Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4288683 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17805 Dátum: 2013.11.23 12:07:55 »
Üdv!

Próbálom a helyzetedbe képzelni magam  :hmmmm:
Tudom, hogy nem könnyű reálisan szemlélődni annak, aki éppen benne van.
Ha bevált a Mazda, nem adnám el. Szinte biztos, ahogy írják a többiek is, hogy nem kevés bukta lesz belőle, százezrek.
Másik autó meg zsákbamacska, ha Toyota is, és bocs, hogy ezt mondom, de üzletben nincs barátság. Ha olyan van, nem valószínű, hogy elmondanák. De tévedjek ebben, az volna a jó  :flowers:
A nőknek meg jó a megérzésük az ilyen dolgokban is, az a tapasztalatom  :otlet:

Ha nekem volna annyi pénzem erre, akkor most komolyan elgondolkodnék rajta, hogy megveszem Tőled, nekem nagyon tetszik  :yes:
Mióta megvetted, nézem az úton az ilyen gépeket  :yes:
De most éppen nincsen erre való, ezt nagyon sajnálom  :(

Teljesen egyetértek.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17806 Dátum: 2013.11.23 12:08:43 »
eddig nagyon bevált,megszerettem.
fogyasztása is finom. helykinálat bőséges.
az ave pedig nem kérdés,nem zsákbamacska.

Ha nem zsákbamacska, annak nagyon örülök  :yes:
Amit a Mazdáról írtál most is, nekem az egyértelmű, hogy ennél maradnék. Bevált, szerethető, jól fogyaszt. Feleségednek is tetszik, és akár három gyerekkel is jól el lehet férni benne. Szerintem inkább ez, mint hogy eladd, akkor jön a hercehurca, alkudozások, idegeskedés, nem kevés veszteség.

A másik, meg hogy lesz egy Avensised, amire régóta vágyakozol.  Kisebb hellyel, és esetleg majd többször szóba jöhet, hogy miben volt jobb a Mazda.
A kérdés, hogy megéri-e? Nekem nem érné meg, de biztos a kor teszi  ;)

Kívánom, hogy jól tudjatok dönteni: ahogy Nektek a legjobb  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 12:10:24 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17807 Dátum: 2013.11.23 12:12:38 »
Teljesen egyetértek.
Neked talán hasonló Avensised van, mint amiről Robi most gondolkodik  ;)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17808 Dátum: 2013.11.23 12:19:31 »
Robi!

Azt az Ave-t, ha nem te akarod megvenni, akkor egy két napon belül elviszik annyi pénzért, ezt tudnond kell. Nagyon jó áron kínálták neked.
Én amellett döntenék. Tök jól felszerelt, rendkívül jó állapotú, megkímélt (szinte alig használt), jó áron van, mindig ilyen autóra vágytál, közelben van, ismerőstől veszed... Mi kell még??? Mint a mesében, nem?


« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 12:23:09 írta András1980 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17809 Dátum: 2013.11.23 12:22:38 »
Neked talán hasonló Avensised van, mint amiről Robi most gondolkodik  ;)

sghu77 aláírásában 2002-es 2.0 dízel van. Az még T22-es Ave.
Ha ez így van, akkor két különböző típus.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17810 Dátum: 2013.11.23 12:41:44 »
Ha nem zsákbamacska, annak nagyon örülök  :yes:
Amit a Mazdáról írtál most is, nekem az egyértelmű, hogy ennél maradnék. Bevált, szerethető, jól fogyaszt. Feleségednek is tetszik, és akár három gyerekkel is jól el lehet férni benne. Szerintem inkább ez, mint hogy eladd, akkor jön a hercehurca, alkudozások, idegeskedés, nem kevés veszteség.

A másik, meg hogy lesz egy Avensised, amire régóta vágyakozol.  Kisebb hellyel, és esetleg majd többször szóba jöhet, hogy miben volt jobb a Mazda.
A kérdés, hogy megéri-e? Nekem nem érné meg, de biztos a kor teszi  ;)

Kívánom, hogy jól tudjatok dönteni: ahogy Nektek a legjobb  :flowers:
próbálom reálisan nézni a dolgot.
max.igazad van.
tolóajtó és a magas ülés isteni,hiányolnám.
alkudozástól én is tartok. az ave ára fix, 2,3. ha ma azt mondanám,h nem kell,rácsapnának ketten is az utcánkból.
néztem az ötös mazdákat,van fent egy komolytalan hirdetés 1.9m-ért,olyan zöld,m az enyém.
összevissza ixelgette a felszereltséget, 185e km.
következő 2m,ma feldobom én is annyiért,ha nem érdeklödnek 7végén,akkor 7fön leviszem az árat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17811 Dátum: 2013.11.23 12:43:41 »
Robi!

Azt az Ave-t, ha nem te akarod megvenni, akkor egy két napon belül elviszik annyi pénzért, ezt tudnond kell. Nagyon jó áron kínálták neked.
Én amellett döntenék. Tök jól felszerelt, rendkívül jó állapotú, megkímélt (szinte alig használt), jó áron van, mindig ilyen autóra vágytál, közelben van, ismerőstől veszed... Mi kell még??? Mint a mesében, nem?
hogyne akarnám,csak lehet,h nem tudom.
ill.tudnám,de nem bukhatok sok pénzt,m a kertesház projekt is a nyakunkon van,1-2hónapot csúszik,de alakul az is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17812 Dátum: 2013.11.23 13:21:53 »
próbálom reálisan nézni a dolgot.
max.igazad van.
tolóajtó és a magas ülés isteni,hiányolnám.
alkudozástól én is tartok. az ave ára fix, 2,3. ha ma azt mondanám,h nem kell,rácsapnának ketten is az utcánkból.
néztem az ötös mazdákat,van fent egy komolytalan hirdetés 1.9m-ért,olyan zöld,m az enyém.
összevissza ixelgette a felszereltséget, 185e km.
következő 2m,ma feldobom én is annyiért,ha nem érdeklödnek 7végén,akkor 7fön leviszem az árat.

Ahhoz képest, hogy nincs pénz, elég soknak van pont arrafelé   :wacko: Hadd vigyék - könnyen beszélek, de ezt gondolom. Majd cserélhetik a hétéves gumikat egyből  :excl: Neked meg megmarad a jó autód, a nyugalom, a pénz, a békesség. Meg több idő a családra.

hogyne akarnám,csak lehet,h nem tudom.
ill.tudnám,de nem bukhatok sok pénzt,m a kertesház projekt is a nyakunkon van,1-2hónapot csúszik,de alakul az is.

Ez az, amikor az ember a családjáért ad fel egy-két álmot. Közben nem, de utólag nagyon jó érzés  :yes: :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 13:27:11 írta vd1234 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17813 Dátum: 2013.11.23 13:30:52 »
Ahhoz képest, hogy nincs pénz, elég soknak van pont arrafelé   :wacko: Hadd vigyék - könnyen beszélek, de ezt gondolom. Majd cserélhetik a hétéves gumikat egyből  :excl: Neked meg megmarad a jó autód, a nyugalom, a pénz, a békesség. Meg több idő a családra.

Ez is teljesen érthető.
De azért remélem, hogy Robinál nem egy garnitúra gumi fogja eldönteni a kérdést.  :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17814 Dátum: 2013.11.23 13:36:10 »
Ez is teljesen érthető.
De azért remélem, hogy Robinál nem egy garnitúra gumi fogja eldönteni a kérdést.  :)
Én sem azért írtam.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17815 Dátum: 2013.11.23 13:45:33 »
hogyne akarnám,csak lehet,h nem tudom.
ill.tudnám,de nem bukhatok sok pénzt,m a kertesház projekt is a nyakunkon van,1-2hónapot csúszik,de alakul az is.
hát én több eladó mazda5-öt is látok 2m alatt...
szerintem tartsd meg a mazdát. egy-két év múlva meglátod, hogy érdemes-e váltani...nem ér meg fél milkó pluszt az ave a mostani helyzetben, ha jól értem, van-lesz helye a pénznek máshol

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17816 Dátum: 2013.11.23 13:46:01 »
Én sem azért írtam.

Látom.  :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17817 Dátum: 2013.11.23 13:55:44 »
hát én több eladó mazda5-öt is látok 2m alatt...
szerintem tartsd meg a mazdát. egy-két év múlva meglátod, hogy érdemes-e váltani...nem ér meg fél milkó pluszt az ave a mostani helyzetben, ha jól értem, van-lesz helye a pénznek máshol
ja,én is láttam.
de én beixeltem a normál állapotot,magyar érv.forgalmit,tempomat,megnéztem a futott kmt,enyémhez van téli + kopottas nyári szett.
végig szakszervizes.
bedobom 2millára,majd meglátjuk mi lesz.
egy próbát megér,meglátjuk. a lelkem nyugodt marad,ha nem kel el a mazda,de megpróbálni meglehet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17818 Dátum: 2013.11.23 13:56:11 »
Sziasztok,

sok okosságot tanultam már ezen a fórumon, most egy újabb problémát szeretnék megosztani és kérdést feltenni.
2004-es D4D Avensis.
A fűtés rendszer csak hideg levegőt fúj.
Egyik ismerősöm önteszt végrehajtásakor kiolvasta a légkondi/fűtés kezelőpaneljén a következő két hibakódot:
41
46
Tudja valaki, hogy ez mit jelent esetleg, illetve neten hol lehet ennek utánanézni?

Előre is köszönöm!

Üdv!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17819 Dátum: 2013.11.23 13:58:22 »
Sziasztok,

sok okosságot tanultam már ezen a fórumon, most egy újabb problémát szeretnék megosztani és kérdést feltenni.
2004-es D4D Avensis.
A fűtés rendszer csak hideg levegőt fúj.
Egyik ismerősöm önteszt végrehajtásakor kiolvasta a légkondi/fűtés kezelőpaneljén a következő két hibakódot:
41
46
Tudja valaki, hogy ez mit jelent esetleg, illetve neten hol lehet ennek utánanézni?

Előre is köszönöm!

Üdv!

Nézz körül itt, hátha megleled.
http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html