Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2289311 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #9270 Dátum: 2014.07.09 09:46:19 »
Gondolom ott minden szerelés mentes nap ajándék  :D
Van egyáltalán olyan? A kappa tulajok ilyen időmilliomosok lehetnek... (Lopott Idő c. film...)  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #9271 Dátum: 2014.07.09 09:48:23 »
Gondolom ott minden szerelés mentes nap ajándék  :D
Ha minden igaz, hamarosan kiderül ... vagy beborul :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Szerviz
« Válasz #9272 Dátum: 2014.07.14 20:17:45 »
Ha minden igaz, hamarosan kiderül ... vagy beborul :D

Akkor viszont szerintem ne melózz heti 30 óránál többet, különben nem marad időd a kocsit vinni-hozni a szerelőhöz.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Szerviz
« Válasz #9273 Dátum: 2014.07.15 20:46:49 »
Tiszteletem.
2012 ben volt utoljára hivatalos szervizben a kocsim. Akkor 130e km volt benne.
Utána leszoktam a szervizről a horror árak miatt.
Most 145e körül van csak olaj, fékbetét, szürő csere volt. Menetközben.
Mire kellene figyelni még, mik az aktuálisok, milyen km ként?
Gondolok generátor szíj, váltóolaj csere, hütőfolyadék csere stb.
Nem szeretném elhanyagolni a gépet igaz időm se sok, de legalább mikor szervizbe vitte az ember időszakos dolgokat tudták, hogy mi merre.
Nem mintha félnék de most megyek nyaralni és elgondolkodtam, hogy ha beütne valami igencsak néznék.  :censored:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #9274 Dátum: 2014.08.11 11:45:31 »
Rossz minőségű úton jobb elölről halk kopogást hallok. Mi adhatta meg magát? Lengécsillapítókat tavaly cserélték, azzal nem lehet gond.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #9275 Dátum: 2014.08.11 12:12:35 »
Stabilizátorpálca (kutyacsont) lesz az valószínűleg. A kolegám E12-ében is nemrég cseréltem.
Nem jársz erre valamikor?  Megnézném

Ez az az alkatrész, csak hogy tudd miről van szó:
http://kephost.com/image/CWs
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 12:16:33 írta TZoli »

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #9276 Dátum: 2014.08.11 12:49:23 »
Rossz minőségű úton jobb elölről halk kopogást hallok. Mi adhatta meg magát? Lengécsillapítókat tavaly cserélték, azzal nem lehet gond.
Ugyan így jártam nem olyan rég. Elsőnek toronycsapágy volt a ludas. Nem sokkal utána ismét megjelent a kopogás majd idegbajt kaptam. Kutyacsont csere a baj nem szűnt meg.
Jobb első toronynál a porvédőt levettem és láss csodát a teleszkóp csavarja volt fellazulva, szóval azt is nézd meg majd.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #9277 Dátum: 2014.08.11 13:22:33 »
Köszi!
Zoli, valamikor kellene mennem Rétságra, akkor majd csörgök és beugrok (hétköznap lesz). De mostanában inkább a szüleim jönnek hozzánk, így ritkán járok arra, de köszönöm!
Kézifék ügyben is keresnélek, mert akkor volt jó, amikor beállítottad, és megint nagyon fel kell húzni és akkor sem fogja meg mindig az autót lejtős területen. Ez azért is kellemetlen, mert a Balatonon elég lejtős a telek, szóval nem igazán tudok máshol megállni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #9278 Dátum: 2014.08.11 13:22:50 »
Jobb első toronynál a porvédőt levettem és láss csodát a teleszkóp csavarja volt fellazulva, szóval azt is nézd meg majd.  :D

Megnézem, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #9279 Dátum: 2014.08.11 14:30:12 »
Köszi!
Zoli, valamikor kellene mennem Rétságra, akkor majd csörgök és beugrok (hétköznap lesz).

Ha fogod tudni mikor lesz, szólj egy nappal előtte

Kéziféket sajna 1-2 évente után kell állítani, ha azt szeretnéd hogy igazán "pöckös" legyen, elavult és gyenge megoldás ez a konstrukció
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 14:33:43 írta TZoli »

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Szerviz
« Válasz #9280 Dátum: 2014.08.11 18:42:31 »
Remélem igazad lesz!! A menet szél meg a hűtőventilátor nem nagyon játszik szerepet mivel ez a blokk hátoldalánál van így ott elég "szélcsend" van.

De a hengerfejtömítésnél történő olajfolyás mindenkit meglep, szóval remélem, hogy nem az.
A lancfeszito lesz a ludas, erre elég nagy esély van. Pasztazni kell, sokszor az új alátét is ereszt egy kis idő után.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Szerviz
« Válasz #9281 Dátum: 2014.08.11 18:47:52 »
:flowers:

Attól, hogy rosszul van szerelve gyárilag mehet még pár évet, de ha a csati "leég", akkor van vége a bulinak.  :)

Egy dolgot viszont tanácsolok tapasztalatból: ha az egyik oldali izzó kimegy, akkor cseréld ki egyböl mindkettöt, a jót is.  :otlet:
Tudom, elsöre pazarlásnak hangzik, de ha nem így teszel, rövid idön belül kimegy a jó is és kezdödik a játék elölröl.  :yes:
Mesélj erről kérlek. :)
Én soha nem cserélem egyszerre, de soha senki nem mondja meg melyik az újabb. 2 év alatt 2 első izzót cseréltem, és egyik se ölte meg a másikat. Mitől is menne ki a másik? Nem is értem. Még ha párhuzamos fogyasztók lennének akkor se látok semmilyen fizikai törvényt erre vonatkozólag. A zárlat jellegű terhelest sem a másik izzó kapja.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #9282 Dátum: 2014.08.11 20:39:16 »
A valasz egyszeru. Statisztika 1 -2 . T proba . Az izzokat is elettartalmora gyartjak.
Mivel a ket izzo egy gyartosoron keszulqt azonos idoben feltetelezve, hogy uannyit ment , fizikai behatasok is megegyeznek kozel azonos idoben fognak kiegni ...

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0005_31_kutatasmodszertan_scorm_06/634_ktmints_tprba_s_az_fprba.html

Ez a tudomanyos megkozelites, a masik meg, hogy jobb 1x szivni a lampa szerelesnel.

Joapam asrajaban holnap cserelem szerelovel egyutt a fenyszorokat uj hellara, mert. Mattak-minden izzot ujra cserelunk, mivel ha mar ki van szedve a lampa es lokharito lebontva akkor ez a legegyszerubb es jopar evre letudva a gond...
Konrád

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #9283 Dátum: 2014.08.11 20:49:46 »
A valasz egyszeru. Statisztika 1 -2 . T proba . Az izzokat is elettartalmora gyartjak.
Mivel a ket izzo egy gyartosoron keszulqt azonos idoben feltetelezve, hogy uannyit ment , fizikai behatasok is megegyeznek kozel azonos idoben fognak kiegni ...

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0005_31_kutatasmodszertan_scorm_06/634_ktmints_tprba_s_az_fprba.html

Ez a tudomanyos megkozelites, a masik meg, hogy jobb 1x szivni a lampa szerelesnel.

Joapam asrajaban holnap cserelem szerelovel egyutt a fenyszorokat uj hellara, mert. Mattak-minden izzot ujra cserelunk, mivel ha mar ki van szedve a lampa es lokharito lebontva akkor ez a legegyszerubb es jopar evre letudva a gond...
Erre mondok neked egy ellenérvet:  a még jó égőt benne hagyod valószinű még sokáig jó lesz. Ha kicseréled egy újra van esély rá hogy hamar kiég, nem nagy de van.
(Hallottam egy tetőcserép példát: a régi 30 éves cserepek, amik épek további 30 évig jók lesznek. Ha kicserélik új cserépre cca 10% esély van hogy zárványos , ami azt jelenti, hogy erős fagyban szétrobban vagy rétegeire málik)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #9284 Dátum: 2014.08.11 20:59:02 »
Ja az acs is azt mondta rohogve ha felmegy a tetore a sulya alatt osszetor meg 10db palat es egy lyukas csak:).

Viszont termelocegeknek igy tervezik reszben a karbantartast illetve a termeknek eletciklusa van.

Vizvezeteket se ugy tartanak karban hogy tonkrenjen, mert akkor egesz pest viz nelkul maradna es annyi karbantarto kelleene stb...

Mindenki eldontheti melyik a jobb megoldas, de ha pl egy null km es auto es az enyem kozott kelleen valasztanom akkor inkabb a nullasat valsztanam.
Viszont baratno eseteben nem boztos lecserelnem meg egy szuzre:)...
Konrád