Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4233920 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15795 Dátum: 2011.09.26 11:49:34 »
A gumin az nem minta, hanem vizelvezető csatornák és tapadési felületek optimális elrendezésben :tt2: :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15796 Dátum: 2011.09.26 14:25:23 »
Ez kicsit vicces, hogy a Hankookot véded, miközben a Pirellit leírod egy ilyen bullshit sztori alapján  ;) ... Ne érts félre: a Hankook szerintem sem gagyi, én simán vennék. Viszont abban a Pirellis sztoriban, amit leírtál, valami egész biztosan sántít. Ilyen pech a világon nincs, hogy véletlenül pont négy, újonnan szálszakadt gumi kerüljön egy autóra, és ezt senki ne vegye észre, csak a tulaj.

Előbb vennénk Hankook gumit, mint Pirellit.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15797 Dátum: 2011.09.26 14:54:37 »
Előbb vennénk Hankook gumit, mint Pirellit.

Egyetértek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15798 Dátum: 2011.09.26 15:06:42 »
Én meg leírtam sokszor, hányszoros tapasztalat alapján mondom, hogy jó a Pirelli. Tényleg nem értem ezt a fordított logikát. Gondolok itt a hozzáállásodra a Renaulthoz, meg a Pirellihez. Amiket mondi leírt, abszolút nem jellemző példák.

Nekem elég volt egy Pirellivezér közeli ismerős véleménye. Csak volt rálátása a dolgra, nem?  ;)

Írtam már nemegyszer: aki nekem 2007. februárjában azt mondja, hogy Renaultom lesz, azt simán leköptem volna. Aztán tessék, mi lett belőle...
Igaz nem Thalia, hanem majdnem gyárilag fullos ScenicII, amit azért rendesen felextráztam, mondhatni az ülésfűtés és a xenon, nomeg a schibedach/üvegtető kivételével jelenlegi állapotában fullos.

És nem bántam meg a választást egy pillanatra sem. Ezzel együtt elismerem, hogy a a megbízhatóság terén a Toyota és több más gyártő is felette áll a Renaultnak.
De azt nem fogadom el, hogy az enyém megbízhatatlan, makrancos és hibabubus lenne, mert egyszerűen nem igaz. Nem hibátlan, karbantartani kell, de ezzel együtt igazán egy zokszavam sincsen az együtt eltelt 4 év és közel 100E km alatt. (jelenleg 217E van benne.)

Ezzel azt szerettem volna elmondani, hogy ha kézzelfogható Pirelli tapasztalatom lesz, akkor hagyom magamat meggyőzni, de mivel van más alternatíva gumiügyben, így ettől eltekintve sem fogok Pirellit vásárolni.

Ugyanezen okok miatt hanyagolom a Valvoline olajat is, és nem teszek adalékot külön a motorolajba sem.  :hug:
Egyszer kellett csak ráéfáznom,  többet esélyt sem adok.  Ezzel együtt a Valvoline olajok lehetnek a legjobbak, ezzel együtt tudok olyan olajat találni, ami az igényeimnek megfelel a Valvoline-n kívül is, magyarul maradhat a polcon a Valvo flakon. :hug:

Azt hiszem sikerült elég plasztikusan vázolnom az álláspontomat, persze lehet ezzel egyet, vagy nem egyetérteni, vitatkozni, érvelni, ettől még ez a szubjektív véleményem. :yes:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9526
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15799 Dátum: 2011.09.26 16:02:29 »
http://gumibiznisz.hu/20110923/adac-teligumi-teszt-2011/

Téli Continental-t még mindig nem ajánltok Budapestre? És a Semperit az meg milyen?

más: 185/65 R15 vagy 195/65 R15? Mindkettő elfogadott gyári méret, a könyv szerint. Fura viszont, hogy a 195-ös pár ezerrel olcsóbb, mint a 185-ös...
(tudom, hogy a nagyobb gumival kevesebbet mutat a sebességmérő, meg kevesebb lesz a megtett km, de ezen kívül mi más mellékhatás jelentkezhet?)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.26 16:06:44 írta robi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15800 Dátum: 2011.09.26 16:16:40 »
És a Semperit az meg milyen?

más: 185/65 R15 vagy 195/65 R15? Mindkettő elfogadott gyári méret, a könyv szerint. Fura viszont, hogy a 195-ös pár ezerrel olcsóbb, mint a 185-ös...
(tudom, hogy a nagyobb gumival kevesebbet mutat a sebességmérő, meg kevesebb lesz a megtett km, de ezen kívül mi más mellékhatás jelentkezhet?)
A Semperit eredetileg osztrák márka; időközben a Conti-csoport lenyelte ezt is, olyasmi kategóriájú gumi, mint mondjuk a Fulda, Uniroyal stb. Szóval teljesen vállalható.

A 195/65x15 azért olcsóbb, mint a 185, mert keresettebb, sokkal többen veszik. Gondolom, a Ceedre kéne; én mindenképpen ezt választanám, szerintem erre az autóra azért a 185-ös gumi már kissé keskeny.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15801 Dátum: 2011.09.26 16:19:34 »
Előbb vennénk Hankook gumit, mint Pirellit.

Egyetértek.
Engem ez, megvallom, egy picit kellemetlenül érint, annak tudatában, hogy a családi autónkra igen alapos megfontolás alapján vétettem jóapámmal Pirellit... Márpedig ha valakinek a biztonsága fontos számomra, akkor az övéké az.  :wacko:

Korábban egyébként a Hankookról is elég rossz véleményed volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15802 Dátum: 2011.09.26 16:20:11 »
Azért a Hankook márkát ne soroljuk a gagyik közé...
...ha már a tavalyi nyári tesztgyőztes Pirellit oda soroltuk...  [rohog]
Nem soroltam a gagyik közé, csak azt írtam, hogy én nem vennék. Mutasd meg légyszíves, hol írtam, hogy gagyi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15803 Dátum: 2011.09.26 16:21:48 »
Trotter mesterrel értek egyet. Lehet kiváló cucc a pirelli, de amíg választhatok mást addig mást fogok választani. Ugyanígy vagyok a szép mintával is. Ameddig válogathatok, addig engedjétek már meg, hogy válogassak a minták közül...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15804 Dátum: 2011.09.26 16:23:35 »
http://gumibiznisz.hu/20110923/adac-teligumi-teszt-2011/

Téli Continental-t még mindig nem ajánltok Budapestre? És a Semperit az meg milyen?

más: 185/65 R15 vagy 195/65 R15? Mindkettő elfogadott gyári méret, a könyv szerint. Fura viszont, hogy a 195-ös pár ezerrel olcsóbb, mint a 185-ös...
(tudom, hogy a nagyobb gumival kevesebbet mutat a sebességmérő, meg kevesebb lesz a megtett km, de ezen kívül mi más mellékhatás jelentkezhet?)
Mint Palaczk is írta a Semperit a Continental csoporthoz tartozik.
Én is téligumi vásárlás előtt állok és pillanatnyilag úgy áll Semperit SpeedGrip 2-t fogok venni, bár most akciós a Conti és csak egy ezressel drágább nála  :hmmmm:

Biztosan jól nézted a két méretet, mert ezek átmérőben különbözőek. Nem 195/60 volt a szélesebb?
A 195/65 az egyik leggyakoribb méret az alsóközepes kocsikon, ezért az egyik legolcsóbb is. Bár ahol én néztem ott csak 300 Ft-tal olcsóbb a 195/65-ös SpeedGrip 2 mint a 185/65-ös.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9526
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15805 Dátum: 2011.09.26 16:35:33 »
Hát ez a két méret áll a könyvben... no meg R16 meg R17 változatok, de azokra nem vágyakozom.

[a csatolmányt egy admin törölte]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15806 Dátum: 2011.09.26 16:36:03 »
http://gumibiznisz.hu/20110923/adac-teligumi-teszt-2011/

Téli Continental-t még mindig nem ajánltok Budapestre? És a Semperit az meg milyen?

más: 185/65 R15 vagy 195/65 R15? Mindkettő elfogadott gyári méret, a könyv szerint. Fura viszont, hogy a 195-ös pár ezerrel olcsóbb, mint a 185-ös...
(tudom, hogy a nagyobb gumival kevesebbet mutat a sebességmérő, meg kevesebb lesz a megtett km, de ezen kívül mi más mellékhatás jelentkezhet?)
Mint Palaczk is írta a Semperit a Continental csoporthoz tartozik.
Én is téligumi vásárlás előtt állok és pillanatnyilag úgy áll Semperit SpeedGrip 2-t fogok venni, bár most akciós a Conti és csak egy ezressel drágább nála  :hmmmm:

Biztosan jól nézted a két méretet, mert ezek átmérőben különbözőek. Nem 195/60 volt a szélesebb?
A 195/65 az egyik leggyakoribb méret az alsóközepes kocsikon, ezért az egyik legolcsóbb is. Bár ahol én néztem ott csak 300 Ft-tal olcsóbb a 195/65-ös SpeedGrip 2 mint a 185/65-ös.
Na de a195/65 höz a 195/60-ast nézzed árban, ne a 185-öset, akkor lesz nagyobb az árkülönbség .

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9526
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15807 Dátum: 2011.09.26 16:40:54 »
Egyelőre még nem tudom, mekkora gumikkal adják gyárilag. De Michelin Energy Saver nyári kerül rá - kérdezném - erről is feltételezhetjük, hogy eleve selejt? Mert pont az Energy Saver-je egyik legjobbja a Michelin-nek...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15808 Dátum: 2011.09.26 16:47:19 »
A Pirelli temahoz: 15 eve veszunk rendszeresen Pirelli gumikat is. Sorban mar 8 auton hasznaltunk pirellit kb. most a 14. garnitura Pirelli guminal tartunk, ez 56db hibatlan szar, fos, budos, ocska olasz szemet Pirelli gumi ! Az en automon is az van telinek, senki nem tudja elmagyarazni nekem, hogy nincs benne a marka a TOP3-ban. Kivalo marka, igen meggyozo ar/ertek arannyal. Tartosak, masszivak, altalanosan jol teljesitenek. Jelenleg is hasznalatban van 3 garnitura nyari gumijuk (P4 Cinturato, P6 Cinturato, P Zero Nero), egy garnitura 4 evszakos terepjaro (Scorpion S/T), ket garnitura teli (SnowSport es Snowcontrol). Kivetel nelkul mindegyik tokeletes es tartos gumi. Aki leszolja a Pirellit, komolyan kerdojelesse teszi a gumikkal kapcsolatos sajat tapasztalatait. Arra meg nem illik adni, hogy a szomszedom szomszedjanak a tesojanak az unokaoccsenek a volt szobatarsanak volt ilyen gumija es szar volt.  [rohog] :lol: :hug:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #15809 Dátum: 2011.09.26 16:49:03 »
Mint Palaczk is írta a Semperit a Continental csoporthoz tartozik.
Én is téligumi vásárlás előtt állok és pillanatnyilag úgy áll Semperit SpeedGrip 2-t fogok venni, bár most akciós a Conti és csak egy ezressel drágább nála  :hmmmm:

Biztosan jól nézted a két méretet, mert ezek átmérőben különbözőek. Nem 195/60 volt a szélesebb?
A 195/65 az egyik leggyakoribb méret az alsóközepes kocsikon, ezért az egyik legolcsóbb is. Bár ahol én néztem ott csak 300 Ft-tal olcsóbb a 195/65-ös SpeedGrip 2 mint a 185/65-ös.
Na de a195/65 höz a 195/60-ast nézzed árban, ne a 185-öset, akkor lesz nagyobb az árkülönbség .
Miért ne azt nézzem, ha egyszer robi is azt nézte, 195/60-ról nem volt szó.