Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 388004 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #90 Dátum: 2009.04.07 21:57:08 »
Csak érdeklődés szintjén kérdezem:

Ha kb. egy olajcsere áráért (~20-25 eFt) a rádiót át lehetne alakítani, hogy fogja a párosra végződő frekiket is, hány embert érdekelne?

Na most megtudhatod, hogy rajtunk kívül hány TCH-tulaj olvassa a fórumot  ::)
Persze jó dolog lenne, ha minden frekit bevenne a rádió, de ha már "középen" vagyunk, a klímavezérlőt is meg lehetne celsiusra tanítani , valamint azt az ordináré kék-csíkos keretet a navi körül is át kéne alakítani valami emberi színűre. Így együtt megér annyit (szerintem) :yes:

A kaputávirányítós átalakítás írásod is jó dolog volt  :flowers:

Nekem sajna külön távir van a kapuhoz és a garázshoz, így azt csináltam, hogy a nyomógombokra ráforrasztottam egy-egy külső nyomógombot, majd a műszerfal "eco" gombja alá beépítettem őket, a két eredeti távirányítót kitettem a motortérbe. Így jó 10méterrel megnöveltem a hatótávját és mindig kéznél van a gomb  :1eye:


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Camry Hibrid
« Válasz #91 Dátum: 2009.04.10 23:10:49 »
Csak érdeklődés szintjén kérdezem:

Ha kb. egy olajcsere áráért (~20-25 eFt) a rádiót át lehetne alakítani, hogy fogja a párosra végződő frekiket is, hány embert érdekelne?
Kaptam Kínából árajánlatot Camryba építhető DVD-NAVI-BT-TV, stb eszközről, a gyári (alap) rádió helyére. HA jól emléxem 200USD körül indul +20-50USD a navi+BT opciók. webcímük: http://www.yitongroup.com/sdp/451844/4/pd-2498755/3225437-1252079/CAMRY_CAR_DVD_DIVX_MP4_TV_Bluetooth_with_Touch7_TF.html

Avensisbe berhelhető navit hasonló árban nem tud valaki?  :whistling:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #92 Dátum: 2009.04.11 01:23:10 »
Idézet
Kaptam Kínából árajánlatot Camryba építhető DVD-NAVI-BT-TV, stb eszközről, a gyári (alap) rádió helyére. HA jól emléxem 200USD körül indul +20-50USD a navi+BT opciók.

Ez sajnos csak 300 db-os tételre igaz, az e-bay-en darabja már 450-500 USD körül van, mire ideér, legalább 120 eFt.

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Camry Hibrid
« Válasz #93 Dátum: 2009.04.11 17:12:15 »
Idézet
Kaptam Kínából árajánlatot Camryba építhető DVD-NAVI-BT-TV, stb eszközről, a gyári (alap) rádió helyére. HA jól emléxem 200USD körül indul +20-50USD a navi+BT opciók.

Ez sajnos csak 300 db-os tételre igaz, az e-bay-en darabja már 450-500 USD körül van, mire ideér, legalább 120 eFt.


Arról nem is beszélve, hogy ez gagyi a köbön! Ilyet nem szabad ilyen kocsiba beletenni!
Prius 2011

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Camry Hibrid
« Válasz #94 Dátum: 2009.04.11 17:18:37 »
Hétvégén itthon beindult a buhera-mátrix, és itt az eredménye:

Választhatóak a magyarországi városok, utcák, POI adatok, megjeleníthetők a térképen a benzinkutak, stb. :clap:

Ha valakit érdekel, leírom a módszert is. ;)

   

        




Minden elismerésem Izolkáé! Sokan nem tudták megoldani a dolgot még azok sem, akik állítólag értenek is hozzá!  :no:

Szóval tényleg működik a dolog, de: nekem egyréteges (sima 4,7 GB-os lemezre, sem egyszerírhatóra, sem pedig újraírhatóra) lemezzel nem sikerült elindítanom a naviban. Amivel tutira megy az a kétrétegű MAXEL 2,4x és a 4x, no meg persze a TDK-k.

Nagy dolog lenne szerintem még a rádióhangolás átállítása, a hangnavigéció és a hangutasítás működésre bírása!

Mégegyszer köszi Izolka!
Prius 2011

Holovacz1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Camry Hibrid
« Válasz #95 Dátum: 2009.04.11 18:24:28 »
A navi lemez buherálás leírása nem 3 sor lett, nem akartam a topicot szétoffolni, gyorsan írtam egy weboldalt neki:

http://www.tar.hu/lzolka/navimod/navimod.html

Véleményt hogy mennyire érthető, szívesen fogadok. Esetleg tapasztalatokat szintén, kinek hogyan sikerült.

Kedves Izolka!

A leírás nagyon érthető, olyannyira, hogy neki is álltam!

Azonban a DVD író átállításánál elakadta. A Gépem új HP és olyan író van benne ami „mindent” tud. A DL-en kívül még gravírozik is, stb. De az átállítás DVD-ROM-ra nem akarózik! (Az író neve TSST corp CDDVDW TS-L632N ATA Device) Ugyanazt a szoftvert használom amit javasoltál, DVD Decrypter-t.

Mi lehet a megoldás?  :hmmmm:

Egyébként ettől függetlenül kiírtam, a gépen látható, de a navi nem izgul fel tőle.

Üdv: Holovacz1

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #96 Dátum: 2009.04.11 23:26:55 »
Idézet
Egyébként ettől függetlenül kiírtam, a gépen látható, de a navi nem izgul fel tőle.

A megírt lemezt meg tudod nézni, hogy milyen lett a BookType? Ha nem DVD-ROM, akkor ez biztosan nem jó.

Próbáld meg a Nero-t is, hátha ott lehet váltani, vagy használd az ImgBurn progit, (ugyanaz, mint a DVDDecrypter, csak újabb) annál az író tipusoknál van Samsung is. A te íród ugyanis Toshiba/Samsung gyártmány.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #97 Dátum: 2009.04.11 23:40:39 »
Örömmel tájékoztatok minden érdeklődőt, hogy az amerikai autórádiók páros frekis problémája mától nem probléma: :clap:

Néhány adó amit eddig nem tudtam fogni:

-  94,8 MHz - MR2 Petőfi rádió
-  97,8 MHz - Radir rádió
- 100,8 MHz - Sláger rádió
- 105,6 MHz - MR1 Kossuth rádió
- 107,0 MHz - Kék Duna rádió
- 107,8 MHz - MR1 Kossuth rádió



A megoldás:  Na vajon ez mi lehet? Aki kitalálja, nyert egy piros tojást.


Leírás hamarosan....  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.29 22:11:31 írta lzolka »

Holovacz1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Camry Hibrid
« Válasz #98 Dátum: 2009.04.11 23:49:53 »
Idézet
Egyébként ettől függetlenül kiírtam, a gépen látható, de a navi nem izgul fel tőle.

A megírt lemezt meg tudod nézni, hogy milyen lett a BookType? Ha nem DVD-ROM, akkor ez biztosan nem jó.

Próbáld meg a Nero-t is, hátha ott lehet váltani, vagy használd az ImgBurn progit, (ugyanaz, mint a DVDDecrypter, csak újabb) annál az író tipusoknál van Samsung is. A te íród ugyanis Toshiba/Samsung gyártmány.

Sajnos a Book Type: DVD+R DL, az érdekesség az, hogy kiírtam másképpen, és azt már látja a navi   :cry: csak éppen az országok hiányoznak (azaz a cím vagy poi megadásakor azt írja, hogy nincsen adat). Most, hogy mondtad kiderült, hogy az is DVD+R DL lett.

Mivel ráment egy napom és néhány drága dvdm…  Szóba jöhet, hogy eladsz nekem egy kész működő lemezt?  :yes:

Üdv: Holovacz1

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #99 Dátum: 2009.04.12 08:46:50 »
Ezt inkább privátban beszéljük meg. ;) lzolka@freemail.hu

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Camry Hibrid
« Válasz #100 Dátum: 2009.04.12 09:19:22 »
Örömmel tájékoztatok minden érdeklődőt, hogy az amerikai autórádiók páros frekis problémája mától nem probléma: :clap:

Leírás hamarosan....  :yes:
Szuper!  :clap: Ez engem is érdekel.  :flowers:

Holovacz1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Camry Hibrid
« Válasz #101 Dátum: 2009.04.16 09:40:34 »
Ezt inkább privátban beszéljük meg. ;) lzolka@freemail.hu

Kedves Lzolka!

Sikerült a navit magyarítani. Rengeteget segítettél, 1000 köszönet érte  :D

Üdv: Holovacz1

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #102 Dátum: 2009.04.19 18:32:34 »
Köszönöm az eddigi érdeklődést és biztatást, egy kicsit rendszereztem a dolgokat, picit módosult a leírások weboldala:

http://www.toyotanavi.hu

« Utoljára szerkesztve: 2009.08.29 22:08:58 írta lzolka »

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #103 Dátum: 2009.04.19 20:27:46 »
Tolatókamera beszereléshez hasznos segítség:

http://www.greenhybrid.com/discuss/f49/back-up-camrea-installation-nav-unt-pictures-11672/

Csak NTSC rendszerű kamera kapcsolható a fejegységhez, ha színes képet szeretnénk.
Próbából egy PAL rendszerűt rátettem, de csíkos és feket-fehér kép lett.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #104 Dátum: 2009.04.20 12:12:30 »
Korrekt leírás