Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264794 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #9990 Dátum: 2016.02.07 08:18:48 »
[emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji13] [emoji13] [emoji12] [emoji12]  te vagy a legnagyobb király!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9991 Dátum: 2016.02.07 08:28:27 »
Helló!

Hogy vetted észre, mire fel mondta az a valaki, hogy a bal küszöb csere lesz, ki van rohadva? Mi látszik? Hasonló helyzetben vagyok én is, csak 2 évvel fiatalabb a kocsim, szintén vigyázott autó volt 7 évig biztos garázsban tartva ami nem fűtött, de télen amint lehetőség volt mindig le volt mosva a trutyi alaposan. Idén tűnt fel a hólyag.

Hol gyártották az autódat? Én is szomorú vagyok emiatt, de eléggé arrafele húzok hogy ezen viszontagságok ellenére is érdemes megtartani az autót, mert sok meglepetés nem érhet vele. Kevés autó van, amire 170.000 km alatt csak az előírt karbantartásokat kellett költeni, meg egy akksi, fékbetétek és gumik. A használtautó piac meg egy aknamező, rettenetesen sok a problémás darab. De ez nem csoda, hiszen a személyautóval közlekedők kb. 30 %-kának nem csak a KRESZről nincs fogalma és megszokásból "vezet", de vezetéstechnikailag is alkalmatlan. Másrészt meg kevesen tartják karban az autójukat olyan lelkiismeretesen, mint mi.

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/holyag1.jpg

Tiszteletem.
Hétvégén világ omlott össze bennem. Nem voltam itthon a héten így a sógorral elvittem a toycsit csináltatni.
Még tavaly év végén Prágai ut nál csináltam egy kis küszöb sérülést a kocsi jobb oldalán. Tenyérni  dolog nem nagy ügy.
Erre jön a feketeleves, hogy a bal küszöb ki van rohadva, csere lesz.  :cry:  :censored:
Nekem aki állandón tisztán, ragyogóan garázsba tartva ápolva betegesen szinte.
Hétfőn megyek megnézem. Fényképezem. Lehet túlzásba vitt sok mosás?  :wacko:
Találkozott ilyennel valaki? Első gazdája vagyok, törve nem volt nesze egy ócskavasba ülök.
Tényleg rosszul vagyok. Azt hittem gondos gazdája vagyok egy hibátlan autónak.   :hmmmm:
                                                                                                                                                   

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #9992 Dátum: 2016.02.07 09:58:28 »
Helló!

Hogy vetted észre, mire fel mondta az a valaki, hogy a bal küszöb csere lesz, ki van rohadva? Mi látszik? Hasonló helyzetben vagyok én is, csak 2 évvel fiatalabb a kocsim, szintén vigyázott autó volt 7 évig biztos garázsban tartva ami nem fűtött, de télen amint lehetőség volt mindig le volt mosva a trutyi alaposan. Idén tűnt fel a hólyag.

Hol gyártották az autódat? Én is szomorú vagyok emiatt, de eléggé arrafele húzok hogy ezen viszontagságok ellenére is érdemes megtartani az autót, mert sok meglepetés nem érhet vele. Kevés autó van, amire 170.000 km alatt csak az előírt karbantartásokat kellett költeni, meg egy akksi, fékbetétek és gumik. A használtautó piac meg egy aknamező, rettenetesen sok a problémás darab. De ez nem csoda, hiszen a személyautóval közlekedők kb. 30 %-kának nem csak a KRESZről nincs fogalma és megszokásból "vezet", de vezetéstechnikailag is alkalmatlan. Másrészt meg kevesen tartják karban az autójukat olyan lelkiismeretesen, mint mi.

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/holyag1.jpg

Sziasztok!

Pontosan ugyanilyen hólyagosodások az én küszöbömön is vannak sajnos! :cry:
Szerintem ezért még nem kell kétségbe esni, ez még nagyon-nagyon messze van a küszöb cserétől. :yes:
Persze nem árt odafigyelni, kezelni a problémát. Egyenlőre én is gondolkodom, hogy mi lenne a "szakszerű" megoldás... :hmmmm:
 
:otlet: Egyenlőre az az ötletem, hogy házilag lehetne:
- felhólyagosodott festéket lecsiszolni.
- lekezelni Korant-al (vagy más rozsdaátalakítóval). Így már tovább nem fog rozsdásodni. :yes:
- valamilyen "esztétikai" megoldással "elfedni" a problémát. pl.: javítófesték, öntapadó...

Mit gondoltok? :hmmmm:


Erre jön a feketeleves, hogy a bal küszöb ki van rohadva, csere lesz.  :cry:  :censored:

Ez furcsán hangzik...  Egy küszöb nem egyik napról  a másikra válik "csere éretté" ... lásd fentebb. :no:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Szerviz
« Válasz #9993 Dátum: 2016.02.07 10:01:53 »
Nekem is kellett már javítani a bal hátsó keréknél a küszöböt. Visszagondolva, egyszer 5 utassal mentem egy vízparti nyaralóhoz vezető töltésen, ahol egy két száguldozó- poroló autós, na meg a töltésen játszó gyerekek miatt, a szomszédok fekvő rendőröket rakosgatnak le. Én egy kb.20 cm átmérőjű vascsövön koppantam az áthaladás során. Elég alacsony építésű az E11, főleg így " megültetve " . Nem láttam sérülést az alján. Egyszer csak kb, 1.5 év múlva láttam meg a rozsdafoltokat. A kocsi legalacsonyabb pontja a küszöb alján az a perem, ahol az emelési pont is van. Ez egyben a lemezek illesztési pontja is. Itt a lemezek megnyíltak, és bevezették a vizet, többek között a kerékjáratból is. Ki kellett vágni azt a szakaszt, és tökéletesen kitömíteni. De láttam már ugyanilyen állapotú Corollát , ott is megvolt nyílva az emelési pont. Érdemes alánézni a küszöb alsó peremének, hogy nincsenek e a lemezek " kinyílva " . Elég egy rosszul sikerült kerékcsere, hogy elhajoljon a perem.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Szerviz
« Válasz #9994 Dátum: 2016.02.07 16:11:56 »
Nekem is van két hólyag, vagyis volt, leszedtem a felpúposodott festéket, hogy nem álljon meg benne a trutyi ha alá megy. Alatta teljesen rozsda mentes volt a fém, tehát lealapoztam és javítószínnel orvosoltam. Észre lehet venni, de nem durván feltűnő.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9995 Dátum: 2016.02.07 17:53:43 »
nocsak.. egyre több embernél derül ki ez.. még az én tág ismerősi körömben is tudok már ilyenről.. megpróbálhatom a lecsiszolással majd festés, de ha ott lyuk van, hiszen belülről kezdte ki, akkor hiába..újra fog rozsdásodni egyébként sokszor látszik hogyha száraz is a kaszni, hogy ott nedves a hólyag környéke...
                                                                                                                                                   

konyuli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Szerviz
« Válasz #9996 Dátum: 2016.02.07 21:04:23 »
A TOYOTA ha jól tudom 12 év átrozsdásodási garanciát vállal, szerintem próbálkozzatok be a legközelebbi márkaszervizben , hátha le tudják garanciázni.
Átrozsdásodás náluk a belülről kifelé rozsdásodást jelenti.

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szerviz
« Válasz #9997 Dátum: 2016.02.07 21:20:17 »
Sziasztok!

Szendrei József /Szuti/ vagyok álnéven, Főnöki engedéllyel írok ide egy kis gerillamarketing miatt. Ha valaki még nem tudna róla, megnyitottunk egy Toyota-Lexus szervizt, ToyoTeam Garage Autószerviz néven, Újpesten, a Tinódi utcában, de más márka szervizeit is vállalni tudjuk. A műhely 2 állásos, 117 nm-en fekszik és szép ügyfélváró, iroda is tartozik hozzá, ami a kényelmeteket szolgálja. Üzlettársam, Jakab Tamás végzi az autók szerelését, aki 18 év Toyota márkaszervizben eltöltött munkatapasztalattal rendelkezik, tehát ha bármire szükségetek van, akkor keressetek minket nyugodtan, igyekszünk foglalkozni a kisebb munkáktól kezdve az egyéni igényekig.

Mickey nyitott nekünk egy csoportot, ahova nemsokára beírjuk majd a Toyota Kub által elérhető állandó kedvezményeket és akciókat is, plusz 2-3 héten belül szervezünk egy hivatalos megnyitót is, ahova sok szeretettel várunk mindenkit, aki meg szeretné nézni, hogy hol dolgozunk és szeretne velünk pár szót váltani. Íme a csoportunk linkje, itt és a csoportban megtalálható elérhetőségeken keresztül tudjátok velünk felvenni a kapcsolatot:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1323.0

Addig is Üdv,
Szuti

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9998 Dátum: 2016.02.08 09:25:31 »
Ja, nekem benn fekszik az ügy már kb 2 hete, kíváncsi vagyok, mit fognak rá lépni, lesz-e gari, vagy sem..

Egyébként a sárvédőíven is látható már felületi rozsda...

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/toyota-rozsdaimg_20160129_141108.jpg

                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Szerviz
« Válasz #9999 Dátum: 2016.02.08 09:53:11 »
Én rozsdapötty szempontjából szerencsés vagyok. Az előző tulaj az autó - vélhetően - új korában megcsináltatta a gyári alváz- és üregvédelmet. Én a vásárlást követően a hátsó kerékívet kompletten kifújtam 3 réteg alvázvédővel. Novemberben múlt 15 éves az autó és nincs semmilyen hólyagosodás rajta.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Szerviz
« Válasz #10000 Dátum: 2016.02.08 11:14:34 »
Tiszteletem.
A küszöbcsere vaklárma volt direkt a sógor szívatott meg vele. Nincs itt semmi gond. Szidom is a száját azóta. Furcsa is volt, hogy ki lenne rohadva az autó ami hibátlan.  :clap:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #10001 Dátum: 2016.02.08 19:00:18 »
Tudom tisztelni az ilyen embereket, bár elvárás lenne a mai kor technikai fejlettsége mellett, hogy gyárilag kitűnő felületkezelésekkel, alváz és üregvédelemmel rendelkezzen az autó. És akkor nincs utólagos alvázvédelemre meg egyebekre szükség. Főleg, hogy 12 év garanciát vállalnak rá. Így nem gondoltam volna, hogy átüt rajta a rozsda. Ha a 12 év után történik meg ez, akkor sem örülök neki, de elfogadhatóbb, 2 év is idő. Egy idős autónál jobban megérti és elfogadja az ember a rozsdát. Hiszen arra már lehet benne sok kilométer, mechanikusan is el lehet "fáradva" az autó, nem csak a karosszéria. De egyelőre úgy tűnik a karosszéria jobban öregszik mint maga az autó mechanikusan... Szomorú. Együtt lenne jó.



Én rozsdapötty szempontjából szerencsés vagyok. Az előző tulaj az autó - vélhetően - új korában megcsináltatta a gyári alváz- és üregvédelmet. Én a vásárlást követően a hátsó kerékívet kompletten kifújtam 3 réteg alvázvédővel. Novemberben múlt 15 éves az autó és nincs semmilyen hólyagosodás rajta.
                                                                                                                                                   

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #10002 Dátum: 2016.02.11 08:04:57 »
hali! ilyen nálam lekaparva a festéket.
ki mit olvas le róla? :) http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsda-helye.jpg
                                                                                                                                                   

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #10003 Dátum: 2016.02.11 08:24:36 »
hali! ilyen nálam lekaparva a festéket.
ki mit olvas le róla? :) http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsda-helye.jpg

Hi!

Szerintem nem nagy probléma, nem is igazán rozsdás alatta. Csak most már ne hagyd így, mert már semmi sem védi  a nedvességtől! Legalább egy Korant( vagy hasonló ) alapozót tegyél rá, még ha ideiglenesen is.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #10004 Dátum: 2016.02.11 08:56:11 »
Hi!

Szerintem nem nagy probléma, nem is igazán rozsdás alatta. Csak most már ne hagyd így, mert már semmi sem védi  a nedvességtől! Legalább egy Korant( vagy hasonló ) alapozót tegyél rá, még ha ideiglenesen is.
Úgy látom alatta horganyzott a lemez :hmmmm:
 Legalább is sok helyen az  (küszöb, gépháztető, e biztos máshol is)
De akkor miért holyagosodott fel? :hmmmm: