Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2283292 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #10320 Dátum: 2016.09.20 09:53:29 »
Igen, koszi, atmentem tanulo uzemmodba :) es latom, hogy a kiosztas ugyan az, remenykedem, hogy akkor a valosagban is jo lesz.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #10321 Dátum: 2016.09.22 08:29:58 »
Ha esetleg mas is felni ugyben keresgel, ez a link hasznos lehet. Ez alapjan, minden parametere azonos az uj Auris as 2005-os COV felnijenek a 16"-os kerekmeret eseten.
http://www.wheelfitment.eu/car/Toyota/Auris%20(2013%20-%20).html

nbandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Szerviz
« Válasz #10322 Dátum: 2016.10.05 10:03:27 »
Sziasztok!

2008-as Corollában 1.4 benzin 97 LE 220 000 km szeretnék olajat cserélni, milyen olajat és szűrőt javasoltok?
Az előző autómban (Nissan) Castrolt használtam és Filtront.

Azt tudom hogy 5W-30 kell bele, a Castrol olajválasztója a Magnatec 5W-30 A5 ajánlja.
A váltóban kell olajat cserélni vagy élettartam?
Ha tudnátok egyéb szervíz információkkal segíteni, a felhasználói kézikönyv megvan,
csak hogy milyen márkák váltak be (gyertya, szűrők, hűtőfolyadék stb.).

Köszönöm, ha tud valaki írni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10323 Dátum: 2016.10.05 10:37:22 »
Minőségi 5w30 és nem lesz gond (Én a mobil1-re esküszöm, de itt többen hisznek a Castrol vagy a LM márkákban is. Lényeg, hogy minőségi cucc legyen).
Én márkaszervízbe járok, nem lényegesen drágább mint bárhol máshol, és ott gyári cuccok mennek bele.
váltó: elvileg élettartam, de a szervíz is ajánlja a 60 ezrenkénti cserét. Nekem volt a váltóval gondom, azóta (100 ezer kilométert mentem azóta vele) Toyota 75w váltóolaj megy bele. A kézikönyv nem ezt ajánlja, de a szervízben mondják, hogy a később kiadott szervízprotokollban már szerepel. (6 sebességes váltókhoz alapvetően ezt adják).
Hűtőfolyadék: szintén csak Toyota (azt hiszem a rózsaszín, de megmondják a többiek), többi cucc Denso. Denso a legjobb, amiből lehet abból ezt kell venni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 10:41:42 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #10324 Dátum: 2016.10.05 17:37:11 »
Toyota 75w váltóolaj megy bele. A kézikönyv nem ezt ajánlja, de a szervízben mondják, hogy a később kiadott szervízprotokollban már szerepel. (6 sebességes váltókhoz alapvetően ezt adják).
Mondani éppen mondhatják, írásosan alátámasztani azonban sajnos nem tudják. Az E12 5 sebességes C150 es váltójához a szervizelési utasítás, és a TMH-tól kért állásfoglalás alapján 75W90 es olaj van előírva (pl Castrol Syntrans Transaxle 75W-90).
Az  E15 6 sebességes váltóihoz van a 75W.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10325 Dátum: 2016.10.05 19:55:27 »
Sziasztok!

2008-as Corollában 1.4 benzin 97 LE 220 000 km szeretnék olajat cserélni, milyen olajat és szűrőt javasoltok?
Az előző autómban (Nissan) Castrolt használtam és Filtront.

 

Azt tudom hogy 5W-30 kell bele, a Castrol olajválasztója a Magnatec 5W-30 A5 ajánlja.
A váltóban kell olajat cserélni vagy élettartam?
Ha tudnátok egyéb szervíz információkkal segíteni, a felhasználói kézikönyv megvan,
csak hogy milyen márkák váltak be (gyertya, szűrők, hűtőfolyadék stb.).

Köszönöm, ha tud valaki írni.


Olaj választáshoz nézd meg ezt először. Gyertya->Denso de nem a fanszia fos, olajszűrő->Mann v. Mahle, hűtőfolyadék->Eneos
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10326 Dátum: 2016.10.05 22:31:41 »
Mondani éppen mondhatják, írásosan alátámasztani azonban sajnos nem tudják. Az E12 5 sebességes C150 es váltójához a szervizelési utasítás, és a TMH-tól kért állásfoglalás alapján 75W90 es olaj van előírva (pl Castrol Syntrans Transaxle 75W-90).
Az  E15 6 sebességes váltóihoz van a 75W.
Nekem bevált. Már közel 100 ezer kilométert mentem vele (második alkalommal van benne most 75w), és nagyon finom vele a váltó, a téli hidegekben is. De akkor nem ajánlom a másoknak, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #10327 Dátum: 2016.10.06 08:57:39 »
Ajánlani nyugodtan lehet másoknak is, főleg akkor ha jó tapasztalatod van vele, de úgy korrekt, ha a hivatalos álláspont is szerepel mellette.
Valószínűnek tartom, hogy a kicserélt alkatrészekkel már a gyárilag ajánlott olajjal sem lenne problémád. Addig meg biztosan nem tartod meg az autód amíg a nem erre a vékony olajra tervezett váltóval kenésből adódó probléma lenne.
Kár, hogy a Toyota nem végzett ezirányú vizsgálatot, vagy ha végzett akkor nem publikálta.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #10328 Dátum: 2016.10.06 11:16:29 »
Az autó egyik a távkapcsolós kulcsán a gomb(ok) kiesett ill. eltört. Ennek javítására milyen lehetőségeim vannak? Amit eddig találtam, az valami ebay-es gumi gomb, de annak eredményességében kételkedek. Az volna a legjobb ha egy bontóból tudnék egy kulcsot szerezni amiben benne van az elektronika "tokja", mivel azon vannak a gombok. Nekem csak kétgombos van, de ezt lehet megveszem: csak a tok miatt. Igaz ez 3 gombos, de kiműtöm belőle a 3. gombot szerintem. A másik két gomb meg szerintem jó helyen van.
Most így néz ki a kulcsom:
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 11:35:38 írta Soma01 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10329 Dátum: 2016.10.06 12:03:21 »
Az autó egyik a távkapcsolós kulcsán a gomb(ok) kiesett ill. eltört. Ennek javítására milyen lehetőségeim vannak? Amit eddig találtam, az valami ebay-es gumi gomb, de annak eredményességében kételkedek. Az volna a legjobb ha egy bontóból tudnék egy kulcsot szerezni amiben benne van az elektronika "tokja", mivel azon vannak a gombok. Nekem csak kétgombos van, de ezt lehet megveszem: csak a tok miatt. Igaz ez 3 gombos, de kiműtöm belőle a 3. gombot szerintem. A másik két gomb meg szerintem jó helyen van.
Most így néz ki a kulcsom:
Ha az általános -> Beszélgessünk topikba benézel és visszalapozol kicsit, akkor ott találsz használható dolgokat, pár napja volt téma, én dobtam be. Amúgy engem is érdekelne a lehetséges megoldások, mert napokon belül az én kulcsom is így fog kinézni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #10330 Dátum: 2016.10.06 12:43:20 »
Köszönöm!
("átmegyek" oda...)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10331 Dátum: 2016.10.06 14:49:22 »
Ebayen rendeltem, de ezidáig nem jött meg a gomb nekem, mert elveszett. Most újra kértem, h küldjék el.
Komplett kulcsházat illetve a gombokat is megkapod. Ez a két opció van, nyilván új kulcsot senki se akar kompletten mert hülyeség is lenne...

Szerintem ebayes dolog simán működik, sokáig így nem célszerű használni, mert a mikrokapcsoló tönkremegy, persze az is javítható, mert nekem épp a trek ledes bringalámpámon halt meg és nem is használtam jóformán...

Antennatömítést is ebayen rendeltem, az uígy szétrepedt...
Konrád

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #10332 Dátum: 2016.10.06 18:24:11 »
De jó!  Nekem is kell antenna tömítés! Adj már légyszíves egy linket hozzá.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #10333 Dátum: 2016.10.06 20:11:51 »
Az autó egyik a távkapcsolós kulcsán a gomb(ok) kiesett ill. eltört. Ennek javítására milyen lehetőségeim vannak? Amit eddig találtam, az valami ebay-es gumi gomb, de annak eredményességében kételkedek. Az volna a legjobb ha egy bontóból tudnék egy kulcsot szerezni amiben benne van az elektronika "tokja", mivel azon vannak a gombok. Nekem csak kétgombos van, de ezt lehet megveszem: csak a tok miatt. Igaz ez 3 gombos, de kiműtöm belőle a 3. gombot szerintem. A másik két gomb meg szerintem jó helyen van.
Most így néz ki a kulcsom:

Én kb 1-2 éve vettem az enyémhez gumi gombot... teljesen olyan mint a gyári, semmi baj nincs vele.
Nem emlékszem honnan rendeltem, lehet a vateráról, de új volt.

Lehet innen rendeltem, és tényleg csak le kellett vágnom a 3. gombot.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/bicskakulcs_inditokulcs/toyota_2_es_3_gombos_kulcs_taviranyito_gumi_gomb_2348158388.html


« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 20:14:58 írta Ákos2004 »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #10334 Dátum: 2016.10.06 22:43:16 »
Úgy látom, ez ugyan az amit linkeltem. Csak amit én tettem be ide, arról már "gyárilag"  ::) le van vágva a harmadik gomb. De azért megnyugtató, hogy jól működik vele.

Végül azokat rendeltem amiket belinkeltem, mindkettőt. A gumi gombból többet is, meg kettőt a másikból, a kulcsos tokos változatból is. Majd azt használom, amelyik jobban tetszik majd amikor összeraktam.