Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 388000 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #405 Dátum: 2015.02.16 20:02:16 »
Írok a NAV-nak, ennyi. Nem egyértelmű a korm. rendelet, de annak alkalmazásában is akad eltérés.
Egyébként, egy kollégám dízel autóra 5 éven át benzines elszámolást készített, de mégsem az a helyes. Ugye?! :)

Kollégád egyértelműen csalt, és meg is érdemelte amit kapott. Viszont a hybrid kérdés, nincs egyértelműen szabályozva, ez azért más kérdés. Majd írd meg mit írt a NAV.

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #406 Dátum: 2015.02.16 20:05:04 »
Gratula.
Követendő példa.
Nem kell mindent elsőre elhinni.
Még a márkaszerviznek sem.
Nem tudom az ilyen autók hogy mennek árban, de 2.500.000 HUF alatt nem is olyan drága így elsőre.

Inkább csak az kövesse aki ért hozzá, mert egyébként veszélyes üzem, és nagyobb kárt is lehet okozni mint ami volt.
Kint USA-ban azért jóval kedvezőbbek az árak mind nálunk, a gazdag Magyarországon ;)

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #407 Dátum: 2015.03.03 18:56:24 »
NAV válasza:
"A hivatalunkhoz e-mailen érkezett levelére válaszolva tájékoztatom, hogy a közúti gépjármuvek, az egyes mezogazdasági, erdészeti és halászati erogépek üzemanyag- és kenoanyag-fogyasztásának igazolás nélkül elszámolható mértékérol 60/1992. (IV. 1.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdés a-b) pontjai szerint üzemanyag-fogyasztási normaként az 1. mellékletben fel nem tüntetett típusú, valamint az 1/A. melléklet alapján meg nem határozható alapnormájú, illetoleg a rendeletben meghatározottaktól eltéro fajtájú üzemanyaggal üzemelo gépjármuvek esetében az alapnorma értékét a gyártó vagy a gyártó adatai, vagy az üzemanyag-fogyasztás mérése alapján muszaki szakérto állapíthatja meg.
Mindebbol az következik, hogy a gyártó által megállapított fogyasztási adatok figyelembe vételére (vagy muszaki szakérto igénybevételére is) lehetoség van akkor, ha az adott gépjármutípus a jelzett mellékletekben nem szerepel.
A leírtak alapján az állami adóhatóság nem jogosult arra, hogy egy konkrét gépjármu fogyasztási alapnormáját megállapítsa.
"

Ezek után -- is -- mindenki azt csinál, amit akar...  :tt2:

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #408 Dátum: 2015.03.09 21:25:46 »
Nem is mondtam, hogy pár hete majdnem elcsábultam egy Imprezara. :) Örök szerelem az Impreza, éppen volt egy eladó a lakhelyemtől pár km-re és megnéztem, kipróbáltam, csak éppen elvitték előlem. Még szerettem volna megnézetni szakszervizben, de már nem volt lehetőségem, mert elvitték. Nem sajnáltam, mert hirtelen ötlet volt, szóval ismét Camry-ra gyűjtök. :) Egyébként gondolkozom Auris ST-n is, abból fiatalabb is összejöhetne, bár bizonyára nem említhető egy lapon a TCH-val. Üdv!

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #409 Dátum: 2015.03.11 15:41:34 »
Nem is mondtam, hogy pár hete majdnem elcsábultam egy Imprezara. :) Örök szerelem az Impreza, éppen volt egy eladó a lakhelyemtől pár km-re és megnéztem, kipróbáltam, csak éppen elvitték előlem. Még szerettem volna megnézetni szakszervizben, de már nem volt lehetőségem, mert elvitték. Nem sajnáltam, mert hirtelen ötlet volt, szóval ismét Camry-ra gyűjtök. :) Egyébként gondolkozom Auris ST-n is, abból fiatalabb is összejöhetne, bár bizonyára nem említhető egy lapon a TCH-val. Üdv!

Akkor már inkább Prius, Aurisnak elég gyenge a minősége ahogy hallottam...

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #410 Dátum: 2015.03.11 15:43:39 »
Csináltam pár napja egy fojtószelep és légtömegmérő tisztítást , és mint kiderült eléggé hatással van a motor működésére, jóval hamarabb és sűrűbben leáll azóta a benzines, érezhető a fogyasztás csökkenés is. Szóval érdemes megcsinálni bizonyos időközönként. 

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Camry Hibrid
« Válasz #411 Dátum: 2015.03.11 16:01:07 »
Akkor már inkább Prius, Aurisnak elég gyenge a minősége ahogy hallottam...
Nem igazán lehet őket összehasonlítani, elvégre az Auris egy kompakt kategóriás autó, ellenben, a Prius Avensis padlólemezen van. Ez olyan, mintha megállapítanád, hogy a Yaris gyengébb minőségű autó, mint az Auris. Naná...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #412 Dátum: 2015.03.11 18:48:08 »
Nem igazán lehet őket összehasonlítani, elvégre az Auris egy kompakt kategóriás autó, ellenben, a Prius Avensis padlólemezen van. Ez olyan, mintha megállapítanád, hogy a Yaris gyengébb minőségű autó, mint az Auris. Naná...

De össze lehet annyiban hasonlítani hogy ugyanaz a motor/hibrid rendszer van benne.... Tény hogy az Auris annyival olcsóbb is mint amit a kategória különbség okoz.

Lmr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Camry Hibrid
« Válasz #413 Dátum: 2015.05.20 23:33:35 »
Sziasztok!
becsatlakoznék mint büszke Camry Hybrid tulajdonos. Tegnap vettem, 2007es, 2009ben importált, teljesen magyarított egytulajos gépjármű.
előtte volt nálam Prius egy hétvégére teszten, sőt már kintről majdnem hozattam is egyet, meg egy RX400h is rendelés alatt volt, de szerencsére sikerült itthon egy autóbuzitól megvenni.
sok tapasztalat nincs, de hazahozatalra a navi 4,2l átlagot írt, délután csúcs+ egy kis M0.
egyelőre térdre vagyok omolva az Autó előtt...

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #414 Dátum: 2015.05.21 09:28:57 »
Nagyon gratulálok és irigyellek! Én kb. 1 éve döntöttem el, hogy Camry-t veszek, de nem jött össze. Idénre irányoztam elő a vásárlást, de egy lakásvásárlás + felújítás megfosztott ezektől az általad is írt élményektől. Ellenben mivel autóra szükség volt, vásároltam egyet hosszas töprengést követően. Kollégámtól, aki új autóként vásárolta 2000-ben, vettem egy 2 literes Stratust. Tegnap vettem használatba és elsőre nagyon tetszik. Pár évig biztosan meglesz, remélhetőleg ezt már tényleg Camry-ra cserélhetem.  ::) Egy gondom van csak, hogy a 2010-től és később gyártott autók külseje már nem jön be!  :hmmmm: Na, majd alakul... Attól, még hogy nem Camry-t vettem, olvasgatom majd a fórumot, mert nagyon jó kis társaság vagytok! :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.21 09:41:57 írta nroczei »

Lmr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Camry Hibrid
« Válasz #415 Dátum: 2015.05.21 23:03:19 »
Köszönöm szépen! folyik az ismerkedés. azt már észrevettem hogy nem gyári méretű gumik vannak rajta, ezt gyorsan orvosolni fogom... mert most 16mmes ültetésben van a kocsi :wacko:
gondlom ez volt az olcsó gumi.... mindegy, láttam egyesek dunlop bluresponset használnak. ajánlás?

nekem az RXel volt ilyen problémám, hogy a 400h még tetszett, de a 450h már annyira nem...
és alig van belőle ami nem fekete, és bézs belsős...

egyenlőre örülök, és ez a lényeg

a Stratus és érdekes autó lehet, mindenképpen kivétel az astra-golf-focus háromszögből.... vagy mondjak inkább vectra/insignia-passat-mondeot? :)

Thethe69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #416 Dátum: 2015.05.31 19:21:06 »
Sziasztok!
Prius-hoz rendeltem az USA-ból Denso Iridium long life gyertyákat, de a szállító rossz típust küldött. (SK20R11) Úgy látom, hogy ez pont jó a 2008-2009-es Camry-khez. Ha valakit érdekel, írjon.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Camry Hibrid
« Válasz #417 Dátum: 2015.05.31 20:21:22 »
miért nem bárdiból vettél?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thethe69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #418 Dátum: 2015.06.01 00:04:02 »
Mert a Bárdinál az ára jóval drágább volt :-(
ebay-ről 4000 Ft volt darabja, a Bárdinál meg 8390 Ft.

tutu37

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Camry Hibrid
« Válasz #419 Dátum: 2015.06.09 06:57:20 »
Sziasztok leendő márka társak!
Autó csere előtt állok és a választásom Camry Hydrid-re esett. Mivel nem ismerem a típust tőletek kérek segítséget, hogy a megfelelő példányt válasszam. Több helyen azt olvastam, hogy Európában nem forgalmazták a típust, viszont hirdetésekben találni olyan esteket ahol magyarországi első üzembe helyezés szerepel. Akkor ez most igaz vagy nem? Szabad-e venni 300+e km-et futott példányt venni?