Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2288157 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Szerviz
« Válasz #9555 Dátum: 2015.03.31 15:38:57 »
Tehát akkor Toyota dobozba öntött valamilyen olaj.....na én azt csak akkor tölteném a kocsimba,ha előttem bontják ki.Mert annó a Hondában,ahol dolgoztam,sima mezei olajat öntöttünk a "gyárinak" ki kiálltott oljok dobozaiba...tehát,csak ovatosan ezekkel![emoji6]
Köszi ez bizalom építő   :eek:
Fery

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9556 Dátum: 2015.03.31 16:01:57 »
Tehát akkor Toyota dobozba öntött valamilyen olaj.....na én azt csak akkor tölteném a kocsimba,ha előttem bontják ki.Mert annó a Hondában,ahol dolgoztam,sima mezei olajat öntöttünk a "gyárinak" ki kiálltott oljok dobozaiba...tehát,csak ovatosan ezekkel![emoji6]

 :eek: Pontosan mit jelent az, hogy "sima mezei olaj"?

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:Szerviz
« Válasz #9557 Dátum: 2015.03.31 16:03:40 »
Tehát akkor Toyota dobozba öntött valamilyen olaj.....na én azt csak akkor tölteném a kocsimba,ha előttem bontják ki.Mert annó a Hondában,ahol dolgoztam,sima mezei olajat öntöttünk a "gyárinak" ki kiálltott oljok dobozaiba...tehát,csak ovatosan ezekkel![emoji6]
 

Így van! A Toyota a Castrol-t használja! Ez olyan,mint az alkatrész is, nem gyártanak saját maguknak, csak Toyota felirat van a csomagoláson.
Egy pl: Egyik ismerősömnek van Nissan Xtrail-je, a futóművén vmt ki kellett cserélni, bement a Nissanhoz, ott mondták,hogy 86000.-FT, majd kapott egy fülest,hogy kérdezze meg a Dacia-t, mivel ugyanaz a futóműve,mint a Duster-é. Itt meg is kapta az alkatrészt 54000.-Ft-ért, csak Dacia csomagolásban!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #9558 Dátum: 2015.03.31 16:18:13 »
 

Így van! A Toyota a Castrol-t használja! Ez olyan,mint az alkatrész is, nem gyártanak saját maguknak, csak Toyota felirat van a csomagoláson.
Egy pl: Egyik ismerősömnek van Nissan Xtrail-je, a futóművén vmt ki kellett cserélni, bement a Nissanhoz, ott mondták,hogy 86000.-FT, majd kapott egy fülest,hogy kérdezze meg a Dacia-t, mivel ugyanaz a futóműve,mint a Duster-é. Itt meg is kapta az alkatrészt 54000.-Ft-ért, csak Dacia csomagolásban!

Áááááá..... az biztos rosszabb minőségű.  :D
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Szerviz
« Válasz #9559 Dátum: 2015.03.31 18:06:59 »
:eek: Pontosan mit jelent az, hogy "sima mezei olaj"?
Sok esetben annó az ment a palackba,amit a főnök a legolcsóbban meg tudott venni.Sokszor még a viszkozitási besorolása sem passzolt...ezekből vett 250-literes hordókban kettőt-hármat.Az összrs autóba ez ment...aranyáron....és ez megy most is...sose cseréltetnék márkaszervizben olajat.Csak akkor,ha én viszem![emoji41] [emoji6]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #9560 Dátum: 2015.03.31 18:21:19 »
A Toyota a Castrol-t használja! Ez olyan,mint az alkatrész is, nem gyártanak saját maguknak, csak Toyota felirat van a csomagoláson.
A Toyota gyártat, minősített olajat éppen úgy mint más segédanyagot vagy alkatrészt.
Beszállítóinál igazodik a helyi viszonyokhoz, és részben kontinentális termékeket használ. Olajait japánban többek szerint a Nippon, máshol pedig az Exxon gyártja. Régebben a logójuk rajta volt a dobozokon.
Az teljesen más lapra tartozik, hogy egyes márkaszervizek milyen beszállítóval szerződnek. Megint más kérdés, hogy miként tesznek szert extraprofitra tisztességtelen vállalkozások vagy személyek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.31 18:24:58 írta Agyarka »

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:Szerviz
« Válasz #9561 Dátum: 2015.03.31 18:29:59 »
Áááááá..... az biztos rosszabb minőségű.  :D
 :surrender:

Az Xtrail és a Duster padlólemeze ugyanaz! Lehet,hogy nem tudod, de már régóta a Renault megvásárolta a Nissan-t!
Az elektronikán kívül mindene Renault, ahogy a Dacia-é is! Szóval az alkatrész ugyanaz! Amúgy,ha engem kérdezel, igen, valóban szar mindkettő! 

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:Szerviz
« Válasz #9562 Dátum: 2015.03.31 18:33:31 »
A Toyota gyártat, minősített olajat éppen úgy mint más segédanyagot vagy alkatrészt.
Beszállítóinál igazodik a helyi viszonyokhoz, és részben kontinentális termékeket használ. Olajait japánban többek szerint a Nippon, máshol pedig az Exxon gyártja. Régebben a logójuk rajta volt a dobozokon.
Az teljesen más lapra tartozik, hogy egyes márkaszervizek milyen beszállítóval szerződnek. Megint más kérdés, hogy miként tesznek szert extraprofitra tisztességtelen vállalkozások vagy személyek.

Biztos igazad van, de itthon Toyota márka szerviz nem használ japán olajat! Ezt belső információból tudom!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #9563 Dátum: 2015.03.31 18:35:58 »

Az Xtrail és a Duster padlólemeze ugyanaz! Lehet,hogy nem tudod, de már régóta a Renault megvásárolta a Nissan-t!
Az elektronikán kívül mindene Renault, ahogy a Dacia-é is! Szóval az alkatrész ugyanaz! Amúgy,ha engem kérdezel, igen, valóban szar mindkettő! 
Természetesen viccnek szántam. :)
Gondolom ugyan az a beszállító (lehet hogy még a cikkszám is adott esetben.) ;)
 :surrender:

Az olajaknál szerintem nem olyan fontos , hogy GYÁRI feliratú legyen... ha a tanúsítvány megfelel. :)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:Szerviz
« Válasz #9564 Dátum: 2015.03.31 18:39:23 »
Természetesen viccnek szántam. :)
Gondolom ugyan az a beszállító (lehet hogy még a cikkszám is adott esetben.) ;)
 :surrender:

Az olajaknál szerintem nem olyan fontos , hogy GYÁRI feliratú legyen... ha a tanúsítvány megfelel. :)

 :clap: Értékeltem!
 Biztos lehetsz benne,hogy nincs olyan jó minőségű,mint a Motul!

Fekete 1.6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #9565 Dátum: 2015.04.01 19:35:04 »
Sziasztok. bocs, hogy beleszólok, de én is Castrolt használok Edge  0W-30 A5 -öst. Szerintem jó olaj és kevesebbet eszik tőle a kocsi. Próbáltam a Mobil 1-est is de nem jött be.
Igazából azért folytam bele mert hátha tud valaki segíteni a Corolla problémámban. a 4. kuplungtárcsát fogyasztja, és nem elkopik, hanem kilazul a közepe.  :cry:
2000-es fordulaton folyamatosan adagolt gázadásnál el kezd csörögni úgy 2500-ig. most 96000 van benne, utoljára 94000 nél cserélték már lenkerékkel együtt, előtte 91000 nél. persze most már megint csörög.
Esetleg lenne valami ötlete valakinek?
Üdv.

Fekete 1.6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #9566 Dátum: 2015.04.01 19:35:27 »
Sziasztok. bocs, hogy beleszólok, de én is Castrolt használok Edge  0W-30 A5 -öst. Szerintem jó olaj és kevesebbet eszik tőle a kocsi. Próbáltam a Mobil 1-est is de nem jött be.
Igazából azért folytam bele mert hátha tud valaki segíteni a Corolla problémámban. a 4. kuplungtárcsát fogyasztja, és nem elkopik, hanem kilazul a közepe.  :cry:
2000-es fordulaton folyamatosan adagolt gázadásnál el kezd csörögni úgy 2500-ig. most 96000 van benne, utoljára 94000 nél cserélték már lenkerékkel együtt, előtte 91000 nél. persze most már megint csörög.
Esetleg lenne valami ötlete valakinek?
Üdv.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #9567 Dátum: 2015.04.01 19:55:31 »
Castrolt használok Edge  0W-30 A5 -öst. Szerintem jó olaj és kevesebbet eszik tőle a kocsi. Próbáltam a Mobil 1-est is de nem jött be.
Itt a többség sajnos 1 kalap alá veszi a Magnatec -et az EDGE-vel, aztán meg elégedetlenkednek.
A Castrol EDGE 0W30 ACEA C3as olaj, azaz nem lehet A5,  ellentétben a jóval vékonyabb M1 0W30 -al.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #9568 Dátum: 2015.04.01 19:57:13 »
Nem lehet ez a kuplung probléma szerelési hiba? Esetleg nincs központban vagy valami ilyesmi... csak találgatok... :hmmmm:
Mindig UGYANAZ a szerelő cserélte?
Lehet hogy először a szerelőt kéne cserélni... de ez csak ötlet... :otlet:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #9569 Dátum: 2015.04.01 20:37:55 »
A COV-os topicba írtam, de igazából ide illik.
Most jöttem meg a 10. évi szervizről amit Brüsszelben kellett megejtenem. a "165 ezres közbenső" szerviz olajcsere, szürőcsere, pollenszürő, ablakmoso folyadék, újrahasznositási dij mindösszesen 215 euro  :(.
A munkadij ebből 1,25 orara 66 euro plusz afa. (21%) a 4 liter olaj ára 65 euro plusz áfa. Az olaj tipusa nincs feltuntetve a szamlan, 5/30-as.

Mivel a szerviz előtt kérdezték, hogy nem kellene inkább uj autót venni az olajcsere helyett, megkérdeztem, hogy mennyiért számitanák be.
2500 euro lenne a beszámitási ár és kb 4000 euroert lehet a piacon ilyen (152 eKm, 10 év) Versokat venni. (1,8-as, 2005 most 10. éves)

Alighanem jövöre igyekszem otthon szervizelni.