Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2283298 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5805 Dátum: 2011.09.13 20:31:01 »
Én holnap megyek TZoli mesterhez és kíváncsi leszek mit mutat majd a kiszedett cucc  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5806 Dátum: 2011.09.13 20:39:59 »
Sityu-papa, Neked Boldog Szülinapot...

Köszi.  :)

...de ez még nem jogosít fel, hogy incselkedjél...  :naspang: :ser: :happybday: ...ha szeretsz sikálni, akko' csinájjad!  :D

Ugye, hogy meg lehet csinálni.  :tt2: ;) (egyébként pzs tárcsáit felsmirglizték mielőtt feltették)


TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5807 Dátum: 2011.09.13 20:44:27 »
Én holnap megyek TZoli mesterhez és kíváncsi leszek mit mutat majd a kiszedett cucc  :whistling: .

Olyan sz.rul nem fog kinézni mint a Bepié...

Az újak már itt vannak tegnap óta:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=6kcc9uo8kd5u7dnkfztg.jpg

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5808 Dátum: 2011.09.13 20:55:42 »
Finom lesz!  :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5809 Dátum: 2011.09.13 20:57:22 »
Sityu-papa, Neked Boldog Szülinapot...

Köszi.  :)
Itt off, de be kéne nézni a facebookra  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #5810 Dátum: 2011.09.14 06:38:42 »
...de ez még nem jogosít fel, hogy incselkedjél...  :naspang: :ser: :happybday: ...ha szeretsz sikálni, akko' csinájjad!  :D

Ugye, hogy meg lehet csinálni.  :tt2: ;) (egyébként pzs tárcsáit felsmirglizték mielőtt feltették)
Amúgy tényleg nem hallottam még erről a smirglizésről, így nem tudom, mennyire eredményes. A szerelő azt mondta, hogy a féktisztítóval ő is többször áttörölte, gondolhatod, hogy nem full olajosan tette fel, meg ment is az autóval egy kört, de csakis az óvatosság kedvéért javasolta a további kb 200km használatot.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #5811 Dátum: 2011.09.14 06:40:50 »
Én holnap megyek TZoli mesterhez és kíváncsi leszek mit mutat majd a kiszedett cucc  :whistling: .

Olyan sz.rul nem fog kinézni mint a Bepié...

Az újak már itt vannak tegnap óta:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=6kcc9uo8kd5u7dnkfztg.jpg
Az ATE megy hátra? :?:

Amúgy az én dobozaim is így néztek ki..  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5812 Dátum: 2011.09.14 06:48:30 »
Előre  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #5813 Dátum: 2011.09.14 07:25:32 »
Előre  ::) .
Azt gondolom, hogy ez a szett így Neked, mondi, igen harapós lesz!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #5814 Dátum: 2011.09.14 09:44:35 »
Amúgy tényleg nem hallottam még erről a smirglizésről, így nem tudom, mennyire eredményes. A szerelő azt mondta, hogy a féktisztítóval ő is többször áttörölte, gondolhatod, hogy nem full olajosan tette fel, meg ment is az autóval egy kört, de csakis az óvatosság kedvéért javasolta a további kb 200km használatot.  ;)

Nézd, jó szerelőhöz hordod. A tárcsát elég áttörölni, a betéttel nem kell semmit csinálni, amikor a 200 km-t mondta, csak neked akart jót, azért mondta, hogy óvatosan, hogy az alkatrészek precízen kopjanak össze. Egyébként ez a helyes eljárás.  :hug:

Smirglizés: régen a trabi fékpofáit smirgliztük, mikor eresztett a fékolaj, és nem volt pénz másikra. Teljesen hatásos.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5815 Dátum: 2011.09.15 22:04:38 »
Megvan a fékem!
Eleje Ate, a hátulja Ferodo Premier. Elég finom, és elég rendesen harap, sokkal jobb, mint volt, bár még azért nem téptem meg a száját.
Az Ate tárcsán látszik, hogy jó cucc, teljesen bevonatolva van, nem fog rozsdásodni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #5816 Dátum: 2011.09.24 10:33:20 »
Kérdés egy másik fórumról:

Idézet
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem hozzátok.

Van egy 1.4 vvt-i  2002.11  E12-es sedan Corollám, 103.000km van benne, és most olyan problémám van hogy, a reggeli indításoknál nehezen indúl be, van olyan hogy, csak második indításra indul be, vagy ha beindul elsőre akkor dadog, nem áll be az alapjárat hacsak nem adok neki egy gázfröccsöt. Az lenne a kérdésem hogy valaki találkozott-e már ilyen problémával?? és ha igen mi lehet a probléma.

Várom a válaszokat, Előre is köszönöm a segítséget.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #5817 Dátum: 2011.09.24 12:05:43 »
Kérdés egy másik fórumról:

Idézet
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem hozzátok.

Van egy 1.4 vvt-i  2002.11  E12-es sedan Corollám, 103.000km van benne, és most olyan problémám van hogy, a reggeli indításoknál nehezen indúl be, van olyan hogy, csak második indításra indul be, vagy ha beindul elsőre akkor dadog, nem áll be az alapjárat hacsak nem adok neki egy gázfröccsöt. Az lenne a kérdésem hogy valaki találkozott-e már ilyen problémával?? és ha igen mi lehet a probléma.

Várom a válaszokat, Előre is köszönöm a segítséget.
Azt nem írta, hogy közben ad-e az autó hibaüzenetet... Ennyire látványosan nekem nem csinálta, hogy 2-jára induljon be, de vol, hogy olyan nehezen kapta el az alapjáratot indításkor. Nekem erre mondták az esetleges lambda hibát (ami aztán cáfolódott szerencsére), illetve télen egyszer előfordult ez, és akkor a vízhőfok mérő gomba adott hibakódot, de a szervizben megtisztították, és azóta nem jelentkezett ez a hiba... Én ilyen irányban keresgetnék először...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #5818 Dátum: 2011.09.28 10:06:35 »
Kész a kuplungcsere!!! A gyári volt benne, a jelek szerint 198 ezer km-t bírt, Luk márkájú (mert angol, ezt este tudtam meg... mármint azt, hogy az angoloknak a Luk a gyárija). Én Aisint vettem bele, ez van. Hát ez hihetetlen, hogy mekkora a különbség!!! :eek: Szó szerint olyan puha lett a kuplung mint a vaj, szinte beesik érzésem van a régi, "izomból nyomjuk, combosodjuk anyám!" változat után.  A hármas ettől még nem lett tökéletes, de majd még tesztelem, egyelőre jobbnak tűnik mint volt. Az meglepetés volt, hogy nem lehet állítani a váltórudazaton (apum látatlanban még ezen gondolkodott), merthogy nincs benne, bovdenes...  :eek: A régi egyébként egyszerűen ronggyá kopott, majd lefotózom, elfogyott róla a ferodol, de más különösebb baja nem volt.

Ezen felül kicserélték nekem a srácok a stab pálcákat a gumikkal együtt, valamint az első motortartó bakot. Előbbiből kifolyólag megszűnt a kopogás az úthibákon. Megdicsérték a Corit, hogy az alsó testkábel nemhogy csak egyszerűen fenn van a kocsin és nem rohadt le, hanem egyenesen jó állapotú, ilyet még nem láttak ezen a típuson. 8)  :D

Később (de még mindenképp idén) cserés lesz az első futómű két szilentje, meg jövőre vezérlés lesz esedékes, most 3.5 éves a szíj, 60 ezer km van benne.  8)

Szóval most öröm és bódottá' vannik folyamatban!  :wub:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #5819 Dátum: 2011.09.28 10:18:13 »
 :clap:
Azért csak jobb lett a váltó! A váltó valóban bowdenes, így sem azon, sem a kuplungon nem lehet állítani (mert az meg hidraulikus).
Pénteken szemügyre vesszük!  :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...