Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4278826 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17700 Dátum: 2013.11.18 15:10:03 »
Most olvastam vissza, átvizsgálás is kérdés és a szervizelés is. Szóval, előbbire én mindenképpen márkaszervizet javasolnék, utóbbira nem feltétlenül, de arra jobban odafigyelnék, hogy hova viszem. Érdemesebb az alkatrészek nagy részét is saját magunknak vinni ilyenkor.

Optimus, a karcokat profi políros tudja eltüntetni, ha nem alapozóig, netán lemezig ér a karc. Lakk karmolást viszonylag jól lehet javítani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17701 Dátum: 2013.11.18 15:10:50 »
Igen arra keresek ha félreérthető voltam. Nem néztük át. Kipróbáltuk, mi megnéztük magunk az autót. Folyamatosan szervizelt autóról van szó, nem "sz@rok az egészre, majd kihullik alólam az autó egyszer" tulajdonostól lesz.
Szinte rozsdamentes az alja, motorja full gyári, hibátlan, kuplung, váltó hibátlan. Olajcsere 2 hónapja volt. Semmi fura dolog nem volt próbavezetés közben. Sőt olyan korrekt volt az eladó, hogy elhozta hozzánk az autót, hogy ki tudjuk próbálni.
Ez egyébként tényleg korrekt hozzáállás.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17702 Dátum: 2013.11.18 15:19:57 »
Igen arra keresek ha félreérthető voltam. Nem néztük át. Kipróbáltuk, mi megnéztük magunk az autót. Folyamatosan szervizelt autóról van szó, nem "sz@rok az egészre, majd kihullik alólam az autó egyszer" tulajdonostól lesz.
Szinte rozsdamentes az alja, motorja full gyári, hibátlan, kuplung, váltó hibátlan. Olajcsere 2 hónapja volt. Semmi fura dolog nem volt próbavezetés közben. Sőt olyan korrekt volt az eladó, hogy elhozta hozzánk az autót, hogy ki tudjuk próbálni.

Ez hogy "szervizelt" mit jelent ? Márkaszervíz ? Vagy X szaki belepecsételt a könyvbe ? Anyagokról, alkatrészekről megvannak a számlák ?

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17703 Dátum: 2013.11.18 15:20:42 »
Most olvastam vissza, átvizsgálás is kérdés és a szervizelés is. Szóval, előbbire én mindenképpen márkaszervizet javasolnék, utóbbira nem feltétlenül, de arra jobban odafigyelnék, hogy hova viszem. Érdemesebb az alkatrészek nagy részét is saját magunknak vinni ilyenkor.

Optimus, a karcokat profi políros tudja eltüntetni, ha nem alapozóig, netán lemezig ér a karc. Lakk karmolást viszonylag jól lehet javítani.

A karcok nagy része nem vészes, 1-2 helyen van 2-3 mm-es festék lepattogás fémig. A jobb hátsó része a kerék mögött, műanyag keret alatt (nem tudom hogy hívják azt a részt) meg lett húzva. Van több vízszintes karc. 1-2 mélyén barnaság van. Picit már rozsdásodik. Szeretnénk tipp-toppra vágni a verdát. Szerintem korát meghazudtoló a dizájnja a 99-es Avensisnak. Kipofozva elég korrekt társ lehet néhány évig. Még egy kis polírozás és valami jobban kinéző dísztárcsa és kész is.
1500 Ft-tól elég sok dísztárcsa van. Érdemes fémet venni vagy teljesen jó a műanyag is?

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17704 Dátum: 2013.11.18 15:25:52 »
Ez hogy "szervizelt" mit jelent ? Márkaszervíz ? Vagy X szaki belepecsételt a könyvbe ? Anyagokról, alkatrészekről megvannak a számlák ?

Barátnőm nézte át a papírokat. Ha jól emlékszem az ismerőséhez vitte évekig az autót. Rengeteg számla megvan a szervizelésekről. Még 2002-es számla is akadt hozzá. Rajtuk van, hogy mikor mi lett cserélve.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17705 Dátum: 2013.11.18 18:00:15 »
Ha vki esetleg autót keresne, lehet érdemes megnézni. Kéziváltós Exe AveT25, ami akár lehet jó is a motorcsere ellenére.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17706 Dátum: 2013.11.18 18:04:29 »
mindig csak a négyajtósok  :cry:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17707 Dátum: 2013.11.18 18:35:15 »
Ha vki esetleg autót keresne, lehet érdemes megnézni. Kéziváltós Exe AveT25, ami akár lehet jó is a motorcsere ellenére.

Hú de jónak tűnik.Nagyon tetszik.A 2.0 motornál mi lehet a garanciális csere?Ott is az olajfogyasztás?

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17708 Dátum: 2013.11.18 18:36:07 »
Úgy néz ki az autó pénteken lesz megvéve. A tulajnak SOS-ben kell még 1 útra csütörtökön. Az újabb autója ki van vonva a forgalomból és azt mondták neki, hogy addig nem tudják elintézni neki.

Nos tehát kivizsgálásra a Toyota Gyáli úti szervizébe visszük. De magát a javításokat Pesten hol végeztessük? Van tuti tipp, ahova ti viszitek vagy vigyem ahhoz a szerelőhöz, aki eddig is javította?
A fékbetétek 2 éve voltak cserélve az olaj pár hónapja. Ezeket nem biztos, hogy kell cserélni, de pl vezérműszíjat tuti veszek hozzá. Van ötletetek hol vegyek kedvezményes áron Pesten? Gondoltam amit biztos cseréltetünk, azokat beszerzem a héten hozzá. Mit vegyek még tutira, ami kelleni fog?
A karcokat is meg szeretnénk csináltatni. Ezt karosszériás csinálja vagy más?
A kerekekre műanyag dísztárcsát ajánlotok (a jelenlegi nincs szép állapotban) vagy vannak fémek is? Valami jobb minőségű érdekelne.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17709 Dátum: 2013.11.18 18:37:25 »
Hú de jónak tűnik.Nagyon tetszik.A 2.0 motornál mi lehet a garanciális csere?Ott is az olajfogyasztás?

Nem volt rájuk jellemző. De elképzelhető.
Ha tényleg érdekel, ne találgassunk, hívd fel és kiderül.  :)

Ha jó a paripa, ennyi pénzért nem lesz fenn ez sem sokáig a hahu-n.

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17710 Dátum: 2013.11.18 19:53:37 »
Úgy néz ki az autó pénteken lesz megvéve. A tulajnak SOS-ben kell még 1 útra csütörtökön. Az újabb autója ki van vonva a forgalomból és azt mondták neki, hogy addig nem tudják elintézni neki.

Nos tehát kivizsgálásra a Toyota Gyáli úti szervizébe visszük. De magát a javításokat Pesten hol végeztessük? Van tuti tipp, ahova ti viszitek vagy vigyem ahhoz a szerelőhöz, aki eddig is javította?
A fékbetétek 2 éve voltak cserélve az olaj pár hónapja. Ezeket nem biztos, hogy kell cserélni, de pl vezérműszíjat tuti veszek hozzá. Van ötletetek hol vegyek kedvezményes áron Pesten? Gondoltam amit biztos cseréltetünk, azokat beszerzem a héten hozzá. Mit vegyek még tutira, ami kelleni fog?
A karcokat is meg szeretnénk csináltatni. Ezt karosszériás csinálja vagy más?
A kerekekre műanyag dísztárcsát ajánlotok (a jelenlegi nincs szép állapotban) vagy vannak fémek is? Valami jobb minőségű érdekelne.

Őket ismeri valaki? http://joszaki.hu/autojavito-bz-es-dt-autoszerelo-karosszeria-lakatos
Rengeteg szerviz van Pesten...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17711 Dátum: 2013.11.18 20:16:55 »
Ha vki esetleg autót keresne, lehet érdemes megnézni. Kéziváltós Exe AveT25, ami akár lehet jó is a motorcsere ellenére.

Hú, ez tényleg jónak tűnik. Valóban Exe felszereltség, és tolatóradar is van benne. Igaz lassan 8 éves lesz, de az talán még nem kor egy ilyen autónál.
Elvileg nem kereskedés árulja.
Lehet a kép csalóka, de inkább tűnik nekem ez a világoszöld színűnek, mint ezüstnek (igaz a színét nem említi a hirdetésben).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17712 Dátum: 2013.11.18 20:56:59 »
meg tempomat... :yes:

Biztos nem lesz fent sokáig,de nekem még nem állt össze sajnos teljesen az anyagi oldala.Így csak sóvárgok a jó vételeken.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #17713 Dátum: 2013.11.18 21:05:37 »
meg tempomat... :yes:

Biztos nem lesz fent sokáig,de nekem még nem állt össze sajnos teljesen az anyagi oldala.Így csak sóvárgok a jó vételeken.

Pedig lehet, hogy itt még alkudhatnál is. Ki tudja!?
Pl.: Ránézel a xenon lámpákra és ha nem túl jó a fénye, máris van egy igazán jó alkualap, amit később relatíve nem túl drágán tudsz felújítani.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis, mi más?:)
« Válasz #17714 Dátum: 2013.11.18 23:49:23 »
meg tempomat... :yes:

Az alapáron járt az Exe csomaghoz, azért nem említettem.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61