Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 387895 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Camry Hibrid
« Válasz #150 Dátum: 2011.10.05 14:03:56 »
Akkor a 16000mérföldemmel alig járok vele :-) A lóerők harmadát a váltó sajátosságai miatt simán le lehet tagadni, de a fogyi az nagyon alacsonyan tartható tényleg. Nekem előtte 1.9dCi 120lovasom volt, az érzetre jobban gyorsult a mechanikus áttétel miatt, bár a váltásoknál elbuktam az időt. 6 literben megállt mindkettő. Volt egy érdekes "versenyem" egy 234lovas audi A5-össel: ÁLLÓ motorral adták meg a jelzést az indulásra- nekem csak a gázt kellett tövig nyomnom :-D - szegény nagyon lemaradt.
Az új 2012-es Camryt azért meg tudnám szokni:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.05 14:08:22 írta aircom »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #151 Dátum: 2011.11.04 17:14:38 »
aircom: miben volt az az egykilences dCi? (nekem is egy hasonló dohog túl a 218E km-en.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Camry Hibrid
« Válasz #152 Dátum: 2011.11.04 19:22:34 »
 ::)  Renault Lagunában, még 2001-ben vettem, pont egy vezérműszíjcsere (96.000km) után adtam el a Camry előtt 2009-ben...
Soha semmi bajom nem volt vele.

nereus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Hybrid
Re:Camry Hibrid
« Válasz #153 Dátum: 2011.11.16 11:34:17 »
Nekem Primera 2.2 dci volt nagyon szerettem amikor eladtam 240.000 km volt benne én 30.000 km-el vettem óra szerint?!
Úgy másfél hét múlva megyek a 80.000 miles szervizre kipróbálom a Motor Life-ot az olajba is és az üzemanyagba is a Primeránál bevált ugyanis eladás előtt egy héttel vizsgáztattam. Ott kérdezték raktam részecske szűrőt az autóba. Persze nem volt benne. A  "K" érték 00.6 volt úgy 238.000 km-nél. Engem meggyőzött úgyhogy kipróbálom. Ha érdekel titeket akkor meg írom szívesen a tapasztalataimat.

Üdv mindenkinek
Szeretem a jövőt idéző technikákat

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #154 Dátum: 2011.11.16 18:08:57 »
Nekem Primera 2.2 dci volt nagyon szerettem amikor eladtam 240.000 km volt benne én 30.000 km-el vettem óra szerint?!
Úgy másfél hét múlva megyek a 80.000 miles szervizre kipróbálom a Motor Life-ot az olajba is és az üzemanyagba is a Primeránál bevált ugyanis eladás előtt egy héttel vizsgáztattam. Ott kérdezték raktam részecske szűrőt az autóba. Persze nem volt benne. A  "K" érték 00.6 volt úgy 238.000 km-nél. Engem meggyőzött úgyhogy kipróbálom. Ha érdekel titeket akkor meg írom szívesen a tapasztalataimat.

Üdv mindenkinek

No, ez engem is érdekelne, mármint a csodalötty.  Végül is nekem is dCi motoros van.  Ez valami olyan, mint idehaza a Spuri adalék?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nereus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Hybrid
Re:Camry Hibrid
« Válasz #155 Dátum: 2011.11.20 10:44:25 »
Nem ismerem a Spuri adalékot. Ez nem adalék sőt nem is olaj származék hanem egy olyan anyag amit klímához, váltóba, motor olajba, hűtővíz rendszerbe, difibe, .....  stb. lehet  önteni. Állítólag molekuláris szinten rak rendet és meggátolja a kopást illetve meghosszabbítja az alkatrészek élettartamát. Viszont minden folyadék csere alkalmával pótolni kell. Mivel a Camry  motorja sűrűn leáll és újraindul úgy gondolom hasznos lehet. Írd be a keresődbe "Motor Life" biztosan megtalálod ott minden le van írva. Az ára úgy 6.000.-
Üdv,
Zsolt
Szeretem a jövőt idéző technikákat

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #156 Dátum: 2011.11.20 12:30:57 »
Értem. Köszönöm szépen.
Utánaolvastam.
Ez tényleg mindenre jó, legalábbis azt állítják.
Mondjuk egy kicsit szkeptikus vagyok, hogy a klímagáz mellé is jó ugyanaz az emulzió, mint a motorolajba. :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Camry Hibrid
« Válasz #157 Dátum: 2011.11.20 14:12:55 »
Én nem kicsit vagyok szkeptikus. Itt lenne 6 ezerért valami, amit az autógyártók elfelejtettek használni, holott mindent megold? Aha, persze. Molekuláris szinten  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Camry Hibrid
« Válasz #158 Dátum: 2011.12.17 23:30:52 »
Camry ügyben lenne kérdésem a Camry-sokhoz (2007 utáni Camry érdekel):
1. Magyarországon Toyota kereskedésen keresztül lehet vásárolni Hibrid Camry-t? Egyáltalán Camry-t? Egyáltalán (Kelet) Európában lehet vásárolni hivatalosan Hibrid Camry-t?
2. Budapesti Hibrid Camry felhasználók: mennyit eszik városban a Hibrid Camry? És Autópályán?
3. 130-as utazótemponál milyen a menet- és szél-zaj?
4. Szervíz: a hivatalos márkaszervízek értenek hozzá vagy érdemes másik szakihoz fordulni?
5. Alkatrész beszerzési idővel mi a helyzet? Gyorsan (raktárról) megoldják vagy rendelni kell tengeren túlról?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Camry Hibrid
« Válasz #159 Dátum: 2011.12.18 00:10:11 »
1. Magyarországon Toyota kereskedésen keresztül lehet vásárolni Hibrid Camry-t? Egyáltalán Camry-t? Egyáltalán (Kelet) Európában lehet vásárolni hivatalosan Hibrid Camry-t?
Ha jól emlékszem 2004 óta nem forgalmazzák Európában a Camry-t. Ez alól Oroszország kivétel.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #160 Dátum: 2011.12.18 16:10:47 »
Idézet
4. Szervíz: a hivatalos márkaszervízek értenek hozzá vagy érdemes másik szakihoz fordulni?


Ez, most komoly??? :eek:

Igen, értenek, annak ellenére, hogy nem forgalmazzák.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nereus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Hybrid
Re:Camry Hibrid
« Válasz #161 Dátum: 2011.12.19 09:19:45 »
Szia Botond.

A helyedben végig olvasnám a blogokat, hozzászólásokat ebben a (Hybrid) témában. Én is végigolvastam bár akkor már boldog tulajdonosa voltam egy TCH -nak. Szerintem a hivatalos magyarországi kereskedésekben nem lelhető fel viszont a részemről preferált Magyar Toyota a SAKURA. Ott van egy srác a nevét nem tudom, de Ő annak idején a Váci Toyotánál dolgozott és nagyon sokat tud róluk és ott javítják is de nem nagyon szokott gond lenni a kötelező szervizeken kívül.
Városban 50-60 km/h és országúton 90-110 km/h nekem 5.5-6.0 liter /100 km  :eek:
Autópályán 130-140 km/h pedig 7 liter  ::)
Csendes autópályán is de városban mint egy lebegő nyugalom. :sleeping:
Az alkatrész nagyon megfizethető Nipparts márkát ajánlom Japán és hibátlan. :ph34r:
A Sakurában már rendeltem egyszer és nagyon gyorsak, nem drága pl: ékszíj 5000 .- volt eredeti Japán 80.000 km-ként kell cserélni. :clap:

Üdv,
Szeretem a jövőt idéző technikákat

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Camry Hibrid
« Válasz #162 Dátum: 2011.12.19 09:53:53 »
Ez, most komoly??? :eek:

Igen, értenek, annak ellenére, hogy nem forgalmazzák.
Persze, hogy komoly. Személyes tapasztalataimról tudnék mesélni, és az csak egy mezei Yaris volt :D Műszakiztatás előtt egy csomó szükségtelen alkatrész cserét végre akartak hajtani rajta, csak azt nem vették észre rajta ami tényleg problémás volt (de szem előtt volt).

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Camry Hibrid
« Válasz #163 Dátum: 2011.12.19 09:56:57 »
Szia Botond.

A helyedben végig olvasnám a blogokat, hozzászólásokat ebben a (Hybrid) témában. Én is végigolvastam bár akkor már boldog tulajdonosa voltam egy TCH -nak. Szerintem a hivatalos magyarországi kereskedésekben nem lelhető fel viszont a részemről preferált Magyar Toyota a SAKURA. Ott van egy srác a nevét nem tudom, de Ő annak idején a Váci Toyotánál dolgozott és nagyon sokat tud róluk és ott javítják is de nem nagyon szokott gond lenni a kötelező szervizeken kívül.
Városban 50-60 km/h és országúton 90-110 km/h nekem 5.5-6.0 liter /100 km  :eek:
Autópályán 130-140 km/h pedig 7 liter  ::)
Csendes autópályán is de városban mint egy lebegő nyugalom. :sleeping:
Az alkatrész nagyon megfizethető Nipparts márkát ajánlom Japán és hibátlan. :ph34r:
A Sakurában már rendeltem egyszer és nagyon gyorsak, nem drága pl: ékszíj 5000 .- volt eredeti Japán 80.000 km-ként kell cserélni. :clap:

Üdv,
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam megúszom a fórum végig-olvasását :) Válaszod alapján kaptam egy nagyvonalú képet, és erre volt szükségem.  :)

nereus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Hybrid
Re:Camry Hibrid
« Válasz #164 Dátum: 2012.01.02 09:11:40 »
Volt egy Budapest - Bécs - Budapest úgy ( 550-570 km ) hosszú utunk a két ünnep között négyen mentünk felnőttek.
Odafelé 120 km/h volt a tempó visszafelé meg 130 km/h volt. A fogyasztás 6.6 liter/100 km volt amit nagyon jónak mondanék.
Úgy gondolom az a bizonyos adalék amit nemrég beleraktunk az olajcsere alkalmával bevált ugyanis ezen az úton még nyáron
7 - 7.2 liter /100 km volt a fogyasztásom egyedül voltam az autóban és klímát sem használtam.
Lehet, hogy csak bemagyarázom de mintha csöndesebb lenne a motor hangja is de ez csak hab a tortán. Egy biztos én minden olajcserekor bele fogom rakni ezentúl.
Ez volt az első különbség amit érzékeltem az adalék használat óta.

Mindenkinek Boldog Újévet
Szeretem a jövőt idéző technikákat