Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4237946 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17760 Dátum: 2013.11.22 10:07:42 »
Én talán abban hibáztam, hogy beleírtam a hirdetésbe a valós 226e km-es futást. Nem sajnáltam a karaktereket, és leírtam mindent, amit az autóról tudni kellett. Az egy valóban itthon ritkaságszámba menő, gyári sport csomagos Avensis volt, vagy 1M Ft + gyári extrával szerelve (a 6-os cd tártól kezdve a 8 db gyári alufelnin át a gyári Nokia autótelefonig és az ülésfűtésig minden volt benne).

Ez az autó nem kellett a népnek?!  :?:
Mennyit vártál, míg a nepper kezébe került?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17761 Dátum: 2013.11.22 10:13:46 »
Ha azt nézem, akkor valóban talán várhattam volna még vele. Akkoriban vidéken dolgoztam, de visszaköltöztem Pestre, és nem kellett 2 Avensis. Illetve Pesten csak 1 garázs volt, nem volt szívem a hóban-fagyban tartani.  :cry
Szóval a hirdetés talán 3 hétig volt fent, de mivel annyira bosszantott, hogy a kutya nem tartja az autót érdemesnek még arra sem, hogy felhívjon (mert ugye egy 226e km-et futott autó csakis roncs lehet...  :whistling:) , ezért betelt a pohár, és vittem a nepperhez.
Persze nepper és nepper között is volt különbség. Egyik se tagadta, hogy bizony ez a km sok. Az egyik nepper csak úgy lett volna hajlandó megvenni az autót, ha én mint tulaj írok egy papírfélét, miszerint a km-óra cserélve volt az autóban... !!!  :eek: Én ehhez nem voltam hajlandó a nevemet adni!...  :no:
Így náluk kötöttem ki végül. Ez volt 2010. dec. 16. És 5 nap múlva már el is kelt az autó, "kicsit megfiatalodva".
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 10:15:41 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17762 Dátum: 2013.11.22 10:20:25 »
Ennyire nem volt érdeklődés az autóra? Így kellett eladni az autót? Ez gáz.
Ez nekem nagyon furcsa. Én minden autómat magánszemélynek, normálisan el tudtam adni a hahu-n keresztül. Pedig nem voltak különleges autók (talán pont ezért).

Nekem szintén jött érdeklődés két neppertől emailen. Felhívtam őket. Vigyem fel Pestre, és majd meg nézik. Mondtam, hogy ha kell az autó, akkor jöjjenek el érte.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17763 Dátum: 2013.11.22 10:24:10 »
Nekem szintén jött érdeklődés két neppertől emailen. Felhívtam őket. Vigyem fel Pestre, és majd meg nézik. Mondtam, hogy ha kell az autó, akkor jöjjenek el érte.

Helyes.  :yes:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17764 Dátum: 2013.11.22 10:25:58 »
Ha azt nézem, akkor valóban talán várhattam volna még vele. Akkoriban vidéken dolgoztam, de visszaköltöztem Pestre, és nem kellett 2 Avensis. Illetve Pesten csak 1 garázs volt, nem volt szívem a hóban-fagyban tartani.  :cry
Szóval a hirdetés talán 3 hétig volt fent, de mivel annyira bosszantott, hogy a kutya nem tartja az autót érdemesnek még arra sem, hogy felhívjon (mert ugye egy 226e km-et futott autó csakis roncs lehet...  :whistling:) , ezért betelt a pohár, és vittem a nepperhez.
Persze nepper és nepper között is volt különbség. Egyik se tagadta, hogy bizony ez a km sok. Az egyik nepper csak úgy lett volna hajlandó megvenni az autót, ha én mint tulaj írok egy papírfélét, miszerint a km-óra cserélve volt az autóban... !!!  :eek: Én ehhez nem voltam hajlandó a nevemet adni!...  :no:
Így náluk kötöttem ki végül. Ez volt 2010. dec. 16. És 5 nap múlva már el is kelt az autó, "kicsit megfiatalodva".

Szomorú történet. Gondolom az ára is ennek megfelelően alakult, nyomott árat kaptál érte.
Lehet várni kellett volna még, ha nem volt sürgős az eladás.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17765 Dátum: 2013.11.22 10:36:06 »
Szomorú történet. Gondolom az ára is ennek megfelelően alakult, nyomott árat kaptál érte.
Lehet várni kellett volna még, ha nem volt sürgős az eladás.

Mondjuk úgy, hogy igen, elherdáltam egy nagyon jó állapotban lévő autót.  :cry:
Utólag mindig okosabb az ember, ma már dehogy adnám oda. Kifizetni a következő évre a teljesítményadót (tudtommal aki akkoriban az autó tulajdonosa volt jan 1.-én, az fizette egész évre) és bérelni egy garázst mellé is sokkal de sokkal okosabb dolog lett volna, mint odaadni egy neppernek.
Viszont azért eladás előtt gonosz módon kiszereltem a gyári magasított első kartámaszt, és nem adtam oda a nyári gumikat sem az OZ alufelnikkel - ezekre akadt egy kedves vevő itt a fórumról.  :)

Most már mindegy, számszerűsítem életem nagy tévedését: 800e Ft-t adott a nepper érte (ami még most,  majdnem 3 évvel később is pofátlanul kevés érte...  :cry: ). Illetve a nyári gumikért kaptam még 65e Ft-t, de az már ugye nem a nepper "érdeme" volt.
A végén már kínomban csak nevettem, ugyanis az általam aláírt adásvételi szerződésre ők már 1,1M Ft-t írtak, valamit ott magyaráztak ez nekik miért kell és miért jó, de engem ott már nem érdekelt semmi, csak szabadulni akartam a kereskedésből, minél előbb és minél messzebbre, és elfelejteni azt a gyászos napot...  :cry: :no:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 10:38:19 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17766 Dátum: 2013.11.22 10:44:42 »
Azt azért hozzáteszem, hogy annak a pénznek nagyon is volt helye máshol, szóval ez is közrejátszott a döntésben. Az összegből ugye kapásból 230e Ft elment a T25-ös gyári Xenon lámpáinak a cseréjére.  :innocent:

Persze hiába védem magam, valóban elherdáltam az autót. Ez van.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17767 Dátum: 2013.11.22 10:47:45 »
Azt azért hozzáteszem, hogy annak a pénznek nagyon is volt helye máshol, szóval ez is közrejátszott a döntésben.

Gondolom, különben vártál volan még vele, akár úgy is, hogy az utcán alszik az autó.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17768 Dátum: 2013.11.22 11:12:20 »
Azt azért hozzáteszem, hogy annak a pénznek nagyon is volt helye máshol, szóval ez is közrejátszott a döntésben. Az összegből ugye kapásból 230e Ft elment a T25-ös gyári Xenon lámpáinak a cseréjére.  :innocent:

Persze hiába védem magam, valóban elherdáltam az autót. Ez van.  :cry:
Egy jó autó eladásánál, pláne ha sokáig van nálad, netán újonnan vetted szinte mindig a vártnál nagyobb a bukta.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17769 Dátum: 2013.11.22 12:40:55 »
Egy jó autó eladásánál, pláne ha sokáig van nálad, netán újonnan vetted szinte mindig a vártnál nagyobb a bukta.
Az én elvem az, hogy autóeladásnál lelkileg fel kell készülni, hogy nagyon keveset kapunk az autóért. Utána jön a piaci racionalitás, és végül a vevőből ki kell hozni a maximumot, amit hajlandó/képes megadni érte, de ha nem irreális az ajánlata, akkor oda kell adni.
Az én autóm 6150 volt újonnan, most kb annyit ér, amennyi kilométer van benne. (Tehát az én autóm ára minden megtett kilométer után nő! :D :D) Nekem az első autóm volt új (Trabant Limusin :wub:) meg ez, ami most van. Közben volt vagy 10 használt, de azt hiszem a következő is használt lesz, mert lelkileg elég nehéz feldolgozni, mikor 2 év alatt buksz egy járgányon 2-3 milliót. :cry:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17770 Dátum: 2013.11.22 12:58:48 »
Ha azt nézem, akkor valóban talán várhattam volna még vele. Akkoriban vidéken dolgoztam, de visszaköltöztem Pestre, és nem kellett 2 Avensis. Illetve Pesten csak 1 garázs volt, nem volt szívem a hóban-fagyban tartani.  :cry
Szóval a hirdetés talán 3 hétig volt fent, de mivel annyira bosszantott, hogy a kutya nem tartja az autót érdemesnek még arra sem, hogy felhívjon (mert ugye egy 226e km-et futott autó csakis roncs lehet...  :whistling:) , ezért betelt a pohár, és vittem a nepperhez.
Persze nepper és nepper között is volt különbség. Egyik se tagadta, hogy bizony ez a km sok. Az egyik nepper csak úgy lett volna hajlandó megvenni az autót, ha én mint tulaj írok egy papírfélét, miszerint a km-óra cserélve volt az autóban... !!!  :eek: Én ehhez nem voltam hajlandó a nevemet adni!...  :no:
Így náluk kötöttem ki végül. Ez volt 2010. dec. 16. És 5 nap múlva már el is kelt az autó, "kicsit megfiatalodva".

Sose értettem ezt, hogy "nincs szívem az utcán tartani".. Mert eladni egy vadidegennek aki ki tudja hogy bánik vele ?  ::) Az jobb ? :) Egyik ismerősöm is erre hivatkozva kezdte árulni a jó állapotú, szervizelt 1.5 Civicjét, hogy jaj pestre költözik és ott nincs szíve az utcán tartani, vesz inkább egy Swiftet.. Végül jó áron sikerült eladnia, és vett egy egyel újabb generációs dízel Civicet használtan.. Aztán lettek is problémák vele, de nem súlyos. 
Én neppernek nem adnám el a kocsim, csak rendes adásvételivel, rendes áron. Így meg már nem lenne neki jó biznisz :) Ha sürgős lenne, meg lennék szorulva, akkor persze lehet, de amúgy nem. És nem tagadom: elítélem ezt a fajta "foglalkozást".. Ami az átbaxáson, pofátlanságon alapul. És persze nem is adózik a haszonból.
Szal ilyen hülye indokokkal hogy jaj felesleges meg nem akarom az utcán tárolni blabla nem adnám el :D Bevallanám magamnak, hogy meguntam, újabbra vágyom, vagy öreg már, és nincs kedvem cserélgetni az alkatrészeket stb :)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17771 Dátum: 2013.11.22 13:59:30 »
Igen. No comment.  :censored:

Ha OFF Renault On lenne,akkor legalább 50e forint lenne... ;)

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17772 Dátum: 2013.11.22 15:08:32 »
Az utazást nem tudom. Én csak a saját példámat tudom leírni: a HAHU-ra felrakott hirdetés után kaptam vagy 5 sms-t különböző kereskedésekbtől - kb ugyanazzal a szöveggel, hogy kp-ért azonnal megveszik az autót.
Persze ők nem jöttek el házhoz, én mentem mindig oda a neppertelepre. Amikor pedig odamentem természetesen az illető nem is tudta ki vagyok, mik az autóm paraméterei (ha elküld napi 10-20 ilyen sms-t, nem is csodálom).
Gondolom be volt állítva neki, hogy kapjon értesítést az "új" hirdetésekről, és már nyomott is egy sms-sablont a hiretésben szereplő telefonszámra.
Akit visszahívtam (természetesen telefonon egyik sem keresett, hiszen "ő tesz szívességet nekem"), és akkor is az volt a mondandója, hogy vigyem be hozzá az autót, és majd ott kiböfög valami pofátlanul alacsony árat.

Hogy vidéken utazik-e a nepper bármennyit is, hogy megnézzem egy autót... nem hinném, de persze lehetséges...  :hmmmm:

A Wagon R+t egy Sopron melletti nepper vette meg Pestre leutazva. Mondjuk ebben 39000 km volt majd 12 évesen...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17773 Dátum: 2013.11.22 15:19:12 »
A Wagon R+t egy Sopron melletti nepper vette meg Pestre leutazva. Mondjuk ebben 39000 km volt majd 12 évesen...

Hát ezekért el is mennek.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17774 Dátum: 2013.11.22 17:10:59 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_123500km_serulesmentes-7426169


Azért az érdekes,hogy a tulaj 113e km.el hirdette,most 123e a km.
Érdekes mondat,hogy "fűzött motorblokkon esett át" fogalma sincs szerintem,hogy mi az... :D
Az is érdekes,hogy a számlákon mindenhol Avensis Sol Sedan szerepel és amit felytegettünk,hogy a 2.0 miért kellett motort cserélni,az is ott van a garanciális papíron,hogy "hengerfej csavarok fellazulása" ez viszont elég érdekes.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 17:22:21 írta Kika1 »