak pénteken délután van beindítva, megyünk 50km-t és majd csak következő pénteken indítjuk be újra. Nincs az aksi töltőn a köztes időben. Sem télen, sem most, nyáron nincs gond vele. EZ AZ, amit egy dízel nem díjaz, az dízel aksija hamarabb megy tönkre, mert a dízel motort jóval nagyobb indítóáram kelti életre. Hiába nagyobb az aksi teljesítménye, hamarabb merül le az állásban, pontosabban, hamarabb fingik ki, ha állás után indítania kell.

Ha nem cseréli le benzinesre, de továbbra is a szülei használják rövid városi utakra, akkor néhány tízezer km alatt bekokszolódik, dugul a nagynyomású rendszere és sorra jönnek elő a dízelspecifikus gondjai az autónak!  :excl:

A többit lablac tökéletesen leírta (hogy miért baromi racionális döntés a benzines és ezen belül a Jazz)...  :hug:
Lecserélte az aksit 6 évig megint nincs vele gondja :D
Az én autóm 7,5 éves és pöcre indit a gyári aksi, télen nyáron. Mi se használjuk minden nap (ami fix a feleségem 2x5km-re megy hetente, én meg időnként vidékre hosszabb utra.
Aggodalmadat megértem, de még igy is irracionálisnak tartom a cserét, leírtam pénzügyileg miért :D
Szóval elsősorban szubjektiv indokokkal lehet megmagyarázni a cserét.
Egyébként  szubjektive én személy szerint nagyon szerettem a Jazzt :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21346 Dátum: 2014.07.29 21:32:07 »
Lecserélte az aksit 6 évig megint nincs vele gondja :D
Az én autóm 7,5 éves és pöcre indit a gyári aksi, télen nyáron. Mi se használjuk minden nap (ami fix a feleségem 2x5km-re megy hetente, én meg időnként vidékre hosszabb utra.
Aggodalmadat megértem, de még igy is irracionálisnak tartom a cserét, leírtam pénzügyileg miért :D
Szóval elsősorban szubjektiv indokokkal lehet megmagyarázni a cserét.
Egyébként  szubjektive én személy szerint nagyon szerettem a Jazzt :yes:
Neked szubjektív, kb mindenki másnak objektív...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21347 Dátum: 2014.07.29 21:52:33 »

Szeretjük a változást, az újat még ha kihivás is  :hug:

Ez mondjuk igaz. Én ezért váltottam végülis Mazda3-ra :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21348 Dátum: 2014.07.29 21:56:24 »
Így is fel lehet fogni ;)
Szerintem meg racionálisabb megtartani a bevált 1 milliós autót mint eladni és venni egy 1,5 milliósat (Jazz, Corolla) (ami még nem is biztos hogy tuttira beválik) (+átirás,egyebek)
Most írta és én is tudom hogy Zalaegerszeg nem egy zsufolt város, elférni nagy autóval is, a bevásárláskor meg úgy is párhuzamosan  parkol az ember/asszony ;)
Az én feleségem hallani sem akar kisautóról, csak nagyot akar, ha rajta múlna terepjáró venne :D Csak mi gondoljuk, hogy nem szeretik a nők a nagyautót.
A diesel fogyasztása mennyi volt a dieselnek városban, rövid utakon, 6 liter? A Jazzé simán lehet 7l rövid utakon (télen 8l)
 Ja elromlik  valami dieselspecifikus dolog? Fél milliót megsporot, ha nem cserélt volna autót.
Nem számolgattam...olyan 7 - 7,5 liter körül. Inkább 7.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21349 Dátum: 2014.07.29 23:05:20 »
nem volt hülyeség eladni, egyetértek a döntésetekkel. és lehet másik kocsit venni végre  :devil: :whistling:

de van ám abban igazság, amit öregpít mond, hogy ti. a puszta autócsere is elég vaskos költségekkel jár.

 ha a kétliteres dízel ave elment hétféllel egerszegen, akkor mondjuk egy honda jazz simán megáll ugyanannyiban. meg egyébként is ki nem xarja le a fogyasztást öregpíten kívül egy olyan autóban, amivel heti 100 km-t mennek?  :ph34r:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21350 Dátum: 2014.07.30 06:46:04 »
A benzines esetében jóval alacsonyabb indítóáram kell, mint a dízelnél. Nálunk az autó gyakran jár úgy, hogy csak pénteken délután van beindítva, megyünk 50km-t és majd csak következő pénteken indítjuk be újra. Nincs az aksi töltőn a köztes időben. Sem télen, sem most, nyáron nincs gond vele. EZ AZ, amit egy dízel nem díjaz, az dízel aksija hamarabb megy tönkre, mert a dízel motort jóval nagyobb indítóáram kelti életre. Hiába nagyobb az aksi teljesítménye, hamarabb merül le az állásban, pontosabban, hamarabb fingik ki, ha állás után indítania kell.
Nálunk a benzines akksija hamarabb megadta magát. Egyszerűen nem bírta a téli, rövid utakat (lámpa, fűtés, ablaktörlő stb). Csere után egy mérettel nagyobbat tettem bele, de egy idő után azt is töltögetni kellett, ha túl sok volt a rövid út vagy több napot állt hidegben.
Az Avensisét sosem töltögettem, az egyszerűen kimúlt 6 évesen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21351 Dátum: 2014.07.30 10:15:59 »
Egy ráncfelvarrt T22 D-4D kombi használt teszt . Természetesen nem Sol, ahogy a cikkben írják, külföldről lett behozva, mert van benne első szélvédő fűtés gomb is (a belseje pedig az itthoni kifutó szériából való - kékes kárpit + alu betét + telibe fújt első és hátsó lökős+oldalsó díszlécek)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21352 Dátum: 2014.07.30 10:20:06 »
Egy ráncfelvarrt T22 D-4D kombi használt teszt . Természetesen nem Sol, ahogy a cikkben írják, külföldről lett behozva, mert van benne első szélvédő fűtés gomb is (a belseje pedig az itthoni kifutó szériából való - kékes kárpit + alu betét + telibe fújt első és hátsó lökős+oldalsó díszlécek)
Xtrem pajti, ez szerintem dehogynem SOL, de az utolsó évjáratos. A 2002-2003-as utolsó darabokban már nem volt (mű)fabetét, hanem "kipofozták" Style stílusú, de SOL extrázottságúvá.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21353 Dátum: 2014.07.30 10:21:30 »
Nálunk a benzines akksija hamarabb megadta magát. Egyszerűen nem bírta a téli, rövid utakat (lámpa, fűtés, ablaktörlő stb). Csere után egy mérettel nagyobbat tettem bele, de egy idő után azt is töltögetni kellett, ha túl sok volt a rövid út vagy több napot állt hidegben.
Az Avensisét sosem töltögettem, az egyszerűen kimúlt 6 évesen.
Szerintem ezzel csak szerencséd volt. Nekem az összes eddigi tapasztalatom azt mutatja (több gyártmányt is ideértve), hogy a dízelek aksija nem bír annyit, mint a benzineseké.  :surrender: Ez kb fél-1 tucat autó merítése a közvetlen környezetemben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21354 Dátum: 2014.07.30 10:31:48 »
Xtrem pajti, ez szerintem dehogynem SOL, de az utolsó évjáratos. A 2002-2003-as utolsó darabokban már nem volt (mű)fabetét, hanem "kipofozták" Style stílusú, de SOL extrázottságúvá.  :yes:

Mondjuk úgy, hogy a piac nagyon felhígult a sok behozott külföldi példánnyal.  ;)
Itt egy itthon forgalmazott kifutó modell tesztje (csak ebben volt alu betét és olyan kékes szövetkárpit), mellette forgalmazták még a Sol-t is. Illetve csakis a kifutó szériához járt alu küszöbdíszléc, az elsőkön "Avensis" felirattal:


Lehet Olaszoknál a kifutót hívhatták Sol-nak, de itthon biztosan nem.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21355 Dátum: 2014.07.30 10:42:36 »
Illetve kimaradt, hogy az itthon forgalmazott kifutó modellekben nem volt első szélvédő fűtés, ezért (is) nem nevezhető Sol felszereltségnek.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21356 Dátum: 2014.07.30 10:50:21 »
Én a németpiacra szánt modellekre gondoltam.  ;) Úgyis azokból jön be mostanság a legtöbb... ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21357 Dátum: 2014.07.30 11:37:44 »
nem volt hülyeség eladni, egyetértek a döntésetekkel. és lehet másik kocsit venni végre  :devil: :whistling:

de van ám abban igazság, amit öregpít mond, hogy ti. a puszta autócsere is elég vaskos költségekkel jár.

 ha a kétliteres dízel ave elment hétféllel egerszegen, akkor mondjuk egy honda jazz simán megáll ugyanannyiban. meg egyébként is ki nem xarja le a fogyasztást öregpíten kívül egy olyan autóban, amivel heti 100 km-t mennek?  :ph34r:
Na emögött rejlik a nem racionális vágy a cserére ;)  [rohog]
Lehet, hogy kéne vennem egy benzines autót, mert ti azt mondjátok , hogy manapság hasonló a benzinesek fogyasztása mint a dieseleké :hmmmm: Bár nekem az elmúlt 30 év alatt csak rossz tapasztalatom volt: a benzinesek pofátlanul sokkkal többet ittak mint a gyári adatok, a dieselesek meg inkább kevesebbet.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.30 11:44:24 írta OldPiet »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21358 Dátum: 2014.07.30 13:54:37 »
Na emögött rejlik a nem racionális vágy a cserére ;)  [rohog]
Lehet, hogy kéne vennem egy benzines autót, mert ti azt mondjátok , hogy manapság hasonló a benzinesek fogyasztása mint a dieseleké :hmmmm: Bár nekem az elmúlt 30 év alatt csak rossz tapasztalatom volt: a benzinesek pofátlanul sokkkal többet ittak mint a gyári adatok, a dieselesek meg inkább kevesebbet.
Fogyasztásával abszolút elégedettek voltunk. Csak míg mondjuk a Yaris/Jazz vagy akár a 4A-FE Ave-nk kb 2 km alatt bemelegedett ezen még csak meg sem mozdult a mutató. Pedig dízelhez képest szerintem nagyon gyorsan melegedett. Tény és való,kicsit bánom,pláne hogy mentem volna vele Erdélybe,de ez van. A vételárával már nem én rendelkezem.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21359 Dátum: 2014.07.30 15:18:57 »
Fogyasztásával abszolút elégedettek voltunk. Csak míg mondjuk a Yaris/Jazz vagy akár a 4A-FE Ave-nk kb 2 km alatt bemelegedett ezen még csak meg sem mozdult a mutató. Pedig dízelhez képest szerintem nagyon gyorsan melegedett. Tény és való,kicsit bánom,pláne hogy mentem volna vele Erdélybe,de ez van. A vételárával már nem én rendelkezem.
Nézd a jó oldalát:Nem melegedett be, így kisebb volt a hővesztesség, ezért még a városban is keveset fogyaszt :sorcerer: