Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 400707 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1125 Dátum: 2015.08.04 07:08:38 »
75W80 legyen. Nem ismerem ezeket a gyártmányokat annyira, hogy véleményt tudjak mondani. Azt is csinálhatod, amit én. Eneost betöltöd, aztán próba... Lehet neked beválik.

De ha nem jó,kidobtam 5000 ft- ot és vehetek másikat.
Nekem amúgy is az a bajom, hogy nehezen váltok.
A korábbi autóimban ez nem így volt.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1126 Dátum: 2015.08.04 07:31:54 »
Akkor főleg kellene a vékonyabb olaj. Ha gondolod, akkor tudok küldeni neked olajat, ami az enyémbe került. Prémium olajról van szó...

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1127 Dátum: 2015.08.04 07:44:02 »
Akkor főleg kellene a vékonyabb olaj. Ha gondolod, akkor tudok küldeni neked olajat, ami az enyémbe került. Prémium olajról van szó...

Sajnos túl messze vagy.
Megpróbálom módosítani a rendelésem.
Köszönöm.

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Yaris szerviz költségei
« Válasz #1128 Dátum: 2015.08.07 15:39:01 »
Sziasztok !

Ma voltam nagy szervizem a Toyotánál, a szokásos munkántúl jelezték, hogy a hátsó kerékcsapágy el van kopva, cserélni kéne. Kaptam árajánlatot rá :
anyag : 95.000 Ft.
beszerelés : 15.000.- Ft. + ÁFA
Összesen : kb 142.000.-

Napközben néztem csapágy árakat, elképesztő milyen különbségek vannak, még gyártón belül is. (nem is értem, 15-20 ezertől felfelé , határ a csillagos ég)
És akkor a kérdéseim : Van-e megbizható jó szerelőtök, akit ajánlani tudtok és milyet érdemes beszereltetni ? Nem akarom a legolcsóbbat természetesen, de azért még elfogadható ár/értéket keresek.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat,
szaboe

ui: tudom, hogy a szakszerviz mindig drágább stb, ettől függetlenül az éves szervizt mindig ott végeztetem el. eddig még nem volt nagy gondom a kocsival, szerencsére.
Az autóm : 1.4-es dizel 2008 évj. ha ez info, akkor a km á: 123800

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1129 Dátum: 2015.08.07 20:02:13 »
Ebben a nagyszerviz is benne van? Vagy csak a csapagy?

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1130 Dátum: 2015.08.09 06:49:59 »
Csak azert kerdeztem mert a munkadij nem is tunik soknak.

Dee Dee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1131 Dátum: 2015.08.18 10:26:14 »
NGK BKR6EYA-11 ment bele...
Érdekesség képp képek az előzőkről 65000 km után:
https://drive.google.com/open?id=0B2fACzUj46ufSS1tdGNGZDh0Zlk
https://drive.google.com/open?id=0B2fACzUj46ufT2pYUnZPdWRjYms
Elég elhasználtak, pedig nem volt gond a motorral. Alig jöttek ki...még a gyertyakulcs is elhajlott... :\

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1132 Dátum: 2015.08.18 15:29:14 »
Birom ezt a 20ezer forintos olajcserés 4+ akciót egyes márkakereskedéseknél.

Viszem az autót be, egyeztetett időpontba. Mondom, csak a 4+-os akció keretein belül érdekel az olajcsere. Kérdem, mennyi lesz.
Mondja az ürge, hát 20ezernél indul a 7 éves szerviz, aztán meglátjuk, mit találunk rajta.
Válaszul mondtam, oké, de bármi máshoz nyúlnak, előbb legyenek szívesek telefonálni.
Csörög a telefon 1 óra múlva:
- levegőszűrőt megnézték nagyon koszos, 8ezer
- pollenszűrő szintén, kábé 3ezer
- hátsó féklámpa 3ezer
Na mondtam, köszönöm, ebből nem kérek semmit, maradjon csak szépen az eredeti terv, az olajcsere. Kábé összegeket mondtak, nem pontos árakat.

Egy hátsó féklámpa izzó cseréje uszkve 2 perc, műanyag lepattint, foglalat kicsavar, izzót cserél, foglalat visszacsavar, műanyag visszapattint. Izzó ára 100 Ft.
Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy ennyiért el lehet kérni 3000 Ft.-ot?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1133 Dátum: 2015.08.18 15:45:02 »
ugyanezt velem az emilfrey akarta eljátszani pár éve még a corollával.
egy jó 10e ft összehoztak volna pluszban,ha nem figyelek és nem küldöm el öket az anyjukba.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1134 Dátum: 2015.08.18 16:09:30 »
Sziasztok !

Ma voltam nagy szervizem a Toyotánál, a szokásos munkántúl jelezték, hogy a hátsó kerékcsapágy el van kopva, cserélni kéne. Kaptam árajánlatot rá :
anyag : 95.000 Ft.
beszerelés : 15.000.- Ft. + ÁFA
Összesen : kb 142.000.-

Napközben néztem csapágy árakat, elképesztő milyen különbségek vannak, még gyártón belül is. (nem is értem, 15-20 ezertől felfelé , határ a csillagos ég)
És akkor a kérdéseim : Van-e megbizható jó szerelőtök, akit ajánlani tudtok és milyet érdemes beszereltetni ? Nem akarom a legolcsóbbat természetesen, de azért még elfogadható ár/értéket keresek.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat,
szaboe

ui: tudom, hogy a szakszerviz mindig drágább stb, ettől függetlenül az éves szervizt mindig ott végeztetem el. eddig még nem volt nagy gondom a kocsival, szerencsére.
Az autóm : 1.4-es dizel 2008 évj. ha ez info, akkor a km á: 123800
Csilingel, van hangja a csapágynak? (ha még aktuális :D)
Ha még nincs akkor ne is nyúljál hozzá ;)- ráérsz ha szól!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1135 Dátum: 2015.08.19 10:38:48 »
ugyanezt velem az emilfrey akarta eljátszani pár éve még a corollával.
egy jó 10e ft összehoztak volna pluszban,ha nem figyelek és nem küldöm el öket az anyjukba.

A sztori pikatnériára még az, hogy mindez a beszélgetés tegnap, délelőtt történt. Aztán már délután háromnegyed 5-kor hívtam őket hogy talán valami probléma adódott, hogy még nincs kész az autó? Erre jött a bunkó válasz, hogy "hát mondtam hogy egy órán belül kész az autó".

Bementem érte, az illető munkafelvevőt hiába hívták a kollégák ki se méltóztatott már jönni, más adta vissza a kocsit. Kiállították a számlát (így is párszázzal több az összeg mint a hivatalos akciós összeg, de ezt már nem mertem szóvá tenni), majd odatessékeltek a pénztárhoz. Kifizettem, majd visszamentem az emberhez, hogy "elnézést, de a szervizhez járó 1 éves Assistance hosszabbítást nem kaptam meg".
Erre ő "a kollégám nem adta már oda? sebaj, adok én is egyet még egyszer". Odaült a géphez, kattintgatott valamit, majd hozzámorogta, hogy "be volt állítva a rendszerbe már", kitöltve átadta a kártyát, hozzátéve "de kell neki egy kis idő míg átfut a központi rendszeren"...

A vicces az egészben az, hogy a FilterCenter-ben egy levegő szűrő bruttó 1100 Ft (eredeti JapanParts), egy pollen szűrő 1200 Ft, egy féklámpa izzó pedig 80 Ft.
A szűrők cseréjét ott a bolt parkolójában kábé 10 perc alatt végeztem el (egyik szűrőhöz még fotókkal illusztrált szerelési útmutatót is adtak).

Most ennyire meg kellett sértődni azon, hogy nem tudtak hülyének nézni? 14000 Ft-ot akartak lehúzni rólam, 2380 Ft-nyi alkatrészért?
Mert ha azt mondták volna hogy a szűrők + 1 db. féklámpa izzó cseréje legyen mondjuk 5000 Ft, azt mondtam volna egye fene. De 14000? És akkor még nekik áll feljebb?

Azért erősen meggondolom, hogy jövőre oda viszem-e legközelebb az autót...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1136 Dátum: 2015.08.19 10:44:46 »
És még egy másik vicces jelenség, a számla alján feketén bekeretezve:
"Megjegyzés: Levegőszűrő,pollenszűrő cseréje javasolt! Bal oldali féklámpa izzó csere szükséges!"

Hú de megijedtem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1137 Dátum: 2015.08.19 11:26:15 »
Az olajat mérnem cserélted le a bolt parkolójában?  :D
Megspórolhattad volna azt a stresszt amit a piszkos és pofátlan márkaszerviz okozott  :lol:
Xanyi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1138 Dátum: 2015.08.19 11:40:07 »
Nagyon vicces... Gondolom téged nem zavar amikor hülyének néznek. Meg az sem, amikor sértően állnak hozzád, mint ügyfélhez.
(azt már inkább meg se kérdezem, ti hogy szoktátok és mennyiért javítgatni az autókat)

(amúgy megsúgom, a régi Corollán éveken át én cseréltem az olajat a saját garázsomban, Yaris-on is megtehetném, csak a Toyota ad központilag 1 év ingyen Assistance-ot ha márkaszervizbe viszem 9 éves koráig, csupán ezért "nem mocskolom be a kezem" - ha érted mire célzok)

« Utoljára szerkesztve: 2015.08.19 11:50:15 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1139 Dátum: 2015.08.19 13:05:14 »
A Sakura drága, és nem megbízható, nem kell oda menni...

DE.
Azon nem kéne felháborodni, hogy bepróbálkoznak, nem mindenki cseréli magának a szűrőket, még a féklámpaizzót sem, sőt..., és azt azért te is tudod, hogy a márkaszervizeknek elég magas rezsióradíja van, továbbá egy-egy műveletre elő van írva, hogy mennyi időt számoljanak fel. Az óradíj nem egységes országon belül - ha jól tudom, a budai Reálszisztémáé és éppen a Sakuráé a legmagasabb... -, a műveleti idő elvileg igen.
Ha jól emlékszem, az Avensisben egyszer kellett tompítottat cseréltetnem - ez valóban nem a magamfajta kétbalkezes laikusoknak való, még a szervizben is 20 perces művelet, - kétezervalahányszáz forint volt 6 éve a Mayernél. Ez sem kevés, de még egyszer mondom, az tényleg bonyolult művelet, és a tompított izzó sem 80 forint.
music